Článek

Sejmuli ho! Muž číslo 2 v ISIS Hadží Mutaz byl zabit při útoku bezpilotního letounu

 
Muž číslo dva teroristické organizace Islámského státu Hadží Mutaz byl zabit tento týden v Iráku při útoku bezpilotního letounu. Nejprve o jeho smrti informovala televize CNN, nyní vše potvrdil i Bílý dům.
21.08.2015 21:50 |

podobné články

Podobné články

Operační šéf Al-Káidy prý zemřel po útoku bezpilotního letounu

 
AKTUALIZOVÁNO. Operační šéf teroristické sítě Al-Káida v Pákistánu, Pákistánec Badar Mansúr, byl zabit v noci na dnešek při útoku amerického bezpilotního letounu na severozápadě země. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na pákistánskou rozvědku.
09.02.2012 09:40 |

podobné články

V Pákistánu zemřelo pět Talibanců útokem amerického bezpilotního letounu

 
Pět bojovníků hnutí Taliban bylo dnes zabito při útoku amerického bezpilotního letounu na automobil povstalců v pákistánském kmenovém území Jižní Vazíristán. Informovala o tom pákistánská rozvědka s tím, že usmrcení povstalci byli napojeni na jednoho z nejmocnějších vůdců pákistánského Talibanu Maulvího Násira. Mezi oběťmi je minimálně jeden polní velitel.
27.10.2011 11:40 |

podobné články

Plzní létaly drony, festival bezpilotního létání přilákal tisíce lidí

 
Tisíce zájemců přilákal do Plzně druhý ročník našeho největšího festivalu bezpilotního létání DronFest. V areálu DEPO2015 se s drony závodilo, předváděly se, besedovalo se o nich a představily se i společnosti, které v oblasti bezpilotního létání podnikají.
03.06.2017 18:35 |

podobné články

Amerika kosí teroristy: Zabili druhého muže al-Káidy, tajemníka bin Ládina

 
Američané slaví! Při úderu bezpilotního letounu byl v pátek v Jemenu zabit vůdce místní odnože teroristické sítě al-Káida Násir Vahajší. Existuje prý podezření na úder amerického bezpilotního stroje. Nejmenovaný americký činitel podle agentury Reuters uvedl, že Spojené státy zprávy o Vahajšího smrti prověřují. K jakékoli případné americké účasti se odmítl vyjádřit.
16.06.2015 07:30 |

podobné články

Islámský stát přišel o velitele. Druhý nejvlivnější muž zahynul při americkém náletu

 
Islámský stát potvrdil, že při srpnovém americkém náletu zahynul muž číslo dva ve vedení hnutí po abú Bakru Bagdádím, uvedla agentura AFP. Abú Mutaz Kuraší byl zabit nedaleko iráckého Mosulu, oznámili dnes radikálové na islamistických stránkách. Jejich mluvčí ve svém prohlášení rovněž pohrozil, že Islámský stát porazí Rusko, které na konci září zahájilo nálety v Sýrii.
13.10.2015 20:05 |

podobné články

Americký letoun zřejmě v Pákistánu zabil významného velitele Al-Káidy

 
Při útoku amerického bezpilotního letounu byl prý v pátek v Pákistánu zabit významný činitel teroristické sítě Al-Káida Iljas Kašmírí.
04.06.2011 16:35 |

podobné články

Američané potvrdili smrt druhého muže IS

 
Spojené státy potvrdily smrt Hádžího Mutaze, který je považovaný za druhého nejvyššího velitele Islámského státu (IS). Mutaz byl prý zabit 18. srpna při americkém náletu. 
22.08.2015 12:46 |

podobné články

Bezpilotní letouny usilují o život dvojky Al-Káidy

 
Terčem pondělního náletu amerického bezpilotního letounu na kmenových územích v Pákistánu byl druhý nejvyšší muž teroristické sítě Al-Káida Abú Jahíja Libí. S odvoláním na vládní zdroje o tom dnes informovala agentura AP. Prozatím není jasné, zda byl zabit, americké úřady jsou nicméně v tomto směru "optimistické".
05.06.2012 08:25 |

podobné články

Plzeň ovládnou drony: V pátek začíná festival bezpilotního létání

 
Jedinečná akce, druhý ročník unikátního festivalu bezpilotního létání DronFest, se chystá v Plzni. Pátek 2. a sobota 3. června bude v areálu DEPO2015 vyhrazena leteckým ukázkám, exhibičním závodům, přednáškám i veletrhu, na kterém představí své stroje nejvýznamnější společnosti podnikající v této oblasti.
01.06.2017 15:50 |

podobné články

VIDEO: Britové precizně sejmuli odstřelovače ISIS! Z budovy zbyl jen prach

 
Bojů proti Islámskému státu se účastní i Velká Británie. Královské letectvo během deseti dnů podniklo už 17 náletů a nyní se pochlubilo nahrávkou, jak se jim podařilo sejmout odstřelovače ISIS, který pálil na kurdské milice.
24.11.2015 17:05 |

podobné články

Hlavní události prosincové plenárky: Sacharovova cena, železniční balíček, Aleppo, transparentnost

 
Nádija Murad a Lamjá Hadží Bašár, aktivistky za práva Jezídů a dívky, které unikly ze sexuálního zotročení ISIS, převzaly na plénu Sacharovovu cenu za svobodu myšlení. Poslanci hlasovali o balíčku opatření na podporu železniční dopravy a mimo jiné přijali pravidla posilující transparentnost jejich vlastní práce. Vyslechli si zprávu o stavu základních práv v EU a podpořili mechanismus znovuzavedení vízové povinnosti, který by měl umožnit zavedení bezvízového styku pro občany Gruzie a Ukrajiny.
17.12.2016 17:15 |

podobné články

Paroubek: Návrat letounu L-159 za chyby u letounů CASA je další blamáž

 
Jako špatný vtip na mne zapůsobila zpráva o tom, že španělské konsorcium EADS vrátí České republice jako reparaci za chyby u letounů CASA jeden bitevník L-159, který byl předmětem obchodu právě při nákupu letounů CASA. Absurdnost celé této situace pak dokládá fakt, že letoun bude zpět do ČR dopraven na kamionu.
31.07.2012 08:30 |

podobné články

Předražení letounů CASA je nesmysl, tvrdí Omnipol a chce vidět posudek

 
Společnost Omnipol, která pro armádu zprostředkovala nákup letounů CASA, tvrdí, že zakázka nebyla předražená, neboť u letounů nelze určit obvyklou cenu. Kvůli údajné škodě při nákupu letounů chce policie stíhat exministryni obrany Vlastu Parkanovou (TOP 09), o jejíž vydání požádala Sněmovnu.
19.06.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (695 článků)

Pákistán šetří informace, že zahynul šéf pákistánského Talibanu

 
Vůdce pákistánského Talibanu Hakimulláh Mahsúd je možná mrtev. Podle pákistánské armády ho mohl zabít nálet amerického bezpilotního letounu v polovině ledna.
31.01.2010 16:35 |

podobné články

Dohodil Češku šéfovi Al-Káidy: Po jeho smrti se chtěla stát atentátnicí, tvrdí bývalý džihádista

 
Přijel do Prahy, aby přiblížil svůj příběh. Dán Morten Storm byl 10 let členem Al-Káidy, během té doby prý dohodil jednomu z teroristických bossů blondýnu českého původu. Prozradil, že když terorista al-Awlakí po útoku bezpilotního letounu zemřel, Irena byla připravená stát se sebevražednou atentátnicí.
24.06.2015 20:20 |

podobné články

Američané zřejmě zabili v Pákistánu šéfa Talibanu

 
Při raketovém útoku amerického bezpilotního letounu v pákistánském Jižním Vazíristánu zřejmě zahynul i talibanský velitel Bajtulláh Mahsúd.
07.08.2009 08:30 |

podobné články

Vůdce pákistánského Talibanu Mahsúd prý přežil lednový nálet

 
Vůdce pákistánského Talibanu Hakimulláh Mahsúd, který údajně zemřel při lednovém útoku amerického bezpilotního letounu, je podle informací pákistánských tajných služeb naživu. Uvedl to ve čtvrtek portál televize CNN.
29.04.2010 11:35 |

podobné články

"Zabitý" vůdce Talibanu pohrozil atentáty v USA

 
Vůdce pákistánského Talibanu Hakimulláh Mahsúd, který údajně zemřel při lednovém útoku amerického bezpilotního letounu, pohrozil Spojeným státům novými atentáty.
03.05.2010 08:40 |

podobné články

Americký vzdušný úder v Pákistánu zabil 13 radikálů, umírali i civilisté

 
Při útoku amerického bezpilotního letounu v pákistánském kmenovém regionu Severní Vazíristán zemřelo 13 ozbrojenců a sedm civilistů. Mezi oběťmi jsou čtyři ženy a tři děti, informuje v pondělí agentura Reuters.
23.08.2010 22:45 |

podobné články