Článek

Rozhlasoví symfonikové se vrátili z Japonska

 
Dvacet dnů byli mimo domov rozhlasoví symfonikové. Jejich 11. japonské turné je zavedlo do jedenácti koncertních síní. Podle sdělení japonské agentury jim naslouchalo téměř dvacet tisíc posluchačů. Programům dominovala hudba Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, často zněl i Chopinův 1. klavírní koncert, došlo na Beethovena a Rachmaninova.
07.07.2015 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (123 článků)
Podobné články

SOČR: Aneta Langerová a rozhlasoví symfonikové se opět potkají na pódiu

 
Jedna z nejvýraznějších mladých osobností tuzemské hudební scény Aneta Langerová a rozhlasoví symfonikové se opět potkají na jednom pódiu! Po loňském koncertu na festivalu Smetanova Litomyšl potěší společně s Anetinou doprovodnou kapelou a dirigentem Martinem Kumžákem návštěvníky Fora Karlín. V neděli 3. prosince se bude vše odvíjet především ve znamení „Radosti“, tedy písniček z interpretčiny dosud poslední desky Na Radosti, za kterou získala v roce 2015 čtyři sošky Anděla od Akademie populární hudby.
24.11.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (493 článků)

Český rozhlas: SOČR jako rezidenční těleso v Českém Krumlově

 
Tváří MHF Český Krumlov je v roce 2012 jeden z nejvýznamnějších barytonistů světa, ruský pěvec Dmitrij Hvorostovský. Galakoncert, jehož dalšími protagonisty budou rozhlasoví symfonikové z Prahy a dirigent Konstantin Orbelian, zahájí 20. července už 21. ročník festivalu.
20.07.2012 16:35 |

podobné články

Symfonický orchestr Českého rozhlasu: 15. duben – milník v životě orchestru

 
…a to bez nadsázky! Rozhlasoví symfonikové se totiž po bezmála šesti letech vrátí do svých domovských prostor v budově na Vinohradské 12. Na zkoušku s dirigentem Günterem Neuholdem přijdou v pondělí 15. dubna zcela jistě v předstihu, aby si prohlédli zrekonstruované Studio 1, svůj „znovunalezený domov“.
12.04.2013 14:20 |

podobné články

Koncert SOČRu k rozhlasovým 90tinám na Pražském jaru

 
Rozhlasoví symfonikové letos vystoupí na našem největším a nejslavnějším hudebním festivalu dvakrát.
15.05.2013 09:30 |

podobné články

ČRo: Druhé účinkování SOČRu na 68. Pražském jaru

 
V rámci právě probíhajícího Pražského jara připomněli 18. května rozhlasoví symfonikové společně s šéfdirigentem Ondrejem Lenárdem 90. narozeniny Českého rozhlasu, na festival se ovšem ještě jednou vrátí.
29.05.2013 16:50 |

podobné články

Rozhlasoví symfonikové opět v Rudolfinu

 
IX. abonentní večer rozhlasových symfoniků nabídne hudbu dvou světových skladatelů, kteří se navzájem respektovali i inspirovali. Oba ctili lidové umění, oba uměli oživit svou hudební řeč „exotickým“ folklorem, oba byli nejvýraznější v takzvané absolutní hudbě.
10.04.2015 10:56 |

podobné články

Český rozhlas: Mahan Esfahani a Jiří Rožeň se SOČR

 
Na pondělí 12. února připravují rozhlasoví symfonikové program z hudby výtečných skladatelů 20. století, Igora Stravinského, Viktora Kalabise a Leoše Janáčka. Hvězdou večera, věnovaného památce prof. Zuzany Růžičkové, bude jeden z nejpozoruhodnějších cembalistů současnosti a poslední žák paní profesorky Mahan Esfahani.
05.02.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Janáček (93 článků)

Český rozhlas: Rodinné odpoledne se SOČRem a Bystrouškou

 
Výjimečnou akci připravují rozhlasoví symfonikové na sobotu 14. dubna. Ve Foru Karlín si na své přijdou děti i dospělí. Čeká je tady projekce úspěšného animovaného filmu z dílny BBC podle Příběhů lišky Bystroušky – a samozřejmě též Janáčkova hudba. Dirigovat bude Laurent Pillot z Francie, který je s projektem BBC spjat od samého počátku.
07.04.2018 08:20 |

podobné články

Praha Slovanskou epopej do Japonska nepůjčí

 
Pražští radní rozhodli, že do Japonska celou Muchovu Slovanskou epopej nepůjčí. Ty chtěla dovézt do Japonska jedna z největších kulturních institucí této země NHK Promotions.
20.04.2010 12:10 |

podobné články

Praha Slovanskou epopej do Japonska nepůjčí

 
Pražští radní rozhodli, že do Japonska celou Muchovu Slovanskou epopej nepůjčí. Ty chtěla dovézt do Japonska jedna z největších kulturních institucí této země NHK Promotions.
20.04.2010 13:20 |

podobné články

Armáda posílá do Japonska pro filharmoniky dva speciály

 
Oba dva vojenské letouny Airbus A-319 v úterý večer vyletí do Japonska, aby evakuovaly hudebníky z České filharmonie a další české občany. Orchestr odletěl do Japonska v neděli 6. března.
15.03.2011 13:55 |

podobné články

Češi vracející se z Japonska si mohou nechat zdarma změřit radiaci

 
Češi, kteří se vracejí z Japonska, si mohou nechat zdarma změřit případnou radiaci, kterou by mohlo vykazovat jejich tělo po problémech jaderných elektráren kvůli nedávnému zemětřesení. Radiaci měří ve Státním ústavu radiační ochrany (SÚRO) v Praze. Měření trvá půl hodiny. Zároveň přinášíme oficiální bezpečnostní pokyny pro Čechy, cestující v těchto dnech do Japonska.
24.03.2011 17:55 |

podobné články

Revoluce v sexu je tady! Japonská společnost začala vyrábět ultra realistické sexuální panny!

 
Možná už jste slyšeli o Real Dolls. To jsou "takové klasické nafukovací panny":http://www.extra.cz/podivejte-se-co-vsechno-dokazi-tyto-japonske-obzivle-nafukovaci-panny-zvladla-by-tohle-vase-manzelka, jenom jsou ze silikonu a rozhodně se nemusí nafukovat. Ostatně váží zhruba 50 kilogramů. Na trhu jsou tyhle speciální sexuální hračky za v přepočtu 200 tisíc korun už nějaký ten pátek, ale jedna japonská společnost se rozhodla vytvořit "novou generaci sexuálních panen":http://www.extra.cz/podivejte-se-na-extremne-realisticke-sexualni-panny-samozrejme-z-japonska.
15.08.2014 08:05 |

podobné články

Premiér Sobotka: Chci projednat především perspektivy česko-japonské spolupráce v obchodě, výzkumu, energetice

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uskuteční od úterý 27. června do pátku 30. června oficiální návštěvu Japonska. Během oficiální návštěvy bude jednat s předsedou vlády Japonska Šinzó Abem, předsedou dolní komory Parlamentu Japonska Tadamorim Oshimou, korunním princem Naruhitem, představiteli významných japonských investorů v ČR a s japonskými studenty. Navštíví Kjóto a také položí věnec k památníku míru v Hirošimě.
26.06.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Vynikající Italové na Dvořákově Praze

 
Festival Dvořákova Praha přinesl i vystoupení dvou zahraničních orchestrů – v Rudolfinu poprvé vystoupila milánská Filarmonica della Scala a již poněkolikáté Bamberští symfonikové. Přestože známý bavorský orchestr podal velice dobrý výkon, zůstal ve stínu pondělního hostování Italů, kteří diváky nadchli.
15.09.2011 16:10 |

podobné články

S nachlazeným tenoristou zpíval i Karel Gott

 
Po třech letech se vrátil do Prahy v předvánočním čase hvězdný španělský tenorista José Carreras, aby zopakoval tehdejší úspěšný vánoční koncert. Tentokrát se ale koncert konal v O2 Aréně, ne v Kongresovém centru, a místo Pražské komorní filharmonie ho doprovodili rozhlasoví symfonici (SOČR). Jiná byla i sopranistka – u nás dobře známá z vystoupení v Ostravě a Českém Krumlově, Korejka Park Mi-hae.
12.12.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4647 článků) , José Carreras (18 článků)

Jitku Asterovou pořádně vytočili rozhlasoví moderátoři svým vtipem. Nabídli jí pořad pro seniory

 
Vtipálci Kazma a Bruno z Fajn rádia nabídli Jitce Asterové  (52) parádní kšeftík - moderování pořadu o sexu po šedesátce. A to za neuvěřitelný honorář padesát korun!
11.01.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Asterová (283 článků)

ČRo: Startuje další ročník soutěže Česko zpívá

 
Dnes, v pondělí 11. 2. 2013, zahájil Český rozhlas další ročník rozhlasové kategorie mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá. Stejně jako v loňském roce se soutěžící mohou přihlásit pomocí elektronického formuláře, který naleznou na stránkách Českého rozhlasu. Soutěžící a jejich nahrávky se pak postupně představují ve vysílání a na webu rozhlasu, o pořadí rozhodují rozhlasoví posluchači prostřednictvím SMS.
11.02.2013 19:00 |

podobné články

Český rozhlas oslovuje mladé dokumentaristy

 
Český rozhlas chce podpořit budoucnost nových formátů, a oslovil proto začínající autory. Rozhlasoví dokumentaristé se tak setkali se studenty mediálních a uměleckých oborů i začínajícími filmaři. Pořádáním dalších pravidelných seminářů plánuje Český rozhlas přilákat mladé tvůrce.
03.02.2015 13:06 |

podobné články