Sedmé místo? To je bomba, říká spokojený skokan Koudelka

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v celkovém hodnocení Světového poháru na sedmém místě. Je to nejlepší české umístění od roku 2006, kdy Jakub Janda celý seriál vyhrál.
22.03.2015 16:11 |

Osobnosti: Jakub Janda (316 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Skokan Koudelka zahájil Turné sedmým místem

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil na úvod Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu sedmé místo. Závod, který byl z neděle přeložen na pondělí kvůli nepříznivým podmínkám, ovládli Rakušané - vyhrál Stefan Kraft před krajanem Michaelem Hayböckem. Třetí místo patří Slovinci Peteru Prevcovi.
29.12.2014 21:16 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků)

Koudelka si v Trondheimu zlepšil chuť. Byl sedmý

Český skokan Roman Koudelka si po nejhorších výsledcích v sezóně v Lahti a Kuopiu vylepšil chuť v norském Trondheimu, kde si doskočil pro sedmé místo (126,5 a 128 metrů). Závod vyhrál Němec Severin Freund (135 a 139 metrů) a je tak v čele celkového pořadí Světového poháru. Koudelka je v průběžném pořadí pátý.
13.03.2015 10:15 |

Skokan Koudelka má problémy s páteří. Zmešká začátek Světového poháru

Skokan na lyžích Roman Koudelka má problémy s krční páteří a bude chybět při úvodních závodech Světového poháru o víkendu v Klingenthalu. O jeho budoucnosti v olympijské sezoně by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech, neboť je neustále v péči lékařů včetně fyzioterapeuta Pavla Koláře. Kvůli potížím Koudelka netrénuje už pět týdnů.
19.11.2013 15:01 |

Skokan na lyžích Koudelka byl v Zakopaném pátý

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v sobotním závodě letní Grand Prix v polském Zakopaném pátou příčku. V průběžném pořadí poháru se posunul o jedno místo a je šestý. Do druhého kola z českých skokanů prošel ještě Jakub Janda, který skončil šestnáctý. Závod vyhrál s náskokem sedmi bodů Rakušan Gregor Schlierenzauer.
22.08.2009 22:55 |

Osobnosti: Jakub Janda (316 článků) , Gregor Schlierenzauer (18 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Skokan Koudelka neudržel páté místo, v Lahti skončil dvanáctý

Skokan na lyžích Roman Koudelka neudržel pátou příčku z úvodního kola závodu Světového poháru v Lahti a skončil dvanáctý.
13.03.2011 18:50 |

Skokan Koudelka byl druhý ve Willingenu, nejlépe v kariéře

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil druhé místo v závodu Světového poháru ve Willingenu a zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Dvaadvacetiletý reprezentant, jenž se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně a podruhé v kariéře, nestačil v Německu pouze na Nora Anderse Bardala.
12.02.2012 17:30 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Anders Bardal (9 článků)

Koudelka naplno trénuje. Skokan věří v účast na ZOH

Skokan na lyžích Roman Koudelka se po pauze opět vrátí do reprezentačního týmu pro závody Světového poháru. O místo v nominaci na olympijské hry bude skákat ve čtvrtek ve Wisle a v páteční kvalifikaci, případně v nedělním závodu v Zakopaném. Po polských dílech SP vynechá klání v Japonsku a rád by trénoval. Ve hře je také jeho účast ve Willingenu na přelomu ledna a února, posledních závodech před OH v Soči.
14.01.2014 20:30 |

Skokan Koudelka na nejlepší nestačil, v Ruce skončil šestý

Skokan na lyžích Roman Koudelka sice v druhém závodu Světového poháru v Ruce vylepšil páteční desáté místo, ale ve finském zimním středisku na nejlepší znovu nestačil. Po šesté příčce patří českému reprezentantovi  v průběžném pořadí seriálu třetí pozice.
29.11.2014 21:46 |

Skokan Koudelka byl v Innsbrucku desátý, vyhrál Němec Freitag

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil ve třetím závodu Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku desáté místo.
04.01.2015 18:56 |

Koudelka si v Sapporu doskočil pro třetí místo

Skokan na lyžích Roman Koudelka se v závodě Světového poháru v Sapporu vrátil na stupně vítězů, vybojoval si bronzovou příčku. Překonali ho jen první Slovinec Peter Prevc a rakouský skokan Stefan Kraft.
24.01.2015 14:12 |

Fantastický Koudelka! Český skokan ovládl závod Světového poháru ve Wisle

Český skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál popáté v kariéře závod Světového poháru. O bod druhý skončil v polské Wisle Nor Kenneth Gangnes, třetí místo obsadil nestárnoucí Japonec Noriaki Kasai. Až pátý byl suverénní vládce letošní sezony Peter Prevc.
04.03.2016 23:10 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Noriaki Kasai (4 články) , Peter Prevc (1 článek)

NEČEKANÝ ÚSPĚCH: Skokan Koudelka si dolétl v Harrachově pro BRONZ

Český skokan na lyžích Roman Koudelka zazářil na domácí půdě, když v Harrachově skončil třetí. Závod vyhrál Thomas Morgenstern.
09.01.2011 16:45 |

Osobnosti: Thomas Morgenstern (25 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Wolfgang Loitzl (1 článek)

Skokan Koudelka by si rád dolétl ve Vikersundu pro rekord

Nejlepší současný český skokan na lyžích Roman Koudelka se před závody v letech v norském Vikersundu nechal slyšet, že by rád v Norsku zaútočil na svůj rekord.
10.02.2011 15:55 |

Skokan Roman Koudelka na koncertu Rogera Waterse: Zbourá rakouskou zeď?

Stíhačky v O2 areně lítaly jako skutečné. A zvuk? Snad ještě opravdovější. Na strhujícím rockovém představení The Wall legendárního »floyda« Rogera Waterse v pátek večer se možná inspiroval český skokan na lyžích Roman Koudelka (21).
17.04.2011 12:05 |

Osobnosti: Roger Waters (44 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Potlučený skokan Roman Koudelka: Byl jsem v rakvi!

Prý je teď slavnější, než kdyby vyhrál svěťák. „Samé rozhovory, focení. Snad někdy něco velkého vyhraju a bude to podobné,“ směje se nejlepší tuzemský skokan na lyžích Roman Koudelka (22).
10.12.2011 12:10 |

Skokan Koudelka dva dny po hrůzném pádu: Už je u můstků!

Ve stokilometrové rychlosti upadl a narazil hlavou do země. Tohle hrůzné kamikadze se událo ve čtvrtek, při tréninku na Světový pohár. Skokan na lyžích Roman Koudelka (22) si pobyl v nemocnici jen dva dny, rychle se oklepal a včera už stál pod můstky. Skákat ale ještě nechtěl.
11.12.2011 12:05 |

Skokan Koudelka: Ortodoxní fanoušek sešívaných! Létající ponožky!

Nečekané překvapení! Čestný výkop zítřejšího derby v Edenu obstará utajený ortodoxní fanoušek a skokan na lyžích Roman Koudelka (22). Slávistou je odmalička.
23.03.2012 12:07 |

Skokan Koudelka přišel po 10. místě v Ruce o vedení v SP

Skokan na lyžích Roman Koudelka na triumf z úvodního závodu Světového poháru nenavázal. Ve finském zimním středisku Ruka skončil desátý a přišel o žlutý dres pro lídra seriálu. Ten nově patří Švýcaru Simonu Ammanovi, který ovládl obě kola a suverénně vyhrál.
28.11.2014 20:13 |

Skokan Koudelka slaví třetí triumf! Ovládl závod v Engelbergu

Skokan na lyžích Roman Koudelka potvrdil, že patří mezi nejužší světovou špičku. Po sobotním druhém místě český reprezentant ovládl nedělní závod Světového poháru ve švýcarském Engelbergu a připsal si třetí triumf v sezoně i kariéře.
21.12.2014 19:46 |