Článek

Ruský novinář potřeboval ilustrační záběry požáru, tak ho založil

 
Novináři Michailu Akimčenkovi, který byl ruskou státní televizí vyslaný točit reportáž o rozsáhlých požárech na Sibiři, se nepodařilo žádný požár natočit. Aby získal alespoň ilustrační záběry, sám si jeden vlastní založil.
23.04.2015 18:11 |

podobné články

Podobné články

Prostějovský večerník neměl snímek agresivního Roma, tak ho našel mezi čínskými hooligans

 
Grafik Prostějovského večerníku zřejmě potřeboval působivou ilustrační fotografii, která by dokumentovala údajnou stoupající agresivitu Romů ve městě. Když žádnou nesehnal, stáhl snímek z čínského webu a jedné z postav přidělal obličej „agresivního Roma”. Manipulativní a zcela neetickou úpravu neobhájí ani sdělení, že jde o ilustrační snímek.
03.09.2013 14:30 |

podobné články

Ruský novinář: Rusko je politický neandrtálec, co umí jen mávat rukama

 
Bývalý sovětský a později ruský novinář Alexandr Nevzorov dal rozhovor lotyšské televizi. Lotyšský moderátor se Nevzorova ptal zejména na jeho reportáže z pobaltských zemí, které dělal v období perestrojky. Ruský novinář promluvil i o současném Rusku. „Rusko bude vždy usilovat o získání dalších teritorií, bude rabovat a ponižovat ostatní,“ prohlásil.
04.07.2016 14:05 |

podobné články

Policie chytila žháře, který na Náchodsku založil pět požárů

 
Hasiči na Náchodsku už snad mohou klidněji spát. Policisté dopadli muže, který podle nich úmyslně založil pět požárů.
30.07.2009 09:10 |

podobné články

Žhář založil 37 požárů za 2 dny! Škody jsou v milionech

 
Policie v Los Angeles v sobotu pátrala po žháři, který založil 37 požárů. Bylo to jedno z nejhorších řádění žháře v historii města, informují agentura AFP a deník Los Angeles Times.
31.12.2011 19:30 |

podobné články

Ďábelský škleb do objektivu: Teroristu zachytily při obhlídce cílů kamery

 
Procházel se ulicemi a věděl, že zanedlouho spustí masakr! Když si terorista Salah Abdeslam při obhlídce cílů v centru Paříže všiml kameramana, který zrovna v ulicích natáčel ilustrační záběry, prošel kolem něj a zašklebil se do kamery.
16.11.2015 16:35 |

podobné články

Mladý Čech založil firmu na 3D pera. Cizí lidé mu poslali miliony

 
Je mu teprve 24 let, před nedávnem dokončil studium na ČVUT. Cizí lidé přesto neznámému mladíkovi Davidu Paškevičovi po internetu poslali téměř 3,4 milionu korun. Proč? Založil totiž firmu na výrobu kreativních 3D per. Aby ale produkt mohl dál vyvíjet, potřeboval peníze. Hodně peněz. Místo do banky se svou vizí zamířil na crowdfundingovou platformu Kickstarter. A povedlo se. Našel zde fanoušky, kteří mu štědře přispěli. Nejde ale rozhodně o jediný český projekt, který v zahraničí uspěl ve „veřejné sbírce“.
20.09.2015 05:25 |

podobné články

Muž zapálil panelák kvůli problémům svého syna ve škole, při požáru zemřel stařík!

 
Havířovští kriminalisté po více než roce vyřešili případ požáru, který loni v květnu založil tehdy neznámý žhář v jednom z paneláků v Havířově. V důsledku požáru zemřel v nemocnici starší muž hospitalizováno bylo pět dalších lidí.
19.08.2013 14:55 |

podobné články

Za Putinovou popularitou se skrývají zlé věci. Známá ruský novinář promluvil

 
Ruský novinář a historik Pjotr Romanov se ve svém textu publikovaném v deníku The Moscow Times zamýšlí nad stále vysokou oblíbeností Putina u ruské veřejnosti. Konstatuje, že současný ruský prezident sice má své chyby, ale nahradit ho nebude jednoduché.
30.08.2014 09:40 |

podobné články

Za Putinovou popularitou se skrývají zlé věci. Známý ruský novinář promluvil

 
Ruský novinář a historik Pjotr Romanov se ve svém textu publikovaném v deníku The Moscow Times zamýšlí nad stále vysokou oblíbeností Putina u ruské veřejnosti. Konstatuje, že současný ruský prezident sice má své chyby, ale nahradit ho nebude jednoduché.
30.08.2014 09:50 |

podobné články

Při požáru bytu v Opavě zemřel člověk, dalších 8 lidí bylo zraněno

 
Čtyři jednotky hasičů vyjely dnes krátce po třetí hodině ranní k nahlášenému požáru bytu do Opavy-Kateřinek, ulice Pekařská. Hořel zde byt ve 4. podlaží sedmipatrového bytového domu. Na místo požáru byly povolány také další složky IZS, tedy Zdravotnická záchranná služba MSK a Policie ČR. Rovněž tak se na místo požáru dostavili zástupci magistrátu města Opava.
03.07.2014 09:20 |

podobné články

Zplodiny z požáru ve Vysočanech nejsou ve vysokých koncentracích

 
První měření zplodin z požáru, který vypukl dnes večer ve skladu s textilem v pražských Vysočanech, nepotvrdily nebezpečné koncentrace jedovatých látek. ČTK to z místa požáru řekl šéf pražských hasičů Roman Hlinovský. Hasiči se podle něj už dostali do první části hořící haly. Část tlakových lahví, které hrozily výbuchem, se jim podařilo odnést, další zchladili vodou, takže by měly zůstat pod kontrolou. Desítky hasičů budou u požáru dlouho do noci, možná až do rána, dodal.
22.08.2015 23:55 |

podobné články

Strmý nárůst požárů, 115 obětí ohnivého pekla: Smutné statistiky loňského roku

 
V Česku se loni stalo 20 232 požárů, což bylo o 2 844 víc než v roce 2014. Nárůst způsobilo zejména extrémně suché léto, kdy v některých dnech hasiči likvidovali až 200 požárů. Denní průměr je přitom 50 požárů. Při požárech zemřelo 115 lidí, o jednoho víc než předloni. Při loňských požárech vznikly škody za zhruba 2,5 miliardy, což představovalo meziroční nárůst o 300 000 korun. Informovalo o tom ve čtvrtek vedení hasičského sboru.
28.01.2016 13:40 |

podobné články

HZS ČR: V roce 2016 vzniklo v pražských soukromých domácnostech téměř devět požárů týdně

 
V roce 2016 pražští hasiči likvidovali celkem 1 998 požárů a dalších 27 požárů bylo zlikvidováno bez jednotky požární ochrany. Celkem v hl. m. Praze vloni vzniklo 2 025 požárů.
27.01.2017 13:00 |

podobné články

HZS ČR: Zapálené prskavky stály za mnohými štědrovečerními požáry

 
Letošní Štědrý den byl co do požárů naprosto typický. Na jednu stranu bylo požárů sice jen lehce nadprůměrně, celkem 53 (dlouhodobý denní průměr je 49 požárů), nicméně většina z požárů byla v bytech a domech, kde mívají tradičně požáry nejhorší následky. I včera si vyžádaly jeden lidský život a 18 osob se při nich zranilo. Vedly požáry od prskavek, svíček a otevřeného ohně.
29.12.2017 14:00 |

podobné články

Ničivé požáry v Řecku: Jeden prý založil zhrzený manžel

 
Chtěl se zbavit manželky, tak ji polil hořlavou látkou a zapálil. Jeden z požárů u Atén podle řecké policie zřejmě založil zhrzený Albánec (41), který chtěl zabít svoji ženu (27). Lékaři ženu zachránili v jedné z aténských nemocnic. Albánec se snažil policii ujet v autě, ale muži zákona ho dopadli.
25.08.2009 06:05 |

podobné články

Český nároďák se vrací do FIFA série

 
Situace z FIFA 12, která se, musela obejít bez českých klubových týmů i nároďáku, se minimálně po další čtyři roky nebude opakovat. EA si totiž potřásla rukou s Fotbalovou asociací České Republiky a v následujících FIFA titulech tak budeme ovládat ty naše šikovné chlapce pod reálnými jmény a navlečené do replik skutečných dresů. ilustrační foto. Zdroj: Profimedia.cz...
07.02.2012 12:55 |

podobné články

ČSSZ vysvětluje přetrvávající mýty - díl 2: Starobní důchody, část II

 
ilustrační fotoPřestože jsou důchody často diskutované téma, panuje v této oblasti stále řada mýtů. Dotazy lidí se týkají oblasti výpočtu důchodu a všeho, co ovlivňuje výši důchodu jak pozitivně, tak negativně. Nejsou si jisti, co se pro důchod „počítá“ a co nikoliv. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto objasňuje další z omylů.
26.03.2016 07:40 |

podobné články

Dostaneme Česko do otáček. Tomáš Klvaňa nadšeně píše o straně, kterou dnes založil s Kocábem a Kalvodou

 
Novinář a bývalý mluvčí Václava Klause Tomáš Klvaňa se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nově založené politické platformě Spravedlnost a inovace (SPIN). Tu podle svých slov založil společně s advokáty Janem Kalvodou, Hanou Marvanovou, dále Janem Šternem, Jiřím Kotkem a Pavlem Šternem.
26.04.2017 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků) , Václav Kotek (8 článků) , Tomáš Kotek (2 články)

Ruský novinář: Rusko čeká katastrofa. Lidé infantilně věří ďábelskému koktejlu propagandy, občanská společnost v troskách. Řeči jako z roku 1940

 
Ruský novinář Ivan Suchov varuje před rozpoutáním chaosu v Rusku. Přemítá o založení nové politické strany či emigraci. Nakonec však dochází k závěru, že budou muset Rusové další obtížný rok prostě nějak zvládnout. Tak jako vždycky.
15.01.2015 11:37 |

podobné články