Sagan vyvezl Křižáka mezi elitu. Tour zažila nejdramatičtější etapu ročníku

Pokud vás dosavadní průběh letošního ročníku Tour de France spíše uspával na gauči, tak vězte, že předposlední etapa nabídla vše, co má nejslavnější cyklistický závod mít. Z pohledu českého fanouška byl radostný pohled hlavně na Romana Kreuzigera, který ve spolupráci se strojově jedoucím Slovákem Peterem Saganem udávali tempo ve skupině uprchlíků. Z nich však později eskalovala trojice Nibali, Pantano a Izagirre , přičemž posledně jmenovaný dovedl propršenou etapu plnou dramatických okamžiků do vítězného konce.
23.07.2016 18:55 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků)

První etapu Tour de France vyhrál Slovák Sagan

Slovák Peter Sagan ze stáje Liquigas vyhrál první etapu 99. ročníku Tour de France, když ve spurtu za sebou nechal vítěze úvodního prologu Fabiana Cancellaru. Ten si udržel žlutý trikot pro nejlepšího jezdce.
01.07.2012 19:05 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Sagan, Kreuziger dojel třináctý

Sedmou etapu cyklistické Tour de France vyhrál Slovák Peter Sagan, který se v jubilejním 100. ročníku závodu dočkal triumfu po třech druhých a jednom třetím místě. Ve žlutém trikotu pojede dál první africký lídr závodu Daryl Impey z Jihoafrické republiky. Roman Kreuziger dojel na třicátém místě ve stejném čase jako vítěz a celkově zůstává desátý.
05.07.2013 18:25 |

Sagan se dočkal! Vyhrál etapu, pak se pustil do fanoušků!

Sedmou etapu cyklistické Tour de France vyhrál Peter Sagan, který se v jubilejním 100. ročníku závodu dočkal triumfu po třech druhých a jednom třetím místě. Slovenský cyklista ale dostál své pověsti a po triumfu se předvedl jako rebel.
05.07.2013 18:05 |

Slovák Sagan vyhrál na Tour de France už druhou etapu

Slovenský cyklista Peter Sagan zvítězil ve třetí etapě letošního 99. ročníku Tour de France, když v závěrečném dojezdu dokázal předčít druhého Nora Edvalda Boassona Hagena, třetí skončil Saganův krajan Peter Velits. Ve žlutém trikotu zůstal Švýcar Fabian Cancellara.
03.07.2012 18:20 |

Slovák Sagan opět dominoval a na Tour slaví třetí etapové vítězství

Slovenský jezdec Peter Sagan ovládl páteční šestou etapu cyklistické Tour de France a dojel si již pro svůj třetí triumf, čímž je nejúspěšnějším závodníkem letošního ročníku.
06.07.2012 18:40 |

OMLOUVÁM SE, řekl v cíli fenomén Sagan. Letos vyhrál už 16. etapu!

Peter Sagan je letos ve formě. A je jedno, jestli jede Tour de France, nebo v zámoří. Na podniku USA Pro Challenge vyhrál už druhou etapu ze tří možných a letos už má na kontě 16 etapových vítězství!
22.08.2013 11:00 |

König už se na Tour posunul do dvacítky! Sagan měl zase smůlu

Francouzský cyklista Tony Gallopin si v 11. etapě připsal premiérové vítězství na Tour de France. Muže, který jednu etapu jel i ve žlutém dresu na dojezdu do města Oyonnax marně stíhal Peter Sagan. Ale Leopold König už je mezi 20 nejlepšími.
16.07.2014 18:40 |

Nenasytný Sagan ovládl další etapu. Kreuziger si polepšil

Peter Sagan je v životní formě! Slovenský cyklista to potvrdil druhým etapovým vítězstvím na letošní Tour de France. Za nim dojel Brit Chris Froome, který si druhým místem pojistil žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Čech Roman Kreuziger na něj sice ztrácí téměř minutu a půl, po středeční 11. etapě se ale posunul do elitní desítky.
13.07.2016 21:40 |

Cyklisté na Tour bojovali s rozházenými připínáčky, vidět byl znovu Sagan

Španělský cyklista Luis León Sánchez z týmu Rabobank vyhrál čtrnáctou Tour de France vedoucí z města Limoux do Foix. Znovu na sebe upozornil Slovák Peter Sagan, který dojel na druhém místě.
15.07.2012 17:50 |

Sagan přichystal další oslavy pro Tour de France. Chce navázat na Forresta Gumpa

Slovenský cyklista Peter Sagan slíbil fanouškům, že i letos po případných vítězných etapách na Tour de France předvede speciální oslavy. Detaily neprozradil, ale doufá, že k nim bude mít co nejvíce příležitostí.
28.06.2013 23:05 |

Kdo jezdí na Tour po zadním kole a bez držení? Bingo, je to SAGAN!

Slovenský cyklista Peter Sagan (23) si jubilejní 100. ročník Tour de France doopravdy užívá a fanoušky podél trati baví svými akrobatickými kousky.
19.07.2013 16:00 |

Sagy v tvrdé bitvě ve finiši ukořistil další vítězství. Rozhodovaly milimetry!

Tvrdou bitvou ve finiši skončila 16. etapa Tour de France a zvítězil v ní Peter Sagan. Úřadující mistr světa stihl poslat kolo přes cílovou čáru těsně před norským soupeřem Alexanderem Kristoffem, dělily je od sebe pouhé milimetry. Sagan slaví už třetí vítězství na letošním ročníku slavného závodu.
18.07.2016 20:10 |

Osobnosti: Peter Alexander (3 články)

Druhou etapu Tour ovládl Nibali a oblékl se do žlutého

Druhou etapu Tour de France s cílem v Sheffieldu vyhrál italský cyklista Vincenzo Nibali a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Bývalý šampion z Vuelty a Gira d'Italia si připsal první etapové vítězství na Tour v kariéře.
06.07.2014 18:15 |

Štybar přepsal historii! Po 14 letech vyhrál etapu na Tour de France český jezdec

Šestou etapu na Tour de France vyhrál  Zdeněk  Štybar ze stáje  Etixx-Quick Step. Zaútočil v závěru a po úniku v ulicích Le Havru se stal vůbec prvním českým vítězem etapy na Tour za posledních 14 let. Štybara může jeho triumf těšit tím spíš, že je to jeho premiéra na slavném závodě.
09.07.2015 18:41 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků)

Cavendish v těsném spurtu vyhrál druhou etapu Tour de France

Mark Cavendish vyhrál pondělní druhou etapu 99. ročníku nejslavnějšího etapového závodu Tour de France, která vedla z Visé do Tournai a měřila 207,5 kilometru.
02.07.2012 18:40 |

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

První etapu Tour de France vyhrál stejně jako vloni Kittel

Úvodní etapu Tour de France, jež letos začínala v britském Leedsu, vyhrál stejně jako loni německý cyklista Marcel Kittel a jako první se ve 101. ročníku oblékl do cenného žlutého trikotu. V hromadném spurtu měl těžký pád domácí favorit Mark Cavendish a podle všeho si poranil pravé rameno.
05.07.2014 18:30 |

Slovák Sagan byl na Tour blízko čtvrtému triumfu, nestačil jen na Greipela

Německý jezdec André Greipel z týmu Lotto-Belisol vyhrál na Tour de France rovinatou třináctou etapu, když na cílové pásce přesprintoval Slováka Petera Sagana ze stáje Liquigas-Cannondale.
14.07.2012 18:35 |

Slovák poprvé v dějinách vede legendární Tour. S českou pomocí!

Slovenská cyklistika slaví historický úspěch a spolu s ní i Oleg Tiňkov, majitel stáje Tinkoff. Peter Sagan vyhrál druhou etapu Tour de France a vyměnil duhu za žlutou. Jako vůbec první Slovák si oblékne žlutý trikot lídra závodu. Bez pomoci jeho českého kolegy Romana Kreuzigera v závěrečném spurtu by ale vše mohlo být jinak.
03.07.2016 19:45 |