Článek

Romantická sobota v PKF - Prague Philharmonia

 
Ve znamení dvou romantických autorů a jednoho neobarokního je sobotní koncert PKF - Prague Philharmonia.
24.04.2015 21:10 |

podobné články

Podobné články

PKF – Prague Philharmonia završí konec roku arabském Ománu

 
Koupání v moři na Silvestra? V PKF – Prague Philharmonia je to možné. Přední český orchestr se letos chystá oslavit závěr roku v exotické destinaci – Sultanátu Omán, kde aktuální teploty dosahují téměř k 30 stupňům.
30.12.2014 16:51 |

podobné články

PKF – Prague Philharmonia vyrazila na turné do Země vycházejícího slunce

 
Za řízení šéfdirigenta Jakuba Hrůši odehraje orchestr PKF – Prague Philharmonia mezi 3. a 11. únorem pětici koncertů v japonských metropolích Sapporo, Tokio, Kamakura a Ósaka a své turné završí dalším vystoupením v ománském hlavním městě Maskatu.
07.02.2015 12:51 |

podobné články

PKF a Kühnův dětský sbor k Roku české hudby

 
Orchestr PKF - Prague Philharmonia a Kühnův dětský sbor uspořádali společný koncert k letošnímu Roku české hudby. Konal se 18. června v nádherném prostředí Plečnikova kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na pražském Náměstí Jiřího z Poděbrad.
20.06.2014 16:15 |

podobné články

PKF slaví dvacet let se všemi dirigenty

 
Soubor PKF - Prague Philharmonia slaví v této sezóně dvacet let své existence. Výročí připomíná hned v úvodu, kdy se od 28. září do 5. října uskuteční tři koncerty, v nichž se taktovky chopí jeho tři dosavadní šéfdirigenti.
26.09.2014 15:31 |

podobné články

PKF slaví dvacetiny se sopranistkou Kate Royal

 
Tři nejen žánrově různorodé koncerty v jednom týdnu si PKF - Prague Philharmonia nadělí jako dárek k dvacátým narozeninám. Přijede Kate Royal, Julia Kamenik i Beethoven.
26.09.2014 16:35 |

podobné články

Emmanuel Villaume novým šéfem PKF

 
Vedení PKF - Prague Philharmonia oznámilo jméno nového šéfdirigenta a uměleckého ředitele orchestru od sezóny 2015/16. Čtvrtým šéfem orchestru a nástupcem Jakuba Hrůši se stane Francouz Emmanuel Villaume, v současnosti šéf Dallaské opery v USA a šéfdirigent Slovenské filharmonie v Bratislavě.
15.10.2014 16:30 |

podobné články

Podařený Hymelův debut

 
Cyklus Hvězdy světové opery přinesl v neděli v zaplněné pražské Smetanově síni Obecního domu další gala koncert. Poprvé se u nás představil americký tenorista Bryan Hymel. Loni natočil s PKF-Prague Philharmonia v Praze i album a repertoár z něho přednesli nedávno s PKF i na koncertě v arabském Ománu.
16.02.2016 10:45 |

podobné články

Pražská komorní filharmonie zahajuje sezónu

 
Soubor PKF - Prague Philharmonia zahajuje ve středu koncertem v Dvořákově síni v Rudolfinu. Uvede díla Gustava Mahlera, Bohuslava Martinů a Pavla Vranického. Jeho hosty budou Pražský filharmonický sbor a norský barytonista Audun Iversen.
02.10.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Martinů (39 článků) , Gustav Mahler (17 článků)

Krása dneška představí sovětskou avantgardu

 
Deváté pokračování koncertního cyklu Krása dneška začne v úterý v Experimentálním prostoru Roxy-NoD v Praze. První z koncertů soudobé hudby, který pořádá těleso PKF-Prague Philharmonia, představí soudobou hudbu Alexandra Mosolova, Nikoly Roslavece nebo Arthura Vincenta Lourié.
15.10.2013 08:40 |

podobné články

Shorterův kontrabasista Patitucci ocenil českou basovou školu

 
Festival Struny podzimu vyvrcholí ve středu koncertem kvartetu slavného amerického osmdesátiletého jazzového saxofonisty Wayna Shortera, který hrál s Milesem Davisem i ve Weather Report. Jeho kvartet v Lucerně v druhé půlce doprovodí komorní orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Martina Kumžáka. Na otázky novinek odpovídal kontrabasista John Patitucci (53).
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Miles Davis (20 článků) , John Patitucci (1 článek)

Saxofonistovi Waynu Shorterovi chybí zvuk orchestru

 
Ve středu vyvrcholí v pražské Lucerně festival Struny podzimu koncertem kvartetu 80letého amerického jazzového saxofonisty Wayna Shortera, který hrával s Milesem Davisem i jazzrockovými Weather Report. V druhé půlce večera kvartet doprovodí komorní orchestr PKF – Prague Philharmonia, protože Shorter v posledních letech rád využívá zvuku orchestru. Po příjezdu do Prahy v úterý odpověděl na otázky Novinek.
05.11.2013 15:22 |

podobné články

Osobnosti: Miles Davis (20 článků)

RECENZE: Shorter překvapil i v osmdesáti

 
Legendární americký jazzový saxofonista Wayne Shorter vystoupil ve středu v pražské Lucerně. Koncertem jeho kvartetu za doprovodu orchestru PKF-Prague Philharmonia představoval důstojné vyvrcholení festivalu Struny podzimu.
07.11.2013 07:21 |

podobné články

Pražská filharmonie s talentovaným mladým dirigentem a francouzskou flétnistkou

 
Talentovaný dvacetiletý venezuelský dirigent Ilyich Rivas bude v neděli v Rudolfinu řídit soubor PKF – Prague Philharmonia, který bude mít na programu Stamice, Mozarta a Beethovena. Hostem bude francouzská flétnistka Magali Mosnierová.
10.01.2014 16:30 |

podobné články

Krása dneška přiblíží polskou avantgardu v čele s Pendereckým

 
Polskou avantgardu konce dvacátého století přiblíží v úterý v pražském NoDu další koncert v cyklu Krása dneška. V podání členů orchestru PKF – Prague Philharmonia zazní skladby Kryzstofa Pendereckého, Henryka Góreckého a Zygmunta Krauzeho.
03.02.2014 09:20 |

podobné články

Biafra ducha neskončila s komunismem, varuje Petr Kofroň, připravující večery soudobé hudby

 
Velkým propagátorem soudobé hudby je současný umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery, skladatel Petr Kofroň. Je autorem programové skladby cyklu soudobé hudby Krása dneška, který přináší soubor PKF - Prague Philharmonia. Hovořil o cyklu, který bude pokračovat 1. dubna uvedením děl Karlheinze Stockhausena v prostoru NoD, i o postavení soudobé hudby v ČR.
23.03.2014 12:30 |

podobné články

Radim Otepka: Nového šéfdirigenta oznámíme ještě letos

 
Cyklem tří koncertů, který se jmenuje 20 let stylově, oslaví Pražská komorní filharmonie (nyní s novým názvem PKF - Prague Philharmonia) výročí svého založení. Představí se na nich všichni její dosavadní šéfové, tedy Jiří Bělohlávek, Kaspar Zehnder a Jakub Hrůša. První koncert proběhne již tuto neděli. S ředitelem orchestru Radimem Otepkou Právo hovořilo o cyklu a nové sezóně.
27.09.2014 15:50 |

podobné články

Pražské filharmoniky povede šéfdirigent Emmanuel Villaume

 
Známý francouzský dirigent od příští sezony nahradí u PKF - Prague Philharmonia Jakuba Hrůšu.
15.10.2014 16:50 |

podobné články

Hrůša předal Villaumovi taktovku

 
Dosavadní šéfdirigent PKF - Prague Philharmonia Jakub Hrůša předal ve čtvrtek na setkání s novináři v Praze taktovku svému nástupci ve vedení orchestru, Francouzi Emmanuelu Villaumovi.
29.11.2014 12:31 |

podobné články

Krása dneška přiblíží komunistu Nona

 
Letošní ročník Krásy dneška, která přibližuje soudobou hudbu v podání souboru PKF Prague Philharmonia, je věnována komunismu v hudbě. Po prvním listopadovém koncertu, který připomínat německé skladatele ovlivněné touto ideologií, se úterní věnuje tvorbě Luigiho Nona.
14.12.2014 18:56 |

podobné články