Článek

Řidiči, pozor, na silnicích to klouže: Je pod nulou, mokré cesty namrzají

 
Sníh už sice nepadal, zato se ale v Moravskoslezském kraji může objevit námraza. Upozornili na to silničáři. V kraji jsou teploty pod nulou.
07.10.2016 08:00 |

podobné články

Podobné články

Pozor, řidiči, klouže to! Sníh a mráz se podepsal pod řadu dopravních nehod

 
Jen za sobotu došlo na českých silnicích k řadě dopravních nehod, mnohdy velmi dramatických. Nouze nebyla o čelní střety, hromadné bouračky i neskutečné štěstí řidičů, které hasiči a záchranáři vytahovali ze zdemolovaných vozů. Společným jmenovatelem bouraček je však i zhoršené počasí. Tyhle fotky dokazují, že to často pořádně klouže!
27.12.2014 21:40 |

podobné články

Silnice opět namrzají, na severu se bouralo

 
Ranní mráz ve čtvrtek opět komplikuje silniční dopravu, místy poklesla teplota hluboko pod deset stupňů pod nulou. Zejména ve vyšších polohách silnice namrzají. Policisté už mají hlášeno několik nehod.
25.02.2016 09:00 |

podobné články

Pozor, klouže to: Ledovka pokryla silnice, některé jsou uzavřené

 
Na silnicích to pořádně klouže. Když řidiče netrápí ledovka nebo námraza, cestu jim komplikuje sníh. Na Zlínsku jsou dokonce některé cesty tak zapadané sněhem, že po nich neprojedete. Počasí v pátek trápí téměř celou republiku.
01.12.2017 07:55 |

podobné články

Řidiči, pozor: Na silnicích leží sníh, tvoří se ledovka. A bude hodně mrznout

 
Řidiči by měli ve středu za volantem dbát zvýšené opatrnosti. Na silnicích na většině území republiky leží rozbředlý a ujetý sníh, tvoří se ale i ledovky. Dešťové srážky namrzají, meteorologové slibují další přívaly sněhu a na konci týdne spadnou teploty hluboko pod bod mrazu.
13.01.2016 08:20 |

podobné články

V Česku mrzne až praští. Silnice pokryla ledovka, namrzají i mlhy

 
Na severu Čech dnes ráno silně mrzne a hlavně v Libereckém kraji se objevují mlhy, které namrzají. Silničáři proto varují před ledovkou. Teploty v Libereckém a Ústeckém kraji klesají dnes ráno až k 11 stupňům pod nulou, na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách naměřili dnes v 08:00 ráno minus 14,5 stupně Celsia, zjistila ČTK na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
13.11.2016 09:35 |

podobné články

Silnice ve středních Čechách a na Ústecku namrzají

 
Řidiči ve Středočeském a Ústeckém kraji musí v sobotu ráno dávat pozor na namrzlé silnice. Některá místo pokrývá ledovka. Objevila se například na Rakovnicku nebo na Mělnicku, klouže to i na Lounsku. Místy jsou navíc husté mlhy.
05.12.2015 09:50 |

podobné články

Řidiči nekoledujte si o malér! Na silnicích to klouže

 
Řidiči vytážející na cesty by si měli dát pozor, aby nedopadli stejně jako koledující Štěpán v známé české koledě. Teploty výrazně poklesly a mnohé silnice jsou namrzlé a kluzké nebo je pokrývají sněhové jazyky.
26.12.2010 09:05 |

podobné články

Silnice v Česku namrzají a kloužou, opatrnost je na místě

 
Meteorologové varují před problémy na silnicích, které motoristy doprovázejí prakticky po celé České republice. Silnice namrzají, na některých vozovkách jsou i zbytky rozbředlého či zledovatělého sněhu, sjízdnost vyžaduje od řidičů zvýšenou opatrnost.
21.12.2013 10:02 |

podobné články

Silničáři varují řidiče, cesty v Česku namrzají

 
Na silnicích v Česku se také v noci na pondělí tvořilo náledí, které komplikuje provoz na řadě míst republiky. Silničáři varují před namrzáním vozovek a doporučují větší opatrnost při jízdě. Řidiči mohou narazit také na zbytky sněhu na silnicích.
19.12.2011 09:45 |

podobné články

Řidiči na některých silnicích se už potýkají se sněhem

 
Řidiči ve vyšších polohách na Moravě, východních a severních Čechách se v pátek ráno musí vypořádat se sněhovou kaší, která se na silnicích objevila. Ráno bylo podle meteorologů na severu Moravy lehce nad nulou. Během dne by se mělo dál ochlazovat a sníh se objeví od západu i v Čechách. Na silnicích se bude tvořit náledí se zmrazky.
11.12.2009 07:50 |

podobné články

Silnice opět namrzají. Silničáři radí opatrnost

 
Silničáři v Libereckém kraji varují před náledím. Se zvýšenou opatrností by měli jet řidiči na hlavním tahu z Liberce na Turnov a Prahu, silnice ale namrzají i na Semilsku nebo Českolipsku. Žádné nehody však zatím podle informací policie hlášeny nejsou. 
01.02.2013 07:35 |

podobné články

Zatracené počasí: Nelétala letadla, oteplilo se a pořádně to klouže!

 
Počasí nám opět komplikovalo život. Kdo chtěl v neděli letět třeba do Londýna, měl smůlu. Celý den se tam prostě nelétalo! A na silnicích to v pondělí není o nic lepší. Místo sněhu padají mrznoucí srážky, takže to na nich pěkně klouže. A to nás čeká celý tento týden… Sníh by však měl vydržet až do Štědrého dne..
20.12.2010 11:40 |

podobné články

Řidiči pozor! Na jihu Čech můžou namrzat vozovky

 
Řidiči projíždějící jižními Čechami by měli podle silničářů věnovat jízdě maximální pozornost. Zejména na Prachaticku v lesních úsecích a na mostech komunikace namrzají. Na vedlejších tazích leží místy ujetá vrstva sněhu. Na Českokrumlovsku se mohou řidiči setkat s mlhou. Většina silnic je mokrá, všechny s opatrností sjízdné.
15.01.2014 08:00 |

podobné články

Pozor na náledí! Pokrylo celé Česko a řidiči mají problémy

 
Pozor na náledí! Na celém území Česka to od rána pořádně klouže. Místy navíc led překryl sníh. Kvůli námraze na silnicích se staly už nejméně tři nehody.
20.02.2012 05:50 |

podobné články

Silnice namrzají a leží na nich sníh. Jezděte opatrně!

 
Na silnicích ve vyšších polohách Krkonoš a Orlických hor leží slabá vrstva ujetého sněhu. Ostatní silnice v Královéhradeckém kraji jsou většinou mokré a sjízdné bez omezení. Teploty se dnes ráno v kraji pohybovaly od plus tří do minus dvou stupňů Celsia. Večer by mohlo přijít sněžení.
29.11.2013 08:10 |

podobné články

Silnice po celém Česku namrzají

 
Silnice na většině území České republiky mohou v pondělí ráno kvůli sněžení a dešti namrzat, řidiči by proto měli vyjíždět se zvýšenou opatrností. Teploty se pohybují lehce pod nulou.
03.02.2014 08:00 |

podobné články

Na silnicích to klouže, šoféři nezvládají řízení: Auta končí v příkopech nebo na stromech

 
O tom, že v mrazivém zimním počasí to může na silnicích klouzat, se přesvědčili na Domažlicku hned dva řidiči. Neudrželi svá auta na silnici, nabourali a zranili se.
06.12.2017 14:00 |

podobné články

Jak jezdit na mokré silnici?

 
Všichni to znají, zaprší a na silnicích v Česku je jedna nehoda vedle druhé. Za deště se silnice stávají skutečnou pohromou. Nebezpečí v provozu přitom nevzniká samo od sebe, způsobují ho právě sami řidiči. Ať už bezohlednou jízdou, že ji nepřizpůsobí momentálním podmínkám, tak tím, že neumí řešit krizové situace a zmatkují. Držte se rad Aha!, jak se jako řidič chovat za deště či na mokré vozovce, a jednoduše dokáže v nečasu jezdit bezpečně.
16.10.2012 05:10 |

podobné články

Sníh komplikuje dopravu: Silnice kloužou, řidiči bourají

 
Na silnicích to klouže a řidiči od rána kvůli ledovce a sněhu bourají. Na jihu Čech dokonce nehoda kamionu úplně uzavřela silnici u Želetavy a místo se nedá ani objet. Potíže ale číhají na mnoha dalších místech republiky. Na Vysočině v noci nasadili 70 sypačů. Situace se může ještě zhoršit, výstraha meteorologů před sněhem totiž platí až do čtvrteční desáté hodiny večer.
30.11.2017 07:55 |

podobné články