Článek

Roztržka ve vládě mezi Babišem a Bělobrádkem má další dohru

 
Po kritice útok. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek okomentoval nelichotivě „čapí sněmovní projev“ šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten na oplátku vypustil z lahve džina církevních restitucí. Což lidovce udivilo. „Nechápu, jak spolu zdanění náhrad církvím a Čapí hnízdo souvisí. My jsme tohle nevyvolali, žádné udání na nikoho neposlali. Ale vyjádřit se k tomu musíme. Říci nepříjemnou věc o koaličním partnerovi, když je to namístě, to se jako nesmí? Podle mého názoru jsme reagovali diplomaticky a zdrženlivě. Protireakce byla neadekvátní,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz Ondřej Benešík, místopředseda KDU-ČSL. Podobně mluvil i jeho kolega Marian Jurečka.
30.03.2016 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků) , Marian Jurečka (496 článků)
Podobné články

Babiš řeže Sobotku s Bělobrádkem. A následuje vážná úvaha, jak ministra financí „sundat“

 
Proč se Sobotka s Bělobrádkem vždycky nechají seřezat od Babiše? přemítá v nejnovějším vydání týdeník Reflex. Otázku na titulní straně doprovází výjev ve stylu BDSM, kde je Andrej Babiš vyobrazen jako dominant s bičíkem, u jehož nohou klečí submisivové Sobotka s Bělobrádkem, jejichž podřízenost ilustruje nasazený kožený obojek s kroužkem pro ústa. Jak ale dokládá ve stejném vydání komentátor Bohumil Pečinka, i zdánlivě neporazitelný Babiš má slabá místa.
10.03.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků)

Co Zeman spískal, Zaorálek napravil. Diplomatická roztržka s Řeckem je pryč

 
Kvůli kritice řecké zadluženosti ze strany prezidenta Miloše Zemana a ministra financí Andreje Babiše (ANO) odjel na „vánoční" konzultace z Prahy do Athén řecký velvyslanec. Po telefonátu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) s řeckým protějškem Kotziasem je ale podle českého šéfa diplomatů roztržka vyřešena. A velvyslanec se po svátcích do Prahy vrátí.
23.12.2015 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Lubomír Zaorálek (1936 článků) , Miloš Zeman (16417 článků)

Vědecké instituce přišly za Babišem žádat o peníze, jisté je nemají

 
Zástupci Technologické agentury (TAČR), Grantové agentury (GAČR) a Akademie věd (AVČR) přišli ve středu lobbovat za ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) za vyšší rozpočet pro své instituce. Zatím ale odešli s nepořízenou. Definitivní slovo totiž padne, až se Babiš setká s ministrem pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL).
13.08.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků)

Sobotka s Babišem dořešili rozpočet, Bělobrádek si musí na peníze počkat

 
Premiér Bohuslav Sobotka se ve středu sešel s vicepremiéry Andrejem Babišem a Pavlem Bělobrádkem. Jedním z témat bylo navýšení rozpočtu na vědu a výzkum. Bělobrádek žádal 700 miliónů korun, nakonec se ale dohodli, že peníze dostane až na základě auditů v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle Sobotky už jsou tak všechny klíčové body rozpočtu vyřešené.
17.09.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Bohuslav Sobotka (8239 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků)

Senátor Šilar rezignuje jako místopředseda KDU-ČSL. Nerozumí si s Bělobrádkem

 
Orlickoústecký senátor a starosta obce Horní Čermná Petr Šilar rezignuje k pátku 7. října na funkci prvního místopředsedy KDU-ČSL. Post zastával necelý rok. O Šilarově rozhodnutí informoval server Týden.cz s tím, že senátor rozhodnutí vysvětluje vysokým pracovním vytížením a neshodami s předsedou lidovců Pavlem Bělobrádkem.
05.10.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1221 článků) , Petr Šilar (45 článků)

Merkelová při setkání s Bělobrádkem ocenila "proevropskou orientaci české vlády"

 
Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes v Haagu setkala s místopředsedou české vlády Pavlem Bělobrádkem. Podle předsedy vládní KDU-ČSL ocenila "proevropskou orientaci současné české vlády, které se účastní i křesťanští demokraté". V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí KDU-ČSL Miriam Farská. Merkelová a Bělobrádek spolu hovořili na okraj mezinárodního summitu o jaderné bezpečnosti.
24.03.2014 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1692 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků)

Zeman jednal se Sobotkou a Bělobrádkem. Zde jsou výsledky

 
Prezident Miloš Zeman se odpoledne a večer setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). Předseda vlády s prezidentem projednali zejména Sobotkovy zahraniční cesty, mluvili o migrační krizi a bezpečnostní a zahraniční politice, řekl mluvčí vlády Martin Ayrer. Setkání podle něj patřilo k sérii pravidelných schůzek premiéra s prezidentem. Bělobrádek novinářům řekl, že se Zemanem probrali běžnou politickou agendu.
20.10.2015 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8239 článků) , Miloš Zeman (16417 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků) , Martin Sobotka (188 článků)

Dokonáno jest: Sobotka s Babišem a Bělobrádkem přežili sedmihodinovou bitvu

 
Krátce po deváté večer vyvrcholila slovní bitva mezi koalicí a pravicovou opozicí o vyslovení nedůvěry vládě. Po mnohahodinové debatě vše skončilo podle očekávání, koalice s většinou 111 hlasů povede tuto zemi i nadále.
26.05.2015 21:41 |

podobné články

Kalousek: Nepiju a pro Ratha chci pokutu!

 
Roztržka mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a poslancem Davidem Rathem (ČSSD), kdy Rath doporučil Kalouskovi, ať přestane pít, bude mít dohru. Kalousek výboru navrhl zahájit disciplinární řízení a žádá udělení pokuty prostořekému Rathovi.
30.10.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4272 článků) , Miroslav Kalousek (5961 článků)

Víkendová roztržka Sobotky a Tejce má vážnou dohru. Padla ostrá slova

 
Potyčka mezi předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a poslancem Jeronýmem Tejcem, jež začala na sobotním jednání ÚVV ČSSD o vnitrostranickém referendu, má pokračování. Tejc totiž pro ParlamentníListy.cz dnes řekl, že se Sobotka na sobotním jednání „ocitl v roli cenzora“, když proti jeho návrhům tvrdě vystoupil. „Z mé snahy navíc někdo udělal nový puč,“ poznamenal ještě Tejc. „O tom nic nevím, ale asi se pan Tejc z prvního puče nijak nepoučil,“ reagoval na to předseda Senátu Milan Štěch.
16.06.2014 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (537 článků) , Jeroným Tejc (621 článků) , Bohuslav Sobotka (8239 článků)

Babiš prý vydíral Šincla: Já na vás vím, co jste zač

 
Vážná koaliční roztržka mezi soc. dem. a ANO propukla ve středu ve Sněmovně. Situace došla tak daleko, že se konfliktem mezi vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO) a poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem bude ve čtvrtek ráno zabývat klub soc. dem. spolu se stranickým grémiem.
17.06.2015 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Ladislav Šincl (120 článků)

Šincl chce disciplinární řízení s Babišem, klub ČSSD to doporučil

 
Spor, který tento týden vypukl mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem kvůli novele zákona o pojišťovnictví, nekončí. Šincl v neděli řekl Českému rozhlasu, že navrhne mandátovému a imunitnímu výboru Sněmovny, aby zahájil s Babišem disciplinární řízení.
21.06.2015 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Ladislav Šincl (120 článků)

Vích (SPD): Výběr daně z EET ve výši 18ti miliard je fikce a fabulace

 
Vládní roztržka mezi Sobotkou a Babišem ohledně změn v EET u e-shopů atp. graduje na úrovni PS PČR.
01.12.2016 14:15 |

podobné články

Protitah Sobotky. Povede o vládě vlastní jednání s Babišem

 
Bohuslav Sobotka povede z titulu předsedy ČSSD vlastní jednání o nové vládě, už se na tom telefonicky domluvil se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Navíc se večer nezúčastní slavnostního předávání státních vyznamenání na Hradě. Řekl to dnes na Pohořelci, odkud vyrážel pochod několika stovek jeho příznivců směrem na Hradčanské náměstí. 
28.10.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Bohuslav Sobotka (8239 článků)

Schůzka taxikářů s Babišem odpolední protest nezažehnala

 
Dnešní schůzka zástupců taxikářů s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) plánovanou odpolední protestní jízdu Prahou nezažehnala. Řidiči se rozhodnou až na místě srazu ve 13:00, záležet bude na výsledcích dnešního jednání na pražském magistrátu. Novinářům to po schůzce řekl předseda Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) Karel Holcman. S Babišem budou taxikáři dál jednat, mají mu do deseti dnů dodat podklady. Podle ministra musí situaci řešit společně ministerstva dopravy a financí a magistrát.
01.09.2015 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků)

Zdeněk Koudelka: Sobotka a Babiš

 
Bohuslav Sobotka svůj vládní koncept vybudoval na vládnutí s Andrejem Babišem. Sobotka vytvořil poprvé po roce 1989 vládu velké koalice dvou nejsilnějších stran. Bez Sobotkova návrhu by se Babiš ministrem financí nestal. Nově vidí Sobotka za největšího soupeře sociální demokracie Babišovo ANO. Důvěryhodného bojovníka s Babišem však nemůže sehrát ten, kdo s Babišem roky vládne.
01.12.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Bohuslav Sobotka (8239 článků)

Sobotka s Babišem a Bělobrádkem se před novináři usmívali. Dohodli se na postech ve sněmovně

 
Sněmovna bude mít čtyři místopředsedy. Dnes se na tom dohodli zástupci sociálních demokratů, hnutí ANO a lidovců. Dohodnuto bylo také to, že poslanci všech těchto tří stran pravděpodobné budoucí koalice budou hlasovat pro zvolení Jana Hamáčka předsedou sněmovny, na posty místopředsedů pak podpoří zástupce hnutí ANO a KDU-ČSL.
25.11.2013 19:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (447 článků)

Co s nelegálně nabytým majetkem? Babiš se nemohl shodnout s Bělobrádkem

 
Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se dostal do křížku s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) kvůli prokazování původu majetku. Na vládní tiskové konferenci se přeli o to, co by se mělo stát s nelegálně nabytým jměním a nemovitostmi. Babiš navrhuje dodatečné zdanění, Bělobrádek preferuje soud. Napsal to server Echo24.cz.
06.08.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků)

Sobotka u Babiše ukončí bilanční návštěvy na ministerstvech

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes setkáním s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) ukončí sérii bilančních návštěv jednotlivých ministerstev. Předtím se sejde s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). Návštěvy resortů premiér zahájil před měsícem na ministerstvu kultury.
07.08.2014 06:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (8317 článků) , Bohuslav Sobotka (8239 článků) , Pavel Bělobrádek (1221 článků)