Článek

Rokyta: Češi se neradují ze života, proto trpí bolestmi

 
Rozhovor s českým profesorem o fyziologických bolestech lidstva, léčbě marihuanou a přecitlivělosti mužů.
08.04.2015 13:06 |

podobné články

Podobné články

Jan Rokyta ml.: Je třeba odejít důstojně a se vztyčenou hlavou

 
Fenomenální ostravská Cimbálová muzika Technik u příležitosti 55. výročí vzniku definitivně končí. V sobotu chystá poslední koncert v Domě kultury města Ostravy. Starší syn loni zesnulého zakladatele a dlouholetého uměleckého vedoucího Jana Rokyty, mezinárodně uznávaný cimbalista Jan Rokyta mladší, vypráví o chystaném koncertu, důvodech ukončení činnosti i o otci, který byl jednou z nejoriginálnějších osobností moravského folklóru.
19.04.2013 14:20 |

podobné články

Muž navštívil lékaře s bolestmi a ten ho šokoval: Pane, vy máte menstruaci!

 
Poměrně překvapený byl pan Chen z čínské provincie Zheijang, když s bolestmi žaludku navštívil lékaře a ten mu odhalil dosud netušenou skutečnost. Zjistil totiž, že čtyřiačtyřicetiletý pacient trpí menstruačními bolestmi!
31.07.2014 12:05 |

podobné články

Křížková stráví Vánoce v nemocnici: Trpí bolestmi!

 
Zpěvačka a herečka Hanka Křížková (53) trpí strašnými bolestmi. Proto také stráví letošní Vánoce v nemocnici. „Čeká mne operace, není to nic příjemného, ale ať už je to za mnou,“ svěřila se věčně usměvavá muzikálová zpěvačka...
04.12.2010 12:10 |

podobné články

Hůlka trpí bolestmi, přesto musí zpívat!

 
Ačkoliv zpěvák Daniel Hůlka (41) trpí kvůli skřípnutému nervu bolestmi a chodí každý den do nemocnice na infuze, musí plnit pracovní povinnosti!
28.11.2009 02:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (646 článků)

Otec žádá smrt pro svá siamská dvojčata kvůli jejich bolestem

 
Ind Mohammed Shakeel oficiálně požádal úřady o povolení eutanázie pro své dvě dcery, 15letá siamská dvojčata, která trpí stále více nesnesitelnými bolestmi. Saba a Farah jsou spojeny v oblasti lebky. Obě dívky trpí obrovskými bolestmi hlavy, které se s věkem zhoršují. Navíc se jim také postupem času zhoršuje řeč.
22.06.2011 12:10 |

podobné články

Zahoďte konečně cigáro: Kuřáci trpí bolestmi zad třikrát častěji než nekuřáci!

 
Chcete-li se vyhnout bolesti zad, nekuřte. S tímto vzkazem přišli vědci z lékařské fakulty v Chicagu. Podle jejich výzkumů totiž osoby holdující cigaretám a tabáku trpí chronickými bolestmi zad třikrát častěji. Riziko lze snížit jednak tím, že člověk nikdy kouřit nezačne, ale také tím, že okamžitě přestane.
10.11.2014 09:30 |

podobné články

Hana Brejchová trpí obrovskými bolestmi břicha: Nemůže ani stát! Návštěvy přijímá na bobku

 
Strašnými bolestmi břicha trpí herečka Hana Brejchová (69). S mladší sestrou Jany Brejchové (76) si dohodl schůzku deník Aha!. Ovšem setkání, které se původně mělo konat v restauraci, se odehrálo mezi dveřmi. „Mám strašné křeče v břiše. Takhle je mi líp,“ vysvětlovala herečka, která během povídání seděla na bobku.
27.01.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Brejchová (267 článků) , Hana Brejchová (69 článků)

Zvířata porážená metodou halal trpí příšernými bolestmi

 
Vědci z Bristolu zaútočili na islámské učence a jejich snahy utajit před veřejností fakt, že zvířata porážená metodou halal podle islámské tradice trpí nesnesitelnými bolestmi. Je to sadistické a nepřijatelné týrání, které v evropské tradici nemá místo. Neomráčení jedinci zažívají desítky vteřin obrovských bolestí, než jejich tělo přijde o tolik krve, aby mozek přestal tyto signály vnímat.
31.10.2016 17:00 |

podobné články

Trpí úředníci i zdravotní sestry

 
Podle statistik trpí bolestmi kloubů více než 50 % lidí starších 50 let. Tím představují kloubní potíže jeden z nejrozšířenějších zdravotních problémů. Sužují ale i mladší ročníky, není nic neobvyklého, když se k lékaři s bolestmi kloubů dostaví třicátníci. Existují dokonce rizikové skupiny, u kterých jsou takto časné potíže běžné.
22.09.2017 10:20 |

podobné články

Romantická svatba, na které všichni truchlí: Neuvěříte, proč se hosté neradují, ale pláčou!

 
Třiadvacetiletá Kayleigh Duff trpí nevyléčitelným typem rakoviny a moc času už jí bohužel nezbývá. Když se své kamarádce před měsícem svěřila, že by chtěla zažít opravdovou svatbu, všichni její blízcí začali s přípravami na její velký den.
19.04.2013 10:45 |

podobné články

Komentář: Ransdorf hledal dobro ve zlu

 
Po smrti komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa se politici předhánějí v jeho chvále, již nejradši pějí na jeho vzdělanost. Což je ironie: Češi si sice komunisty spojují s méně bystrými typy Miloše Jakeše, ve skutečnosti je ale právě komunismus opiem vzdělaných intelektuálů, které nudí práce. A jimž zpravidla uniká, proč se lidé neradují, když je zavírají do vězení a v obchodech chybí i toaletní papír.
23.01.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (585 článků) , Miloš Jakeš (79 článků)

Josef Dvořák po těžké zlomenině kotníku: Denně trpí krutými bolestmi

 
Herec Josef Dvořák si před dvěma měsíci zlomil nohu v kotníku. Měl ji pět týdnů v sádře a jak přiznal, byl velmi neposlušný pacient. Poprvé si sádru sundal už tři dny po úrazu a i s bolestmi a zlomeným kotníkem se rozhodl hrát v divadle.
05.05.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Dvořák (147 článků)

Kuchařská show v ohrožení: Pohlreich trpí bolestmi, rupnul mu meniskus

 
To je vážně smůla. Zdeněk Pohlreich  (56) se po delší pauze vrací na televizní obrazovky s novým pořadem, ale přímý přenos pro něj budou zřejmě muka. Bolestmi trpěl už na zkoušce ve studiu. "Hrál jsem tenis a ruplo mi v koleni. Odhaduji to na meniskus," prozradil kuchař.
18.10.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (462 článků)

Vsetín: Cena města pro Janu Rokytovou

 
Novou držitelkou Ceny města Vsetína bude Jana Rokytová. Pedagožka, která získá ocenění za dlouhodobý rozvoj kultury ve městě, tím v podstatě naváže na rodinnou tradici. Prvním nositelem ceny je totiž její manžel, hudebník a folklorista Břetislav Rokyta.
02.03.2011 20:45 |

podobné články

Dát si jointa, protože nás něco bolí? Nesmysl. Marihuana není zázračný lék, varuje lékař

 
Marihuana není a nikdy nebude zázračným univerzálním lékem na bolest, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz profesor Richard Rokyta.
27.03.2016 09:00 |

podobné články

Petr Prouza sleduje generace rodu Kubotů

 
Dřevěné ženy (Šulc a Švarc, 304 stran, 330 Kč) je román Petra Prouzy sledující generace rodu Kubotů, jejichž prapředek Karel přišel do Krkonoš z Korutan kolem roku 1560 na pozvání císařského správce jako zručný dřevorubec. Podobně jako v románu Psychiatr, kdy se jeho doktor Rokyta vracel do minulosti, i nyní autor vnímá život lidí v souvislostech zkušeností několika staletí.
02.05.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prouza (10 článků)

Trpí v bolestech, stát ji i přesto sebral důchod a vyhnal do práce

 
PŘÍBĚH Pětatřicetiletá Eliška B. z Kroměříže trpí už několik let Bechtěrevovou nemocí, což je nevyléčitelné postižení páteře, které vede až k naprosté nehybnosti. Řadu roků trpí velkými bolestmi, přesto se stát domnívá, že je v podstatě zdravá.
08.08.2011 08:10 |

podobné články

Proč je tak důležité nepustit domů letní vedra?

 
Chlad i přílišné horko se na nás mohou podepsat únavou, nesoustředěností nebo bolestmi hlavy. V zimě stačí zatopit a hned je nám lépe. Co ale dělat v letních parnech? Ideální teplota v bytě či domě Abychom se cítili dobře, měli bychom udržovat doma celoročně konstantní teplotu. Například v obývacím pokoji ideálně kolem 22 °C (+- 2 stupně). V ložnici má být teplota ještě nižší, zhruba 20–21 °C. Jen při správném klimatu si plně vychutnáte zasloužený odpočinek po pracovním shonu. Pokud se nechcete o udržování teploty starat, pouvažujte o pořízení nástěnné klimatizace, která vše – včetně správné vlhkosti – ohlídá za vás. Pozor na přehřátí Ve chvíli, kdy naše teplota přesáhne hranici 37 °C, začne se tělo zbavovat vody pocením. Při velkých vedrech ztratíme i 5 litrů vody za hodinu. Tím z organismu odchází také cenné ionty a hrozí dehydratace spojená s nepříjemnými bolestmi hlavy. Co s námi dělá horko? potíme se bolí nás hlava zadýcháváme se a buší nám srdce nedokážeme se pořádně soustředit jsme unavení Jak udržet doma příjemné klima? Chytré větrání Během dne, kdy slunce nejvíce žhne, nechte okna raději zavřená. Větrat je nejlepší brzy po ránu, po dešti a také během noci. Okenní žaluzie Proti slunci bojujte zataženými okny. Nejlépe fungují žaluzie, různé stínicí fólie a rolety. Raději se vyhněte textilním závěsům, které pohlcují sluneční paprsky a místnost tím ještě více oteplují. Správná vlhkost vzduchu Míra vlhkosti v bytě může výrazně zahýbat s pocitovou teplotou. Pokud máte doma příliš suchý vzduch, bude vám o to větší horko. Proto je dobré při větrání umístit na parapet okna mokrý ručník. Do bytu bude proudit vlhký vzduch a vám se bude hned lépe dýchat. Větrák I tento pomocník může prokázat dobrou službu. Nikdy si však nesedejte přímo před něj, protože hrozí nachlazení. Obloukem by se větráku měli vyhnout alergici a astmatici. Vířící prach, pyly a další alergeny rozhodně nejsou... Čtěte více Příspěvek Proč je tak důležité nepustit domů letní vedra? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

Keira Knightley: Prsa klidně ukážu, stejně žádná nemám

 
Většina slavných hereček se z erotických scén, při nichž se musejí svléknout, zrovna neradují, Keira Knightley však zastává pragmatičtější názor. "Nevadí mi ukazovat ňadra, protože jsou tak maličká, že nikoho nezajímají," prohlásila hvězda filmu "Pokání". 
21.11.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (181 článků)