Článek

Řidič dostal pokutu 1,5 miliónu za překročení rychlosti o 23 km/h

 
Finský podnikatel Reima Kuisla dostal za překročení rychlosti o 23 kilometrů za hodinu závratnou pokutu ve výši 54 tisíc eur, tedy zhruba 1,5 miliónu korun, uvedl v pondělí finský Iltalehti. V této severské zemi se totiž výše pokut určuje na základě příjmů.
04.03.2015 16:21 |

podobné články

Podobné články

Za překročení rychlosti dostal bohatý Švýcar pětimiliónovou pokutu

 
Švýcarský soud potrestal milionáře za překročení povolené rychlosti rekordní pokutou 299 000 švýcarských franků, v přepočtu přes 5,3 miliónu korun. Při určení výše trestu vycházeli soudci kantonálního soudu v St. Gallenu z odhadovaného majetku hříšníka, který podle agentury SDA dosahuje více než 23 miliónů švýcarských franků (přes 400 milionů korun).
07.01.2010 19:30 |

podobné články

Starosta do Silvestra odpouští pokuty za překročení rychlosti

 
Motoristé z Padovy na severovýchodě Itálie nedaleko Benátek byli velmi mile překvapeni ve chvíli, kdy přišli řešit svou pokutu za překročení rychlosti. Byla jim totiž odpuštěna. Starosta města Massimo Bitonci se rozhodl, že bude pokuty až do Silvestra tohoto roku všem odpouštět.
02.01.2015 21:01 |

podobné články

Řidič dostal pokutu za rychlost v Anglii a Novém Zélandu od stejného policisty

 
Je to příběh, nad kterým by člověk v knize asi jen pokrčil obočí. V momentě, kdy dostal britský řidič pokutu za nepřiměřenou rychlost na Novém Zélandu, dostal pocit déjà vu. Strážník Andy Flitton, který mu pokutu udělil, stál již za pokutou, kterou obdržel v severní části Londýna na silniční komunikaci A5.
09.12.2010 08:25 |

podobné články

Řidič dostal za překročení povolené rychlosti pokutu 2,4 miliónu korun

 
Švédský podnikatel Anders Wiklof překročil na padesátce rychlost o 27 km/h. V mnoha zemích by se to vyřešilo menší pokutou, případně i zatížením bodového konta. Wiklof ale ke své smůle přestupek spáchal ve Finsku, kde se pokuty vypočítávají z příjmů a majetku viníka. A protože je Švéd opravdu bohatý, úřady mu nařídily zaplatit v přepočtu 2,4 miliónu korun.
15.10.2013 11:55 |

podobné články

Za mírné překročení povolené rychlosti už nemají být body

 
Zatímco odborníci teprve budou zkoumat dopady průlomového rozsudku Nejvyššího správního soudu, který řekl, že mírné překročení rychlosti nemusí být vždy v rozporu se zákonem, a tudíž i potrestáno, ve Sněmovně už leží novela silničního zákona, která má přinést změnu v řešení takových přestupků.
11.02.2010 06:55 |

podobné články

Senátoři chtějí zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti

 
Senátoři chystají změny v bodovém systému. Za vážné dopravní přečiny chtějí přísnější sankce, za drobné přestupky místo bodů jen pokuty. To by se mělo týkat například překročení povolené rychlosti v obci nejvýše o pět kilometrů v hodině, mimo obec o deset kilometrů za hodinu nebo povinnosti denního svícení a další jednobodové přestupky.
22.06.2010 16:45 |

podobné články

Senát navrhl zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti

 
Senát navrhl zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti, za naměření alkoholu do 0,3 promile nebo nezapnutí světel u vozidla. Zpřísnit chce naopak trest za nepřipoutání se bezpečnostními pásy a ohrožení jiných účastníků provozu.
24.06.2010 11:20 |

podobné články

Malé překročení rychlosti bude bez bodu, schválili poslanci

 
Sněmovna schválila změny bodového trestání řidičů. Jednobodové tresty budou zrušeny, strhnout body nebude možné za malé překročení rychlosti. Zimní pneumatiky budou v podstatě povinné od listopadu do března, vyplývá z upravené senátní novely silničního zákona.
04.02.2011 12:10 |

podobné články

Řidiči za jedno pivo a malé překročení rychlosti nepřijdou o body

 
Bodové tresty řidičů za malé překročení rychlosti i za malé množství alkoholu budou během léta zrušeny, pokuty za to ale zůstanou. Schválila to Sněmovna v rámci novely silničního zákona. Normu nyní dostane k podpisu prezident Václav Klaus.
03.05.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9101 článků)

Dvakrát a dost. V plánu jsou vyšší tresty za porušení rychlosti

 
Současný bodový systém a výše pokut řidiče od dopravních přestupků příliš neodradí. Ministerstvo dopravy proto plánuje zavést další sankce a zvýšit pokuty. Za vysoké překročení rychlosti, tedy v obci o 40 km/h a mimo obec o 50 km/h, by podle ministra dopravy Dana Ťoka měla padnout pokuta až 25 tisíc korun. Zároveň by se hříšníkovi strhlo šest bodů - v případě druhého překročení by tak přišel na rok o řidičák. 
25.10.2015 13:16 |

podobné články

Senátor Stříteský dostal od výboru za rychlou jízdu pokutu dva tisíce

 
Senátní mandátový a imunitní výbor potrestal senátora Jiřího Stříteského (ODS) dvoutisícovou pokutou za překročení povolené rychlosti v obci o devět kilometrů v hodině, které mu v Rybitví na Pardubicku naměřili městští strážníci. Stříteský odmítl zaplatit pokutu na místě, a proto, jak řekl Právu, se rozhodl, aby je ho dopravní přestupek projednal senátní mandátový a imunitní výbor.
21.07.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Stříteský (2 články)

VIDEO: Srazil slovenského policistu, v audi jel 167 km/h

 
Řidič u slovenského Leopoldova záměrně srazil policistu, který se jej snažil zastavit kvůli překročení povolené rychlosti. Řidič jel rychlostí téměř 170 kilometrů za hodinu.
18.06.2010 15:35 |

podobné články

Čech (46) se řítil Slovenskem 220 km/h! Dostal mastnou pokutu

 
Pokutu 800 eur (20.400 Kč) uložili slovenští policisté českému řidiči Janovi (46), který o víkendu jel se svým vozem Audi R8 na dálnici na západě země rychlostí 220 kilometrů v hodině. Maximální povolenou rychlost tak překročil o 90 kilometrů v hodině, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Elena Antalová. Řidič pokutu zaplatil.
30.04.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (193 článků)

VIDEO: Řidič polského autobusu zkolaboval, vůz museli řídit cestující

 
Jen krůček od tragédie se nacházeli pasažéři na palubě polského autobusu. Uprostřed cesty totiž jejich řidič znenadání zkolaboval, a autobus se tak nekontrolovatelně řítil dál po silnici. Situaci zachránila dvojice žen, která se pohotově chopila volantu. Další články k tématu: Řidič autobusu boural kvůli mrtvici, tvrdí dopravce. Policie to prověří Za srážku drezíny s autobusem mohli řidič i výpravčí, zjistila policie Při srážce autobusů v Brně se zranilo devatenáct lidí, nejhůř řidič Dodávka dvakrát narazila do autobusu plného dětí, spolujezdec zemřel Oceněný řidič autobusu najel v Hradci 1,5 milionu kilometrů bez nehody Za nehodu českého autobusu může řidič, tvrdí chorvatská média Horší už je snad jen válka, říká o nehodách autobusů šéf záchranky
01.03.2013 18:20 |

podobné články

VIDEO: Řidič vyškolil policajta na silnici

 
Jak snadné může být přesvědčit policistu, že proti vám vlastně nemá "nic v ruce", dokázal tento řidič. Byl zastaven policistou, který ho chtěl pokutovat za překročení rychlosti. Řidič se ale nedal a chtěl vidět nějaké důkazy. Ty mu policista nebyl schopný poskytnout a začal koktat a červenat se.
09.12.2010 05:15 |

podobné články

Festival Mighty Sounds dostal od hygieny pokutu 420 tisíc korun

 
Jeden z největších hudebních festivalů v Evropě, táborský Mighty Sounds, dostal od českobudějovické krajské hygienické stanice pokutu 420 tisíc korun. Během loňského ročníku mělo dojít k překročení povolené hladiny hluku. Podle Markéty Štěchové, členky organizačního týmu festivalu, je pokuta nepřiměřeně vysoká a pořadatelé se proti rozhodnutí hodlají odvolat.
02.04.2014 16:00 |

podobné články

Řidič dostal pokutu za smrkání za volantem, ohrožoval prý provoz v zácpě

 
Devětatřicetiletý Michael Mancini ze skotského Prestwicku dostal pokutu za to, že při zácpě na silnici v centru města Ayr začal smrkat do kapesníku. Tvrdí, že ho okamžitě obklopila hlídka čtyř policistů a udělila mu pokutu za to, že se nevěnoval řízení.
29.01.2010 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Mancini (1 článek)

Čech dostal v Rakousku pokutu za rychlost 212 km/h

 
Pokutu 725 eur (asi 19 300 korun) dostal v Rakousku český automobilista, který jel v pátek večer po dálnici rychlostí 212 kilometrů v hodině. Řidič výrazně překročil tempo na úseku, na kterém byla povolená stokilometrová rychlost.
23.05.2009 14:50 |

podobné články

Řidič dostal pokutu za rychlou jízdu v DeLoreanu. Nechtěl jsem cestovat časem, bránil se

 
Fanoušek filmové trilogie Návrat do budoucnosti dostal pokutu za vysokou rychlost, když se ve svém autě proháněl rychlostí 88 mil za hodinu.
15.09.2016 17:45 |

podobné články