Článek

Sehnalová (ČSSD): S nekalými obchodními praktikami v potravinářském řetězci se setkalo mnoho subjektů

 
Nekalé obchodní praktiky mezi jednotlivými aktéry v potravinářském řetězci jsou závažný problém, který vyžaduje legislativní opatření na evropské úrovni. Komise by proto měla předložit návrh, který bude definovat společné zásady v boji proti těmto praktikám s cílem zaručit spravedlivé konkurenční prostředí a transparentní vztahy mezi výrobci, dodavateli a distributory. Rozhodli tak dnes ve Štrasburku europoslanci přijetím nelegislativní zprávy o nekalých obchodních praktikách mezi podniky v rámci potravinového řetězce. Stínovou zpravodajkou sociálních demokratů k návrhu je česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).
07.06.2016 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (82 článků)
Podobné články

Potravinářská inspekce varuje spotřebitele před klamavými obchodními praktikami v rámci tzv. direct marketingu

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před nekalými obchodními praktikami některých společností využívajících tzv. „direct marketingu“. Jde o nabídky produktů (např. doplňků stravy) prostřednictvím inzerce v tisku, webových stránek, e-mailu, poštou či telefonicky.
05.03.2017 08:40 |

podobné články

VZP varuje své klienty před nekalými praktikami konkurence

 
Všeobecná zdravotní pojišťovna varuje své klienty před nekalými praktikami obchodních zástupců některých konkurenčních zdravotních pojišťoven.
08.03.2013 21:30 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Ochrana spotřebitelů - konečně se něco děje

 
Za poslední tři roky jsem zorganizovala v rámci svých poslaneckých aktivit více než dvacet seminářů určených nejen seniorům varujících před nekalými obchodními praktikami.
03.05.2013 16:45 |

podobné články

Bitva o zákazníka mezi obchodními řetězci přitvrzuje

 
Do některých prodejen obchodních řetězců odmítá chodit nakupovat polovina lidí, kteří v jeho okolí bydlí. Průměrný zákazník má dnes ve svém okolí osm prodejen potravin. Stává se proto stále vybíravějším a některé prodejny odmítá, pravidelně navštěvuje jen tři. Konkurenční boj mezi tuzemskými obchodními řetězci o zákazníka tak přitvrzuje. Vyplývá to ze studie INCOMA Shopping Triggers 2014.
25.02.2014 17:55 |

podobné články

Předváděcí akce lanaří starší občany na předražené zboží

 
Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) zahájilo rozsáhlou informační kampaň, pomocí které zejména starší lidi upozorňuje na rizika při nákupu zboží na předváděcích akcích. Před nekalými obchodními praktikami organizátorů těchto akcí začaly občany varovat také radnice některých měst.
20.08.2010 11:20 |

podobné články

Lékárny Dr. Max spouštějí kampaň proti „šmejdům“

 
Ode dnešního dne poběží na obrazovkách v pobočkách lékárenské sítě Dr. Max varování před nekalými obchodními praktikami. Určeno je především seniorům.
14.02.2014 18:35 |

podobné články

dTest: Evropská komise vyhlašuje seznam priorit v oblasti ochrany spotřebitele

 
Ochrana před nekalými obchodními praktikami, právo na jasné uvedení ceny výrobku nebo právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů. To jsou jenom některé z výdobytků spotřebitelské politiky EU.
12.04.2018 07:35 |

podobné články

Poslanci zpřísnili zákon na ochranu dodavatelů před řetězci

 
Sněmovna dnes schválila novelu zákona o významné tržní síle, která má více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Obchodní řetězce namítají, že novela může v konečném důsledku zdražit potraviny, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže to již dříve odmítl. Pravice neprosadila, aby se opatření proti zneužití významné tržní síly vztahovala i na dodavatele. Novelu nyní dostane k posouzení Senát.
09.12.2015 11:36 |

podobné články

Ochrana zemědělců před obchodními řetězci se zdrží. Pravice zdržela ve sněmovně zákon o významné tržní síle

 
Sněmovna dnes opět nedokončila úvodní kolo debaty o novele zákona o významné tržní síle. Debatu přerušila proto, aby se mohla věnovat jinému zákonu, který pevně zařadila na dnešní odpoledne. K projednávání novely se bude moci vrátit nejdříve na červnové schůzi. Předloha má chránit především potravináře a zemědělce před praktikami obchodních řetězců.
27.05.2015 20:36 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Seberegulace na nekalé praktiky v potravinovém řetězci nestačí

 
Nekalé obchodní praktiky mezi jednotlivými aktéry v potravinovém řetězci jsou závažný problém, který vyžaduje řešení na evropské úrovni, odhlasovali dnes poslanci Evropského parlamentu ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů.
21.04.2016 15:30 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Spouštím spotřebitelskou poradnu

 
Olga Sehnalová (ČSSD), členka Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu, spouští počínaje dnešním dnem spotřebitelskou poradnu. Lidé z celé České republiky se mohou prostřednictvím emailové adresy spotrebitel@sehnalova.cz obracet na poradnu s dotazy, týkajícími se zejména problematiky používání nekalých obchodních praktik ve spotřebitelských smlouvách, ale také dalších oblastí ochrany spotřebitele. Využití poradny je pro spotřebitele zdarma.
11.10.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (82 článků)

Poc (ČSSD): Kontroly potravin ubývají kvůli škrtům

 
Skandál s koňským masem, které bylo v potravinářském řetězci EU vydáváno za hovězí, zdá se nekončí, a spotřebitelé i zákonodárci chtějí nápravu.
28.02.2013 19:15 |

podobné články

Studijní pobyt kolegů z polského soutěžního úřadu na ÚOHS

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže přivítal na konci dubna kolegy z polského soutěžního úřadu na dvoudenní studijní návštěvě k tématu nekalých obchodních praktik v dodavatelsko-odběratelském potravinářském řetězci.
08.05.2017 11:25 |

podobné články

Ať mou pozici zruší, pokud je to nutné, říká policejní ombudsman

 
Policie má nového ochránce práv Viktora Čecha. Zaměstnanci policie se na něj mohou obracet, pokud se setkají s nekalými praktikami. Úřad začne plně fungovat až během května.
26.04.2011 09:00 |

podobné články

Toflův gang jsem pomáhal odhalovat, hají se potrestaný soudce

 
Soudce Aleš Dufek, jehož ministr sporavedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) ve čtvrtek odmítl jmenovat do funkce předsedy Městského soudu v Brně kvůli údajnému spojení s tzv. Toflovým gangem, se brání. Své spojení s údajnými nekalými praktikami pokládá za nesmyslné, sám se totiž na odhalení gangu podílel.
30.09.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1830 článků) , Jiří Pospíšil (1830 článků)

Vít Bárta jde do boje s podvodníky

 
Poslanec za Věci veřejné Vít Bárta se rozhodl bojovat proti podvodným firmám, které nekalými praktikami lákají z lidí peníze. Alespoň to tvrdí ve videopříspěvku na svém oficiálním profilu na sociální síti Facebook. Začal v této souvislosti podporovat občanské sdružení Společná obrana.
09.08.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Člence České obchodní inspekce hrozili obchodníci i smrtí, řekl v ČT ředitel ČOI

 
Hostem pátečního Interview ČT24 České televize byl ústřední ředitel České obchodní inspekce (ČOI) Vladimír Velčovský. Zabýval se především nekalými praktikami, které používají někteří obchodníci na předváděcích akcích vůči starším občanům. Mluvil i o vyhrožování smrtí či o odpírání jídla.
12.04.2013 19:05 |

podobné články

Husák (TOP 09): Pošty zůstanou v malých obcích a operátoři si utáhnou opasek

 
Sněmovnou dnes prošly dvě významné novely Jana Husáka, které budou mít konkrétní dopad na komunikační zvyklosti českých spotřebitelů. První zabraňuje rušení poštovních poboček v malých obcích. Druhá zavádí sérii opatření, která ochrání zákazníky před nekalými praktikami mobilních operátorů.
15.05.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (52 článků)

Obchodníci protestují proti plošnému zákazu podomního prodeje

 
Obchodníci protestují proti plošnému zákazu podomního prodeje, ke kterému v souvislosti s nekalými praktikami některých firem při takzvaných předváděcích akcích přistoupily desítky měst a obcí. Zákaz může poškodit i slušné firmy, které v oboru působí desítky let. Na setkání s novináři to v úterý řekl viceprezident pro evropské záležitosti Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) Michal Ševera. Přímý prodej už vyhláškou zakázali například v Blansku, Přerově, Bohumíně nebo v Adamově.
18.06.2013 11:40 |

podobné články