Článek

Se sněhem si neporadily ani stovky sypačů. Češi bourají jako o závod

 
V noci v Libereckém kraji připadlo od pěti do 15 centimetrů sněhu a od středních poloh nadále sněží. Pro nákladní auta jsou stále uzavřené dvě silnice první třídy k hraničním přechodům do Polska, úsek silnice číslo 10 z Tanvaldu na Harrachov a silnice číslo 13 z Mníšku přes Frýdlant na Habartice. Jen na Vysočině se navíc od rána stalo 30 nehod a další rychle přibývají.
01.12.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Pospíšil (34 článků)
Podobné články

Nejčastěji bourají Mercedesy, BMW a Volva

 
Nejvíce bourají majitelé vozů Mercedes, BMW a Volvo, naopak nejméně řidiči se značkou Dacia.
23.10.2010 08:25 |

podobné články

Nejlepšími řidiči jsou ŠTÍŘI! Nejvíc bourají BERANI!

 
Nejlepšími řidiči jsou lidé narození ve znamení Štíra, naopak nejvíce bourají Berani. Vyplývá to ze statistiky pojistných událostí České pojišťovny (ČP) za loňský rok zveřejněné ve čtvrtek.
31.03.2011 13:35 |

podobné články

Demolice po čínsku: bagry tam bourají domy ze střechy

 
V čínském městě Tchaj-jüan v provincii Šan-si se bourají domy trochu jinak než v západním světě. Ačkoli by tam byl z jejich bezpečnostních podmínek leckterý zahraniční pracovník neklidný, místní tvrdí, že bourání budov svrchu pomocí bagrů šetří čas. Navzdory prvnímu dojmu prý navíc nejsou rizika tak vysoká.
11.01.2012 14:25 |

podobné články

BÍLÁ KALAMITA: Česko i Evropu zasypaly haldy sněhu! Silničáři nestíhají, auta bourají

 
Se sněhem bojují Češi i Evropané. Nánosy bílé pokrývky komplikují život mnoha řidičům. Nejen v Praze jsou desítky nehod. Zavřený je i hraniční přechod v Harrachově.
11.02.2013 08:15 |

podobné články

Obří závěj u Chomutova musí železničáři prokopat ručně, trojice lokomotiv nepomohla

 
Ačkoliv počasí v posledních dnech odkazuje spíše k blížícímu se jaru, zima o sobě stále dává vědět. Své by mohli vyprávět železničáři, kteří odklízejí místy i více než dvoumetrové závěje, které blokují trať mezi Chomutovem a Vejprty. Na masu sněhu museli nastoupit ručně, neboť frézy si se sněhovým příkrovem neporadily.
23.02.2012 15:35 |

podobné články

5 nejhorších outfitů za loňský rok: Tyhle celebrity by se měly zamyslet a totálně změnit šatník, nebo ať raději chodí nahé!

 
V loňském roce se s celebritami, které by zasloužily "usmažit v módním pekle":http://www.extra.cz/dalsi-modni-propadak-zpevacky-noskove-kralovna-nevkusu-si-na-sebe-oblekla-tohle-fialove-peklo-proc-miso, roztrhl pytel. Některé české celebrity zřejmě ještě nikdy neotevřely módní magazíny pro inspiraci nebo se neporadily se zkušeným stylistou.
06.01.2014 12:10 |

podobné články

Brno zasypal sníh. MHD nevyjede do kopců, na letišti nepřistál pilot letadla z Mnichova

 
Kalamita jako Brno! Město v úterý zasypaly stovky tun sněhu. „Vybrané úseky v kopcích na krajích Brna jsou dočasně nesjízdné, čekáme na příjezd sypačů a protažení komunikací,“ informovala mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová.
31.01.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lukšová (1 článek)

Nejnáročnější závod světa: Bahno, plameny a ostnaté dráty!

 
V anglické vesnici Perton proběhl tradiční závod Tough Guy, který je považován za vůbec nejnáročnější závod světa. Zúčastnilo se ho na pět tisíc nadšenců. Podle pořadatelů patří závod k nejbezpečnějším na světě, přesto v jeho historii již dva lidé zemřeli.
09.02.2010 09:15 |

podobné články

Neuvěřitelné: Dnes běží svůj 54. závod. Pan Vladimír běhá Běchovice od roku 1963

 
Závod Běchovice-Praha slaví své 120. výročí od založení. Někteří běžci se účastní závodu už mnoho let. Největším pamětníkem je pan Kříž, který závod běhá už od svých 19 let. „Mým snem je uběhnout závod pod 55 minut,“ svěřil se před svým startem pro Blesk.cz.
25.09.2016 17:10 |

podobné články

Sníh na ulici a silničáři spí? Podívejte se, jak SKUTEČNĚ pracují!

 
NAKOUKNĚTE DO ZÁKULISÍ: Napadl první sníh a ráno to na spoustě míst republiky vypadalo jako při kalamitě, i když na silnicích byla pokrývka sotva pár centimetrů. Jak vypadá práce sypačů ve skutečnosti? Podcenili varování meteorologů?
22.01.2014 13:45 |

podobné články

Slováci jsou ještě horší řidiči než Češi! Nebo je to naopak? VELKÉ FEDERÁLNÍ SROVNÁNÍ

 
Jsou lepší řidiči Češi, nebo Slováci? To se snažili zmapovat český a slovenský BESIP. Experti zjistili, že daleko více bourají řidiči v České republice, ale na Slovensku zase neumějí couvat. Data odborníci sbírali od rozdělení federace, tedy 21 let.
23.01.2014 10:30 |

podobné články

Češi bojují s ledovkou humorem: Vánoce jsou tady!

 
Česko ochromila doba ledová. Tramvaje nejezdí, vlaky nejezdí, auta bourají, tisíce domácností jsou bez elektřiny a než aby Češi brečeli, raději se smějí. S kalamitou se vypořádali po svém – humorem. Sociální sítě zaplavují ledové vtipy.
02.12.2014 12:05 |

podobné články

Chorvatské pláže zapadaly sněhem! Lidé i palmy mrznou

 
Mrazivé počasí, které svírá Evropu, neušetřilo ani chorvatská letoviska, kam tak rádi jezdíme za mořem a sluncem. Jadran zapadal sněhem.
13.02.2012 15:20 |

podobné články

ÚČET SYPAČŮ: 6 milionů korun, 25.000 kilometrů a 1.000 tun posypu

 
Dva dny silného sněžení stály silničáře na Vysočině šest milionů korun. Sypače se ještě nezastavily.
02.12.2010 16:15 |

podobné články

Policie prošetřuje náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla

 
Policie prošetřuje náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla (ČSSD). Důvodem je zřejmě zakázka na nákup 28 sypačů pro krajské silničáře z roku 2009. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.
21.05.2014 12:55 |

podobné články

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina je vyšetřován policií!

 
Policisté protikorupčního útvaru obrátili na ruby dům i kancelář zástupce hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla (ČSSD). Už po několikáté prověřují případnou korupci v pět let staré kauze nákupu sypačů pro krajské silničáře za 153 milionů korun.
21.05.2014 17:05 |

podobné články

Deník: Náměstek hejtmana a šéf silničářů Vysočiny byli obviněni

 
Policie v první polovině minulého týdne obvinila náměstka hejtmana Vysočiny Libora Joukla a ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jana Míku kvůli údajně předraženému nákupu sypačů. Napsal to dnes Jihlavský deník. Mluvčí Útvaru pro odhalovaní korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej deníku řekl, že obviněny byly dvě osoby. Joukl už dříve uvedl, že zakázka na sypače byla vypsána a zveřejněna řádně.
28.05.2014 06:25 |

podobné články

ODS Vysočina: Krajští zastupitelé ČSSD a KSČM odmítli chránit zájmy Vysočiny

 
Krajská rada složená z politiků ČSSD rozhodla o tom, že kraj nevyužije možnost chránit své zájmy přímo v rámci trestního řízení. Odmítla totiž uplatnit práva poškozeného v trestním řízení v kauze nákupu sypačů, ve které je obviněný náměstek hejtmana Libor Joukl a ředitel Krajské správy a údržby silnic Jan Míka. Zastupitelé ČSSD a KSČM na zasedání potom hlasováním odmítnutí potvrdili.
31.01.2015 19:31 |

podobné články

Teploty v Česku se ráno lišily o téměř dvacet stupňů. Počasí dál komplikuje dopravu

 
Náledí, zbytky sněhu a zmrazky. Tak to vše během středečního rána komplikovalo dopravu napříč celou Českou republikou. Kvůli počasí zůstává stále zavřený hlavní tah na Slovensko pro nákladní dopravu. Na Vysočině situaci komplikují i sněhové nebo smíšené přeháňky. Do terénu tam muselo vyjet přes padesát sypačů. Teploty se navíc v Česku liší až o téměř dvacet stupňů.
16.03.2016 10:35 |

podobné články