Článek

Rozsudek o prostituci chlapců v Praze zazní na konci června

 
Soud vyhlásí rozsudek v kauze údajné homosexuální prostituce chlapců v Praze na konci června. Původně měl soud verdikt v plánu na dnešek, protáhly se ale závěrečné řeči obžalovaných. Státní zastupitelství viní dva Čechy z obchodování s lidmi a Francouze, Američana a Němce ze svádění k pohlavnímu styku. Hrozí jim až 12 let vězení.
11.06.2015 14:35 |

podobné články

Podobné články

Obžalovaní z organizování prostituce chlapců popřeli obvinění

 
Dva Češi obžalovaní ze sjednávání prostituce chlapců pro cizince v Praze dnes přes soudem odmítli tvrzení vyšetřovatelů. Mladíci se prý s cizinci jen setkávali kvůli společnosti, o prostituci prý nebyla řeč. Případem se zabývá Městský soud v Praze. Státní zastupitelství viní dva muže z organizování prostituce, za které jim hrozí pět až 12 let vězení. U třech zahraničních klientů je za svádění k pohlavnímu styku sazba až dva roky za mřížemi.
25.11.2014 17:40 |

podobné články

V Praze zazní filmové melodie ze Star Treku, Jurského světa nebo seriálu Ztraceni

 
V únoru se v pražském Rudolfinu bude konat galakoncert filmové hudby. Zazní filmové melodie od Michaela Giacchina, který složil hudbu pro sci-fi Star Trek, animák Úžasňákovi, dobrodružný snímek Jurský svět nebo dnes již kultovní seriál Ztraceni. Skladby zazní v podání Filmové filharmonie.
19.01.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Giacchino (2 články)

Praha chce legalizovat prostituci jako řádné podnikání

 
Z nejstaršího řemesla by se mělo stát "řádné podnikání" a lidé s povolením k prostituci by platili daně i zdravotní a sociální pojištění. Tak to stojí v návrhu zákona o regulaci prostituce, který v pondělí představili pražští radní. Zákon by platil na úrovni celé republiky a radní si od něj slibují minimalizaci trestné činnosti, která s prostitucí souvisí.
11.03.2013 12:30 |

podobné články

Puritánský tribunál? Vznikají soudy zaměřené jen na prostituci

 
Americký stát New York jako první v USA zavádí síť speciálních soudů, jejichž cílem je pomáhat osobám přinuceným k prostituci, spíš než je za prostituci trestat. Oznámil to ve středu předseda newyorského nejvyššího soudu Jonathan Lippman.
26.09.2013 07:55 |

podobné články

Soud projedná kauzu homosexuální prostituce chlapců v Praze

 
Pražský městský soud začne v pátek projednávat kauzu údajné homosexuální prostituce chlapců v hlavním městě. Jak zjistila ČTK, obžaloba viní Václava Dimitrova z toho, že sjednal deseti nezletilým placený pohlavní styk především s cizinci, přičemž od chlapců dostával zpravidla polovinu získaných peněz. Muži hrozí za obchodování s lidmi pět až 12 let vězení, jeho zahraničním klientům pak až dva roky odnětí svobody.
20.11.2014 14:30 |

podobné články

Za organizování prostituce v Praze soud uložil 3 a 10 let vězení

 
Za organizování homosexuální prostituce nezletilých chlapců v Praze by měli jít dva muži do vězení na tři a deset let. Trojice jejich zákazníků dostala za svádění chlapců k pohlavnímu styku podmíněné tresty. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný. Případem se bude zabývat vrchní soud, protože se dva obžalovaní hned proti rozsudku odvolali. Zbývající trojice si pro odvolání ponechala lhůtu.
29.06.2015 15:00 |

podobné články

V případu s exprimátorem Liberce soud vyslechl už všechny svědky

 
Výslechy posledních svědků a čtením dalších výpovědí pokračovala dnes u Krajského soudu v Liberci kauza bývalého libereckého primátora Jiřího Kittnera (ODS) a dalších dvou bývalých komunálních politiků zvolených za ODS. Jsou obžalovaní z údajných machinací s pozemky a budovami ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci. Rozsudek zřejmě zazní na konci června, zbývá totiž už jen přečíst několik dokumentů a obžalovaný Pavel Krenk chce jako důkaz předložit ještě nějakou složku. Líčení jsou nařízena na 17., 18. a 24. června.
17.04.2014 16:45 |

podobné články

Otec týraných chlapců z Kuřimi podle soudu ZPRONEVĚŘIL jejich peníze!

 
Otec dvou týraných chlapců ze známé kuřimské kauzy dostal podmíněný trest za to, že svým synům zpronevěřil peníze z odškodného. Odvolací soud v úterý dopoledne rozsudek potvrdil.
22.10.2013 13:00 |

podobné články

Pomozte najít Petru (17)! Možná ji v Praze nutí k prostituci!

 
Policisté už několik měsíců usilovně pátrají po sedmnáctileté Petře Dufkové, která zmizela po návštěvě své matky v Praze. Existuje vážné podezření, že dívku někdo nutí k prostituci.
29.01.2015 14:05 |

podobné články

Byli mladí, ale přes 18, odmítl cizinec obžalobu kvůli prostituci

 
Jeden ze tří cizinců obžalovaných v kauze údajné homosexuální prostituce v Praze dnes před soudem odmítl, že by věděl o věku nezletilých chlapců, jak tvrdí obžaloba. Francouz řekl, že se zajímá o mladé muže, musí jim ale být více než 18 let. Případ dnes začal projednávat Městský soud v Praze, který naplánoval jednání také na leden a únor. Obžaloba viní dva Čechy z organizování prostituce, za které jim hrozí pět až 12 let vězení. U třech cizinců je ze svádění k pohlavnímu styku sazba až dva roky za mřížemi.
21.11.2014 15:00 |

podobné články

Německý Fritzl uznal všechna obvinění, čeká ho rozsudek

 
Po dlouhá léta zneužíval vlastní i nevlastní děti, s nevlastní dcerou zplodil osm dětí, dcery dával k prostituci a jimi vydělané peníze si bral. To vše přiznal Detlef S., médii přezdívaný německý Fritzl. V úterý ho čeká rozsudek.
21.03.2011 21:55 |

podobné články

Strážníci v Praze vytáhli do boje proti pouliční prostituci

 
Vymýtit pouliční prostituci v pražských ulicích si kladou za cíl městští strážníci a vyhlásili akci Monitor 2. Cílem je nejen zamezit nabízení sexuálních služeb na ulici, ale i odklidit bezdomovce z centra města a zkontrolovat pořádek.
21.07.2010 16:15 |

podobné články

Za vraždu dívky, kterou nutili k prostituci, dostali mírnější tresty

 
Za vraždu osmnáctileté dívky, kterou předtím neúspěšně nutili k prostituci, půjdou Jiří Sivák na 14,5 roku, Radim Friml na 12,5 roku a František Miko na 12 let do vězení. Rozhodl o tom v úterý Vrchní soud v Praze, který mužům zmírnil tresty.
07.06.2011 13:40 |

podobné články

V prostitucí a kriminalitou zamořené ulici Ve Smečkách vznikla služebna policie

 
V problematické ulici Ve Smečkách v Praze 1 se v úterý otevřela služebna městské policie. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekla mluvčí městské části Veronika Blažková. Přítomnost strážníků má zajistit bezpečnost a snížit kriminalitu. Ulice je nechvalně známá především kvůli prostituci.
11.07.2012 15:50 |

podobné články

Marcela z Výměny: Přiznala se k prostituci, živila se jí v Praze!

 
Poslední Výměna manželek opět stála za to. Helena (43) s Luďkem (55) totiž mají dohromady neuvěřitelných 16 dětí. Temperamentní Marcela (34) z Písku se sice starala jen o šest, i přesto toho měla až nad hlavu. V životě by ale už měla zvládnout ledasco. V minulosti se totiž živila prostitucí. Hned po natáčení to na ni médiím práskla Helena.
22.03.2018 17:30 |

podobné články

V ULICI zazní rozsudek nad Cibulkovou: Trest je šokující!

 
Ivana Drápalová už stála u soudu kvůli smrti Kláry Peškové v červnu, tehdy ale byla jednání odročeno na srpen. A právě dnes přichází den D - koná se poslední stání, při němž padne definitivní rozsudek.
28.08.2014 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Klára Pešková (57 článků) , Klára Cibulková (31 článků)

Rozsudek nad lékařem Bartákem by měl zaznít ještě dnes, žalobce požaduje 17,5 roku

 
Státní zástupce Petr Hořín navrhuje pro lékaře Jaroslava Bartáka obžalovaného z plánování vraždy tří lidí a vydírání dalších tří trest v polovině trestní sazby, tedy 17,5 roku. Bartákovi hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Rozsudek u pobočky Krajského soudu v Liberci zazní ještě dnes. Barták si už odpykává dvanáctiletý trest za znásilňování a vydírání svých asistentek.
02.12.2014 12:11 |

podobné články

Soud zřejmě vynese rozsudek nad Rittigem a Nečasovou v kauze vyzrazení informace z BIS

 
U pražského městského soudu dnes zazní závěrečné řeči a pravděpodobně i rozsudek v kauze vyzrazení utajované informace Bezpečnostní informační služby. Podle obžaloby navedli lobbista Ivo Rittig a tehdejší poradce ministra zemědělství Tomáš Jindra někdejší šéfku sekretariátu premiéra Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), aby jim prostřednictvím právníka prozradila obsah zprávy, kterou obdržel premiér. Obvinění to odmítají.
10.01.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Rittig (108 článků) , Jan Jindra (4 články)

V Praze zahraje zpěvák a skladatel Paul Simon, proslul spoluprací s Artem Garfunkelem

 
V Praze v říjnu zahraje americký zpěvák a skladatel Paul Simon, který proslul díky spolupráci s písničkářským kolegou Artem Garfunkelem. Do Česka se na koncert vrátí po 25 letech, aby tu 17. října odstartoval své evropské turné. Vystoupí v pražské O2 areně. Turné doprovází vydání nového Simonova studiového alba Stranger to Stranger, které vychází 3. června. Předprodej vstupenek na pražský koncert začne v síti Ticketportal 2. června. Návštěvníci koncertů se mohou těšit na dvouhodinové vystoupení, během něhož zazní nejznámější skladby Simonovy dlouholeté kariéry i výběr písní z nového alba Stranger to Stranger.
31.05.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Paul Simon (35 článků) , Paul Simon (30 článků) , Simon Paul (22 článků)