Rusové se ujali vedení ve skupině, před Čechy vedou o skóre

Domácí Rusové se před závěrečným dnem bojů v základních skupinách MS dostali do vedení ve skupině A. Pomohla jim k tomu výhra nad Nory 3:0, po níž mají stejně bodů jako výběr Vladimíra Vůjtka, ale lepší skóre. Po výhře ve vzájemném duelu mají ale před zítřkem lepší výchozí pozici Češi, jimž stačí k triumfu ve skupině porazit v normální hrací době Švýcary, nebo proti nim získat víc či stejně bodů jako Rusové proti Švédsku, jen nesmějí prohrát.
16.05.2016 23:20 |

Strhující bitva o vedení ve skupině. Češi otočili duel se Švédy z 0:2 na 4:2!

Bídná úvodní část a skóre 0:2. K tomu neoblíbený soupeř na druhé straně. Ani za takových okolností se národní tým nepoložil. A v překotné bitvě o vedení ve skupině A světového šampionátu otočil 4 góly i zásadně zlepšenou hrou duel se Švédy na 4:2. Přiblížil se tak nejen triumfu ve skupině a výhodě necestovat na čtvrtfinále do Petrohradu, ale také po 4 letech a 5 zápasech ukončil čekání na skalp Tre Kronor na velké akci. Oba rozdílové góly dal Michal Birner.
09.05.2016 19:35 |

Sparta i Baník hladce vyhrály, dál je dělí jen skóre

I po 28. kole první fotbalové ligy zůstává v čele tabulky Sparta o skóre před Baníkem Ostrava. Zatímco Pražané doma porazili Slovácko 4:0, Baník si z Kladna odvezl výhru 3:0. Sparta tak dvě kola před koncem soutěže zvýšila rozdíl ve skóre před Ostravou již na pět branek.
06.05.2010 09:45 |

Češi převálcovali ve čtyřhře Srby a ujali se vedení 2:1

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek zvládli v rámci čtvrtfinálového utkání Davisova poháru se Srbskem čtyřhru a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Hostující pár Nenad Zimonjič, Ilja Bozoljac téměř k ničemu nepustili a po dvou hodinách a třidvaceti minutách se radovali z vítězství 3:0 na sety.
07.04.2012 18:00 |

Osobnosti: Tomáš Berdych (1380 článků) , Radek Štěpánek (815 článků)

San Antonio uštědřilo Miami DEBAKL. Spurs se ujali vedení v sérii

Basketbalisté San Antonia Spurs mají znovu blíže k titulu v NBA. Ve třetím finálovém utkání uštědřili doma úřadujícím mistrům Miami Heat debakl 113:77 a ujali se vedení v sérii 2:1.
12.06.2013 09:20 |

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

Manchester City opět vede anglickou ligu! Sestupují Cardiff a Fulham

Fotbalisté Manchesteru City vedou po vítězství 3:2 na hřišti Evertonu anglickou ligu dvě kola před koncem o skóre před Liverpoolem. Loňští vicemistři sice s Evertonem jako první inkasovali, ale díky gólu Sergia Agüera a dvěma trefám Edina Džeka skóre otočili. V sobotních zápasech se rozhodlo o sestupu Cardiffu a Fulhamu.
03.05.2014 22:40 |

Osobnosti: Edin Džeko (38 článků)

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

Prvními finalisty hokejového MS jsou Rusové. Obhájce zlata ze Švédska porazili 3:1

Hokejisté Ruska se stali prvními finalisty mistrovství světa v Minsku. V odpoledním semifinále porazili obhájce titulu ze Švédska 3:1. Seveřany poslal do vedení už po 19 vteřinách Oscar Möller, ale Rusové zásluhou branek Sergeje Plotnikova, Sergeje Širokova a Antona Bělova skóre otočili a vyhráli i svůj 9. zápas na turnaji. Zítřejším soupeřem sborné bude Finsko.
24.05.2014 17:20 |

Osobnosti: Oscar Möller (1 článek)

Vítězství AC i Interu Milán, Sampdoria v čele ligy

Fotbalisté Sampdorie Janov porazili ve 4. kole italské ligy Sienu na vlastním hřišti 4:1 a s plným bodovým ziskem se ujali vedení v tabulce o skóre před Juventusem Turín.
20.09.2009 18:50 |

AC Milán smetl v LM Arsenal s Rosickým 4:0 a má blízko k postupu

Fotbalisté AC Milán rozdrtili v úvodním duelu osmifinále Ligy mistrů Arsenal v sestavě s Tomášem Rosickým 4:0 a mají blízko k postupu mezi osm nejlepších týmů. Přemožitel Plzně ve skupině rozhodl o první výhře nad anglickým soupeřem po sedmi zápasech dvěma trefami už v úvodní půli, po pauze přidal svůj druhý gól v utkání Robinho a skóre uzavřel z penalty Ibrahimovic. Ve druhém duelu Petrohrad otočil skóre proti Benfice Lisabon a i díky dvěma brankám Širokova zvítězil 3:2. Odvety jsou na programu 6. března.
15.02.2012 23:25 |

Osobnosti: Tomáš Rosický (570 článků) , Robinho (23 článků)

Jak Čechy vidí Rusové? Co si myslí o Evropě? MAPA PŘEDSUDKŮ

Před nedávnem jsme si posvítili na to, jak Čechy a Evropu obecně vnímají Američané. Co si však o nás a dalších evropských zemích myslí Rusové? To ukazuje unikátní mapa, která se zabývá předsudky Rusů vůči starému kontinentu.
20.08.2013 18:15 |

Fotbalisté City porazili v derby United a vedou anglickou ligu

Dlouho očekávané manchesterské derby ovládli fotbalisté City, kteří po domácí výhře 1:0 nad United vystřídali městského rivala v čele anglické ligy. Svěřenci trenéra Roberta Manciniho vedou dvě kola před koncem před úřadujícím mistrem díky lepšímu skóre a mají šanci na první titul od roku 1968. Jediný gól vstřelil v nastavení prvního poločasu Vincent Kompany.
01.05.2012 00:05 |

Osobnosti: Vincent Kompany (5 článků)

Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun

Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
18.07.2016 14:55 |

Jihočeská expozice zazářila i na pražském veletrhu Holiday World

Po obrovském úspěchu na lednovém Regiontouru v Brně oslnila expozice jižních Čech také na nejvýznamnějším tuzemském veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který skončil v neděli na pražském výstavišti. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) zde prezentovala projekt „Jižní Čechy pohodové“, který navazuje na předchozí úspěšné „Jižní Čechy aktivní“, předloňské „Jižní Čechy husitské“ a loňské „Jižní Čechy olympijské“.
20.02.2017 15:15 |

Plzni vítězství 2:1 nad Lyonem nestačilo a v Evropské lize končí

Fotbalisté Plzně se stejně jako vloni rozloučili s účinkováním v Evropské lize v osmifinále. V dnešní odvetě s Lyonem sice doma otočili skóre a zvítězili 2:1, po prohře 1:4 ale postoupil soupeř. Hosty poslal do vedení v závěru úvodní půle Gomis, mezi 60. a 62. minutou otočili skóre Daniel Kolář a Stanislav Tecl. Ještě víc zdramatizovat duel už Viktoria nedokázala i proto, že Tecl nedal penaltu.
20.03.2014 21:40 |

Osobnosti: Daniel Kolář (38 článků)

Boj o život na Euru nevyšel. Národní tým prohrál s Tureckem 0:2 a na turnaji končí

Čeští fotbalisté skončili na mistrovství Evropy ve Francii už v základní skupině. Ve svém závěrečném utkání v ní prohráli v boji o přímý postup do osmifinále s Tureckem 0:2, na turnaji získali jediný bod a ve skupině obsadili poslední místo. Od 10. minuty prohrávali po trefě Buraka Yilmaze, v 65. minutě uzavřel skóre Ozan Tufan.
21.06.2016 21:20 |

Házenkářky prohrály i s Dánskem, postup ale mají v kapse

České házenkářky zakončily své působení v základní skupině na mistrovství Evropy ve Švédsku prohrou 29:33 s Dánskem. V přímém souboji o první místo měly dlouho navrch, ve druhém poločase se ale dosud suverénní seveřanky chopily iniciativy a otočily skóre ve svůj prospěch. Navzdory dvěma porážkám a jedinému vítězství však český tým obsadil ve skupině C druhé místo a postoupil mezi dvanáct nejlepších.
09.12.2016 23:00 |

Berdych porazil Crivoie, Čeští tenisté vedou v DC 2:0

České tenisty už dělí jen jedna výhra od udržení ve Světové skupině Davisova poháru. Tomáš Berdych porazil Victora Crivoie 6:3, 6:3 a 7:6, i když zápas dohrával v křečích. Spolu s předchozím třísetovým triumfem Radka Štěpánka nad Adrianem Ungurem tak poslal Čechy v Rumunsku do vedení 2:0 na zápasy.
16.09.2011 15:45 |

Plekanec mírnil gólem debakl Montrealu, Sobotka zářil v dresu Bostonu

Hokejisté Bostonu zvítězili v třetím utkání prvního kola play off NHL nad Buffalem 2:1 a stejným poměrem vedou i v celé sérii. Po vítězství 5:1 nad Montrealem se ujali vedení v sérii 2:1 také hokejisté Washingtonu.
20.04.2010 08:05 |