Článek

Seďa (ČSSD): Můj pohled na brannou povinnost

 
Není snad dne, abych nedostal dotaz týkající se tu branné povinnosti, tu navrhovaných povinných odvodů. V řadě případů se dozvídám, že je to ČSSD, která chce posílat české ženy se zbraní v ruce do války.
19.05.2015 20:46 |

podobné články

Podobné články

Ukrajina obnovila brannou povinnost kvůli bezpečnostní situaci

 
Ukrajina obnovuje kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci na východě země brannou povinnost. Dekretem o tom rozhodl úřadující prezident Oleksandr Turčynov. 
01.05.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Oleksandr Turčynov (45 článků)

Ženy, půjdete do války, na vojnu či vojenská cvičení, plánuje armáda. To je pitomost, zlobí se někteří politici

 
Podle HN a ČTK Ministerstvo obrany dokončuje nový branný zákon, podle kterého by se branná povinnost a odvody zavedly i pro ženy. „Povinnost vojenské služby by se navíc nově vztahovala i na ženy,“ napsala ČTK. Velká část politiků ale brannou povinnost pro ženy považuje za hloupost.
13.06.2014 17:05 |

podobné články

Vaše Věc: ANO a ODS chtějí brannou výchovu

 
Hnutí ANO a ODS chtějí do škol vrátit brannou výchovu. Tyto dvě politické strany tak ukazují nejen společný kladný vztah k vyhazování peněz na vojenské účely, ale hlavně tím demonstrují, že po volbách by mohly spolupracovat.
07.03.2017 16:40 |

podobné články

Švédsko po téměř 200 letech zrušilo brannou povinnost

 
Ve Švédsku ode dneška po téměř 200 letech přestala platit všeobecná branná povinnost. Absolvování vojenské služby je nyní dobrovolné. Švédská vláda pravého středu zahájila odstraňování vojenské povinnosti před třemi lety v zájmu úspor v armádě.
01.07.2010 16:45 |

podobné články

V bývalých státech východního bloku hledají nové bojové síly. Zavádějí brannou povinnost a vznikají domobrany

 
Dvaadvacetiletý Krzysztof Nowak není žádný voják, ale student. Na první pohled se to však nepozná. Uniforma s polskými výsostnými znaky, vyleštěné vojenské boty, krátký sestřih – člen polského volnočasového armádního spolku by se dal s pravým vojákem snadno zaměnit. Jeho prapradědeček se účastnil odbojového hnutí proti Němcům, vypráví Nowak s hrdostí agentuře DPA. "Vlastenectví je v naší rodině tradicí. Když je vlast v nebezpečí, pak je třeba ji bránit," dodává.
30.03.2015 12:26 |

podobné články

Předák ČSSD Seďa: Nelze tolerovat rozšiřování nůžek mezi úzkou skupinou nejbohatších a velkou skupinou chudých. Volný trh nic nevyřeší. A systém USA...

 
ROZHOVOR Místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa říká, že neoliberalismus, jako základ současného pojetí světa, musí skončit a je pouze otázkou, co jej nahradí. Dělit společnost na ty, kteří žijí pouze ze sociálních dávek a na ty, kteří na ně pracují, odmítá. Rodina je základ státu a genderová politika jí nepřispívá. Seďa se vyjádřil i k dalším problémům týkajícím se budoucnosti českého národa i lidstva.
15.08.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (83 článků)

Postřílejí nás Američané? Poslanec Seďa z ČSSD odpovídá čtenářům

 
Z PROFILŮ Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil i amerického velvyslance v Praze Andrewa Schapira, který vyjádřil podporu muslimské komunitě v Brně. Seďa má na případ jasný názor.
13.03.2016 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (83 článků)

Starosta Kunštátu: Vzhledem k nenažranosti některých „mocných“ světa je strach o naši budoucnost na místě

 
Budeme mít totální přehled o mase nevycvičených a boje neschopných občanů, které je možné obětovat v první linii, než strůjci válečného dění zjistí, že nezvítězí, a dohodnou se jinak. Tak okomentoval Zdeněk Wetter (ČSSD) návrh ministra obrany obnovit brannou povinnost. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, se vyjádřil i k řadě aktuálních ozbrojených konfliktů ve světě a nejen k tomu. Hovořili jsme také o vleklém sporu města se svazkem a prozradil nám, co nového v nejbližší době v Kunštátě plánuje.
06.05.2015 11:01 |

podobné články

Pracující člověk by měl být ohodnocen tak, aby nemusel brát dávky, napsal poslanec Seďa

 
Poslanec za ČSSD Antonín Seďa se ve svém článku na ParlamentníchListech.cz ohlédl za vládnutím pravicových vlád. Jejich politika prý nedokázala vyřešit současné problémy jako je nezaměstnanost. Seďa hájí záměr zvýšit minimální mzdu a motivovat tak lidi k hledání práce.
14.03.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (83 článků)

Němci zrušili brannou povinnos! Věří, že bude dost dobrovolníků!

 
V Německu přestala v pátek po 55 letech platit branná povinnost. Informuje o tom server deníků Süddeutsche Zeitung a Bild.
01.07.2011 08:20 |

podobné články

Ministerstvo obrany chce obnovit brannou povinnost

 
Řady záložníků se kvůli zastaralým mobilizačním zákonům zužují a armáda začala uvažovat o znovuzavedení odvodů. Profesionální vojáci ve výslužbě by měli v budoucnu chodit na pravidelná cvičení. Informovala o tom Česká televize.
31.08.2011 20:15 |

podobné články

Šéf lidovců Bělobrádek: Národ potřebuje domobranu

 
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek částečně podpořil svého stranického kolegu, senátora Jiřího Čunka v návrhu oživit brannou povinnost, která existuje nadále, ale pouze v případě války. Nevydal by se ale cestou obnovení klasické základní vojenské služby, ale spíše zavedením domobrany.
06.10.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (498 článků) , Pavel Bělobrádek (1223 článků)

Ženy, pozor: Na vojnu půjdete i vy!

 
Česko se chystá obnovit brannou povinnost. Nově však nejen pro muže, ale i pro ženy! Armáda se údajně chystá zaměřit na mladé lidi ve věku 18 – 30 let a zvýšit tím počet takzvaných záložáků!
13.06.2014 15:00 |

podobné články

Udělají z vás zase chlapa! Ministerstvo obrany plánuje obnovit povinnou vojnu, koho se to bude týkat?

 
Vojná není kojná! Tak to zase začne nejspíš platit velmi brzy, české ministerstvo obrany totiž "plánuje obnovit brannou povinnost":http://www.extra.cz/vraceji-se-snad-stare-poradky-ve-skolach-se-opet-zacina-ucit-nenavidena-branna-vychova-jak-to-bude-vypadat! A pozor, brance si bude moct i vytáhnout ze zaměstnání, takže pokud máte slibně rozjetou kariéru a ještě vám není třicet, hrozí, že skončíte jako záložák.
13.06.2014 15:30 |

podobné články

Vláda chystá brannou povinnost: Pro chlapy i ženy. Co vy na to?

 
Za kolik to máš? Tahle otázka, stejně jako následný mazákův rozkaz jít si po odpovědi vypláchnout pusu, je už 10 let mrtvá. Tehdy skončila vojenská základní služba. Ministerstvo obrany však teď chce povinné odvody i v míru! A Blesk se zeptal lidí napříč republikou, co si o tom myslí. Podívejte se na reakce do naší ankety.
14.06.2014 05:30 |

podobné články

Stropnický na nás chystá brannou povinnost: Tohle je jeho četa!

 
Jeho rezort chystá nový branný zákon, který by umožnil odvádět mladíky a mladice na vojenský výcvik i v době míru. I u ministra Martina Stropnického (57, ANO) doma, by se našlo pár zajímavých bažantů!
15.06.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1434 článků)

Jste květinky nebes, chválil diktátor Kim první severokorejské pilotky stíhaček

 
Emancipaci nezastaví ani komunismus. V tomto případě jde ale zároveň o brannou povinnost. Severní Korea slaví první úspěšný let ženských pilotek, které usedly za knipl nadzvukových stíhaček. Poblahopřát jim byl sám diktátor Kim Čong-un.
22.06.2015 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1033 článků)

Německo zřejmě povolá civilisty do zbraně: Mají chránit vnější hranici NATO

 
Německo by mohlo obnovit brannou povinnost, kterou zrušilo před pěti lety. Podle serveru Spiegel Online s tím počítá návrh koncepce civilní obrany, který by ve středu měla schválit vláda. Obnovení branné povinnosti by připadalo v úvahu při nasazení vojáků na vnějších hranicích Severoatlantické aliance. Už dříve unikla zpráva, že Německo vyzve občany, aby si připravili zásoby jídla a vody na několik dní dopředu pro „případ války či přírodní katastrofy.“
23.08.2016 10:30 |

podobné články

Švédové obnovují povinnou vojnu. Kvůli Rusům mají narukovat muži i ženy

 
Švédsko znovu zavede všeobecnou brannou povinnost, která byla v zemi zrušena v roce 2010. Podle zpravodajského serveru BBC News o tom ve čtvrtek rozhodla švédská vláda. Důvodem je nedostatečný zájem dobrovolníků o službu v armádě a také větší nejistota ohledně bezpečnostní situace země, mimo jiné kvůli vojenským aktivitám Ruska.
02.03.2017 15:30 |

podobné články