Článek

Seďa (ČSSD): Nepolitická politika opět na scéně

 
Jsem zřejmě stále idealista a také demokrat, který je přesvědčen, že pro další rozvoj demokracie a občanské společnosti je nutný kvalitně a transparentně fungující systém politických stran.
13.06.2016 16:50 |

podobné články

Podobné články

Seďa (ČSSD): Nepolitická politika a političtí odborníci

 
Když po listopadu 1989 vzniklo Občanské fórum, jako „politické“ , odborné a personální zázemí pro přechodnou dobu k demokratické společnosti, nastavilo toto hnutí nevědomky silný odpor vůči stranické struktuře v zemi.
20.01.2014 10:40 |

podobné články

Předák ČSSD Seďa: Nelze tolerovat rozšiřování nůžek mezi úzkou skupinou nejbohatších a velkou skupinou chudých. Volný trh nic nevyřeší. A systém USA...

 
ROZHOVOR Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa říká, že neoliberalismus, jako základ současného pojetí světa, musí skončit a je pouze otázkou, co jej nahradí. Dělit společnost na ty, kteří žijí pouze ze sociálních dávek a na ty, kteří na ně pracují, odmítá. Rodina je základ státu a genderová politika jí nepřispívá. Seďa se vyjádřil i k dalším problémům týkajícím se budoucnosti českého národa i lidstva.
15.08.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Blaha (ODS): Smršť socialistického dobra, aktivní politika zaměstnanosti, nepolitická politika

 
Tak už máme co jsme chtěli, dalo by se říci slovy jedné proletářské písně. Faktem je, že omezování svobody ze strany socialistické vlády na nás číhá na každém kroku. Ani uplynulý týden v tomto směru nebyl žádnou výjimkou.
03.11.2015 17:01 |

podobné články

Pracující člověk by měl být ohodnocen tak, aby nemusel brát dávky, napsal poslanec Seďa

 
Poslanec za ČSSD Antonín Seďa se ve svém článku na ParlamentníchListech.cz ohlédl za vládnutím pravicových vlád. Jejich politika prý nedokázala vyřešit současné problémy jako je nezaměstnanost. Seďa hájí záměr zvýšit minimální mzdu a motivovat tak lidi k hledání práce.
14.03.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Senátor Strnad: Nepolitická politika se stává trendem u nás i na Slovensku

 
Lidé velmi citlivě vnímají důsledky mnohých neblahých rozhodnutí nedávné doby, spojených s tehdejšími vládními politickými stranami, a výsledkem je přesun preferencí k takzvaným nepolitickým stranám, tvrdí Jaromír Strnad (ČSSD). V rozhovoru, který poskytl našim stránkám, zhodnotil nejen stranické preference ČSSD, ale především své působení v Senátu či v Čáslavi, kde je již více než 10 let starostou a netají se tím, že by chtěl letos mandát obhájit znovu.
11.04.2014 16:05 |

podobné články

Postřílejí nás Američané? Poslanec Seďa z ČSSD odpovídá čtenářům

 
Z PROFILŮ Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil i amerického velvyslance v Praze Andrewa Schapira, který vyjádřil podporu muslimské komunitě v Brně. Seďa má na případ jasný názor.
13.03.2016 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Klaus je buran jako jeho přítel Zeman. Babiš, kníže, Filip i další promluvili

 
Exprezident Václav Klaus minulý týden v rozhovoru pro ČT uvedl, že polistopadový režim a politický systém, definovaný tržní ekonomikou a parlamentní pluralistickou demokracií založenou na soutěži politických stran, výsledkem sněmovních voleb skončil a je rozbit a zvítězila tak nepolitická politika.
10.12.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9098 článků)

Starosta Rosic: Václav Havel se pohyboval v jiné dimenzi

 
„Nic takového jako nepolitická politika není. Politikem se stáváte, i když nechcete, úřad vás do své mašinerie vtáhne.“ Nejen o politické situaci a aktuálním politickém vývoji, ale i o blížících komunálních volbách jsme hovořili se starostou Jaroslavem Světlíkem (BPP). Rozpovídal se i o důvodech, proč stejně jako v předchozích volbách nekandiduje za TOP 09 a zhodnotil své dočasné působení v čele Rosic. Co se mu povedlo a co naopak ne?
07.08.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků)

Pražská kavárna, svazačka Pajerová, nepolitická politika Havla. Na akci Václava Klause to hřmělo k 17. listopadu

 
REPORTÁŽ Končí polistopadová éra? Na tuto otázku se pokoušeli odpovědět ti, kteří ji v roce 1989 symbolicky zahajovali. Stalo se tak v rámci vzpomínkového setkání Institutu Václava Klause „17. listopad očima tehdejších demonstrantů“.
13.11.2014 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9098 článků) , Václav Havel (4854 článků)

Pražská kavárna, svazačka Pajerová, nepolitická politika Havla. Na akci Václava Klause to hřmělo k listopadu '89

 
REPORTÁŽ Končí polistopadová éra? Na tuto otázku se pokoušeli odpovědět ti, kteří ji v roce 1989 symbolicky zahajovali. Stalo se tak v rámci vzpomínkového setkání Institutu Václava Klause „17. listopad očima tehdejších demonstrantů“.
13.11.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9098 článků) , Václav Havel (4854 článků)

Mirko Raduševič: Soros a nepolitická politika

 
Ruská vláda koncem listopadu roku 2015 oficiálně oznámila, že nevládní organizace podporované americkým miliardářem Georgie Sorosem miliardář představují hrozbu pro ruskou národní bezpečnost a veřejný pořádek.
16.01.2017 14:50 |

podobné články

Poslanec Seďa: Program ČSSD je komplexní a realistický

 
Jmenování vazebně stíhaného politika premiérem by nebyla jen mezinárodní ostuda. Prezident by si totiž sám plivl do tváře, míní lídr zlínské ČSSD Antonín Seďa. Nepochybuje o tom, že hlasování o zbavení imunity Babiše s Faltýnkem bylo ze strany ANO jen předvolebním divadlem a upozornil i na historicky starší vazby Babiše na politiky. Proč ale v souvislosti s předvolební kampaní kritizuje pravicové strany? Prozradil nám také, koho by rád viděl na Hradě, o co by se chtěl v příštích letech zasadit a na přetřes přišlo i téma evropské integrace.
13.09.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Telička a Seďa odpověděli čtenáři. Sankce proti Rusku vidí každý úplně jinak

 
Z PROFILŮ Hospodářské sankce proti Rusku mají jako každé jiné ožehavé téma svoje zastánce i odpůrce. Nejinak je tomu na české politické scéně. Zatímco poslanec za ČSSD Antonín Seďa je důrazně proti ekonomickým sankcím, europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička se řadí do tábora jejich zastánců. I když s výhradami. Oba čeští politici se k tématu vyjádřili na popud čtenáře ParlamentníchListů.cz.
31.07.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Antonín Seďa: Společná obranná politika nemůže spočívat ve společné armádě

 
Poslanec za ČSSD Antonín Seďa sleduje právě proběhlý summit Evropské unie, zaměřený na společnou obrannou politiku. Podle jeho názoru ukázal rozdíly mezi chápáním tohoto pojmu mezi jednotlivými členskými zeměmi.
23.12.2013 18:47 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Se zvolením Foldyny nesouhlasím, snad řádný sjezd ČSSD převolí některé členy vedení, doufá Seďa

 
Pár dní poté, co politická jednání mezí ANO a ČSSD skončila, prohlásil premiér v demisi Andrej Babiš, že si nyní vyslechne doporučení prezidenta Miloše Zemana, se kterým bude o sestavování vlády jednat v úterý v Lánech. Bývalý poslanec Parlamentu ČR Antonín Seďa (ČSSD) proto na svém profilu ParlamentníchListů.cz odpovídal na čtenářské dotazy například ohledně toho, co by říkal na to, kdyby prezident Babiše podruhé premiérem nejmenoval a byl by jím někdo jiný za ANO, nebo, co říká na to, že podle Jiřího Dienstbiera ml. se zvolením Foldyny do čela ČSSD dostávají fašisté.
09.04.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13055 článků) , Antonín Seďa (110 článků) , Miloš Zeman (20939 článků)

Zemanova osobní nenávist, ješitnost, čtvrtá cenová. S Ruskem i Čínou má ale pravdu, je nutné s nimi spolupracovat, říká poslanec ČSSD Seďa

 
POLOČAS MILOŠE ZEMANA Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa přiznává prezidentu Zemanovi kladné, ale i negativní stránky. Postoj prezidenta k Rusku a Číně ve smyslu obchodních vztahů podporuje. Prezident je přímo volen, a tak dle Sedi hraje na populistickou notu. Doporučuje mu, aby zlepšil své vztahy s ČSSD. Kritizuje i aktivisty, kteří na Zemana házeli vajíčka.
04.09.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků)

Lídrem kandidátky ČSSD na Zlínsku bude Seďa. Alena Gajdůšková bude hned druhá

 
ČSSD ve Zlínském kraji povede do podzimních sněmovních voleb poslanec Antonín Seďa. Ve stranických primárkách získal 57 procent hlasů. Na druhém místě kandidátky bude Alena Gajdůšková, třetí místo obsadí Petr Kořenek a čtvrté Ludvík Urban. Dnes to oznámil tiskový mluvčí ČSSD Mikuláš Klang. Hlasování se zúčastnilo 45 procent zlínských sociálních demokratů, píše ČTK.
02.06.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (228 článků) , Antonín Seďa (110 článků) , Petr Urban (45 článků)

Huml: Rusnokova vláda může být legitimní

 
Nechme řečí a hodnocení vlády, která ještě není na světě. Pokud bude nepolitická a složená z odborníků může mít smysl i když nedostane důvěru a půjde k ledu.
27.06.2013 21:55 |

podobné články

Rusnok veřejně představil záměry své nové vlády

 
Premiér Jiří Rusnok v projevu ve Sněmovně zdůraznil, že jeho vláda je nepolitická a nestranická a že ji tvoří "de facto krizoví manažeři jednotlivých resortů". Hlavním úkolem je podle něj pomoci překonat neblahý společenský vývoj a hospodářskou krizi. "To je pro nás jediné podstatné," uvedl dnes Rusnok, když představoval záměry svého kabinetu. Zároveň kritizoval bývalou vládu Petra Nečase (ODS). 
07.08.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9268 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Rusnok (683 článků)