Článek

RVCCR: Poříční policie se během povodní soustředí hlavně na ochranu občanů

 
Včera byla slavnostně otevřena nová úvaziště služebních lodí Policie ČR na Vltavě v Praze u Veslařského ostrova a na Labi v Nymburku, která umožní plnou akceschopnost policejních člunů i během povodní. Investorem stavby bylo Ředitelství vodních cest ČR.
08.04.2016 10:50 |

podobné články

Podobné články

Poříční oddíl policie zachránil v Praze tonoucího muže

 
Poříční oddíl pražské městské policie zachránil v sobotu krátce před polednem u Smíchovského přístavu v Praze 5 tonoucího muže.
28.08.2010 13:35 |

podobné články

Speciální policejní auta za 727 tisíc: Dostanou je psovodi a poříční útvar

 
Strážníci pražské městské policie by měli v květnu začít používat dva nové speciální vozy Ford Ranger. Dostanou je poříční útvar a psovodi. Jeden vůz získala městská policie v soutěži za 727 000 korun. Psovodi pak navíc dostanou ještě speciálně upravené auto, které jim umožní být soběstačnými při případném několikadenním zásahu.
04.02.2017 10:00 |

podobné články

ČAP: Češi se povodní nebojí

 
Nejničivější a těžko předvídatelný přírodní živel, který se posledních 17 let zapisuje do tuzemských statistik, jsou povodně. Spolu se statistikami pojišťoven to dokládají také údaje ČHMÚ. Jak potvrdil nový průzkum České asociace pojišťoven (ČAP) – Češi se povodní obávají minimálně a ještě méně se proti nim chrání pojištěním. Přesto podle průzkumu každý třetí Čech, který řešil nějakou pojistnou událost, se vypořádával právě s povodní. I to je důvodem toho, proč se ČAP v rámci své únorové kampaně zaměřuje i na tento živel.
27.02.2014 11:20 |

podobné články

Ztracená Anička: Utopila se? Policie pátrá ve Vltavě

 
Hladina Vltavy šla uměle dolů a policie vyrazila znovu pátrat po ztracené Aničce (9) do řeky. V akci je od osmi hodin ráno několik člunů, potápěči, poříční oddíl a vrtulník.
09.12.2010 13:15 |

podobné články

TRAGÉDIE: Na Slapech vypadli 2 muži z loďky! VYPLAVAL JEN JEDEN!

 
Dva muži vypadli ve čtvrtek večer z loďky na Slapské přehradě na Benešovsku, jeden z nich ale nevyplaval. Na hladině po něm přes hodinu pátrá poříční oddíl policie i vrtulník s termovizí, potvrdila Mediafaxu mluvčí benešovské policie Diana Škvorová.
30.06.2011 22:30 |

podobné články

Hadrava (ANO): Specializované útvary městské policie jsou na vysoké úrovni

 
Pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava navštívil v doprovodu ředitele městské policie Eduarda Šustera specializované útvary pražských strážníků – útvar psovodů a poříční útvar.
29.08.2015 10:56 |

podobné články

Hyenismus! V Ústí řeší další případ rabování během povodní

 
Policie v Ústeckém kraji řeší další případ rabování za povodní. V Terezíně dnes po poledni okradl neznámý zloděj majitele vyplaveného domu o rozbrušovačku a kabely. Po zloději policie pátrá.
16.06.2013 22:10 |

podobné články

ČR chce, aby summit EU uvolnil peníze i na ochranu proti povodním

 
Česko chce na nynějším summitu Evropské unie prosadit, aby bylo možné využívat peníze z evropských fondů nejen na odstraňování následků povodní, ale i na preventivní opatření. Novinářům to dnes krátce po půlnoci v Bruselu řekl expremiér Petr Nečas. Podle něj se vrcholná schůzka bude otázkou povodní zabývat ještě na svém jednání dnes dopoledne.
28.06.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Milla Jovovich se soustředí na jediné: Chci další miminko!

 
Modelka a herečka Milla Jovovich se v osmatřiceti letech plně soustředí na jediné – rozšiřování rodu. Matka šestileté holčičky Ever chce další dítě. To s ní má počít manžel Paul Anderson, s nímž na těhotenství už aktivně pracují. Druhý potomek je teď pro ukrajinskou rodačku prioritou.
07.08.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Milla Jovovich (100 článků) , Paul Anderson (12 článků)

SuperStar Křováková žije z vyhraných peněz a soustředí se na muziku

 
Je to dva roky, co se Sabina Křováková (23) stala zatím poslední Česko Slovenskou SuperStar. Zájem médií opadl, mnoho lidí zapomnělo. Mladá zpěvačka se teď snaží protlouct sama. Nechala školu, práci nehledá a plně se soustředí na svou kapelu.
25.04.2015 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Křováková (107 článků)

Na Labi hořela loď. Policisté zachraňovali i muže přes palubu

 
Česká a německá poříční policie měla na Labi u Bad Schandau společnou záchrannou akci.
19.11.2010 17:20 |

podobné články

PROSÍME, POMOZTE! Tomáš se nevrátil z maturitního plesu. Hledají ho v řece

 
Tomáš Dlugoš odešel z maturitního plesu a už se neobjevil. Při pátrání pomáhá i Facebook. Už se zapojila i poříční policie.
15.02.2011 11:15 |

podobné články

VIDEONÁVOD: Jak se neutopit na DIVOKÉ VODĚ!

 
Na kajakářském kanálu v Roudnici nad Labem cvičila poříční policie spolu s německými kolegy situace, jak se udržet na živu na divoké vodě. Policisté předváděli samozáchranu, jak obrátit převrhnutý raft nebo jak se udržet nad hladinou v peřejích.
14.09.2011 11:55 |

podobné články

Za pití na Vltavě hrozí pokuta až pět tisíc. Kontrol bude od července víc

 
V letošní letní sezoně se policisté v Praze zaměří více na opilé lidi, kteří se rozhodnou vyrazit na Vltavu v lodích. Po problémech v minulých letech bude poříční služba městské policie více hlídat také břehy, aby nedocházelo k nehodám následkem pádu do vody. Jen v posledních dvou týdnech takto zemřeli dva lidé. Řešit ale budou muset i plovoucí stánky s alkoholem.
27.06.2017 21:05 |

podobné články

Veřejnost se zlobí na policii kvůli smrti Jana Třísky (†80): Kde byla služební loď?

 
Když v sobotu odpoledne spadl herec Jan Tříska (†80) do ledové Vltavy, dlouhou dobu mu nikdo nepomohl. Nikdo do vody neskočil a ani nepřijela poříční policie. Mnozí se diví, proč vše tak dlouho trvalo a kde vlastně hlídka byla.
25.09.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tříska (221 článků)

HYENY před soudem! Kradly během POVODNÍ!

 
Okresní soud v Liberci se bude opět zabývat případy lidí, kteří se provinili během loňských ničivých povodní. Má projednat hned dva. Dopoledne před soudem stane muž obžalovaný z krádeže v Bílém Potoce na Liberecku. Odpoledne pak soud projedná případ ženy, která neoprávněně čerpala peníze určené na pomoc zatopeným lidem.
09.05.2011 07:50 |

podobné články

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zakončil roční předsednictví v oblasti přípravků na ochranu rostlin

 
Předsedající zemí Řídícího výboru střední zóny pro přípravky na ochranu rostlin byla od začátku roku 2016 Česká republika, kterou při jednáních a řízeních zastupoval ÚKZÚZ, Oddělení koordinace odborného hodnocení spadající pod Odbor přípravků na ochranu rostlin. Mezi členské země patří dále Nizozemsko, Německo, Velká Británie, Irsko, Belgie, Rakousko, Maďarsko. Tématem jednání byly především koncepční otázky při povolování přípravků na ochranu rostlin, zpřesnění pravidel pro činnost pracovních skupin, spolupráce s Evropskou komisí a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin.
15.01.2017 20:20 |

podobné články

ÚOOÚ: V Bruselu se sešli experti na ochranu osobních údajů a ochranu spotřebitele

 
Na konci března se v Bruselu uskutečnil první workshop, na kterém se společně setkali experti na ochranu osobních údajů a ochranu spotřebitele.
07.04.2017 14:35 |

podobné články

Úřad pro ochranu osobních údajů chrání občany před institucemi

 
„Práce Úřadu pro ochranu osobních údajů nespočívá pouze ve vyřizování jednotlivých stížností občanů. Úřad se soustřeďuje také na problémy, které souvisejí například s velkými databázemi, jejichž chod nemůže jednotlivý občan ovlivnit, přesto se takové databáze dotýkají jeho svobody,“ vysvětluje význam Úřadu pro ochranu osobních údajů jeho předseda RNDr. Igor Němec.
18.03.2014 16:45 |

podobné články