Článek

Romana Janouška pouští "za odměnu" z vězení. Prý až podezřele často

 
Kdysi vlivnému lobbistovi Romanu Janouškovi se zřejmě znovu blýská na lepší časy. Odpykává si sice trest za sražení ženy vozem, ale čas od času se dostane ven z vězení. Kupříkladu za odměnu. Právníci se ale pozastavují nad tím, že se mu této odměny dostává až podezřele často.
23.12.2015 08:40 |

podobné články

Podobné články

Divadlo Sklep připravuje Memoriál Romana Janouška

 
Nehoda Romana Janouška inspirovala herce z Divadla Sklep. Rozhodli se, že uspořádají běžecký závod Memoriál Romana Janouška, který bude odkazovat na to, jak Janoušek od místa činu utíkal.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Posudek zkreslil v prospěch Romana Janouška: Znalec putuje k soudu, hrozí mu až tři roky ve vězení

 
Státní zástupce obžaloval znalce, který předkládal posudek v kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. Za křivou výpověď a nepravdivý znalecký posudek mu hrozí až tříletý trest a zákaz činnosti. ČTK to dnes řekl mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Jméno obviněného státní zastupitelství nezveřejnilo. Posudky pro Janouška zpracovával dopravní znalec Jiří Doleček a také společnost Dekra Automobil.
29.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (20 článků) , Jiří Janoušek (9 článků)

Nabízeli mi úplatek, tvrdí svědek Janouškovy nehody

 
Svědek nehody lobbisty Romana Janouška soudu dnes řekl, že mu prostředník nabídl úplatek za to, že nepůjde k rekonstrukci havárie ani k soudu. Vyjádřil také přesvědčení, že prostředník byl od Janouška. Žalobkyně viní Janouška z pokusu o vraždu a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až 18 let vězení. 
04.09.2013 10:35 |

podobné články

Lessy zpráskal policisty za Janouška: Udělali spousty chyb

 
Policejní prezident Petr Lessy vystoupil s výsledky šetření o postupu policistů při zásahu v případu Romana Janouška. Policisté skutečně postupovali nestandardně. Janouškovi nemělo být dovoleno telefonovat mobilem a měli ho podrobit zkoušce na omamné látky. Policisté také selhali, když Janouška nezadrželi a nevyrozuměli o tom státního zástupce.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Policejní prezident zuří: Jak to, že jste Janouška nespoutali a nezavřeli?

 
Policisté, kteří zadrželi lobbistu Romana Janouška, měli postupovat rázněji. Janoušek měl být spoután, zavřen do cely a testován na drogy, ale nestalo se tak. Policisty mohl ovlivňovat někdo z nadřízených, uvedl deník MF Dnes. V souvislosti s případem server Aktuálně.cz připomněl vazbu příbuzných ministra Jana Kubiceho na lobbistu Janouška.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Nehodu kmotra Janouška mělo ovlivnit zranění hlavy, soud to ověřuje

 
Městský soud v Praze nechá přezkoumat, zda nemělo zranění hlavy lobbisty Romana Janouška vliv na incident, kvůli kterému čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Řekl to soudce Tomáš Kubovec. Posudek, který psychiatr a psycholog na Janouška zpracovávali, totiž byl vypracován předtím, než se o Janouškově zranění vědělo.
05.06.2013 18:15 |

podobné články

Keller šílí: Podsvětí řídí ODS. A vláda? Vyhazuje policisty a propouští vězně

 
Deník MfD pouští do éteru nové a nové nahrávky telefonátů Romana Janouška s pražskými politiky ODS. Ač kauza nekončí, pomyslnou třešničkou je zde Janouškova páteční dopravní nehoda s následným útěkem z místa činu. Gangsterismus, říká sociolog Jan Keller s tím, že teď víme, s kým se ODS spojuje. A vláda? Ta propouští policisty a do ulic pouští vězně, hrozí se sociolog v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Švýcarské úřady nebudou stíhat Romana Janouška

 
Švýcarské úřady nebudou stíhat podnikatele Romana Janouška, kterého podezřívaly z praní špinavých peněz. Případ jeho podezřelých milionových transakcí tak bude odložen, píše server Aktuálně.cz.
30.09.2010 08:40 |

podobné články

Mýty a fakta o rekonstrukci nehody Romana Janouška! Půlka věcí byla falešných!

 
Falešný lobbista, falešná oběť a skuteční svědkové. Taková byla víkendová rekonstrukce březnové nehody kmotra pražského byznysu Romana Janouška (43), při které měl se dvěma promilemi »pod kůží« srazit a těžce zranit 51letou Vietnamku.
25.06.2012 12:10 |

podobné články

Pracovna silničního piráta Romana Janouška: Tady kmotr kuje pikle!

 
V takovém luxusu se to piklí jedna radost! Drahý kancelářský nábytek a unikátní, luxusní předměty. Tak vypadá pracovna kontroverzního lobbisty Romana Janouška (44) ve třetím patře Galerie Myšák u Václaváku. Tady spřádá plány, jak koho ovlivnit, aby se z toho sypaly korunky...
25.05.2013 05:10 |

podobné články

Čí je zlato zabavené v kauze Nagyová? O cihly se hlásí Janouškův přítel!

 
O část zlata zabaveného při zátahu v kauze Nagyová se jako první přihlásil přítel Romana Janouška. Luboš Pašek, obchodní partner kmotra Romana Janouška, požaduje navrácení zlatých cihel za několik milionů a žaluje stát o náhradu škody způsobené domovními prohlídkami v jeho domě a kanceláři, informovalo Právo
03.08.2013 10:30 |

podobné články

Militantní hovada, zničení Bradáčové a „milej" premiér. Unikly nové odposlechy Romana Janouška

 
Redaktoři z Lidových novin dostali možnost seznámit se s přepisy policejních odposlechů z kanceláře pražského lobbisty Romana Janouška. Má z nich vyplývat, že se podnikatel snažil ovlivnit podobu českého státního zastupitelství, ale i politiky. Rozhovory se odehrávaly v době rostoucího zoufalství z nové pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.
22.04.2014 07:35 |

podobné články

Novinář se raduje z odposlechů Romana Janouška. A říká, co znamenají

 
Přepisy policejních odposlechů lobbisty Romana Janouška dokazují, že po změnách na postech státních zástupců i policejních důstojníků zavládla ve dříve nedotknutelných kruzích panika. Ve svém komentáři na serveru Lidovky.cz k tomu dochází publicista Radek Kedroň.
22.04.2014 15:05 |

podobné články

Další obvinění v kauze Romana Janouška

 
V kauze nehody lobbisty Romana Janouška padlo další obvinění. Tentokrát však na soudního znalce, který podle policie „schválně předložil hrubě zkreslený posudek“, a hrozí mu za to tak zákaz činnosti a až tříletý trest odnětí svobody. Informuje Echo24.cz.
01.04.2016 16:45 |

podobné články

Moderátorka Jákl Vítová: Těhotná nejsem, byla jsem na operaci

 
Čtyřiatřicetiletá Romana Jákl Vítová poslední dobou čelí spekulacím bulváru, že je opět v jiném stavu. Viděli ji totiž několikrát v porodnici v Podolí. Objevily se také informace, že má strach z rakoviny a musela podstoupit operaci. Moderátorka pro iDNES.cz potvrdila, že zákrok prodělala, ale obavy nemá. Další články k tématu: Romana Jákl Vítová je půl roku po porodu sexy jako nikdy dřív Romana Jákl Vítová pár týdnů před porodem oblékne svou běžnou velikost Romana Jákl Vítová se řádně zakulatila, rodí už za měsíc Romana Jákl Vítová čeká druhé dítě Rosnička Jákl Vítová chce další dítě, návrat do práce neplánuje Rosnička Jákl Vítová se vrátila k modelingu
16.12.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Romana Jákl Vítová (93 článků)

Soud s Janouškem začne v červenci

 
Městský soud v Praze začne řešit případ lobbisty Romana Janouška na konci července. Lidovým novinám (LN) to řekl soudce Tomáš Kubovec. Umožní prý, aby jednání v soudní síni sledovala média. Žalobci Janouška viní v souvislosti s loňskou dopravní nehodou z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osmnáctileté vězení. 
14.05.2013 07:10 |

podobné články

Janoušek půjde k soudu v červenci, jednání budou moci sledovat média

 
Městský soud v Praze začne řešit případ lobbisty Romana Janouška na konci července. Lidovým novinám (LN) to řekl soudce Tomáš Kubovec. Umožní prý, aby jednání v soudní síni sledovala média. Žalobci Janouška viní v souvislosti s loňskou dopravní nehodou z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osmnáctileté vězení.
14.05.2013 08:50 |

podobné články

Ředitel VZP dostane odměnu 1,3 milionu. Pracoval dobře, říká rada

 
Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek dostane roční odměnu 1,3 milionu korun hrubého. Tento bonus mu v pondělí schválila správní rada pojišťovny. Zdůvodnila to dobrým řízením pojišťovny, která loni hospodařila s přebytkem 2,6 miliardy Kč. Novinářům to v pondělí po jednání rady řekl její předseda Jiří Běhounek (ČSSD). Někteří členové správní rady se ale domnívají, že kritéria, podle kterých ředitel odměnu dostává, jsou často vágní a neměřitelná. VZP je největší zdravotní pojišťovna, stará se o záležitosti 5,9 milionu lidí.
27.03.2017 18:00 |

podobné články

Policie navrhla obžalovat podnikatele Janouška z pokusu o vraždu

 
Královéhradecká policie odeslala Městskému státnímu zastupitelství v Praze návrh na obžalobu podnikatele a lobbisty Romana Janouška (44). Kriminalisté ho viní z pokusu o vraždu. Podle nich srazil v opilosti svým vozem ženu. V případě odsouzení mu hrozí až osmnáct let vězení.
02.04.2013 13:00 |

podobné články