Článek

Rozpad EU by mrzel jen každého pátého Čecha

 
Pouze jednomu z pěti Čechů by vadilo, kdyby Evropská unie ze dne na den skončila. Třebaže mírná většina lidí vnímá pozitiva, která členství v Unii přináší, její rozpad by většinu z nich nemrzel. Plyne to z průzkumu pro Sociologický ústav Akademie věd ČR, který se konal v souvislosti s plánovaným britským referendem o vystoupení či setrvání v EU.
17.12.2015 12:25 |

podobné články

Podobné články

Na každého Čecha připadají 2,5 pojistky

 
Pojišťovny vyberou každoročně na předepsaném pojistném od každého Čecha v průměru zhruba 11 tisíc korun a 8 tisíc korun mu vyplatí na pojistném plnění. Na každého obyvatele ČR pak připadají 2,5 pojistky, které ale málo aktualizují. Nejvíc peněz vynakládáme na životní pojištění, havarijní pojištění má jen každý pátý řidič.
17.03.2014 17:30 |

podobné články

Jonáš (ODS): Poslanci budou řešit dostavbu pátého bloku jaderné elektrárny

 
Obce v okolí JE Dukovany, Kraj Vysočina i Jihomoravský kraj si dobře uvědomuje nutnost výstavby pátého bloku. V případě rychlého neřešení přípravy a výstavby pátého bloku by v budoucnosti ČR mohla přijít o jednu ze dvou stávajících jaderných lokalit.
09.11.2014 14:55 |

podobné články

Na každého Čecha připadá 154 tisíc státního dluhu. Celkem ČR dluží 1,6 bilionu

 
Státní dluh České republiky se od počátku roku do konce března zvýšil o téměř 114 miliard korun na 1,613 bilionu korun. Údaje z počátku dubna dnes potvrdilo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak připadá dluh téměř 154.000 korun.
15.06.2012 14:30 |

podobné články

Alergie na sluníčko trápí každého pátého Čecha

 
Výsev svědivých puchýřků na výstřihu nebo ramenou není ani hezký, ani příjemný.
28.07.2009 07:15 |

podobné články

Poc (ČSSD): Energetická chudoba je realitou všedních dní každého pátého Čecha!

 
Sociální demokraté v Evropském parlamentu navrhují řešení jednoho z problémů, která sužují Evropu i Českou republiku - energetické chudoby. Vedoucí české sociálně demokratické delegace v Evropském parlamentu RNDr. Pavel Poc k tomu říká: “Kvůli migrační krizi ostatní problémy nepřestávají existovat a musíme je řešit i když nejsou na výsluní mediální pozornosti.”.
18.03.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Poc (68 článků)

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Alergie trápí každého pátého Čecha. Nejčastěji je to senná rýma nebo astma

 
Nějakou formou alergie trpí více než dva miliony lidí v České republice. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vynakládá na léčbu alergií každoročně částku blížící se třem stům milionů korun a pro chronicky nemocné děti pořádá ozdravné pobyty v klimaticky příznivých přímořských a vysokohorských podmínkách.
29.03.2016 13:40 |

podobné články

Z exkluzivního výzkumu pro PL: Největší šance na předsedu KSČM mají Skála a Konečná. Téměř každého pátého Čecha zajímá dění týkající se komunistů

 
K debaklu v loňských sněmovních volbách dovedly komunisty podle europoslankyně KSČM Kateřiny Konečné, která bude za týden v Nymburku kandidovat na nejvyšší stranický post, statičnost, formalismus a rutinérství. KSČM musí podle ní mít znovu vize a jít za jejich prosazováním.
17.04.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (232 článků)

Vizionář Ivan Mládek (73): Hele, Čecha, ješitu, nechce v Praze mešitu!

 
Před dvaceti lety Ivan Mládek složil písničku, která se až nepříjemně dotýká současnosti. Zpívá se v ní: "Hele, Čecha, ješitu, nechce v Praze mešitu, na Boha si potrpí, Alláha tu nestrpí, z Mohameda - proroka chyt by asi amoka. ... Hele, Čecha, ješitu, nechce v Praze mešitu, bojí se o jitrnice, o dvanáctku ještě více, sobě ale škodí, po štěstí si chodí, z kopce proti Nuslím halekal by muslim. Budil by nás po ránu, ale podle Koránu, nemusel by, což je u nás tabu, celej život mít jen jednu babu...“
06.12.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (152 článků)

Zázrak se nestal. Fotbalisté Plzně prohráli v Barceloně 2:0

 
Ostudu plzeňští fotbalisté na Nou Campu neudělali, ale někdy měli i trochu štěstí. Po zápase Ligy mistrů v katalánském fotbalovém pekle to řekl trenér Západočechů Pavel Vrba, kterého mrzel po porážce 0:2 od Barcelony jen zbytečný druhý gól v závěru, který nedal jeho týmu šanci pomýšlet na případné překvapení.
20.10.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vrba (391 článků) , Pavel Vrba (385 článků)

Pepo, ty jsi ale kanec! Rocker potvrdil pověst nadsamce a čeká pátého potomka

 
Zpěvák Pepa Vojtek by se mohl přejmenovat na rozsévač. Se čtvrtou ženou čeká pátého potomka, proč ne, je to přeci pořádný rocker. Jen teď změnil předsevzetí a s manželkou Jovankou už to bude druhé dítě. Předtím měl vždy jen po jednom dítěti s každou partnerkou, ale teď už se asi zklidnil a s bývalou tanečnicí to vidí napořád. Už manželé vědí, jestli čekají holčičku či chlapečka?
19.02.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (573 článků)

Reakce politiků na únos Čecha v Libyi – Babiš: S teroristy se nevyjednává!

 
Únos Čecha v Libyi hýbe domácí politickou scénou. Blesk.cz oslovil několik ministrů, aby vyjádřili svůj názor na komplikovanou situaci. Politici se shodují, že se musí urgentně řešit. V pondělí bude o osudu Čecha, který se ocitl v rukách islamistů, jednat vláda.
08.03.2015 14:20 |

podobné články

Čecha a Rakušana unesl Islámský stát, tvrdí Vídeň. Zaorálek zná všechna jména!

 
Na mimořádném jednání se sešla česká vláda, aby probrala situaci kolem Čecha uneseného v Libyi patrně ozbrojenci z Islámského státu, jak tvrdí rakouští diplomaté. Premiéra a ministry obeznámil se současnou situací ministr zahraničí Zaorálek. Identitu Čecha zná, kde se v současné době nachází, to však nikoli. Zaorálek však upozornil, že Češi zbytečně riskují, když jezdí do podobných oblastí.
09.03.2015 13:15 |

podobné články

Vokouna mrzel vítězný gól Finů, v zápase se necítil ideálně

 
Brankář Tomáš Vokoun má za sebou první ostrý test v přípravě na mistrovství světa.
01.05.2010 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vokoun (194 článků)

Naštvaný Hořava: Náš přístup byl neomluvitelný

 
Trenér hokejové Sparty Miloslav Hořava byl po porážce s Třincem hodně zklamaný. Spíše než první domácí prohra Pražanů v normální hrací době v sezoně jej ale mrzel přístup hráčů.
03.11.2010 10:40 |

podobné články

Rozzlobený kouč Baníku Marko: Hráči neplní své pokyny!

 
Zápas Olomouce s Baníkem načala sporná penalta, ale lodivoda hostů více mrzel přístup jeho hráčů k utkání.
08.03.2011 09:50 |

podobné články

Pletka: Je to škoda, věřil jsem, že už to dotáhneme do konce

 
Plzeňského útočníka Václava Pletku hodně mrzel gól Trončinského z Liberce těsně před koncem prodloužení.
01.12.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Pletka (7 článků)

Kvitovou mrzely nevyužité šance, věří, že v neděli bude mít síly

 
Česká tenistka Petra Kvitová neskrývala zklamání z toho, že v druhé dvouhře semifinále Fed Cupu v Itálii prohrála s Robertou Vinciovou 4:6 a 1:6 a nedokázala srovnat stav na 1:1. Mrzel ji hlavně úvod, ve kterém mohla třikrát odskočit do vedení o dva gamy. V závěru jí kvůli nedávné nemoci a tréninkovému výpadku docházely síly, věří ale, že do neděle se dá do kupy. 
20.04.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1485 článků)

Jan Šťastný: Konec v Ordinaci mě mrzel!

 
Nedávno oslavil padesátku, přesto se prý cítí o polovinu mladší. Herec Jan Šťastný má totiž po svém boku mladou ženu, a i když už je dvojnásobným dědečkem, stal se znovu otcem. A s plozením dětí prý rozhodně nekončí…
16.07.2016 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Šťastný (34 článků)

Babiš gratuloval Zemanovi a promluvil o vážné nemoci své Moniky i nové vládě

 
Andrej Babiš pogratuloval Miloši Zemanovi k volebnímu vítězství, potvrdil, že sám Zemana volil. Blesk Zprávám řekl, že po problémech se zánětem slinivky byla ve 2. kole volit i jeho manželka Monika, která ze zdravotních důvodů 1. kolo vynechala. Babiš se pozastavil nad aktuálním vyjednáváním o vládě, věří přitom, že od Zemana nyní dostane čas navíc. Přístup Jiřího Drahoše ho mrzel, řekl Babiš na tiskové konferenci, kterou k výsledku voleb svolal do Sokolovny v Průhonicích.
27.01.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12414 článků)