Sáblíkové útok na třetí medaili nevyšel. Od bronzu ji na patnáctistovce dělila vteřina

Chybělo jen málo a česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se ze světového šampionátu mohla vrátit se třemi medailemi. Trojnásobná olympijská vítězka však na trati 1500 metrů skončila "až" pátá, když za bronzem zaostalo o necelou sekundu. Z vítězství se radovala Jorien ter Morsová z Nizozemska, která navázala na výhru na trati 1000 metrů.
14.02.2016 14:25 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (411 článků)

Sáblíková dojela na MS ve víceboji na patnáctistovce čtvrtá, celkově je třetí

Kanaďanka Christine Nesbittová vyhrála na mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji v Moskvě závod na 1500 metrů a po třech disciplínách se dostala do čela soutěže. Martina Sáblíková skončila na patnáctistovce čtvrtá a celkově jí patří třetí místo.
19.02.2012 13:30 |

Sáblíkové chybělo v Astaně jen 41 setin k bronzu

Pouze o 41 setin sekundy unikly rychlobruslařce Martině Sáblíkové na Světovém poháru v Astaně stupně vítězů v závodu na 1500 m. Specialistka na delší tratě dnes obsadila ve své doplňkové disciplíně čtvrté místo a výrazně vylepšila dvanáctou příčku, na které skončila na této trati před týdnem v Čeljabinsku.
26.11.2011 12:05 |

Sbohem, olympiádo? UCI nepovolila Sáblíkové start v Riu, zbývá už jen arbitráž

S účastí Martiny Sáblíkové na olympijských hrách v Rio de Janeiru to nevypadá vůbec dobře. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) nezařadila českou závodnici do startovní listiny pro časovku a Sáblíkové tak zbývá už jen poslední možnost, kterak si zajistit cestu do Brazílie – prostřednictvím Českého olympijského výboru se chce obrátit na Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS).
21.06.2016 13:50 |

Zeď v parku na Petříně zmizela: Dělila ho od zahrad Strahovského kláštera

Pražský magistrát nechal zbourat novodobou zeď, která dosud dělila park na Petříně se zahradami Strahovského kláštera. Podle vedení města tím práce v relaxační zóně nekončí, pokračovat budou také v příštím roce.
01.12.2016 21:15 |

Sáblíková pátá na vyrovnané patnáctistovce

Po pátečním triumfu na pětikilometrové trati skončila rychlobruslařka Martina Sáblíková na Světovém poháru v Heerenveenu pátá v závodě na 1500 metrů. Ve vyrovnané soutěži ji dělilo jen 16 setin od stříbrné medaile a 14 od bronzu. Suverénní vítězkou se stala Christine Nesbittová z Kanady, jež vyhrála s náskokem téměř půldruhé sekundy před Ireen Wüstovou z Nizozemska a Jekatěrinou Šichovovou z Ruska.
03.12.2011 15:50 |

Sáblíkové na patnáctistovce těsně unikl bronz

Karolína Erbanová byla v Astaně na 500 metrů desátá
26.11.2011 09:45 |

Osobnosti: Karolína Erbanová (38 článků)

Plochodrážník Dryml veze z ME další medaili, skončil třetí

Český plochodrážní jezdec Aleš Dryml získal potřetí za sebou medaili z mistrovství Evropy. Po bronzu z roku 2009 a loňském stříbru dnes ve finálovém závodě šampionátu v ukrajinském Rovnu obsadil třetí místo.
25.09.2011 07:40 |

Sáblíková sahala po třetí medaili. Od bronzu ji dělilo pět setin

Pouhých pět setin sekundy dělilo Martinu Sáblíkovou od třetí medaile na mistrovství světa v Heerenveenu. V závodě na 1500 metrů potvrdila česká rychlobruslařka skvělou formu, když skončila těsně čtvrtá. Zlatou medaili vybojovala Američanka Brittany Boweová.
15.02.2015 17:55 |

Moderátorka SuperStar bourala: Mikrospánek a náraz do svodidel!

Byla to vteřina, která dělila moderátorku SuperStar Zorku Kepkovou od smrti. V pondělí dopoledne na dálnici mezi Plzní a Prahou bourala. Pravým bokem svého auta zavadila o svodidla.
30.04.2013 13:20 |

„Od smrti je dělila jen vteřina.“ Policie promluvila o útoku na hráče z Dortmundu

Fotbalisté bundesligového klubu Borussia Dortmund při bombovém útoku na svůj autobus zřejmě o vlásek unikli velké tragédii. Kdyby nálož explodovala o vteřinu dřív, byly by pravděpodobně i oběti na životech. Napsal to list Bild am Sonntag s odvoláním na bezpečnostní zdroje.
16.04.2017 12:50 |

Neumannová po návratu z olympiády: Zlato Sáblíkové ji neohromilo. Cože?!

Sportovkyně Kateřina Neumannová (36) se po návratu z olympiády ve Vancouveru, kde působila jako komentátorka České televize, objevila na jedné společenské akci, kde nás překvapila, s jakým stoickým klidem komentovala zlatou medaili rychlobruslařky Martiny Sáblíkové.
04.03.2010 17:05 |

Osobnosti: Martina Sáblíková (411 článků) , Kateřina Neumannová (118 článků)

Další medaile! Holuša skvělým finišem vybojoval stříbro na patnáctistovce

O druhou českou medaili na halovém mistrovství světa v americkém Portlandu se v dnešním finále závodu na 1500 metrů postaral Jakub Holuša. Český běžec předvedl drtivý finiš, v němž těsně nestačil jen na vítězného Američana Matthewa Centrowitze.
20.03.2016 23:15 |

Osobnosti: Jakub Holuša (24 článků)

Ministerstvo obrany: Světové zlato a stříbro přivezli atleti Pavel Maslák a Jakub Holuša

Na světové medaile úspěšně zaútočili na Halovém mistrovství světa v Portlandu atleti z ASC Dukla. Čtvrtkař Pavel Maslák se stal mistrem světa a na patnáctistovce Jakub Holuša získal stříbrnou medaili, těsně za stupni vítězů na děleném čtvrtém místě skončil ve skoku o tyči Jan Kudlička.
27.03.2016 09:25 |

Osobnosti: Jakub Holuša (24 článků) , Jan Kudlička (15 článků) , Pavel Maslák (10 článků)

Slzy a zoufalství v cíli: Defekt rozhodl o výsledku ženského MS v Novém Městě

Defekt těsně před cílem a prohraný spurt připravili Polku Maju Wloszczowskou o medaili v závodě žen na světovém šampionátu horských kol. Zvítězila Dánka Annika Langvadová před Američankou Leou Davisonovou, bronz získala Kanaďanka Emily Battyová. Bikerka Kateřina Nash dojela sedmá. Nevyšel jí sice útok na vytouženou medaili, ale poprvé v kariéře se na světovém šampionátu umístila v první desítce.
02.07.2016 17:55 |

Kouč Dvořák: Věřil jsem v pět medailí, ale jsem spokojený

Třetí nejúspěšnější mistrovství Evropy v samostatné historii mají za sebou čeští atleti. S bilancí jednoho zlata, jednoho stříbra a dvou bronzů zaostali pouze za šampionáty v Helsinkách 2012 a Göteborgu 2006. V bodování finálových umístění získala česká výprava 48 bodů, což je rovněž třetí nejlepší výsledek.
17.08.2014 19:55 |

Šest sekund od bronzu! Biatlonistka Soukalová skončila těsně čtvrtá

Gabriela Soukalová obsadila čtvrté místo ve stíhacím závodu na olympijských hrách v Soči. Nejlepší česká biatlonistka se dokázala posunout z 29. místa po úvodním sprintu do boje o medaile, předposledním výstřelem ale minula terč a necelých šest sekund jí chybělo k bronzu. Vyhrála Běloruska Darja Domračevová před Norkou Torou Bergerovou a Slovinkou Tejou Gregorinovou.
11.02.2014 17:25 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (220 článků)

Obhajoba bronzu se komplikuje. Český čtyřkajak možná přijde o klíčového člena

Do Ria odletěli jako obhájci olympijského bronzu z Londýna, jejich cesta za dalším cenným kovem se však komplikuje. Český čtyřkajak řeší zdravotní potíže háčka Daniela Havla, kterého možná bude muset zastoupit náhradník Jakub Špicar. Klíčové rozhodnutí o konečném složení reprezentační posádky teď leží na bedrech trenéra Pavla Hottmara.
18.08.2016 17:40 |

Osobnosti: Daniel Havel (67 článků)

Bába má rád brambory jen na talíři, přesto v Tegu bude slavit

Brambory má jinak výškař Jaroslav Bába rád, po mistrovství světa v korejském Tegu mu ale na talíři nejspíš zhořknou. V dnešním finále předvedl bojovný výkon, skočil 232 centimetrů na první pokus, přesto to na medaili nestačilo. Domů si odveze čtvrté místo, nepopulární "bramborovou medaili", a byť jde o jeho nejlepší výkon na světové akci od jeho bronzu na olympiádě v Aténách 2004, byl dnes Bába po závodu pořádně rozmrzelý.
01.09.2011 16:20 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků)

Micka má z MS juniorů druhou medaili!

Český plavec Jan Micka má z mistrovství světa juniorů druhou medaili. Po bronzu na 400 metrů volný způsob dnes doplaval v Dubaji druhý ve finále kraulařské osmistovky v českém rekordu 7:56,33 minuty. Osmnáctiletý největší český talent posledních let vylepšil vlastní letošní maximum o 2,39 sekundy.
28.08.2013 18:45 |