Článek

Sečkár (Svobodní): Řešení dopravy v neklidu

 
Na jaro chystá hlavní město výrazné rozšiřování zón placeného státní. Majitelé aut v Praze se mají na co těšit.
24.01.2016 14:46 |

podobné články

Podobné články

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články

Sečkár (Svobodní): Svobodní uklízeli Prahu 4

 
Shrnutí sobotní akce pobočky Svobodných Praha 4. Zhruba dvěma desítkám účastníků se podařilo naplnit 3 m3 kontejner nasbíranými odpadky a udělat veřejnou zeleň v Praze 4 alespoň o něco málo krásnější pro ostatní.
28.09.2014 20:01 |

podobné články

Sečkár (Svobodní): Tučňáci, tlačítka a přestávky

 
Minulý týden se konalo další jednání Zastupitelstva a Svobodní Praha 4 opět nechyběli mezi diváky.
17.11.2015 16:01 |

podobné články

Strejček (ODS): Evropa v období nejistot

 
Evropa totiž vstoupila do období sociálního neklidu. To, co vidíme ve Šluknovském výběžku a začíná se objevovat (jak se v posledních dnech zdá) i na jiných místech naší země, je dílčím projevem tohoto kontinentálního neklidu.
04.10.2011 14:25 |

podobné články

Akademici chystají na protest proti Dobešově reformě Týden neklidu

 
Chystaná vysokoškolská reforma nadzvedla mandle celé akademické obci. Od 26. února do 2. března pořádají všechny české univerzity protestní Týden neklidu, na který je připravena řada přednášek, které mají studentům i veřejnosti vysvětlit, co se akademikům na dobešově reformě nelíbí.
22.02.2012 19:25 |

podobné články

Začne "Týden neklidu". Tisíce studentů budou protestovat proti Dobešovi

 
Studenti po celém Česku vyjdou do ulic. V rámci takzvaného "Týdne neklidu" budou od pondělí protestovat proti chystaným reformám veřejných vysokých škol. Kromě demonstrací a průvodů budou celý týden na programu také přednášky, promítání a různé happeningy.
25.02.2012 15:05 |

podobné články

Studenti protestují proti reformám, zahájili Týden neklidu

 
Na českých vysokých školách se v pondělí naplno rozběhl Týden neklidu, kterým chtějí studenti i akademická obec vyjádřit nesouhlas s připravovanými reformami z dílny ministra školství Josefa Dobeše (VV).
27.02.2012 11:30 |

podobné články

Studenti ústecké filozofické fakulty zahájili Týden neklidu

 
Studenti Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem dnes dopoledne zahájili svoji část celostátního Týdne neklidu. Jejich protest vyvrcholí ve čtvrtek demonstrací. Studenti v celé zemi protestují proti reformě vysokých škol navrhované ministerstvem školství.
27.02.2012 12:00 |

podobné články

Začal "Týden neklidu": Studenti protestují proti Dobešově reformě

 
'Týden neklidu', kterým chtějí akademici a studenti vyjádřit nesouhlas s chystanou vysokoškolskou reformou, bude zaplněný protestními akcemi, stěžejní má být pochod studentů 29. února.
27.02.2012 12:30 |

podobné články

Paroubek: Národní socialisté podporují Týden neklidu na vysokých školách

 
Národní socialisté vyjadřují svou otevřenou podporu tzv. „Týdnu neklidu“, který dnes zahájili studenti na celé řadě českých vysokých škol.
27.02.2012 12:45 |

podobné články

Petr Duchoslav: Ministrovi školství začal Týden neklidu

 
Tento týden začíná v České republice Týden neklidu. Jedná se o sérii na sebe navazujících akcí v Praze a dalších velkých univerzitních městech, pořádaných představiteli akademické sféry, které se sbíhají do jednoho cíle. Tím je důrazný veřejný protest proti věcnému návrhu zákona o vysokých školách a ministru školství J. Dobešovi, jehož demisi též univerzitní studenti a pedagogové žádají. Celkem se účastní této události 18 veřejných či státních univerzit. V ulicích se očekává tisíce nespokojených studentů, protože postup ministerstva školství a ministra Dobeše vyvolává stále větší odpor a protiakce.
27.02.2012 21:30 |

podobné články

Týden neklidu není o levičáctví, píše pedagog. Jde prý o nezodpovědnou vládu

 
Protivládní protesty bývají spojovány s levicí a levičáctvím. V době, kdy v zemi vládne pravicová vláda, je tato teze do jisté míry oprávněná. Vysokoškolský pedagog Jan Sládek, jenž přednáší na katedře sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, se ale ve svém komentáři ke studentskému Týdnu neklidu snaží dokázat, že v tuto chvíli nejde o levicovost. V tuto chvíli jde prý o to, že vláda nedodržuje vlastní sliby, obchází zákon a vůbec se chová nezodpovědně. Sládkův komentář přináší dnešní MF Dnes.
29.02.2012 11:15 |

podobné články

Klaus: Tyto volby jsou velmi důležité, přicházejí v době neklidu

 
Letošní krajské a senátní volby jsou mimořádně důležité a mohou leccos ovlivnit. Přicházejí totiž ve chvíli společenského neklidu. Prezident Václav Klaus to řekl novinářům poté, co dnes v pražských Kobylisích odevzdal svůj hlas v senátních volbách. Volit přišel v podvečer s manželkou Livií, po návratu ze státní návštěvy Polska.
12.10.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Oranžový hlas ze severu otevřeně o Dienstbierovi a neklidu ve straně

 
ROZHOVOR Otevřeně o neklidu ve straně, o svém přátelství se zatčeným exnáměstkem hejtmanky a také o metodě medu a kudly hovoří pro ParlamentníListy.cz Martin Strakoš z Mostu, který je věrný sociální demokracii už dvě desítky let a kromě svého politického angažmá pracoval pod různým politickým vedením kraje. Bez trapných frází a klišé se vyjadřuje ke komunistickému hejtmanovi a před odjezdem na ostravský sjezd ČSSD mimo jiné zdůvodňuje, proč by se měla ctít stranická disciplína a co bylo za komunismu lepší než dnes.
14.03.2013 12:40 |

podobné články

Bartoška a Dyk vyzvali národ k občanskému neklidu: Kvůli Zemanovi a směřování země

 
Desítky umělců vyzvaly českou veřejnost ke shromážděním na podporu demokracie. Kritizovali kroky vlády a prezidenta, hlavně ve vztahu k Číně. Při příležitosti státního svátku to dnes sdělila skupina umělců sdružená v Petičním výboru na obranu demokracie. V rámci akce Týdny občanského neklidu by podle nich lidé, kteří se k výzvě připojí, měli zasílat stanoviska představitelům státu, otevřít školy, divadla či galerie diskusím, případně i stávkovat.
28.10.2016 16:35 |

podobné články

VIDEO Zpěvák Vojta Dyk vyzval veřejnost k občanskému neklidu a už je tu odveta

 
Aktivistka Jordanka Jirásková, která se spolu s europoslancem Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL) a dalšími lidmi angažuje v norském případě rodiny Michalákových, poslala vzkaz slavnému herci a zpěvákovi Vojtěchu Dykovi. Tropí si z něj žerty kvůli prohlášení umělců, kteří vyzvali občany k občanskému neklidu, Hercům se totiž nelíbí, jak nás prezident Zeman táhne na Východ.
29.10.2016 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (702 článků)

Výzva k občanskému neklidu může vést i k nepokojům a násilí, přiznává Vojta Dyk

 
Herec Vojta Dyk připouští, že jeho výzva k občanskému neklidu může vést až k nepokojům nebo dokonce k násilí. Dyk to uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru iDnes.cz.
29.10.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (702 článků)

Tak co ty týdny neklidu? Promluvil organizátor z řad umělců

 
Vyhlásili tzv. týdny občanského neklidu. Nyní si však dávají dva týdny pauzu. Uvedl to alespoň iniciátor akce, šéf divadla La Fabrika Richard Balous. Píše o tom server Echo24.cz, a to na základě Balousova rozhovoru pro Rádio Impuls.
08.11.2016 09:15 |

podobné články

Začátek chatu 8:24 461774 tomský macháček --- po korektuře Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam přijedou hrát, nebo mít výstavu, tak... Chtěli jste týden neklidu? Chtěli. Je tu návrh pomsty umělcům: Když někam při

 
I když je sám režisérem a producentem, rýpl si do vlastních řad. Řeč je o Davidu Martinkovi, který umělcům věnoval na svém facebookovém profilu nelichotivý komentář nazvaný „Prorežimní umjelci & česká umělecká konformita“.
08.11.2016 11:15 |

podobné články