Článek

Rusové na moskevském letišti pět hodin zdržovali českou delegaci

 
Česká delegace, jejíž součástí je i místopředseda Sněmovny Petr Gazdík (TOP 09 a Starostové), ve čtvrtek uvízla na moskevském letišti Šeremetěvo. Skupině, která má v Rusku odhalit pomník legionářům, ruská strana bránila po celní kontrole v návratu do letadla. V poledne dostalo letadlo povolení odletět. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že ruská strana celou situaci považuje za nešťastné rozhodnutí.
22.10.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)
Podobné články

Český armádní speciál s Gazdíkem uvízl v Moskvě. Rusové ho odmítli pustit dál

 
Na moskevském letišti Šeremeťjevo uvízl ve čtvrtek český armádní speciál s místopředsedou Poslanecké sněmovny Petrem Gazdíkem, který s českou delegací mířil do Uljanovska na otevření památníku padlým československým legionářům. Rusové na několik hodin zdrželi letadlo. Rusové podle českhého ministerstva zahraničí tvrdí, že to bylo jen nedorozumění. 
22.10.2015 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Petr Gazdík ještě jednou převyprávěl, jak jej zadrželi na moskevském letišti. Tuší prý, o co šlo

 
Místopředseda sněmovny a úřadující předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík se ještě jednou vrátil ke své cestě do Ruska a k tomu, jak byl spolu s delegací zadržován na moskevském letišti, když mířil do Ruské federace odhalit pomník československým legionářům. Rusku prý šlo o zmaření tohoto aktu a čeští komunisté ještě Moskvu hájili.
29.10.2015 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (878 článků) , Petr Gazdík (867 článků)

Zdržovali dopravu v Praze! Na taxikáře čekala hromada vrutů

 
Asi 550 protestujících »dročkařů« kroužilo včera centrem Prahy. Taxikáři zdržovali také dopravu na už tak ucpané magistrále. Někoho už naštvali natolik, že na Strahově na silnici vysypal hromadu železných vrutů.
11.02.2018 05:05 |

podobné články

Na moskevském letišti zabila bomba desítky lidí. Češi neumírali

 
AKTUALIZOVÁNO. Pětatřicet mrtvých a zhruba 150 zraněných má na svědomí sebevražedný útočník, který v pondělí odpoledne v příletové hale na největším moskevském letišti Domodědovo odpálil silnou nálož.
24.01.2011 15:45 |

podobné články

PŘIZNÁNÍ KAVKAZANA: Za smrt 36 lidí na moskevském letišti můžu já!

 
Vůdce severokavkazských ozbrojenců Doku Umarov se přihlásil k zodpovědnosti za atentát na moskevském letišti Domodědovo, při němž zemřelo 36 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Informoval o tom v noci na úterý portál militantních islamistů Kavkazcenter.
08.02.2011 02:15 |

podobné články

Na moskevském letišti zabavili jaderný kontraband pro Írán!

 
Celníci na moskevském letišti Šeremeťjevo zmařili pokus o propašování radioaktivního materiálu do Íránu. Informuje o tom v pátek agentura Interfax.
16.12.2011 13:10 |

podobné články

Snowden požádal o azyl v Ekvádoru, zatím je na moskevském letišti

 
Ekvádorský ministr zahraničí Ricardo Patiňo dnes potvrdil, že Edward Snowden obviněný v USA ze špionáže požádal tuto jihoamerickou zemi o azyl. Snowden je nyní na moskevském letišti Šeremeťjevo, kam dnes přiletěl z Hongkongu. Ruské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Moskva má být pouze tranzitním místem. Podle agentury Interfax má Snowden rezervovánu letenku na pondělí z Moskvy do Havany.
23.06.2013 12:20 |

podobné články

Tento muž stojí za terorem, tvrdí Rusové

 
Přestože se k zodpovědnosti za masakr na moskevském letišti Domodědovo dosud nikdo nepřihlásil, Rusové jsou přesvědčeni, že za terorem stojí radikální separatiské ze severního Kavkazu. Vede je samozvaný emír Doka Umarov.
26.01.2011 10:05 |

podobné články

Bombu na ruském letišti odpálila žena v černém, Rusové mají jasno

 
AKTUALIZOVÁNO. K odpovědnosti za pondělní teroristický útok na moskevském letišti Domodědovo, při němž zahynulo 35 lidí, se dosud nikdo nepřihlásil, ale ruské bezpečnostní síly zřejmě už mají jasno: akce prý nese znaky extremistů bojujících za vytvoření islámského státu na ruském severním Kavkaze.
25.01.2011 08:25 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja vedl delegaci do Středoafrické republiky

 
Náměstek člena vlády Václav Kolaja vedl delegaci ČR na mezinárodní dárcovské konferenci na podporu Středoafrické republiky, konané v Bruselu 17. listopadu 2016. Na konferenci, kterou spolupořádaly evropské instituce a vláda Středoafrické republiky za účasti 80 delegací, delegáti přislíbili přes 2,2 miliardy dolarů na obnovu a rozvoj země během příštích tří let.
22.11.2016 10:45 |

podobné články

Práskač Snowden jako Tom Hanks: Bydlí na letišti v "zemi nikoho"

 
Edward Snowden, který vyzradil informace o americkém špionážním programu, tráví poslední dny na moskevském letišti Šeremeťjevo. Silně tím připomíná příběh filmu Terminál, ve kterém se Tom Hanks musel nedobrovolně zabydlet na letišti v New Yorku.
27.06.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (210 článků)

DRAMA NA LETIŠTI: Letadlu s českou delegací selhaly během přistání brzdy!

 
Armádní letoun Jak-40 s delegací českého ministerstva obrany dnes při přistávání ve švédském hlavním městě Stockholmu sjel z přistávací dráhy. Nikdo se nezranil. Kolizi způsobil vadný brzdný systém na jednom kole. Všichni členové delegace se již vrátili zpět do Česka náhradním letadlem, řekl ČTK mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.
28.11.2013 20:25 |

podobné články

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

 
Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

podobné články

Pracovní týden Vietnamců v Česku v průměru trvá 54 hodin

 
Někteří cizinci v Česku pracují v průměru mnohem víc hodin týdně než Češi. Vietnamci dělají průměrně o deset hodin víc než místní - 54 hodin, Moldavané a Ukrajinci 52 hodin, Rusové 48 hodin za týden.
14.02.2012 16:20 |

podobné články

Prezident Klaus povede českou delegaci na summitu NATO v Chicagu

 
Prezident republiky Václav Klaus odcestuje ve dnech 19.-23. května 2012 do Chicaga ve Spojených státech amerických, kde povede českou delegaci na summitu Severoatlantické aliance.
19.05.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Prezident povede českou delegaci na summitu ASEM v Laosu

 
Prezident republiky Václav Klaus povede ve dnech 5.– 6. listopadu 2012 českou delegaci na summitu ASEM (Asia-Europe Meeting) ve Vientiane v Laosu.
05.11.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Běženci žijí už přes měsíc na letišti. Teď Rusům se Syřany došla trpělivost

 
Syrská rodina žije už pět týdnů na moskevském letišti Šeremětěvo. Azyl jim totiž Moskva neposkytla, a tak jsou přinuceni žít v tranzitním prostoru letiště. Nyní ale ruským úřadům došla trpělivost a rodinu obvinili z nelegálního překročení hranice. Údajně se navíc nejedná o Syřany, ale Iráčany.
30.10.2015 10:45 |

podobné články

Rusové zahájí pozorovací misi nad Českou a Slovenskou republikou

 
Pozorovací misi v rámci programu Otevřené nebe zahájí nad Českou a Slovenskou republikou v neděli Rusové. Podle agentury RIA Novosti to uvedlo ruské ministerstvo obrany. Smlouva o otevřeném nebi, která vstoupila v platnost 1. ledna 2002, má prohlubovat vzájemnou důvěru mezi jednotlivými státy. Během loňské mise došlo na čáslavském letišti k havárii ruského letounu Antonov.
20.10.2013 08:40 |

podobné články

Rusové zahájí pozorovací misi nad Českou republikou i Slovenskem

 
Rusové dnes zahájí monitorovací lety nad Českou republikou a Slovenskem. Jde o pozorovací misi v rámci programu Otevřené nebe. Oznámila to agentura RIA Novosti s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Během loňské mise došlo na čáslavském letišti k havárii ruského letounu Antonov. Nehoda si tehdy vyžádala šest zraněných.
20.10.2013 10:45 |

podobné články