Článek

Rocková opera Anna Karenina poprvé ve středu

 
RockOperu Praha čeká premiéra nové rockové opery Anna Karenina z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Stane se tak 25. listopadu v 19 hodin v holešovické divadelní aréně.
22.11.2015 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Forest (9 článků)
Podobné články

Milan Steigerwald: Anna Karenina je v rockovém stylu

 
Ve středu 25. listopadu v 19 hodin bude v RockOpeře Praha v Holešovicích uvedena v premiéře nová česká verze rockové opery Anna Karenina. Jejími autory jsou Pavla Forest a Milan Steigerwald.
23.11.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Forest (9 článků)

Keira Knightleyová bude Anna Karenina

 
Britská filmová herečka Keira Knightleyová (Piráti z Karibiku, Pýcha a předsudek) bude podle informací BBC hrát hlavní roli v novém filmu podle klasického ruského románu Anna Karenina.
12.09.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (175 článků)

Keira Knightley je nová Anna Karenina, role jí sedne

 
Herečka Keira Knightley si ve svých šestadvaceti letech střihne těžkou roli, Křehká kráska si zahraje hlavní roli ve filmu Anna Karenina, inspirovaným slavným ruským románem od Lva Nikolajeviče Tolstoje.
27.01.2012 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (175 článků)

Anna Karenina v podání Keiry Knightley: Herečka je smyslnost sama

 
Herečka Keira Knightley (26) natáčí nový film inspirovaný ruským románem Anna Karenina. Ve snímku hraje hlavní hrdinku. A v dobových šatech je skutečně smyslná.
28.02.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (175 článků)

Nová DVD: Anna Karenina, Hobit: Neočekávaná cesta a Planeta oceánů

 
Do další z řady adaptací slavného románu Anna Karenina se pustil scenárista Tom Stoppard a režisér Joe Wright. Po slavné trilogii Pán Prstenů natočil režisér Peter Jackson další hobití trilogii, jejíž první díl má název Hobit: Neočekávaná cesta. Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa má název Planeta oceánů.
09.04.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Jackson (54 článků) , Joe Wright (3 články) , Tom Stoppard (11 článků) , Tom Stoppard (5 článků) , Joe Wright (2 články) , Yann Arthus-Bertrand (1 článek)

V Londýně zkoušejí operu o fotbalových fanoušcích Ingerland

 
Svět fotbalových fanoušků mapuje krátká opera Ingerland, kterou během června uvede Královská opera v londýnské Covent Garden. Ingerland je součástí produkce tří krátkých děl, jimiž se zřejmě nejslavnější britská opera zaměřuje na současná témata a vychází vstříc novému publiku.
02.06.2010 17:10 |

podobné články

Na trh přicházejí čtyři inovované internetové prohlížeče

 
Na trhu se objevily hned čtyři inovované internetové prohlížeče současně, v počítačích budou soupeřit Mozilla Firefox 8 a Google Chrome 15, do mobilních zařízení míří nová Opera Mini a Opera Mobile. Informovaly o tom společnosti Mozilla, Google a Opera Software.
12.11.2011 23:05 |

podobné články

RECENZE: Chudá opera s bohatým emotivním účinkem

 
Brněnský spolek Opera Povera („chudá opera”) vznikl oficiálně v roce 2013 z iniciativy operního režiséra Rocca, dramaturga Pavla Petráňka a manažera Tomáše Cafourka, ale jeho kořeny sahají až do roku 2005. Ideovým východiskem Opery Povery je teze, že v dnešním světě zahlceném informacemi a materiálním balastem je třeba hledat esenci operního umění ve skromnosti a jednoduchosti.
24.09.2014 15:20 |

podobné články

Ensemble Opera Diversa uvede náhradní Ponavu (Zmizelé řeky)

 
Brněnský soubor Ensemble Opera Diversa, uvede v pátek 20. února od 19 hodin v pražském Divadle Komedie náhradní představení Ponava (Zmizelé řeky), které se mělo původně uskutečnit 7. února v rámci festivalu Opera 2015, ale bylo zrušeno pro onemocnění sólistky.
15.02.2015 14:45 |

podobné články

Těhotná Keira Knightley: Manžel pije za dva, protože já jím za dva

 
Herečka Keira Knightley je poprvé těhotná a poprvé v životě ji vidí její blízcí cpát se jako nezřízená. Dosud velmi štíhlounká hvězda filmu Anna Karenina to vysvětluje tím, že musí jíst za dva. Její manžel James Righton se po dobu jejího těhotenství, kdy ona musí abstinovat, zase nezřízeně opíjí. A vysvětluje to tím, že teď pije taky za dva. Za sebe i za Keiru.
19.02.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (175 článků)

Rocková opera Hamlet Janka Ledeckého má před premiérou

 
V Praze bude dnes večer uvedena takzvaná světová verze úspěšného muzikálu Hamlet Janka Ledeckého, tentokrát pod názvem Hamlet The Rock Opera. Vznikla ve spolupráci s americkým režisérem Robertem Johansonem a na jevišti Divadla Broadway ji do konce dubna čekají tři desítky repríz.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Osobnosti: Janek Ledecký (237 článků)

Anna K. o rakovině prsu: Být na místě Angeliny Jolie, neváhala bych

 
Zpěvačka Anna K. má za sebou boj s rakovinou prsu. Od té doby se snaží dostat do povědomí žen nutnost prevence. Na celém světě pro ni udělala nejvíc Angelina Jolie, která si nechala preventivně odstranit obě prsní žlázy. Řada lidí ji za to zatracuje, ale česká zpěvačka považuje její čin za hrdinský. Další články k tématu: Angelina Jolie si nechala preventivně odstranit obě prsa Operace jako prevence. Kdy zvolit odstranění prsu jako Angelina Jolie V čem měla Angelina Jolie smůlu. Vše o genu, který s sebou nese rakovinu DOKUMENT: Byla to má volba pro zdraví, píše pro NY Times Angelina Jolie Hvězdy, které bojovaly s rakovinou prsu: Anna K., Navrátilová i Minogue „Vydržet, nebrečet, bojovat!“ radí fanouškům zpěvačka Anna K. Tuhle zkušenost bych si odpustila, říká o boji s rakovinou Anna K.
28.05.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (1905 článků)

Úplně plochá Keira Knightley má šanci na větší prsa: Je totiž těhotná!

 
Herečka Keira Knightley si dá na pár měsíců pauzu před filmovou kamerou. Devětadvacetiletá britská hvězda totiž čeká potomka s manželem Jamesem Rightonem. Kráska z filmů Pýcha a předsudek či Anna Karenina je těhotná poprvé a rovněž pro jejího chotě, hudebníka ze skupiny Klaxons, to bude prvorozený potomek.
15.12.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (175 článků)

Anna Nicole Smith (†34): Vznikla opera o jejím životě

 
Láska, zrada, sex a smrt. Tak nějak vypadal život Anny Nicole Smith, která si vzala starého miliardáře, který brzy zemřel. Soudila se o dědictví s jeho dětmi a pak byla jednoho dne nalezena předávkovaná léky v hotelovém pokoji. Sebevražda, nebo náhoda? To se dodnes neví. O jejím životě se teď bude v Londýně hrát a zpívat opera.
06.02.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Smith (15 článků)

Žebrácká opera bude poprvé uvedena v Národním divadle

 
V novém překladu a s novými texty písní uvede Národní divadlo ve čtvrtek 10. prosince premiéru inscenace Bertolta Brechta a Kurta Weilla Žebrácká opera. Na jevišti historické budovy se toto dílo, které patří mezi nejhranější na českých scénách, představí vůbec poprvé.
09.12.2009 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Bertolt Brecht (3 články)

Opera poprvé na Letné: Mozart v centru Stalin přilákal davy lidí

 
Kouzelná flétna, poslední opera geniálního hudebního skladatele Mozarta, která byla poprvé hrána ve Vídni 30. září roku 1791, přilákala na Letnou stovky Pražanů. Středeční noc 14. září nehrála v kulturním centru na Stalinu typická hipsterská hudba. Tu nahradila vážná a zpěv operních pěvců.
15.09.2016 09:45 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro Ženy o 5x DVD Anna Karenina

 
Třetí spolupráce na Cenu Akademie® nominované Keiry Knightley s proslulým režisérem Joem Wrightem, jež přichází po cenami ověnčených kasovních trhácích Pýcha a předsudek a Pokání, nabízí nové odvážné filmové zpracování velkého příběhu lásky, který podle nadčasového románu Lva Nikolajeviče Tolstého adaptoval držitel Ceny Akademie® Tom Stoppard (Zamilovaný Shakespeare).
22.04.2013 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (175 článků) , Tom Stoppard (11 článků) , Tom Stoppard (5 článků)

Nominacím na evropské ceny vládne belgický film a britská Anna Karenina

 
Pět nominací na Evropské filmové ceny dostal belgický snímek The Broken Circle Breakdown. Několik filmů, včetně britské adaptace Anny Kareniny, dostalo nominace ve třech hlavních kategoriích. Oznámila to v Seville ve Španělsku Evropská filmová akademie. Český kandidát, snímek Hořící keř polské režisérky Agnieszky Hollandové, se do nominací nevešel.
09.11.2013 22:11 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (52 článků)

RECENZE: Murakamiho výlet do fantazie

 
Jako jistou prémii věrným čtenářům edice Světová knihovna i japonského prozaika Harukiho Murakamiho nabídlo nakladatelství Odeon jeho rozsáhlejší povídku Spánek. Jde o příběh mladé ženy, která svou nespavost „léčí“ čtením Tolstého románu Anna Karenina.
03.01.2014 12:30 |

podobné články