Článek

Šéf zpravodajství ČT Šámal zásadně promluvil. Koncesionáři by měli číst

 
Magazín Reflex přinesl velké interview se Zdeňkem Šámalem, ředitelem zpravodajství České televize. Promluvil o čtyřech skupinách usilujících o změnu poměrů v ČT a rovněž o svých vlastních zkušenostech z Ruska, kde působil jako televizní zpravodaj.
14.05.2015 12:39 |

podobné články

Podobné články

Zdeněk Šámal je novým generálním ředitelem Z 1

 
Zpravodajská digitální televize Z 1 bude mít od středy nového generálního ředitele a člena představenstva. Stal se jím Zdeněk Šámal (43 let), který pracoval mj. jako ředitel zpravodajství České televize a poté jako šéf internetového zpravodajství Novy.
30.06.2009 13:25 |

podobné články

Nechci, aby byly Události pesimistickým věstníkem, přeje si Šámal

 
Novým výkonným ředitelem zpravodajského kanálu ČT24 se stal Zdeněk Šámal. Jeho úkolem je mimo jiné zvednout sledovanost Událostí. Už nechce přesouvat Večerníček, ale nejspíš upraví počet moderátorů a změní přístup redaktorů k natáčení příspěvků a reportáží. Dodal, že nechce, aby z Událostí byl pesimistický věstník. Šámal to řekl v rozhovoru pro deník MF Dnes.
19.11.2011 11:30 |

podobné články

Nový předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal: Nabídku jsem dlouho zvažoval

 
Nový předseda Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal v rozhovoru pro Právo přiznal, že nabídku na vedení soudu dlouho zvažoval. Oslovila jej s ní jeho předchůdkyně Iva Brožová, která se rozhodla s ohledem na svůj věk skončit. Šámal si nicméně není vědom toho, že by byl jmenován proto, že konvenuje představám šéfů Ústavního a Nejvyššího správního soudu, jak naznačil exministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).
24.01.2015 06:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Okamura radí. Ať šéfa ČT zvolí koncesionáři. Hloupost, říkají zasvěcení

 
Přímou volbu ředitele České televize koncesionáři a s tím spojenou depolitizaci veřejnoprávního média. To navrhuje podnikatel Tomio Okamura. Většina lidí, kteří mají zkušenosti s televizí, jeho myšlenku považuje za hloupost. Místopředsedkyně Rady České televize Dana Eklová má třeba obavy, že by v takovém referendu mohl vyhrát kdekdo a instituci s rozpočtem kolem sedmi miliard korun by pak vedl třeba traktorista.
01.08.2011 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2017 článků)

Šéf zpravodajství ČT zdrtil Drtinovou a odbojné redaktory: Dnes uvidíte

 
Šéf zpravodajství České televize Zdeněk Šámal tvrdí, že někteří redaktoři ČT používají pavlačové metody a špiní práci ostatních. V rozhovoru pro on-line deník Týden.cz říká, že třiadvacet redaktorů svou stížnost adresovanou Radě ČT na údajnou cenzuru ve zpravodajství účelově manipulovalo, a zastal se šéfredaktora Petra Mrzeny, na nějž stížnosti míří.
06.11.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (105 článků)

Šéf zpravodajství ČT se na schůzi veřejně vypořádal se stížnostmi Drtinové a spol.

 
Šéf zpravodajství České televize Zdeněk Šámal Radě České televize vysvětloval, jak je to s údajnou cenzurou ve zpravodajství veřejnoprávního média. Třiadvacet stěžovatelů poukazovalo např. na to, že záměrně byly vynechávány záběry indisponovaného - nemocného prezidenta. Podle Šámala to není pravda. Generální ředitel ČT Petr Dvořák chce celou věc nechat zanalyzovat i odborníkům. Zprávu přináší server iDnes.cz. Nejznámější tváří stěžovatelů je moderátorka Daniela Drtinová.
06.11.2013 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Daniela Drtinová (323 článků) , Petr Dvořák (553 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Šéf zpravodajství ČT Šámal: Zpochybňování nestrannosti našeho zpravodajství odmítám

 
Vyjádření ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala k podnětu předloženému Radě České televize.
06.11.2013 12:35 |

podobné články

Zpravodajství ČT zřejmě povede Šámal

 
Nový ředitel České televize Petr Dvořák začal v pondělí naplno úřadovat. A obsazovat vysoké posty v hierarchii veřejnoprávní televize. Mezi nimi je i post šéfa zpravodajské redakce. Horkým kandidátem je Zdeněk Šámal.
04.10.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Spekulace potvrzeny: Šámal povede zpravodajství České televize

 
AKTUALIZACE Spekulace médií se dneškem potvrdily. Nový generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák zveřejnil totiž na jednání Rady ČT, že výkonným ředitelem ČT24 bude Zdeněk Šámal. Oznámil ale i jiná jména lidí, kteří budou ve vrcholném managementu televize.
05.10.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

Další změny na ČT. Regiony dostanou svoje zprávy

 
Server Aktuálně.cz informuje o dalších změnách, které chystá Česká televize. Pro každý kraj uvede speciální podvečerní zpravodajství Události v regionech ČT. Ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal potvrdil, že začal připravovat plán na regionalizaci zpravodajství veřejnoprávní televize.
29.07.2012 07:15 |

podobné články

Komers a Drtinová z ČT si stěžují na vlastní zpravodajství

 
Adam Komers a Daniela Drtinová z ČT si stěžují na neobjektivnost politického zpravodajství veřejnoprávní televize. Ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal údajnou neobjektivnost odmítá a dodává, že nechápe, proč si Komers teď stěžuje na staré reportáže, když je sám ve vedení redakce a mohl je ovlivnit.
31.10.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Adam Komers (23 článků) , Daniela Drtinová (323 článků)

Podle Drtinové politici ovlivňují zpravodajství ČT, Šámal to odmítá

 
Dokud budou radní České televize (ČT) voleni podle stranického klíče, budou vždy sloužit momentálně vládnoucí politické sféře a každý generální ředitel bude chtít být s politiky zadobře. To má neblahé účinky na fungování veřejnoprávní televize, respektive jejího zpravodajství. Uvedla to bývalá moderátorka zpravodajství ČT Daniela Drtinová ve svém vystoupení na konferenci nazvané Evropské standardy v médiích, která se konala v úterý v Senátu.
22.04.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Drtinová (323 článků)

ČT slouží jen pravici. Uvidíte před volbami, to bude masáž, píše Radim Hreha

 
Radim Hreha pro server Britské listy sepsal velmi ostrou analýzu zpravodajství veřejnoprávních médií- České televize a Českého rozhlasu. Podle Hrehy obě veřejnoprávní instituce jednoznačně nadržují pravici, propagují pouze pravicová témata, naopak levicoví komentátoři tam mají dveře prakticky zavřené. Koncesionáři placené zpravodajství se tak zcela míjí s problémy lidí.
12.08.2013 14:10 |

podobné články

Propad sledovanosti Událostí musíme řešit, tvrdí nový šéf zpravodajství ČT

 
Po čtyřech letech se vrací do České televize Zdeněk Šámal, jehož si jako výkonného ředitele zpravodajství vybral nový šéf veřejnoprávního média Petr Dvořák. Za jeden z nejdůležitějších úkolů, které bude muset řešit, uvádí v rozhovoru pro iDNES.cz propad sledovanosti Událostí, které přestaly být alternativou komerčního vysílání.
06.10.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků) , Zdeněk Dvořák (28 článků)

O žádný komplot nejde, brání se nový šéf Nejvyššího soudu nařčení exministra spravedlnosti

 
Ve vedení Nejvyššího soudu nahrazuje Ivu Brožovou odborník na trestní právo Pavel Šámal. Navzdory tomu, že bývalý ministr spravedlnosti za ODS Pavel Blažek hovoří o výměně na tomto postu jako o komplotu části justice s Pražským hradem, Šámal tento výklad odmítá. Ocenil také práci své předchůdkyně Ivy Brožové, která podle něj vykonala mnoho pro nezávislost NS.
23.01.2015 18:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků)

ČT rozdělila redaktory podle kvality do barevných týmů

 
Nový šéf zpravodajství České televize Zdeněk Šámal přistoupil v pátek k neotřelému novátorskému kroku, jak označit kvalitu práce svých podřízených. Rozdělil redaktory, editory a další zaměstnance podílející se na výrobě zpravodajství, do čtyř barevných okruhů.
04.11.2011 18:05 |

podobné články

Ministryně Válková: Novým předsedou Nejvyššího soudu je Pavel Šámal

 
Prezident republiky Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval Pavla Šámala předsedou Nejvyššího soudu ČR. Prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., který doposud působil na Nejvyšším soudu jako člen trestního kolegia, vystřídá dlouholetou předsedkyni soudu JUDr. Ivu Brožovou, jež na funkci rezignovala tento týden v úterý.
22.01.2015 17:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20466 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Předseda Nejvyššího soudu Šámal vystrašil ódéesácké trafikanty. Ištvan by si na ně prý ještě mohl posvítit

 
Na to, zda měl žalobce Ivo Ištvan v kauze poslaneckých trafik u tří exposlanců ODS pravdu, existují různé právní názory, řekl serveru Lidovky.cz předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal. Server požádal Šámala o rozhovor s ohledem na to, že tento týden rozhodl Ústavní soud v otázce poslanecké indemnity opačně, než tak před časem učinil Nejvyšší soud.
26.06.2015 10:51 |

podobné články

ČT 24: více zpráv o víkendu, nové studio v Chomutově

 
Stanice ČTZ 24 chce ještě letos posílit zpravodajství o víkendu, obecně vysílat více zpravodajských pořadů a méně magazínů. Hodlá také vylepšit činnost editorů a od července zprovoznit nové regionální studio v Chomutově. Uvedl to ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal na středečním jednání Rady ČT, která probírala stav, rozvoj a změny na stanici ČT 24.
26.04.2012 09:17 |

podobné články