Článek

Roman Žižlavský: Samozřejmost

 
Je obdivuhodné, jak jsme my lidé přizpůsobivé ba až oprsklé plémě. Jak snadno a rychle dokážeme některé věci přijmout jako naprostou samozřejmost. A ještě se pak rozhořčovat, když třeba nefungují, nejsou, nemáme k nim přístup.
07.10.2016 21:10 |

podobné články

Podobné články

Členy vládní legislativní rady se stanou Žižlavský a Károlyi

 
Novými členy vládní legislativní rady se od února stanou právníci Michal Žižlavský a Alexander Károlyi. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to dnes uvedl premiér Petr Nečas (ODS). Károlyi je podle něj odborník na sportovní právo či antidopingovou legislativu.
30.01.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9190 článků)

Roman Žižlavský: Pár obrázků ze země za zrcadlem

 
Dobrá kamarádka, Polka žijící dlouhodobě v Praze, mě pozvala do své vlasti. Do hor. A to do hor ne ledajakých, do Vlčích hor, jinak též známých jako Bieszczady.
04.11.2016 20:20 |

podobné články

Roman Žižlavský: Z cest (I.)

 
Vedle u stolu sedí muž, mladý, výrazné rysy a velké oči jakoby podtrhnuté tmavou linkou, vypadá jako vozataj asyrského vojska z nástěnných maleb, takže první odhad je na Izraelce. Těch je tu skoro jako zrnek písku v Negevské poušti. Ale ukazuje se, že je z Kolumbie. Což je zajímavé, ale co opravdu překvapí, že on je opravdu vozataj. Svého vozíku.
10.12.2016 21:20 |

podobné články

Roman Žižlavský: Viděno z dálavy

 
V Thajsku je dnes abnormální hic, říkali jsme si s kamarádem, když při potulování zemí úsměvů začaly únorové teploty stoupat. Obdobně abnormálně působily zprávy z naší kotlinky a ze světa, když jsem jednou za čas zabrousil na české zpravodajské servery.
19.02.2017 11:00 |

podobné články

Přesčasy? To je samozřejmost! A zadarmo!

 
Téměř tři čtvrtiny lidí běžně tráví ve svém zaměstnání více času, než mají uvedeno v pracovní smlouvě. Proč? Protože čtvrtina firem považuje práci přesčas za samozřejmost a počítá s ní už v základních mzdách!
05.11.2012 14:15 |

podobné články

Umělec Jan Kraus seřval národ: Berete korupci jako samozřejmost. Může za to prý i naše školství

 
Herec a moderátor Jan Kraus se ve své pondělní glose na webu Nadačního fondu proti korupci vyjádřil ke korupci v České republice. Tu totiž mnozí berou jako samozřejmost. A za vším je možná jen naše vlastní fascinace zločinci a zločinem obecně, za který se ve veřejném prostoru netrestá tolik, jak by mělo.
07.03.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (989 článků)

Sazka v insolvenci by nesměla vyplácet peníze výhercům

 
Sázková společnost Sazka by v případě vyhlášení insolvence nesměla vyplácet peníze výhercům, nedostalo by se ani na akcionáře, tedy sportovní kluby. Agentuře Mediafax to v úterý řekl předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců (ASIS) Michal Žižlavský.
04.01.2011 17:10 |

podobné články

Pokud bude Sazka proplácet výhry, musí počítat i s trestní odpovědností

 
Loterijní společnost Sazka, se kterou soud v pondělí zahájil insolvenční řízení, musí sama zvážit, zda a komu bude své závazky nyní splácet. Agentuře Mediafax to v pondělí řekl předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců Michal Žižlavský.
17.01.2011 22:05 |

podobné články

Martin Roman rezignoval na šéfa ČEZ

 
Generální ředitel energetického gigantu ČEZ Martin Roman definitivně skončil. Potvrdil to v ČT šéf poradců premiéra a předseda dozorčí rady ČEZ Martin Říman (ODS), podle nějž Roman podal rezignaci a dozorčí rada ji přijala. Roman skončil i v čele představenstva energetického gigantu. Říman zdůraznil, že Roman odchází z vlastní vůle.
15.09.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (270 článků) , Martin Říman (28 článků)

Man Bookerovu cenu získal Jacobson za román o Židech v Británii

 
Anglický spisovatel a novinář Howard Jacobson v úterý v Londýně získal za humoristický román The Finkler Question (Finklerova otázka) Man Bookerovu cenu, která je považována za nejprestižnější ocenění pro anglicky psaný román. Podle poroty se Jacobsonův román o "přátelství, ztrátě a lásce zabývá tím, co to znamená být dnes v Británii Židem".
13.10.2010 01:25 |

podobné články

Roman vedl ČEZ bez bezpečnostní prověrky! Kryl vazby na Škodu

 
Bývalý šéf ČEZ Martin Roman státem kontrolovanou firmu řídil, přestože neměl bezpečnostní prověrku. Ta přitom byla v roce 2004, kdy se Roman o místo ucházel, jednou z podmínek účasti ve výběrovém řízení. Roman tvrdí, že prověrku nikdy nepotřeboval, informují Hospodářské noviny (HN).
18.10.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (270 článků)

Roman Skamene: Kvůli dluhům mě chtěli vyhodit z okna

 
Buď zažije další úspěch ve svém životě, nebo další velký pád. Roman Skamene se totiž pustil do natáčení pokračování filmu Bony a klid. Hraje v něm, ale také na něj shání další finance. Ve čtvrtečním Magazínu DNES zavzpomínal také na časy, kdy jej pronásledovali lichváři. Další články k tématu: Bony a klid po letech: Roman Skamene si nechal do Prahy přivézt sníh Přiopilý Skamene řádil s nahou Krampolovou. Podívejte se Skamene šokoval kolegy, na kurtu dostal záchvat Roman Skamene: Pití už mám pod kontrolou!
11.09.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Roman Skamene (100 článků)

Cenu Josefa Škvoreckého získal Vladimír Poštulka za román Hřbitovní kvítí na smetaně

 
Cenu Josefa Škvoreckého pro nejlepší českou literární prózu za rok 2015 získal Vladimír Poštulka za román Hřbitovní kvítí na smetaně. Poštulka, devátý držitel skleněné trofeje pro nejlepší české prozaiky, je známý také jako textař populární hudby. Mimo jiné je autorem textu Sladké mámení pro Helenu Vondráčkovou nebo pro hit Pavla Bobka Veď mě dál cesto má, "Jsem rád, že Cenu Josefa Škvoreckého získal román, román o životě, soukromí a vzájemných vztazích. Je radost ho číst," uvedl tajemník poroty a zároveň předseda Společnosti Josefa Škvoreckého Václav Krištof. Do finálového výběru se letos dostalo šest titulů.
05.11.2015 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (824 článků) , Pavel Bobek (113 článků) , Josef Škvorecký (63 článků)

16. květen 1989: Soudruzi objevují cyklostezky

 
Vlastnit auto nebyla před dvaceti lety ještě taková samozřejmost jako nyní. Podle statistik připadal jeden vůz na čtyři lidi, o to víc se hlavně na malých městech používala kola. Jenže cyklostezky u nás snad ani neexistovaly.
16.05.2009 05:05 |

podobné články

Průzkum Blesku: Kolik dnes dají studenti za parádu k maturitě?

 
Maturita, to je horor. Zabrat dostanou nervy studentů, ale řádně se provětrají i peněženky jejich rodičů. Přijít ke zkoušce z dospělosti slušně oblečený je totiž samozřejmost. Chlapcům sluší nový oblek, děvčatům sexy šatičky či apartní kostýmky.
21.05.2009 05:10 |

podobné články

VÝZVA: Zoufalé manželky, realita života

 
Před oltářem, umakartovým stolem na místní radnici souhlasíme s manželským slibem, který za nás přednese oddávající. Myslíme to vážně. V dobrém a ve zlém je přece samozřejmost. Muže po našem boku milujeme. Až na věky miláčku...
29.01.2010 17:05 |

podobné články

Robbie Williams: V Los Angeles mají pro alkoholiky pochopení

 
Robbie Williams věří, že se dnes netopí v alkoholu jen díky Los Angeles. Žil tam několik posledních let a prý to pro něj bylo vysvobození. V Británii se totiž na lidi mající problém s alkoholem dívají s ohrnutým rtem a lidé se na ostrově bojí chodit do léčebny. To v hlavním městě filmu se léčil či léčí skoro každý a návštěva sanatoria je tam brána jako samozřejmost.
17.02.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (469 článků)

KRÁLÍKY ZKLIDŇUJE hypnózou

 
Vzít domácího mazlíčka k veterináři je samozřejmost. Ale navštívit s ním zvířecího hypnotizéra? To můžete jen a jen v Anglii. A co takhle zakoupit do si sbírky rentgenový snímek hrudníku legendární Marylin Monroe? Není problém, právě je v aukci! Čtěte náš Extra svět!
29.04.2010 21:40 |

podobné články

Přechod, období plné změn

 
Ženy po čtyřicítce přicházejí do klimakteria, muži zase prožívají krizi středního věku. To v posledních letech považujeme za samozřejmost. Ale až nyní lékaři a psychologové vědecky dokázali, že se přechod vyskytuje i u mužů. S ...
11.05.2010 06:20 |

podobné články