Článek

Šéf ČLK Kubek řádil u Jílkové. Schytali to od něho Heger i nepřítomný Babiš

 
České zdravotnictví se potýká s nedostatkem peněz. Lékaři často odcházejí do zahraničí, kde dostanou vyšší platy, a čeští pacienti pak musejí za lékařem cestovat i pětatřicet minut autem. Co s tím? Nejen tato otázka se řešila v pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové. Prezident České lékařské komory Milan Kubek se v debatě ostře opřel do ministra financí Andreje Babiše (ANO) a exministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09).
09.04.2015 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12445 článků) , Michaela Jílková (438 článků) , Leoš Heger (1267 článků)
Podobné články

Zeman se sešel s prezidentem ČLK Kubkem

 
Prezident Miloš Zeman se ve středu sešel s prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milanem Kubkem. O schůzku požádal Kubek, který Zemana informoval o krizi ve zdravotnictví a seznámil ho s textem petice za zachování kvalitního zdravotnictví. Zeman chce zprostředkovat jednání mezi ministerstvem zdravotnictví, ČLK a odbory. o schůzce informoval mluvčí ČLK Michal Sojka.
10.04.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20488 článků)

Heger tři roky devastoval zdravotnictví, horlil v ČT šéf lékařů

 
Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v pořadu České televize Interview ČT24 hovořil o tom, jak se český zdravotnický systém vyrovná s výpadkem regulačních poplatků. Nejen to ale přinese v příštím roce problém, za hloupost označil Kubek také devalvaci koruny, ke které přistoupila Česká národní banka. Systém, jak je nastaven, poškozuje pacienty, kterým všichni lžou, prohlásil mimo jiné šéf ČLK.
27.12.2013 19:17 |

podobné články

Elektronickými recepty se nic neušetří, tvrdí šéf ČLK Kubek

 
Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek se vyslovil proti povinnosti předepisovat recepty výhradně elektronicky. Úspory by internetový recept podle něho nepřinesl.
22.11.2014 13:21 |

podobné články

Lékaři budou protestovat. Heger příliš šetří, zlobí se

 
Česká lékařská komora uspořádá 1. března protestní akci, ve které chce občanům sdělit, že kvůli krokům ministra Leoše Hegera (TOP 09) se sníží dostupnost, kvalita a bezpečnost zdravotní péče. Lékaři budou pacientům v ordinacích nabízet k podpisu petici. "ČLK také připraví ústavní stížnost," řekl prezident ČLK Milan Kubek. Podle náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska není k obavám důvod, péče letos bude zajištěna, ČLK prý straší lidi zbytečně.
07.02.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Kubek odhaluje minulé temno ve zdravotnictví: Heger se nepostavil Kalouskovi

 
NA HRANĚ S XAVEREM Šéf České lékařské komory Milan Kubek srovnal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozdíly, jak k rezortu zdravotnictví přistupovala bývalá Nečasova vláda a současná Sobotkova. Zatímco ministr Heger podle něj zájmy lékařů a nemocnic nikdy pořádně neprosazoval, jeho nástupci Němečkovi by Milan Kubek za vedení resortu udělil zatím jedničku. Sám ale dodává, že na nějaké větší hodnocení je ještě brzo a počkat se musí na konkrétní výsledky.
30.03.2014 16:30 |

podobné články

Odvrátili jsme sporné reformy, chlubil se na sjezdu šéf lékařské komory

 
Sérii vstřícných rozhodnutí Ústavního soudu, odvrácení některých reforem a snah o redukci péče řadí prezident Milan Kubek k úspěchům České lékařské komory (ČLK) v uplynulém roce. Přetrvávají podle něj problémy ve financování zdravotnictví. Komora kritizovala úhradovou vyhlášku na letošní rok, nelíbí se jí ani návrh té příští. Zprávou o činnosti v uplynulých 12 měsících dnes Kubek zahájil brněnský sjezd ČLK. Rokování lékařů potrvá do neděle.
16.11.2013 12:46 |

podobné články

ČLK vyzývá lékaře ke společné obraně proti Hegerově reformě

 
Česká lékařská komora (ČLK) napadá klíčové body zdravotnické reformy. Vadí jí zejména posilování zdravotních pojišťoven, prý to bude na úkor lékařů i pacientů. Prezident ČLK Milan Kubek řekl, že vyzval lékaře ke společné obraně jejich zájmů, ochrání to podle něj i pacienty.
25.05.2011 15:20 |

podobné články

Kdo nepodporuje lékaře, podporuje korupci, postavil se za doktory Kubek

 
Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v úterý znovu podpořil lékaře, kteří se zapojili do akce Děkujeme, odcházíme. Kubek tvrdí, že lékaři dlouhodobě dotují zdravotnictví, v němž se utápějí miliardy korun na předražených nákupech léků, vybavení a investicích.
11.01.2011 12:05 |

podobné články

Hegerovi se odměníme, slibuje loajalitu Kubek

 
Lékařské odbory konečně dosáhly svého. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) ustoupil jejich požadavkům a uzavřel s nimi dohodu. A šéf ČLK Kubek mu za to slibuje partnerství.
16.02.2011 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Stávky lékařů zatím nehrozí, pohromu ale nikdy nemůžete vyloučit, varuje Kubek

 
Šéf České lékařské komory Milan Kubek srovnal v rozhovoru pro PL.cz rozdíly, jak k rezortu zdravotnictví přistupovala bývalá Nečasova vláda a současná Sobotkova. Zatímco ministr Heger podle něj zájmy lékařů a nemocnic nikdy pořádně neprosazoval, jeho nástupci Němečkovi by Milan Kubek za vedení resortu udělil zatím jedničku. Sám ale dodává, že na nějaké větší hodnocení je ještě brzo a počkat se musí na konkrétní výsledky.
30.03.2014 16:00 |

podobné články

Heger požádal ČLK o podporu reforem, chce odstátnit nemocnice

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) požádal Českou lékařskou komoru (ČLK) na jejím sobotním sjezdu o podporu reformních změn, které chystá. Heger také řekl, že plánuje odstátnit nemocnice, řízené ministerstvem.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Kubek si u Jílkové zopakoval rétoriku exodu. Divák se nic nedozvěděl

 
Šéf České lékařské komory Milan Kubek přijal pozvání do pořadu Michaely Jílkové Máte slovo. Na tom, kdo má zrovna slovo, se ale příliš neshodl se svými diskusními protivníky. Zejména s Pavlem Vepřekem z ministerstva zdravotnictví.
14.04.2011 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (438 článků)

V Brně proběhne sjezd ČLK. Za lékaři přijede i Heger

 
Reforma zdravotnictví bude hlavním bodem dvoudenního sjezdu České lékařské komory (ČLK), který začne v sobotu v Brně. Sejdou se na něm zástupci 46.000 lékařů z celé republiky. Stavovská organizace má výhrady k reformním zákonům i ke spolupráci ministra Leoše Hegera (TOP 09) s lékaři. Podle prezidenta ČLK Milana Kubka neplní ministr závazky memoranda, které podepsal v únoru s lékařskými odbory o spolupráci lékařů na reformách.
19.11.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Mladí lékaři v Česku pracují jako otroci, tvrdí šéf lékařské komory

 
Česká lékařská komora (ČLK) se dozvěděla asi o 30 případech mladých lékařů, kteří pracovali v "otrockých podmínkách". Na brněnském sjezdu ČLK to v sobotu řekl její šéf Milan Kubek. Mladí lékaři jsou podle něj v tuzemských zdravotnických zařízeních i přes oficiální menší úvazky někdy nuceni pracovat za nízké ohodnocení delší dobu.
19.11.2011 16:40 |

podobné články

Komora vyzvala lékaře, aby podpořili akci Děkujeme, odcházíme

 
Česká lékařská komora (ČLK) v sobotu po svém jednání vyzvala nemocniční lékaře, kteří ještě na protest nepodali výpověď, aby akci Děkujeme, odcházíme podpořili. Šéf ČLK Milan Kubek tlumočil stanovisko, podle nějž jsou podmínky kladené ministerstvem zdravotnictví nepřijatelné a nedoporučil s nimi souhlasit. Zároveň ale vyzval odbory i ministerstvo, aby se vrátily k jednacímu stolu, jelikož situace po 1. březnu má být vážnější, než resort předpokládá.
05.02.2011 15:20 |

podobné články

Šéf ČLK Kubek: Lékaři jsou v právu. ODMÍTAJÍ pracovat jako otroci!

 
Hostem on-line rozhovoru tn.cz byl od 20:00 do 21:00 prezident České lékařské komory Milan Kubek.
28.01.2011 18:00 |

podobné články

Lékaři pracují v nemocnicíh jak otroci, šokoval Kubek na sjezdu

 
Někteří mladí lékaři pracují v nemocnicích za "otrockých" podmínek, řekl na brněnském sjezdu ČLK Milan Kubek, šéf České lékařské komory.
19.11.2011 19:50 |

podobné články

Šéf lékařů Kubek si dovede představit za den v nemocnici i 150 korun. Ale s jednou podmínkou

 
Česká lékařská komora dlouhodobě kritizovala jak nedostatky peněz ve zdravotnictví, tak i poplatky. Nové koalici v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) ale prezident ČLK Milan Kubek vzkazuje, že poplatek za den pobytu v nemocnici mohl zůstat, a to dokonce ve výši 150 korun za den. Novému ministrovi zdravotnictví Svatopluku Němečkovi (ČSSD) přeje, aby dokázal bojovat s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) i s premiérem.
04.02.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12445 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Milan Nový (77 článků)

Šéf lékařské komory Kubek: nepřijetí Engela zpět do práce je podlost

 
Předseda České lékařské komory Milan Kubek v neděli uvedl, že Lékařský odborový klub (LOK) neporušil dohodu s ministrem zdravotnictví, když člen LOK Miloš Voleman vyzval lékaře k solidaritě s Martinem Engelem, který nebude přijat zpět do zaměstnání. Kubek doplnil, že od ředitele nemocnice na Vinohradech je to podlost.
20.02.2011 12:20 |

podobné články