Článek

Seminář připomíná 80 let případové sociální práce v Čechách

 
Případové práci s klientem, jedné z metod sociální práce, která se v Čechách používá již 80 let, se věnovala úvodní konference dvoudenního semináře uspořádaného Ministerstvem práce a sociálních věcí 19.–20. května v Praze. Součástí programu jsou i workshopy za účasti stovky sociálních pracovníků, odborníků z oblasti sociální práce i zástupců akademické obce a politiky.
20.05.2015 10:01 |

podobné články

Podobné články

GTS Czech představila v Olomouci potenciál hybridního cloudu

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) uspořádal pro své zákazníky z Olomouckého kraje zdarma seminář na téma Hybridní cloud a privátní datová centra s podtitulem „Obnova a rozšíření datového centra rychle a efektivně“. Byly představeny hlavní benefity a potenciál hybridního cloudu, včetně případové studie o vybudování privátního datového centra společnosti PricewaterhouseCoopers.
10.03.2014 15:40 |

podobné články

Klaus: Nikde na světě neměli tak geniální tvůrce privatizace. Byli jsme u toho, když exprezident oslavoval kupónovku

 
REPORTÁŽ V úterý se v pražském Autoklubu uskutečnil seminář na téma „25 let od spuštění kuponové privatizace“. Seminář pořádal Institut Václava Klause a vystoupili na něm bývalý náměstek ministra financí ČSFR Dušan Tříska a docent Národohospodářské fakulty VŠE a autor knihy Analýza privatizačního procesu v ČR Karel Zeman. Seminář moderoval exprezident Václav Klaus.
14.09.2016 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8388 článků) , Karel Zeman (241 článků)

Seminář ČTÚ k vypořádání připomínek k aukci volných kmitočtů

 
Český telekomunikační úřad uspořádal v pátek 21. června v rámci procesu vyhodnocení veřejné konzultace seminář k podmínkám aukce volných kmitočtů. Na seminář úřad pozval občany, instituce a organizace, které podaly připomínky, a dále zástupce odborné veřejnosti.
22.06.2013 13:30 |

podobné články

Černoch (Úsvit): Seminář zabránil válce mezi Válkovou a Zemanem

 
Dnes se v Poslanecké sněmovně konal seminář k zákonu o státním zastupitelství. Seminář pořádali poslanci Marek Černoch a David Kádner. Jednání se mimo jiné zúčastnili ministryně spravedlnosti Helena Válková, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nebo vrchní státní zástupci Lenka Bradáčová a Ivo Ištván.
14.11.2014 16:56 |

podobné články

Osobnosti: David Kádner (74 článků) , Helena Válková (313 článků) , Pavel Marek (132 článků) , Pavel Marek (149 článků) , Marek Zeman (102 článků)

V Turíně se uskutečnil investiční seminář o automobilovém průmyslu v ČR

 
Dne 26. března 2015 se v italském Turíně uskutečnil seminář zaměřený na investice v automobilovém průmyslu v České republice. Seminář uspořádaly Velvyslanectví ČR v Římě společně s Honorárním konzulátem ČR s působností pro Piemont a Ligurii, bankou UniCredit Turíno, Průmyslovou unií Turín, agenturou CzechInvest a kanceláří CzechTrade v Milánu.
29.03.2015 17:06 |

podobné články

ÚSTR: Webový seminář pro učitele Využití fotografie ve výuce dějepisu

 
Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Metodickým portálem RVP.cz pořádá ve čtvrtek 7. ledna 2016 od 20 hodin webový seminář Využití fotografie ve výuce dějepisu. Seminář je určen učitelům dějepisu a společenskovědních předmětů, kteří se ve výuce zabývají moderními dějinami.
04.01.2016 12:06 |

podobné články

NPÚ: Odborný seminář Památka moderní architektury v novém

 
Ve čtvrtek 10. března 2016 se uskuteční celodenní odborný seminář Památka moderní architektury v novém – Seminář k památkové obnově nového sídla Národního památkového ústavu v Ostravě.
25.02.2016 09:00 |

podobné články

Senát zve na seminář o obchodních příležitostech mezi Kanadou a Českou republikou

 
Senát zve na speciální seminář na téma „Kanada – Česká republika: nové obchodní příležitosti“. Tato akce, iniciovaná velvyslancem Kanady v ČR Otto Jelinkem a pořádaná předsedou Senátu Milanem Štěchem, představuje unikátní příležitost dozvědět se o existujících a nových obchodních příležitostech pro české vývozce, dovozce a investory v Kanadě. Seminář navazuje na nedávnou cestu politické a obchodní delegace do Kanady vedenou Milanem Štěchem. Několik členů delegace vystoupí na semináři v roli řečníků.
23.06.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (528 článků)

Jedna flaška alkoholu koupená na"sociální kartu" a bude zle

 
O kartách sociálních systémů (takzvaných sociálních kartách), o jednotném výplatním místě a o dalších problematických otázkách souvisejících se sociální reformou jednali v pátek zástupci ministerstva, poslanců i veřejnosti na semináři k některým otázkám sociální reformy. Seminář se konal pod záštitou předsedy výboru pro sociální politiku Martina Vacka (VV). Přítomna byla řada zástupců ministerstva vedená náměstkem ministra práce a sociálních věcí pro sociální a rodinnou politiku Ing. Davidem Kafkou.
30.07.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: David Kafka (3 články)

Karel IV. - Otec vlasti a vína

 
ROZHOVOR Koncem října se na půdě Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil seminář na téma Tradice pěstování a pití burgundského v Českých zemích od středověku dodnes. Seminář sestával z řady referátů, které odborně, ale přístupnou formou shrnuly historický rozměr příchodu a pěstování burgundských odrůd v Čechách a na Moravě. Přednášky vedli čeští a francouzští odborníci. Jedním z nich byl i Mgr. Václav Žůrek, Ph.D. historik specializující se na středověké dějiny a působí v Centru medievistických studií AV ČR. Vedle vědeckých publikací je spoluautorem dokumentárního cyklu České televize Sedm pečetí Karla IV, s kterým jsme měli jedinečnou příležitost popovídat si o historii vinohradnictví v Česku.
26.11.2016 19:05 |

podobné články

HK ČR: 10 let členství v EU aneb poučme se pro nové programovací období

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) uspořádala seminář pod záštitou poslankyně a místopředsedkyně Výboru pro evropské záležitosti Heleny Langšádlové. Seminář uskutečněný při příležitosti 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie na půdě Poslanecké sněmovny PČR byl jedinečnou příležitostí pro diskuzi zástupců byznysu s klíčovými aktéry pro programovací období 2014 – 2020.
24.04.2014 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (187 článků)

Filmový seminář nabídne filmy exotického Íránu

 
Exotiku íránské krajiny a poetiku tamních filmů budou moci obdivovat diváci ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku, kde za týden začne třídenní seminář asijského filmu, tentokrát věnovaný Íránu. Exotickou zemi se pokusí dramaturgové přiblížit i hudbou a fotografiemi.
13.03.2010 10:05 |

podobné články

Praha: Seminář o technologii čištění odpadních vod

 
Ve velkém sále zastupitelstva hl. m. Prahy v budově Nové radnice na Mariánském náměstí se konal odborný seminář, který byl věnován problematice čistění odpadních vod v Praze.
19.02.2011 18:55 |

podobné články

Praha: Primátor zahájil seminář Máchovská pouť od romantismu k postmoderně

 
Pražský primátor dnes ve své Rezidenci zahájil seminář Máchovská pouť od romantismu k postmoderně. Na semináři přednesli své příspěvky reflektující fenomén Máchy a jeho dědiců renomovaní literární historikové, spisovatelé i sociologové.
25.05.2011 08:25 |

podobné články

V Ostravě probíhá seminář OSN na téma Rozpočet a lidská práva

 
První odborný seminář Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) pro Evropu na téma „Použití přístupu založeného na lidských právech při tvorbě a monitorování rozpočtu" probíhá ve dnech 6. a 7. června v Domově pro seniory Slunečnice v Porubě. Akce se účastní regionální zástupce OHCHR pro Evropu Jan Jařab a další osobnosti.
06.06.2011 18:25 |

podobné články

Rouček (ČSSD): Vzdělávací seminář pro zástupce nevládních organizací

 
Dne 23. září 2011 proběhl v prostorách školícího střediska Státního veterinárního ústavu v Praze Suchdole vzdělávací seminář "Občané Evropy, EU a nevládní organizace".
27.09.2011 04:55 |

podobné články

Komunisté jiskřili myšlenkami: Ukradneme, co bylo lidu ukradeno

 
Komunisté uspořádali v sobotu ve Frýdku-Místku Vratimovský odborný seminář na téma „Reformy - vítězové poražení. A co s tím?“ Seminář se koná každý rok, podle komunistických Haló novin ale ten letošní doslova „jiskřil myšlenkami“. Posluchači se tak mohli například dozvědět, že „při hodnocení současného kapitalismu vychází KSČM nadále z analýzy Karla Marxe“, idea komunismu je nejvyhraněnější a nejoptimističtější ideou lidských práv a že Leninova výzva „Loupit uloupené“ je obsahově podobná někdejšímu požadavku Josefa Luxe „Co bylo ukradeno, musí být navráceno“. Příspěvky vystupujících přiblížily pak Haló noviny.
10.10.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lux (42 článků)

Pane prezidente, upálí vás jako Husa. Varoval Klause politik ODS

 
Centrum pro ekonomiku a politiku ve středu uspořádalo seminář s neotřelým názvem Domy s nulovou spotřebou energie – geniální návrh, nebo nesmyslná regulace EU? Seminář moderoval prezident republiky Václav Klaus. Během diskusního večera zaznívala hlavně ona druhá možnost, tedy že se jedná o ničím neospravedlnitelnou regulaci, která dle slov několika řečníků přispívá k demontáži svobody jednotlivce. V závěrečné diskusi se mluvilo třeba i o známém zákazu klasických žárovek, kdy prezident řekl, že si jich s manželkou nakoupili stovky do zásoby a doufají, že jim vydrží až do konce života.
12.01.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8388 článků)

Pane prezidente, upálí vás jako Husa. Varoval Klause politik ODS

 
Centrum pro ekonomiku a politiku ve středu uspořádalo seminář s neotřelým názvem Domy s nulovou spotřebou energie – geniální návrh, nebo nesmyslná regulace EU? Seminář moderoval prezident republiky Václav Klaus. Během diskusního večera zaznívala hlavně ona druhá možnost, tedy že se jedná o ničím neospravedlnitelnou regulaci, která dle slov několika řečníků přispívá k demontáži svobody jednotlivce. V závěrečné diskusi se mluvilo třeba i o známém zákazu klasických žárovek, kdy prezident řekl, že si jich s manželkou nakoupili stovky do zásoby a doufají, že jim vydrží až do konce života.
12.01.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8388 článků)