Článek

Satelitní války na spadnutí

 
Napadlo vás někdy, nakolik zranitelní jsme v souvislosti s rostoucí závislostí na technologiích? V digitální éře začínají být pozemní války pomalu pasé. Abyste paralyzovali celou zemi, stačí sestřelit nebo ovládnout pár satelitů. Stojí svět na prahu satelitních válek? 
08.12.2015 22:50 |

podobné články

Podobné články

Závody ve zbrojení jsou na spadnutí. Lidovec mluví o hrozbě nové studené války

 
ROZHOVOR Závody ve zbrojení jsou na spadnutí. Vladimir Putin žije v jiném světě, rozpad sovětského impéria vnímá jako národní tragédii a podle toho se dnes chová. A miliony Rusů, kteří mu dnes tleskají, to budou dělat dál, i kdyby si měli utáhnout opasky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík. Podle něj se Rusko nezměnilo. Změnili jsme se prý my a teprve teď si to uvědomujeme.
14.04.2014 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3033 článků)

70. výročí Pražského povstání: Věnec za padlé hrdiny položila i Krnáčová!

 
Před 70 lety byl konec druhé světové války na spadnutí. V hlavním městě začalo Pražské povstání a svoboda byla na spadnutí. V Praze dnes uctili památku padlých hrdinů. Kladení věnců u Staroměstské radnice se zúčastnila i pražská primátorka Adriana Krnáčová.
05.05.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (655 článků)

Diplomat z KLDR varuje: Jaderná válka je na spadnutí, agresorem jsou Spojené státy

 
Zástupce severokorejského velvyslance pro OSN se v pondělí nechal slyšet, že „situace na Korejském poloostrově se neustále přiostřuje a jaderná válka je na spadnutí“. Kim In-rjong řekl Valnému shromáždění OSN a Odzbrojovací komisi, že KLDR je jediná země na světě, která čelí jaderné hrozbě ze strany Spojených států od doby studené války. Prohlásil také, že právě toto zemi opravňuje k tomu, aby měla vlastní nukleární arzenál.
17.10.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1308 článků)

Satelitní navigace v ohrožení. Můžou za to družice

 
Satelitní naváděcí systém je nutné opravit. Nedostává se na něj ale potřebné množství financí. Na vině je nejspíš také stáří družic.
25.05.2009 06:35 |

podobné články

Satelitní snímky zachytily lochnesku. Podívejte se

 
Existuje lochneská příšera? Záhadu by mohla objasnit satelitní fotografie aplikace Google Earth. Nessie na ní spozoroval čtenář deníku The Sun Jason Cook.
27.08.2009 13:50 |

podobné články

KLDR staví lehkovodní reaktor, potvrdily to satelitní snímky

 
Satelitní snímky potvrzují, že Severní Korea buduje v jaderném komplexu Jongbjon experimentální reaktor využívající lehkou vodu. Informuje o tom v pátek agentura Reuters.
19.11.2010 08:55 |

podobné články

Programy pro satelitní navigace budou vládnout trhu

 
Globální trh s aplikacemi pro satelitní navigace bude mít v roce 2020 hodnotu 244 miliard eur (zhruba 5,9 bilionu Kč), uvedla Evropská komise.
19.01.2011 09:50 |

podobné články

Satelitní Retro Music Television uvádí nedělní pořad Hity století

 
Každou neděli od 13 hodin počínaje dneškem bude satelitní stanice Retro Music Television zařazovat sérii hitů 20. století, do jeho 90. let. Pořad se jmenuje Hity století.
05.02.2012 09:20 |

podobné články

Satelitní Skylink a CS Link už nebudou zadarmo, platit se bude i za příjem volně vysílajících stanic

 
Satelitní televizní platformy Skylink a CS Link, obě provozované touž společností M77 Group, zpoplatní od 1. září i nabídku volně vysílajících televizí, pro jejichž příjem dosud stačila jednorázová investice do paraboly a odpovídajícího set-top boxu s kartou. Nově budou obě služby požadovat tzv. servisní poplatek ve výši 29 Kč měsíčně.
30.05.2012 13:40 |

podobné články

Satelitní televize od Skylink a CS Link zdarma není zdarma?

 
Podle spotřebitelského časopisu dTest Skylink a CS Link klamou spotřebitele, inzerují totiž satelitní digitální televizi bez poplatků. !-- by Texy2! --
21.06.2012 10:05 |

podobné články

Teleshoppingová televize Šlágr TV Karla Peterky dostala satelitní licenci

 
Rada pro rozhlasové televizní vysílání tento týden udělila firmě Šlágr TV z jihočeské Dubné satelitní licenci k provozování stejnojmenného televizního programu. Vysílat má v češtině, pro Českou republiku a Slovenskou, a to nonstop, 24 hodin denně.
19.07.2012 14:20 |

podobné články

Šetření poplatku za satelitní televizi "navždy zdarma" vyvolává nejasnosti

 
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) oficiálně až nyní začal šetřit kauzu dodatečného poplatku, která se týká miliónu Čechů. Tolik lidí totiž naletělo na slib satelitní televize Skylink/CSlink, že zaplatí jen jednou a základní bezplatné programy budou mít už navždy zdarma. ČTÚ přitom ale Právu nejprve jasně sdělil závěry šetření, že zákon porušen nebyl, aby hned následující týden oznámil, že šetření teprve zahájil.
14.08.2012 15:00 |

podobné články

Spot Global Phone je nejlevnější satelitní telefon na světě, stojí jako chytrý mobil

 
Není tak cool jako chytré telefony a ani nemá tolik funkcí. I z civilizací nedotčených míst se s ním však dovoláte, což ocení především dobrodruzi a cestovatelé v odlehlých částech světa. Společnost Spot nyní představila nejlevnější satelitní telefon na světě.
30.06.2013 18:45 |

podobné články

Nickelodeon obohatil programovou nabídku operátora Skylink

 
Satelitní operátor Skylink od 17. července zařadil do své programové nabídky dětský kanál Nickelodeon. Distribuci tohoto celosvětově populárního dětského kanálu zajišťuje pro Českou a Slovenskou republiku společnost IKO Cable. Satelitní platforma Skylink a mediální společnost IKO Cable, tímto společným krokem reagují na neustále rostoucí zájem diváků o plně lokalizované dětské kanály.
23.07.2013 15:20 |

podobné články

Budiž tma: Satelitní snímek KLDR ukazuje, jak se v zemi žije bídně bez elektřiny

 
Hladomor, velký bratr vás sleduje na každém kroku a k tomu žádná elektřina. Život v komunistické Severní Koreji je nepředstavitelně drsný. Dokazuje to i satelitní snímek NASA, na kterém je jasně vidět, že zatímco okolní země v noci září, v KLDR je tma.
25.02.2014 17:05 |

podobné články

USA ukázaly satelitní snímky, podle nichž prý Rusko střílelo na Ukrajinu

 
Ministerstvo zahraničí USA zveřejnilo satelitní snímky, podle nichž prý Rusko tento týden střílelo rakety na cíle na východní Ukrajině, a to ležící i přes jedenáct kilometrů od hranic.
27.07.2014 22:05 |

podobné články

Česká televize spustila na satelitu program ČT2 v HD

 
Česká televize spustila na satelitu vysílání ČT2 ve vysokém rozlišení. Na stejném kmitočtu zahájila také testovací vysílání stávajících satelitních programů v HD, ČT1 a ČT sport. Všechny satelitní HD kanály tak budou nově sloučeny do jednoho signálu. Změny souvisejí s přechodem na nového operátora pro satelitní HD distribuci.
21.12.2014 17:51 |

podobné články

Islamisté ničitelé: Tisíce mrtvých a město vymazané z mapy, odhalily satelitní snímky Nigérie!

 
Radikální džihádisté z Islámského státu nejsou jedinou hrozbou. Sekta Boko Haram terorizuje Nigérii již delší dobu, nezdráhá se sáhnout ani k pořádně krvavým praktikám. Jak potvrdily satelitní snímky, ve městě, na které zaútočili, srovnali se zemí na 3700 budov.
15.01.2015 21:36 |

podobné články

Skála (KSČM): „Sanitární kordón“, německé rozcestí a fóbie Velkého bratra

 
Koho už nudí fráze, jež šíří satelitní televize (satelitní v politickém smyslu) – a rád by věděl, jak to Amerika myslí doopravdy – sleduje George Friedmana. Agentura STRATFOR, jíž šéfuje, je think-tankem Bílého domu, Pentagonu a CIA.
24.03.2015 08:36 |

podobné články

Osobnosti: George George (417 článků)