Článek

Rodiče chtějí mít z dětí lékaře, právníky či učitele. Podnikatele ne

 
Podnikání v Česku není příliš atraktivní životní perspektivou. Lákavou budoucnost pro své dítě v podobě zahájení vlastního podnikání vidí v Česku jen necelá desetina rodičů.
05.03.2016 14:05 |

podobné články

Podobné články

Obhájci žalují policii. Viní ji z odposlechů hovorů Zadeha s právníky

 
Unie obhájců poprvé v historii sáhla k podání trestního oznámení. Obvinila policii z toho, že v kauze daňových úniků česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha odposlouchávala důvěrné rozhovory podnikatele s jeho právníky.
23.02.2017 10:50 |

podobné články

Oldřich Rambousek: Učitelé chtějí stále zvyšovat platy. Ale za co?

 
Pár slov k demagogické propagandě a lžím, kterými krmí naše děti už učitelé na základních školách. Učitelé chtějí stále zvyšovat platy, ale za co??? Za to, že našim dětem vědomě lžou?
03.08.2017 14:35 |

podobné články

Vaše Věc: K čemu slouží koučové pro děti?

 
Během dlouhých let tu byly pro naše roztomilé dětské miláčky různé pomocnice, guvernantky, chůvy, vychovatelky, doučovací učitelé, učitelé etiky….a samozřejmě rodiče. Nyní musíme počítat s novou kategorií pedagogů a sice: s kouči pro děti. Tato profese je velký současný trend, učí děti si věřit, mít k sobě důvěru a úctu a motivaci i u těch nejmladších dětí.
11.09.2016 15:35 |

podobné články

Učitelé chtěli přidat, aby měli více než pokladní. Místo toho jim sepsali řád a poslali lektory. A navíc mohou peníze skončit úplně jinde

 
Čeští učitelé často živoří. Pokladní v Lidlu může brát víc, než je nástupní plat učitele, což v sobotním rozhovoru pro Právo potvrdil i nový nastupující ministr financí za ANO Ivan Pilný. Nízké platy učitelů by mělo pomoci vyřešit zavedení kariérního řádu pro pedagogy coby vlajkové lodi ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Proti jeho schválení nyní u senátorů brojí iniciativa Pedagogická komora, která za tím účelem získala již více než šest tisíc podpisů pedagogů. Zároveň mezi učiteli existuje obava, že by peníze pro učitele mohly skončit na účtech úředníků a firem zabezpečujících zavádění systému. MŠMT již nyní schválilo půl miliardy pro Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). A to přitom samotný zákon ještě neprošel senátem, což podle šéfa iniciativy může být problém.
24.05.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (655 článků)

Kolik stojí svoboda? Rodiče Nečesaného zaplatili za právníky tři miliony

 
Dělali, co mohli, aby ho dostali ven. Rodiče Lukáše Nečesaného využili všechny své známosti a synovi sehnali ty nejlepší právníky. Po dvou letech bojů, které rodinu stály téměř tři miliony korun, dostali neprávem odsouzeného mladíka na svobodu.
03.06.2015 05:15 |

podobné články

Rodiče nechtěli čekat frontu u lékaře, holčička (2) ZEMŘELA!

 
Mrtvou dceru našla matka v její postýlce. Podle lékaře se dívce protrhla střeva. Rodiče s ní přitom byli u lékaře, ale čekárna ordinace byla plná, a tak odešli.
02.02.2012 11:30 |

podobné články

Čeští učitelé bijí své potomky častěji než ostatní rodiče

 
Učitelé jsou při výchově vlastních dětí přísnější nežli ostatní rodiče. S tímto výsledkem přišel průzkum, který pro společnost Naše dítě vypracovala společnost GfK. K fyzickému potrestání někdy sáhlo 75 procent rodičů, mezi rodiči-učiteli to však činí 87 procent.
23.11.2011 14:45 |

podobné články

Brutální útok malých dětí na plameňáky v Jihlavě: Rodiče chtějí škodu uhradit a případně si ji i odpracovat!

 
Předminulý týden umučily v jihlavské zoo vzácného plameňáka malé děti. Kopaly do něj tak dlouho, než zahynul. Rodiče dětí se nakonec k celé situaci postavili čelem a chtějí nahradit škodu. Jeho cenu zaplatí, a dokonce si to chtějí vše i odpracovat. Jenže to už plameňákovi život nevrátí.
22.03.2017 10:25 |

podobné články

Tělesné tresty: Recept na nevycválanou mládež?

 
Otřesné chování dětí ve školách znovu otevírá otázku, zda by měli mít učitelé právo žáky fyzicky trestat. Děti si ve školách dělají, co chtějí, a učitelé si neumí zjednat respekt. Co s tím?
01.03.2010 05:20 |

podobné články

Učitelé mají mít od roku 2012 o pět tisíc víc, žádají VV

 
Učitelé by měli podle představ Věcí veřejných (VV) dostávat od roku 2012 navíc na odměnách pět tisíc korun měsíčně. Navíc noví učitelé, kteří nastoupí v příštím roce, by měli pobírat základní plat 20 tisíc. Právu to řekl stranický vyjednavač Vít Bárta.
21.06.2010 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2828 článků)

Senátoři si kvůli přímé volbě prezidenta pozvali politiology i právníky

 
Senátoři na příští týden připravili další konferenci k případnému zavedení přímé volby prezidenta. Pozvali na ni politology a ústavní právníky, chtějí od nich slyšet důvody, podmínky a důsledky takovéto změny.
22.05.2011 11:40 |

podobné články

Průzkum: Lidé chtějí podpořit rodiče v penzi, pětina na to nemá

 
Téměř všichni lidé chtějí finančně podporovat své rodiče v penzi, více než pětina z nich si to však nemůže dovolit. Přes 70 procent Čechů je informováno o výši penze svých rodičů a dvě třetiny z nich se shodují na tom, že tento příjem je pro rodiče zcela nedostačující. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo mezi 453 respondenty, kteří mají rodiče v důchodovém věku.
30.05.2013 13:20 |

podobné články

Expřítel Rolins Homola tvrdí: Dara mi chce vzít dceru!

 
ROZHOVOR: Rozhořela se válka! Bývalý partner Dary Rolins (39) Matěj Homola (38) ostře nesouhlasí s péčí o dceru Lauru (4) stanovenou Dařinými právníky. „Nestačí se jenom domluvit v telefonu, ale je dobré to mít černé na bílém. Už nechci podle toho, do jaké nálady se Matěj zrovna probudí a jak se mu to hodí, řešit mé lidské a rodičovské kvality,“ vysvětlila Blesku Rolins, proč si na pomoc přivolala právníky.
11.04.2012 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2109 článků) , Matěj Homola (324 článků)

Výzkum: Žáci i rodiče šikanují učitele na Facebooku

 
Posmívají se jim, pomlouvají je, urážejí, natáčejí je v trapných situacích. Učitelé jsou na internetu často terčem šikany. Mstí se jim nejen žáci, kteří dostali špatné známky, ale i jejich rodiče.
18.08.2011 06:50 |

podobné články

Zoufalí rodiče: Jakubko (13) nám doma pomalu umírá!

 
Vánoce plné bolesti a smutku. Tak je jistě prožívají rodiče Iveta (43) a Tibor (56) Ložekovci. Jejich syn Jakubko (13) totiž umírá a zoufalí rodiče z toho viní lékaře. Doktoři z dětské nemocnice v Banské Bystrici však tvrdí, že za to, v jakém stavu je Jakubko, mohou jeho rodiče. Odmítli jedinou šanci, která mu dávala možnost přežít, transplantaci kostní dřeně. Prý kvůli alergii, kterou syn trpí.
29.12.2010 05:05 |

podobné články

Rozbuška pro školství. Učitelé jsou na nervy z dětí, kterým rodiče vše dovolí

 
Nedostatek úcty vůči pedagogům a až nekritické hájení dětí rodiči. Tak na to si nejčastěji učitelé stěžují. Při některých situacích mají co dělat, aby jim „neujela ruka“. Podle odborníků ale jen doplácí na změnu společenského trendu. Upozornil na to deník Právo s tím, že ostrá disciplína z 80. let ve výchově „už nefrčí“.
09.11.2015 08:10 |

podobné články

Učitelé mají hrůzu z dětí s papíry na hlavu

 
Učitelé se hrozí toho, jak se jim třídy plní dětmi s nejrůznějšími potvrzeními „na hlavu“. Třeba na to, že se špatně soustředí, trpí různými dys poruchami nebo neurovývojovými vadami, a vyžadují proto zvláštní zacházení. Podle mnohých jsou jen děti líné a jejich rodiče to omlouvají.
13.01.2016 20:35 |

podobné články

Za podřezaného učitele hoří svíce!

 
Za třicetiletého učitele Vysokého učení technického v Brně, který si ve středu podřezal žíly v kuchyňce pro učitele na univerzitě, hoří u vodotrysku v bývalém klášteře v Božetěchově ulici svíčky.
02.10.2009 16:25 |

podobné články

Zastřelte si svého učitele, zní nabídka paintballového klubu brněnským školám

 
Neotřelou a pro mnohé šokující výzvou "Zastřelte si svého učitele" lákal prostřednictvím internetové reklamy brněnský paintballový klub především žáky základních škol v Brně a okolí, ale i jejich učitele k adrenalinovému zážitku.
09.06.2010 10:40 |

podobné články