Článek

S prsty roztaženými od sebe plaveme rychleji. Jak je to možné?

 
Pokud vám trenéři plavání můžou utrhnout hlavu za to, že při kraulu či motýlku máte roztažené prsty a zmenšujete tím sílu své „ploutve“, pak jim můžete o jejich mozkovnu otlouct výsledky nové studie. Biofyzikové z Nizozemska totiž počítali a spočítali, že při roztažených prstech člověk plave mnohem rychleji. A prokázali to také experimentální studií.
01.12.2016 14:00 |

podobné články

Podobné články

Umění nejspíš není naše výsada – tvořili už neandertálci

 
Jde o několik málo tisíc let. Stihli první lidé našeho druhu homo sapiens vytvořit umělecké skvosty prakticky ihned poté, co dorazili do Evropy? Nebo jsou pásy rudých koleček, negativy rukou s roztaženými prsty, ale možná i strhující obrazy bizonů a jejich lovců dílem posledních neandertálců? Zdá se, že výtvarné umění nemusí být čistě vynález až nás, moderních lidí.
08.07.2012 08:35 |

podobné články

Dolejš (KSČM): 50 let do prvního kontaktu s emzáky?

 
Jsme ve vesmíru sami? V roce 2063 předpokládá kultovní série Star Trek náš první oficielní kontakt s humanoidy z planety Vulkán v hvězdném systému Eridani. Málokdo nezahlédl na obrazovce či filmovém plátně jejich špičaté uši a typický pozdrav : s prsty zvednuté ruky roztaženými uprostřed do písmena „V“.
01.04.2013 09:10 |

podobné články

Denis (7) do první třídy nenastoupí: Eskalátor mu amputoval 3 prsty!

 
Páteční výlet s otcem a sestrou do kina stál sedmiletého Denise tři prsty na noze! Jak je to možné? Eskalátory ve stanici metra Můstek mu poranily nožičku takovým způsobem, že tři prsty už nešlo zachránit a byla nutná amputace! Denis měl jít příští týden do první třídy, tam ale 1. září určitě nenastoupí...
23.08.2009 21:00 |

podobné články

Kašová (KSČM): Malí dospělí

 
Děti dnes dospívají mnohem rychleji. Doba se mění a dnešní dvanáctileté děti mají větší vědomosti, rychleji vyspívají a rychleji poznávají svět kolem sebe.
27.06.2014 09:45 |

podobné články

Proč někteří lidé stárnou rychleji a umírají dříve?

 
Spousta lidí bude věřit na náhodu, včetně materialisticky založených vědců, jiní to budou považovat za karmicky či osudově řízený jev života. Oběma skupinám však genetika pomůže odhalit příčinu toho, proč někteří lidé skutečně stárnou rychleji a umírají dříve. Geny skutečně řídí to, jak rychle člověk stárne. A pět procent populace má takové geny, díky nimž se jejich buňky velmi rychle opotřebovávají, rychleji degenerují a dříve vedou k smrti. Takže mají skutečně kratší svíčku.
04.10.2016 12:05 |

podobné články

Čas neletí rychleji. Jen mozek dnes zpracovává díky technologiím mnohem více informací

 
Čas jako čtvrtý rozměr prostoru je relativní. To víme nejen díky Albertu Einsteinovi, ale také díky vlastním zkušenostem. Dnes má téměř každý jedinec žijící na Západě pocit, že čas plyne mnohem rychleji než před třiceti roky. Ano, i ne. Fakticky rychleji neubíhá, ale relativně ano. Můžou za to naši miláčkové – moderní technologie a internet. Mozek díky nim denně zpracuje mnohonásobně více informací než před třiceti roky. A právě mozek a jeho extrémní činnost vytvářejí v člověku pocit, že dny, týdny i měsíce ubíhají jako vteřiny.
23.11.2015 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (60 článků)

Traktůrek amputoval ženě 2 prsty. Radka (26): Mám je zpátky a rostou mi i nehty

 
Radka si koupila zahradní traktor na sekání trávy a kvůli špatné manipulaci při jeho čištění přišla o dva prsty. To se přihodilo začátkem léta 2015. Dnes má prsty přišité zpátky, rukou normálně hýbá a málokdo by poznal, jak vážný úraz prodělala. Její stav těsně po operaci jsme mohli sledovat v úterý v seriálu Doktoři na ČT2.
29.03.2017 19:55 |

podobné články

12. červenec 1989: Plaveme mezi odpadky

 
Plavecké bazény jsou v létě v obležení, před dvaceti lety tomu nebylo jinak a navíc o akvaparcích jsme si mohli nechat zdát. Takže 'plavečáky' v pražském Podolí nebo Radlicích byly jasnou volbou. Jenže...
12.07.2009 05:05 |

podobné články

Americká prsařka Geehrová šokuje: Plaveme v moči!

 
Fujtajbl, to je informace! Podle americké plavkyně Carly Geehrové (26) je padesátimetrový bazén v Londýně jeden velký pisoár.
03.08.2012 12:00 |

podobné články

Charousek (SPOZ): Plaveme proti proudu. Poplaveme tak i po volbách

 
Do předčasných voleb jdeme s programem, který nabízí zásadní změny. Zásadní změny ve způsobu řízení státu, v pohledu na tuzemskou ekonomiku či v přístupu k sociálním záležitostem.
06.10.2013 11:50 |

podobné články

V Arkansasu řádí fetišista, který ocucává ženám prsty na nohou

 
Zatím neznámý muž se pohybuje po Arkansasu a obdivuje ženám jejich prsty na nohou. A nejen to, touží ty prsty i ocucávat. V nedávné době se objevily tři různé případy. Fetišistické chování muže však nápadně odkazuje ke zločinci, který se v 90. letech nechvalně proslavil pod přezdívkou „Víla cucající palce“.
22.09.2011 15:00 |

podobné články

Chudák Agáta: Hanychová má dva zlomené prsty a do nohy jí píchají zklidňující injekce

 
Agáta Hanychová  (27) trpí šílenou bolestí. Zlomila si ne jeden, ale hned dva prsty u levé nohy. Jelikož má právě pracovní žně, nedá se nic dělat a modelka musí i se zlomenými prsty do lodiček na vysokých podpatcích. Teď zrovna se chystá na veletrh módy do Brna, kde musí odchodit čtyři dny přehlídek.
18.08.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Prachařová (2409 článků)

Jak působí vedra na lidské tělo? Mozek se může uvařit

 
Srdce buší jako splašené, na kůži perlí pot a krev rychle proudí roztaženými cévami… Tak reaguje lidské tělo na horko. Pokud ale ochlazování selže, může nastoupit i otok mozku a smrt. Ochranou je jen pobyt ve stínu a dostatek tekutin. Pokud se teplota organismu zvýší kvůli horku nad 40,5 °C, začne se člověk silně potit v obličeji, aby se ochladila krev, která proudí přímo do mozku. Trvá-li zvýšení delší dobu, selhávají termoregulační možnosti organismu, objeví se zmatenost, ztráta vědomí a otok mozku. Před smrtí může člověka zachránit pouze okamžité ochlazení.
07.08.2015 16:50 |

podobné články

Zatáhněte žaluzie! Třetina sousedů vás už viděla NAHÉ!

 
Někdo se v tom přímo vyžívá a promenáduje se doma nahý s roztaženými závěsy i záclonami, aby se mohl pochlubit svým tělem před sousedy. Život v lidských sídlištích nabízí tuto podívanou poměrně často. Vyplývá to z britského průzkumu, v němž jednatřicet procent lidí přiznalo, že své sousedy vidělo tak, jak je stvořila příroda.
27.11.2015 17:05 |

podobné články

DEVĚT KŘÍŽŮ: Na dálnici STRAŠÍ ZABITÁ nevěsta

 
To místo nahání hrůzu. Na 161. kilometru dálnice D1 se už dlouhá léta dějí podivné věci. Nejenže se tam bez nějaké zjevné příčiny stává více nehod než na jiných úsecích, ale řidičům se tam občas zjevuje tajemný přízrak. Svědci tvrdí, že zahlédli na silnici obrovskou postavu s roztaženými netopýřími křídly. Tato bytost prolétla jejich autem a dýchla na ně mrtvolně ledovým dechem. Může jít o nadpřirozený pozůstatek po masakru, který se tam odehrál v 16. století? Čtěte seriál Šípu Velké světové záhady…
28.02.2010 20:05 |

podobné články

Sharon Stone s roztaženými nohami je nejpřehrávanější scénka!

 
Scénu ze Základního instinktu je zastavena nejčastěji.
25.02.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Stone (252 článků)

Nele z Hotelu Paradise unikly erotické snímky, na kterých ukázala úplně vše. My jeden máme

 
Účastnice reality show Hotel Paradise Nela Slováková (21) sice během soutěže přemítala, že by do porna šla jen za padesát míčů (miliónů), hodně lascivní fotku udělala ale úplně zadarmo! Po internetu koluje snímek, na kterém se dívka v poloze pololežmo nabízí s roztaženými nožkami fotografovi. A nezakrývá vůbec, ale vůbec nic!
04.06.2012 22:25 |

podobné články

Znamení od Boha? Když volili papeže, na obloze se zjevil anděl!

 
Všechno je řízení Boží? V den, kdy konkláve zvolila nového papeže, který přijal jméno František, se na obloze nad Floridou objevil růžový mrak ve tvaru anděla s roztaženými křídly.
15.03.2013 10:55 |

podobné články

Čím je člověk starší, tím mu opravdu čas utíká rychleji. Proč?

 
Jak člověk stárne, sám sebe slyší říkat stále častěji, že ten čas letí rychleji. Teorií vysvětlujících, proč tomu tak je, je několik. Třeba ta, že v padesáti je rok padesátinou života, zatímco v pěti jen pětinou. Jenže žádná z teorií nebyla přesně prokázána. Krom toho, že brazilští psychologové teď potvrdili, že čím je člověk starší, tím skutečně vnímá běh času jako rychlejší.
28.04.2016 09:05 |

podobné články