Článek

Šéfka šokovala zaměstnance odměnou za jejich práci

 
Šéfka jedné britské společnosti zabývající se podnikáním v cestovním ruchu se rozhodla, že oslaví 10. výročí založení firmy ve velkém stylu. Všem 32 zaměstnancům slíbila celodenní výlet do zábavního parku, ale nakonec se z toho vyklubalo něco mnohem atraktivnějšího.
01.02.2016 12:50 |

podobné články

Podobné články

Ministryně Marksová: Zákoník práce lépe ochrání zaměstnance, zejména po rodičovské dovolené

 
„Situace na trhu práce je velmi dynamická, změny jsou reakcí hlavně na požadavky praxe, především sociálních partnerů,“ uvedla ministryně Michaela Marksová. „Novinkou bude jistota návratu do původní práce a na stejné pracoviště pro zaměstnance po skončení rodičovské dovolené, povinnost zpracovat sociální plán pomoci v případech hromadného propouštění nebo například zrušení možnosti jednostranného převedení zaměstnance na jinou práci bez jeho souhlasu,“ řekla ministryně.
28.08.2016 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (397 článků)

Muž vydíral zaměstnance a nutil je podpisovat prázdné směnky

 
Kriminalisté obvinili z podvodu a vydírání jednatele herny z Českobudějovicka, který údajně nutil své zaměstnance podepisovat při nástupu do práce prázdné směnky. Do nich pak prý vpisoval různé částky a zaměstnance tím vydíral. Tímto způsobem od nich získal 530.000 korun, řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.
06.01.2012 10:05 |

podobné články

Princip 'stejnou mzdu za stejnou práci na stejném místě' znovu vztyčí železnou oponu

 
Spolková republika Německo a Francie se rozhodly uplatňovat institut minimální mzdy novým způsobem, který má za úkol diskriminovat zaměstnance a zaměstnavatele z novějších zemí Evropské unie. Výsledkem je protekcionistické opatření, které vyloučí české zaměstnance z možnosti být vyslán na práci do Francie nebo SRN, píše v textu pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.
13.10.2016 12:10 |

podobné články

Politička šokovala Německo: Policie by měla mít právo uprchlíky střílet

 
O pořádný rozruch se u našich západních sousedů postarala šéfka neparlamentní politické strany AfD (Alternativa pro Německo) Frauke Petry (40). Ta prohlásila, že by pohraniční stráž měla být připravena střílet uprchlíky, pokud to bude nutné. Její slova šokovala politický establishment v zemi, výrok politici okamžitě odsoudili.
31.01.2016 17:00 |

podobné články

Je farmář a nekupuje výrobky s nálepkami Made in EU. Prozradil proč

 
REVUE V malé obci Šošůvka na Blanensku žije rodina Sedlákových. Den tu začíná brzy. Je totiž potřeba se postarat o 140 koz na jejich farmě, zpracovat mléko, sýry, připravit produkci k expedici distributorům nebo přímo do prodejen. Odměnou za tuto tvrdou práci na jejich farmě je pár korun na „kafe“, ale především dobrý pocit z dobré práce a řada ocenění za zdravé a kvalitní produkty.
04.05.2013 12:45 |

podobné články

To už v sobě nemají ani špetku soudnosti? Nestydaté hvězdy filmů pro dospělé vystavovaly ňadra přímo na ulici

 
Jejich nejintimnější partie už nejsou žádným tajemstvím, a tak se herečky z peprných filmů bezplatně odhalují na veřejnosti. Každý zvědavý pohled je pro ně totiž odměnou za jejich náročnou a obětavou práci.
28.11.2014 21:55 |

podobné články

Nevyužité zaměstnance mohou firmy školit za státní peníze

 
MPSV se rozhodlo navýšit finanční prostředky na projekt "Vzdělávejte se!". A to proto, že je o něj veliký zájem a je více než zřejmé, že se jedná o efektivní nástroj v boji s ekonomickou krizí. Projekt využívají firmy, které nemají pro své zaměstnance práci na celý pracovní týden.
25.11.2009 00:00 |

podobné články

Hledáte práci? Tyto velké FIRMY nabírají nové zaměstnance

 
Velké firmy právě teď hledají nové zaměstnance, a to může být pracovní příležitost právě pro vás. Podívejte se, jaká volná místa jsou právě nyní ve vašem kraji.
20.10.2014 11:15 |

podobné články

Simulantům hrozí ztráta peněz nebo dokonce vyhazov

 
Marodíte a kontrola vás nenašla doma? Tak pokud se vám tohle stalo během prvních dvou týdnů nemoci, můžete krajním případě přijít o práci. Pokud totiž kontrola nenajde nemocného zaměstnance doma nebo zjistí, že nedodržuje vycházky, může ho šéf propustit »pro zvlášť hrubé porušení režimu dočasně práce neschopného zaměstnance«.
19.02.2016 10:50 |

podobné články

Vláda chce sešněrovat práci z domova. Doplatí na to hlavně matky s malými dětmi

 
Bezpečnost a péče o zaměstnance nade vše. Ve finále se však opatření, která mají zaměstnance chránit, otočí právě proti němu. Zatímco dosud je práce z domova v podstatě na dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, návrh novely zákoníku práce ji zařazuje do škatulek. Bude to znamenat konec homeofficu?
09.03.2016 10:50 |

podobné články

Hýčkají vás v práci? Firmy motivují zaměstnance levným bydlením i výhodnými půjčkami.

 
Co nejvíc motivuje zaměstnance k skvělému pracovnímu výkonu? Podle špičkových českých manažerů jsou to především peníze! Do nabídky výhod se ale vrátily i podnikové zájezdy a levné ubytování v podnikových bytech.
13.04.2016 10:30 |

podobné články

Technické kontroly aut přitvrdí. Konec úplatných mechaniků i řidičů vraků?

 
Technik za uvedení nevyhovujícího auta do provozu dostal desetitisícovou pokutu. Je to první případ, kdy špatně provedenou práci zaměstnance Stanice technické kontroly (STK) odhalila policie. Podle automechaniků muselo být auto nepojízdné už před technickou kontrolou, a vidí tak chybu na straně STK, kde navíc dochází k obcházení předpisů. STK chybu svého zaměstnance potvrdilo, od roku 2018 by měly kontroly přitvrdit.
11.08.2016 08:50 |

podobné články

Lucie Vondráčková šokovala: Česko už není můj domov!?

 
Před pěti lety odešla Lucie Vondráčková (36) s manželem, hokejistou Tomášem Plekancem (33) do Kanady. Zpočátku jezdili na Vánoce a na léto domů. Letos poprvé po skončení Tomášovy sezony do ČR neodletěli. „Do Česka létám už jen kvůli práci,“ šokovala zpěvačka, která tak dala najevo, že Kanada se stala namísto rodné vlasti jejím domovem.
11.08.2016 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1049 článků)

V práci jsme šťastní: Čechům rostou výplaty a neřeší tak nudu

 
Více než 70 procent Čechů je ve své práci spokojených. Mohou za to především rostoucí mzdy a převládající jistota, že o svou práci nepřijdou. Na trhu je totiž nadbytek pracovních míst a to lidi uklidňuje. Peníze jsou pro tuzemské zaměstnance vůbec nejdůležitějším kritériem, kterým se řídí při rozhodování o změně. Zajímavost a atraktivita práce jsou důležité jen pro necelou polovinu z nich.
02.10.2016 06:25 |

podobné články

Firmy propouštějí zaměstnance a berou je zpět jako brigádníky

 
Řada firem nyní propouští zaměstnance a vzápětí je hned nabírá zpět jako brigádníky. Na jejich příjmech se tak podílí stát svými podporami i platbami odvodů.
02.11.2009 00:05 |

podobné články

Kodak odškodní černošské zaměstnance 21 miliony dolarů

 
Americký Eastman Kodak zaplatí svým černošským zaměstnancům 21,4 milionu dolarů jako vyrovnání jejich hromadné žaloby. Podle ní podnik bílé zaměstnance zvýhodňoval výší mezd i v kariérním postupu.
05.09.2010 19:10 |

podobné články

ROZRUCH V HOTELU! Pomatený muž tasil na zaměstnance nůž!

 
Nebezpečně agresivního 56letého muže, který v pondělí odpoledne ohrožoval zaměstnance hotelu v centru Prahy kuchyňským nožem, zadrželi strážníci městské policie. Mediafax o tom v úterý informovala jejich mluvčí Jana Přikrylová.
16.08.2011 11:50 |

podobné články

Dobrá zpráva pro zaměstnance: Stravenky dál zůstávají!

 
Dobrá zpráva pro zaměstnance, kteří od firmy dostávají stravenky. Jejich daňové zvýhodnění totiž nadále zůstává.
10.11.2011 12:05 |

podobné články

Pro Benzemu byl hattrick odměnou za tvrdou práci

 
Francouzský ostrostřelec Karim Benzema se stává pro Real Madrid nepostradatelným hráčem.
09.12.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karim Benzema (40 článků)