Rosberg si připsal páté kvalifikační vítězství v řadě, Ferrari ztratilo půl vteřiny

Kvalifikace formule 1 na Velkou cenu Brazílie se obešla bez větších překvapení. První řadu startovního roštu opět obsadí dvojice jezdců mistrovského Mercedesu, z níž byl popáté za sebou rychlejší Nico Rosberg, jako třetí odstartuje Němec Sebastian Vettel.
14.11.2015 19:00 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Sebastian Vettel (452 článků)

Mercedes má třetí pole position v řadě! Kvalifikaci kraloval Rosberg

Nico Rosberg vybojoval druhou pole position v řadě! V kvalifikaci na Velkou cenu Španělska F1 v Barceloně mu nikdo nestačil, v první řadě ho doplní jeho stájový parťák z Mercedesu Lewis Hamilton, který zůstal o 0,254 vteřiny zpátky.
11.05.2013 15:30 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Lewis Hamilton (492 článků)

Rosberg natáhl vítěznou šňůru na šest závodů, Ferrari spolu kolidovala

Němec Nico Rosberg si ve Velké ceně Číny připsal další suverénní vítězství. Jeho největší soupeři se dnes na trati museli potýkat s problémy: Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen se po vzájemné kolizi na startu propadli mimo bodovanou desítku, Australana Daniela Ricciarda připravil o vedení v závodu defekt zadní pneumatiky.
17.04.2016 11:00 |

Osobnosti: Kimi Räikkönen (81 článků) , Nico Rosberg (109 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Daniel Ricciardo (22 článků)

Pole position i nový rekord okruhu. Hamilton v Bahrajnu znovu nenašel konkurenci

Lewis Hamilton si v Bahrajnu připsal své druhé kvalifikační vítězství v této sezoně, když se časem 1:29,493 postaral o nový rekord okruhu. I další startovní pozice budou mít stejné obsazení jako před dvěma týdny v Austrálii. Z druhého místa odstartuje Nico Rosberg, druhá řada startovního roštu patří pilotům Ferrari.
02.04.2016 19:10 |

S Hamiltonem to bude "cool", těší se na parťáka Rosberg

Německý pilot stáje F1 Mercedes Nico Rosberg (27) se těší na svého nového týmového kolegu Lewise Hamiltona. „To je cool, že se Lewis stane mým týmovým kolegou. To bude další velká výzva,“ napsal Rosberg na svém účtu na sociální síti Twitter.
28.09.2012 18:10 |

Velká cena Abú Zabí přinesla velkou havárii, při které se dostal do kontaktu Nico Rosberg s Narainem Karthikeyanem. Rosberg chtěl předjíždět, ale v plné rychlosti neodhadl vzdálenost, napálil z boku do Karthikeyana a doslova ho přeletěl. Po krátkém letu dopadl na zem a skončil v bariéře. Žádnému pilotovi se naštěstí nic nestalo.
04.11.2012 15:45 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků)

Rosberg vyhrál drama v Silverstonu. Při závodě explodovaly čtyři pneumatiky!

Nico Rosberg vyhrál dramatickou Velkou cenu Velké Británie a dosáhl třetího vítězství v kariéře a druhého v této sezoně. Němec v barvách stáje Mercedes uhájil těsné před Australanem Markem Webberem na Red Bullu, třetí dojel Španěl Fernando Alonso na Ferrari.
30.06.2013 16:15 |

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků) , Nico Rosberg (109 článků) , Mark Webber (208 článků) , Mark Webber (203 článků) , Mercedes Alonso (7 článků) , Marek Němec (17 článků)

Rosberg obhájil titul vicemistra světa, Hamiltonovo brazilské prokletí trvá

Němec Nico Rosberg potvrdil letošní dominanci Mercedesu, když s předstihem obhájil titul vicemistra světa. V Brazílii získal své páté letošní vítězství.
15.11.2015 19:11 |

Rosberg zaskočil favority. Němec ovládl kvalifikaci na GP Bahrajnu

Kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál německý pilot Mercedesu Nico Rosberg a získal druhou pole position v kariéře. V první řadě ho doplní krajan Sebastian Vettel z Red Bullu, jenž bude obhajovat loňské vítězství.
20.04.2013 14:50 |

F1 ON-LINE: Britskou Grand Prix vyhrál Rosberg, Hamilton a Vettel měli defekt

Na okruhu v Silverstonu se jede osmý závod mistrovství světa F1, Velká cena Velké Británie. Z pole position do ní odstartoval domácí pilot Lewis Hamilton. V sobotu si dojel pro 28. vítězství v kvalifikaci, v první řadě ho doplnil jeho německý stájový parťák z Mercedesu Nico Rosberg.
30.06.2013 14:00 |

Rosberg opět ovládl kvalifikaci v Monte Carlu, v první řadě s ním bud Hamilton

Německý pilot Nico Rosberg s mercedesem vyhrál stejně jako loni kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1. Minulý rok si z pole position ve svém bydlišti dojel pro vítězství.
24.05.2014 15:45 |

VE ZNAMENÍ JEDNIČEK! 111. závod a Rosberg se v Číně dočkal premiérového vítězství

Němec Nico Rosberg z týmu Mercedes vyhrál v neděli v Šanghaji Velkou cenu Číny a dosáhl svého prvního vítězství v F1.
15.04.2012 11:00 |

Rosberg dál vládne Monte Carlu. A po vítězství jde znovu do čela!

Německý pilot Nico Rosberg s mercedesem obhájil vítězství ve Velké ceně Monaka a vrátil se do čela mistrovství světa formule 1.
25.05.2014 16:25 |

Velkou cenu Velké Británie vyhrál Nico Rosberg, Vettel závod nedokončil

Dramatickou Grand Prix Velké Británie formule 1 vyhrál Němec Nico Rosberg z Mercedesu a připsal si třetí triumf v kariéře. Kvůli porouchané převodovce závod nedokončil vedoucí jezdec seriálu a úřadující mistr světa Němec Sebastian Vettel. Jeho kolega z Red Bullu Australan Mark Webber obsadil druhé místo. Třetí dnes dojel Španěl Fernando Alonso a snížil Vettelův náskok v čele šampionátu.
30.06.2013 17:30 |

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků) , Nico Rosberg (109 článků) , Mark Webber (208 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Mark Webber (203 článků)

Britské drama v F1 vyhrál Rosberg, Vettel nedojel

GP v Silverstone: 1. Rosberg (Mercedes) 2. Webber (Red Bull) 3. Alonso (Ferrari)
30.06.2013 16:00 |

Čínskou kvalifikaci vyhrál Rosberg, Hamiltona zradila technika

Dramatickou kvalifikaci na zítřejší Velkou cenu Číny ovládl Němec Nico Rosberg. Již tradičně odstartují ze druhé řady startovního roštu oba monoposty Ferrari, které tentokrát překvapivě nestačily ani na Red Bull Daniela Ricciarda.
16.04.2016 11:25 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Daniel Ricciardo (22 článků)

Velkou cenu Evropy ovládl Rosberg, Hamilton na stupně vítězů nedosáhl

Německý pilot Nico Rosberg z Mercedesu jednoznačně ovládl Velkou cenu Evropy, kterou poprvé v historii hostilo ázerbajdžánské Baku. Za vedoucím mužem průběžného pořadí letošního ročníku formule 1 dojel Sebastian Vettel s Ferrari, na stupních vítězů pak německé duo doplnil Mexičan Sergio Pérez z týmu Force India.
19.06.2016 17:55 |

Osobnosti: Nico Rosberg (109 článků) , Sebastian Vettel (452 článků) , Sergio Pérez (12 článků)

Chicago míří za Prezidentskou trofejí. Páté vítězství v řadě vychytal Crawford

Hokejisté Chicaga pomalu míří za vítězstvím v základní části NHL. Triumfem 2:0 na ledě St. Louis si připsali páté vítězství v řadě. Gólman Corey Crawford vychytal už třetí nulu sezony.
15.04.2013 08:15 |

Ferrari ukazuje v Pekingu pokrok ve vývoji systému HY-KERS

Ferrari včera v Pekingu odhalilo nejnovější vývojové stádium svého systému HY-KERS. Poprvé se systém ukázal samozřejmě ve Formuli 1, ale co se supersportů týče, prvním byl zelený prototyp 599 GTB vystavený na autosalonu v Ženevě před dvěma lety. Systém dokáže účinně rekuperovat kinetickou energii a tu násleně využít pro zvýšení výkonu. Zároveň systém snižuje průměrnou hodnotu spotřeby a průměrné emise CO2 by mohly klesnout až o 40 %. Elektromotor / generátor je připojen k dvouspojkové 7-rychlostní převodovce a jak už jsem zmínil, do nynějška byl namontován pouze ve Ferrari 599 GTB s vpředu umístěným dvanáctiválcem. Technici samozřejmě řeší vše kolem přesného umístění systému v oficiálním nástupci ikonického Enza, který bude mít svůj motor V12 uprostřed. Právě pro uložení ve středu byly aplikovány některé změny a před spalovací dvanáctiválec bude přidán ještě jeden elektromotor pro napájení pomocných systémů a příslušenství. Oba elektromotory jsou spojeny s bateriemi, které mohou být umístěny na různých místech v závislosti na volném prostoru a finálních úpravách automobilu. Podle Ferrari skončila experimentální fáze projektu a nyní jde už o čistý vývoj, který bude probíhat ještě řadu měsíců...
24.04.2012 10:20 |

Hamilton ovládl první trénink v Monze, piloty potrápily šikany

Brit Lewis Hamilton z Mercedesu ovládl úvodní trénink na Velkou cenu Itálie F1. Druhý Fernando Alonso na Ferrari za ním zaostal o pouhopouhých 35 tisícin vteřiny, třetí skončil lHamiltonův stájový kolega Nico Rosberg.
06.09.2013 12:35 |

Osobnosti: Fernando Alonso (208 článků) , Nico Rosberg (109 článků) , Lewis Hamilton (492 článků)