Článek

Rusko se nemusí bát naší protiraketové obrany, ujišťoval americký admirál

 
Předseda Spojeného výboru náčelníků štábů USA admirál James Winnefeld ujistil Rusko, že protiraketová obrana, která je budována v Evropě, není namířena proti Rusku. Za hrozbu Západ považuje v tomto smyslu především Írán a KLDR. Informuje o tom server USNI.org.
19.05.2015 22:26 |

podobné články

Podobné články

USA revidují plán protiraketové obrany v Evropě

 
Spojené státy opět mění plán protiraketové obrany v Evropě. Kvůli problémům a nedostatku peněz ruší jednu z částí štítu, jež měla být v Polsku a Rumunsku. Oznámil to americký ministr obrany Chuck Hagel, podle něhož jde o součást celkové revize plánů protiraketové obrany.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Summit NATO: Protiraketová obrana bude krýt všechny členské státy

 
Severoatlantická aliance v pátek na summitu v Lisabonu schválila novou strategii na příštích deset let. Chce reagovat na nové výzvy a hrozby 21. století. Americký prezident Barack Obama prohlásil, že se organizace poprvé dohodla na systému protiraketové obrany, který bude krýt území všech jejích osmadvacet členských zemí. Schválená strategie také potvrzuje zájem aliance na zapojení Ruska do protiraketové obrany NATO. A český premiér Nečas chce zapojit i naši zem!
19.11.2010 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků)

Rusko nesníží jaderný arzenál. Chce mít jasno o protiraketové obraně

 
Rusko nesníží jaderný potenciál, dokud Spojené státy nevyjasní plány ohledně protiraketové obrany v Evropě.
05.06.2009 12:15 |

podobné články

Experti: Rusko se brání americkému konceptu protiraketové obrany

 
Rozhovory mezi USA a Ruskem o protiraketové obraně opět narazily na zásadní překážku. Rusko chce být plnohodnotnou součástí systému, zatímco Spojené státy mu v systému přisoudily omezenou a do jisté míry oddělenou roli.
18.02.2011 10:50 |

podobné články

Medveděv: Problém protiraketové obrany USA můžeme vyřešit

 
Ruský prezident řekl, že Rusko a USA mohou najít rozumné řešení sporné otázky protiraketové obrany.
05.07.2009 09:05 |

podobné články

Barták v USA jednal o zapojení Česka do nové protiraketové obrany

 
Ministr obrany Martin Barták jednal na washingtonském summitu o jaderné bezpečnosti s americkou stranou i o zapojení České republiky do nového systému protiraketové obrany. Podle ministra by u nás mohly být umístěny části systému včasného varování před eventuálním raketovým útokem.
14.04.2010 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Středisko protiraketové obrany může být v ČR už v půlce příštího roku

 
Centrum včasného varování protiraketové obrany USA by v České republice mohlo začít fungovat v polovině 2011, prohlásil dnes ministr obrany Alexandr Vondra. Doplnil, že na financování projektu by se po roce 2012 měla podílet i česká vláda.
01.08.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků)

Šef NATO vyzval alianci k vybudování protiraketové obrany

 
Šéf Severoatlantické aliance (NATO) Anders Fogh Rasmussen dnes na úvod bruselského zasedání ministrů zahraničí a obrany vyzval alianci k vybudování vlastní protiraketové obrany. Existují podle něj jasné hrozby. Náklady na protiraketový deštník jsou podle něj zvládnutelné.
14.10.2010 11:50 |

podobné články

Ruští vojáci se prý na Krymu zmocnili protiraketové obrany

 
Ruské okupační síly se údajně na Krymu zmocnily dvou praporů ukrajinské protiraketové obrany. Oznámila to dnes agentura Interfax s odvoláním na informované armádní zdroje. Rusové se prý nyní snaží přinutit obsluhu protiraketových baterií ke spolupráci s ruskými vojáky a promoskevskými aktivisty. Ukrajinské ministerstvo obrany o incidentu zatím nemá žádné zprávy. 
05.03.2014 12:30 |

podobné články

Američané v Česku představili detailní plán protiraketové obrany

 
Spojené státy neztrácejí čas. Američané už v naší republice představili plán protiraketové obrany
06.11.2009 15:30 |

podobné články

Někdo nám lhal, rozčílil se ministr Mládek kvůli radaru. Nelíbí se mu ani sankce Rusku

 
Situace na Ukrajině je neustále napjatá. Bedlivě sledovaný vývoj má široké mezinárodní souvislosti. Dnes americký senátor z Arizony McCain připomněl zavržený projekt protiraketové obrany v Evropě. „Restartujte systém protiraketové obrany v České republice a Polsku, který Obama zrušil, abyste zklidnili Putina,“ řekl dnes v pořadu americké zpravodajské televize Fox News.
11.03.2014 23:05 |

podobné články

Rasmussen vybídl Rusy k zapojení do protiraketové obrany

 
Generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen v sobotu varoval před rostoucí hrozbou šíření zbraní hromadného ničení. Vybídl zároveň Rusko ke spolupráci s NATO na protiraketové obraně.
27.03.2010 12:55 |

podobné články

Nová ruská raketa překoná i protiraketové systémy

 
Rusko dnes provedlo úspěšnou zkoušku mobilní strategické rakety Topol s novým typem hlavice, která je údajně s to přelstít protiraketové obranné systémy. Oznámil to mluvčí ruského ministerstva obrany Vadim Koval.
03.09.2011 20:55 |

podobné články

V Česku by mohlo být velitelství nového protiraketového systému

 
V České republice by podle náměstkyně americké ministryně zahraničí Ellen Tauscherové mohlo být umístěno velitelství pro řízení a kontrolu prvků nové verze protiraketové obrany. Spojené státy postupně načrtávají obrysy nové protiraketové obrany poté, co opustily plán Bushovy administrativy, který počítal s umístěním radaru v Česku. V Polsku by měly být dislokovány pozemní verze antiraket SM-3
08.10.2009 12:45 |

podobné články

Místo radaru bude v Česku velitelství protiraketové obrany

 
Nová verze protiraketové obrany by měla chránit nejen Spojené státy, ale i Evropskou unii a členské státy NATO.
08.10.2009 13:55 |

podobné články

USA nás zapojí do protiraketové obrany. Budeme varovat spojence

 
Bílý dům poprvé oficiálně potvrdil, že Česko bude součástí Obamova projektu protiraketové obrany v Evropě. Píše o tom páteční vydání Hospodářských novin.
30.07.2010 06:50 |

podobné články

Česko bude součástí protiraketové obrany USA

 
Spojené státy potvrdily, že Česko bude součástí projektu protiraketové obrany v Evropě. Pentagon požádal Kongres o prostředky na zřízení "centra předběžného varování" v Česku.
30.07.2010 07:40 |

podobné články

Slovenská vláda chce zapojit zemi do protiraketové obrany

 
Slovensko by bylo ochotné zapojit se do amerického projektu protiraketové obrany v Evropě, pokud by takovou nabídku dostalo. Bratislava zároveň podporuje postoj Česka, které má být součástí projektu.
30.07.2010 13:15 |

podobné články

USA zahajují budování systému protiraketové obrany

 
Spojené státy plánují v příštím týdnu vyslat do Středomoří speciální válečnou radarovou loď, která má být první součástí nově budovaného systému evropské protiraketové obrany. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na prohlášení Pentagonu.
02.03.2011 09:30 |

podobné články