Článek

Rtuť v teploměrech míří k 34 °C: Česko se rozpaluje, lékaři varují před kolapsy

 
Pot, horko a spalující slunce, toho si v následujících dnech užijme až až. V Česku totiž bude tepleji než třeba na Mallorce nebo v Madridu. Čtvrtek nás rozpálí 34 stupni a pátek ještě přitopí, bude až 36 stupňů Celsia. Vedra nahánějí hrůzu lékařům. Ti radí, aby lidé dbali na dostatečný přísun tekutin a vyhýbali se nadměrné fyzické aktivitě. Nejvhodnější je čistá voda, jemně slazená minerálka, ovocné džusy ředěné vodou, bylinné čaje a zeleninové šťávy. Lidé by měli vypít přinejmenším dva až tři litry tekutiny v menších dávkách v průběhu dne, při fyzické aktivitě ještě více. Zapomenout by měli na alkohol a kávu.
23.06.2016 11:35 |

podobné články

Podobné články

Rudé peklo v ČR: Teploměry praskají, teploty sahají k 34 stupňům

 
Rudá mapa České republiky mluví za vše. Zatímco před dvěma týdny Česko atakovala voda, nyní ji vehementně střídá prudké sluníčko. Rtuť v teploměrech šplhá až k 34 stupňům Celsia, meteorologové varují před přehřátím a dehydratací.
18.06.2013 13:30 |

podobné články

Vedra opouštějí Česko, na konci prázdnin se ochladí

 
Nezvykle vysoké teploty, které sužovaly Česko v posledních týdnech, zřejmě končí. Rtuť v teploměrech by měla v nadcházejících čtyřech týdnech pomalu klesat. Přispět by k tomu měly srážky, které se očekávají především v nadcházejícím týdnu. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.
15.08.2015 14:55 |

podobné články

Česko prožilo nejteplejší den roku. Horko pokořilo 37 °C

 
Rtuť v českých teploměrech dnes po celé republice atakovala rekordní výšky. Rekordní teploty nakonec zaznamenaly měřicí stanice především na jihu Čech. Tam padl dosavadní rekord na 13 z 15 měřicích stanic Vůbec nejvyšší teplotu pak naměřili na Domažlicku, kde bylo přes den 37,3 stupně Celsia. Absolutní rekord pro dnešní den ale odolal, k jeho překonání chyběly necelé dva stupně.
01.08.2017 19:15 |

podobné články

Třicetistupňová vedra se v červenci do Česka nevrátí

 
Velmi teplé počasí, které v Česku panovalo před začátkem letních prázdnin, se jen tak nevrátí. Během července by se rtuť v teploměrech měla pohybovat místo třiceti stupňů okolo dvacítky. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.
11.07.2015 14:46 |

podobné články

Do konce ledna už mrznout nebudeme, v únoru ale klesnou teploty na -10 °C

 
Po víkendových mrazech, kdy teploty v noci klesly až k -30 °C, se v Čechách oteplí a rtuť v teploměrech by se měla dostat ke 12 °C. Hladiny řek se kvůli tajícímu sněhu a dešťovým srážkám lehce zvednou, ale povodní se prý zatím obávat nemusíme.
28.01.2013 11:15 |

podobné články

Příjemné teplo střídá ochlazení, ale...na čarodějnice budou tropy!

 
Jaro se dnes v Česku změní na léto, rtuť v teploměrech bude stoupat až k 28 °Celsia ve stínu a večer můžeme čekat bouřky z vedra. S nimi přijde i víkendové ochlazení. Jak také jinak, když lidé nemusí do práce... Hned od pondělí ale bude panovat doslova tropické počasí, na čarodejnice se čekají třicítky!
26.04.2013 16:10 |

podobné články

Příjemné teplo střídá ochlazení, ale...na čarodějnice budou tropy!

 
Jaro se dnes v Česku změní na léto, rtuť v teploměrech bude stoupat až k 28 °Celsia ve stínu a večer můžeme čekat bouřky z vedra. S nimi přijde i víkendové ochlazení. Jak také jinak, když lidé nemusí do práce... Hned od pondělí ale bude panovat doslova tropické počasí, na čarodejnice se čekají třicítky!
26.04.2013 22:20 |

podobné články

Horké počasí lámalo rekordy v celém Česku, teplota atakovala 40 stupňů

 
Teploty v Česku dnes stoupají až k téměř 39 stupňům. Na pražském Karlově přesáhly k 16:00 38,5 a v Brodu nad Dyjí na Břeclavsku 38,7 stupně. Na mnoha místech už padly desítky let staré rekordy a rtuť v teploměrech stále neklesá, takže naměřené hodnoty ještě porostou. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
03.08.2013 18:45 |

podobné články

Vánoce se blíží, ale sníh je v nedohlednu

 
Nadcházející čtyři týdny by měly být v Česku teplotně normální. Rtuť v teploměrech by se tak měla během vánočních svátků pohybovat okolo nuly. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který meteorologové zveřejnili v sobotu.
14.12.2013 16:05 |

podobné články

Zima se pomalu vkrádá do Česka, meteorologové očekávají příchod mrazů

 
Vánoční svátky byly letos nebývale teplé, padlo hned několik teplotních rekordů. Podle meteorologů se ale v nadcházejících týdnech bude rtuť v teploměrech pohybovat spíše pod nulou. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který meteorologové zveřejnili v sobotu.
28.12.2013 15:23 |

podobné články

Počasí znovu trhalo rekordy, na jihu Čech bylo přes 15 stupňů

 
V Česku ve čtvrtek opět padaly teplotní rekordy. V jihočeském Husinci se rtuť na teploměrech vyšplhala dokonce na 15,4 stupně Celsia. Netypicky teplé počasí zasáhlo i Šumavu, kde se teploty pohybovaly nad deseti stupni. Ochladit se má už v pátek.
09.01.2014 16:40 |

podobné články

Po mrazivých dnech přijdou nadprůměrné teploty

 
Rtuť v teploměrech se v posledních dvou týdnech držela povětšinou pod nulou. V únoru by se však již silné mrazy neměly vrátit, naopak meteorologové očekávají nadprůměrné teploty. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který meteorologové zveřejnili v sobotu.
01.02.2014 15:10 |

podobné články

Žádné ranní mrazíky ani déšť, jaro přichází v plné síle

 
Letošní zima byla jedna z nejteplejších v historii. Nadprůměrné hodnoty bude rtuť v teploměrech ukazovat i v nadcházejících týdnech. Začátek jara by neměly pokazit ani přeháňky. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který meteorologové zveřejnili v sobotu.
08.03.2014 15:30 |

podobné články

Výrazně se oteplí, slibují meteorologové

 
Během posledních dvou týdnů jsme se příliš teplých dnů nedočkali. V druhé polovině května by však rtuť v teploměrech měla vystoupat až k hranici 20 °C. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která byla zveřejněna v sobotu.
17.05.2014 14:35 |

podobné články

Léto se ještě neukáže, teploty budou podprůměrné

 
Po nadprůměrných teplotách ze začátku června byl uplynulý týden nezvykle chladný. Vysloveně letní počasí meteorologové neočekávají ani v nadcházejících týdnech. Rtuť v teploměrech se k dvacítce přiblíží až začátkem července. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu.
21.06.2014 15:05 |

podobné články

Říjen bude nezvykle teplý

 
S nadcházejícími dny bude rtuť v teploměrech neustále klesat níže. Meteorologové přesto slibují, že teploty budou nadprůměrné. Ochlazení by mělo přijít až na konci října. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který meteorologové zveřejnili v sobotu.
04.10.2014 14:45 |

podobné články

Slunečné počasí bude pokračovat, pak teploty klesnou na bod mrazu

 
Teploty v listopadu by měly být vysoko nad průměrem. S příchodem prosince se ale výrazně ochladí, rtuť v teploměrech klesne až na bod mrazu. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který meteorologové zveřejnili v sobotu.
08.11.2014 15:05 |

podobné články

Vánoce budou nadprůměrně teplé

 
Rtuť v teploměrech se v uplynulých letech pohybovala v druhé půlce prosince většinou pod bodem mrazu i během dne. Letos ale meteorologové očekávají nadcházející dva týdny teplotně nadprůměrné, ochladit se má až na konci měsíce. Plyne to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil v sobotu Český hydrometeorologický ústav.
13.12.2014 14:56 |

podobné články

Počasí se vrátí k normálu. Sněhu si ale neužijeme

 
Nadprůměrné teploty, které v Česku panovaly v uplynulých dvou týdnech, patří minulosti. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu, se rtuť v teploměrech vrátí na konci ledna a první polovině února k normálu.
17.01.2015 14:42 |

podobné články