Článek

ŘVC: Projekt VD Velký Osek bude slavnostně dokončen

 
Projekt „VD Velký Osek, modernizace plavební komory“ bude slavnostně ukončen ve čtvrtek 19. května 2016. Jedná se o poslední plavební komoru, završující 20letý program užívání osvědčené technologie prefabrikovaných stěn modernizovaných plavebních komor na Labi.
16.05.2016 10:15 |

podobné články

Podobné články

Zdymadla Brandýs a Velký Osek ovládla speciální stavební technika

 
Dnes byly slavnostně zahájeny stavební práce na náročné modernizaci plavebních komor Brandýs nad Labem a Velký Osek. Jedná se o poslední plavební komory na splavném Labi, které po více než 60 letech provozu neprošly komplexní rekonstrukcí a ohrožují tak bezpečný provoz. Poprvé je zde v tak velkém rozsahu použita speciální technologie řezání stěn diamantovým lanem a tryskové injektáže pískového podloží. Investorem stavby je Ředitelství vodních cest.
25.09.2014 20:05 |

podobné články

ŘVC: Plavební komora Velký Osek uzavřela dvacetiletý program rekonstrukcí

 
Rok 2016 na labské vodní cestě je výroční – před 110 lety začaly práce na splavňování Labe od Mělníka proti proudu do Pardubic. Také je to dvacet let, kdy byl zahájen program obnovy původních rozpadajících se zdí plavebních komor za nové, s povrchem ze železobetonových panelů.
19.05.2016 20:10 |

podobné články

MD: Výběrové řízení na pozici ředitele ŘVC nemá vítěze

 
Čtyři přihlášení kandidáti a pouze jeden z žadatelů, který splnil všechny stanovené podmínky, taková je bilance výběrového řízení na pozici ředitele Ředitelství vodních cest České republiky (ŘVC).
09.08.2012 09:50 |

podobné články

Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák vyházel šéfy státních podniků

 
Ministr dopravy Zdeněk Žák odvolal šéfy Ředitelství silnic a dálnic (ŘVC) Davida Čermáka, Ředitelství vodních cest (ŘVC) Jana Skalického a Drážního úřadu Pavla Kodyma.
01.10.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (148 článků) , Zdeněk Žák (148 článků) , Jan Čermák (81 článků)

Ministerstvo dopravy podalo trestní oznámení na bývalé vedení ŘVC

 
Ministerstvo dopravy podalo trestní oznámení na zaměstnance Ředitelství vodních cest (ŘVC) kvůli údajnému předražení veřejné zakázky na vypracování studie za více než dva miliony korun, potvrdil mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold s tím, že podání konkrétní jména neuvádí. Kvůli předražení zakázky, jejíž hodnotu ministerstvo dopravy ohodnotilo maximálně na 150.000 korun, a dalším pochybením, zastavil úřad této své podřízené organizaci v polovině září financování.
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Málo vody hatí plány. Cestu na Orlík po Vltavě stavěli 10 let, stála 2 miliardy

 
S velkou slávou otevíralo Ředitelství vodních cest (ŘVC) s ministrem dopravy Danem Ťokem (ANO) poslední komoru na řece Vltavě. Rekreanti se díky ní měli lodí dostat z centra Českých Budějovic až na orlickou přehradu. Aby to bylo možné, neváhalo ministerstvo a ŘVC během deseti let investovat dvě miliardy korun. Po velké slávě ale v červenci přišlo vystřízlivění. V orlické nádrži je málo vody a lidé si tak cestu nemohli užít ani dva měsíce. Zlepšení situace je navíc v nedohlednu.
28.07.2017 06:15 |

podobné články

ŘLP: Projekt nové řídicí věže na Letišti Leoše Janáčka Ostrava slavnostně dokončen

 
Slavnostní inaugurací dnes státní podnik Řízení letového provozu České republiky oficiálně zahájil provoz nového provozního střediska a letištní řídící věže (TWR Ostrava). ŘLP ČR, s. p., tímto projektem završil svůj program obnovy regionálních letišť s ohledem na fakt, že nové provozní střediska a řídící věže byly v minulých patnácti letech vybudovány a úspěšně uvedeny do provozu na letištích v Brně a Karlových Varech.
11.06.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Janáček (95 článků)

Hala pro Sáblíkovou bude, nepochybuje Velký Osek

 
Bruslařská hala bude, je přesvědčen každý občan Velkého Oseku, asi dvouapůltisícové obce na Kolínsku, která je domovem dvojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové. Z obce, ležící asi pět kilometrů od dálnice D11, je to do Prahy 70 km a 60 km do Hradce Králové. Zpochybňovat reálnost projektu se při úterním impozantním přijetí Sáblíkové rovnalo svatokrádeži.
04.03.2010 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (435 článků)

Totalita na silnicích – budeme muset jezdit ve vláčku

 
Z mého pohledu velice obávaný projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment), do něhož je zapojeno sedm evropských partnerů, byl během roku 2012 dokončen. Projekt má zdůraznit potenciál zavedení silničních vlaků na běžných dálnicích, přičemž tato jízda v konvoji bude používána v kombinovaném prostředí s ostatními účastníky silničního provozu.
02.10.2012 20:55 |

podobné články

Konečně! 17 miliónů pro Sáblíkovou!

 
Český svaz rychlobruslení odkoupí od obce Velký Osek na Kolínsku akcie společnosti Velkoosecká sportovní a bude vlastnit pozemky, na kterých má stát plánovaná rychlobruslařská hala.
13.10.2010 15:40 |

podobné články

Rychlobruslařský svaz koupí pozemky pro halu ve Velkém Oseku

 
Český svaz rychlobruslení odkoupí od obce Velký Osek na Kolínsku akcie společnosti Velkoosecká sportovní a bude vlastnit pozemky, na kterých má stát plánovaná rychlobruslařská hala.
15.10.2010 18:40 |

podobné články

Nádraží v Kolíně zůstává zavřené, rychlíky z Moravy mají zpoždění

 
Vlakové nádraží v Kolíně je zaplavené a předpokládá se, že do půlnoci bude mimo provoz. Na hlavní trati přes Kolín jsou zajištěny odklony vlaků přes Velký Osek a Chlumec nad Cidlinou. Uvedla to mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.
02.06.2013 12:25 |

podobné články

Jihočeský kraj slavnostně zahájil mezinárodní projekt LIFE

 
Jihočeský kraj slavnostně zahájil mezinárodní projekt LIFE díky němuž získá z Evropské Unie na ochranu přírody více než pět milionů eur.
24.10.2017 19:35 |

podobné články

Litoměřice: Projekt na rekonstrukci tržnice byl dokončen

 
Litoměřická tržnice volá po rekonstrukci. Odbor územního rozvoje již má připravený projekt, po jehož realizaci by se z prostoru nacházejícího v centru města stalo esteticky vyhlížející místo s odpovídajícím zázemím pro prodejce i zákazníky.
29.07.2011 17:40 |

podobné články

Pátý projekt Panattoni Europe pro Amazon – hala o rozloze 135 tisíc metrů čtverečních vyroste u jihopolského Sosnovce

 
Panattoni Europe, lídr polského trhu průmyslových nemovitostí, postaví páté distribuční centrum pro společnost Amazon. Novou halu o rozloze 134 200 m2 vybuduje v hornoslezském Sosnovci na jihu Polska. Projekt by měl být dokončen v říjnu letošního roku.
20.02.2017 18:20 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Ambiciózní projekt JIM na zjednodušení výběru daní a pojistného stál téměř 3,5 miliardy. Jeho dokončení je v nedohlednu

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil projekt jednoho inkasního místa (JIM), který měl zjednodušit a zefektivnit výběr daní, cel a sociálního a zdravotního pojistného. Jejich plátce je měl nově odvádět na jediné místo a prostřednictvím jediného formuláře a fakticky tak komunikovat s jedinou institucí namísto pěti1. Projekt JIM vláda schválila v roce 2008 a do ostrého provozu mělo JIM naběhnout původně od začátku roku 2014, pak vláda termín spuštění ještě o rok posunula. Přestože Generální finanční ředitelství (GFŘ), Ministerstvo financí (MF) a Generální ředitelství cel (GŘC) dosud na projekt vyčerpaly téměř 3,5 miliardy korun, JIM neexistuje a správa daní a pojistného se nezjednodušila. Vláda projekt neukončila, jen zrušila termín dokončení a o novém nerozhodla.
11.07.2016 13:15 |

podobné články

Z Velkého Oseku je Sáblíkov. Bydlí tam zlatá Martina

 
Velký Osek na Kolínsku se v noci zřejmě zásluhou některého nadšeného fanouška změnil na Sáblíkov.
02.03.2010 10:25 |

podobné články

Rychlík na Kolínsku usmrtil muže v kolejišti

 
Rychlík na trati Kolín - Velký Osek usmrtil ve čtvrtek večer muže, který se údajně pohyboval v kolejišti.
23.12.2010 21:00 |

podobné články

Brutálně ZBILI taxikáře! Zlomili mu čelist, VYRAZILI zub! Teď jim hrozí TŘI roky!

 
Obvinění ze třech trestných činů čelí dvojice mužů, kteří v polovině července místo placení v obci Velký Osek na Kolínsku zbili a zranili řidiče taxislužby.
15.09.2011 17:50 |

podobné články