Článek

Režisérka vzpomíná na konkurz s Tomášem Holým: Co se jí nelíbilo a proč ho poslala domů?

 
Kdo by neznal slavnou českou komedii Jak vytrhnout velrybě stoličku! Tenhle evergreen, který včera znovu reprízovala Česká televize, snad nikdy neomrzí. Znáte však zákulisí samotného natáčení, od kterého uplynulo už více než pětatřicet let?
07.03.2015 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Holý (60 článků)
Podobné články

Dětská hvězda Tomáš Holý (†21) by měl 50. narozeniny: Sex s Bílou v bytě Vondráčkové!

 
Herec Tomáš Holý (†21) by oslavil 50. narozeniny. Navíc 8. března uplynulo 28 let od smrti. V den, kdy Tomáš svým autem nedaleko severočeské Kytlice narazil do stromu, už ale dávno herectví opustil a randil se začínající zpěvačkou Hankou Zaňákovou, respektive Lucií Bílou (51)... Právě s Holým Bílá žila v podnájmu, který jí »dohodil« Jiří Vondráček u své megaslavné sestry Heleny Vondráčkové. Ta už v tu dobu měla vilu v Řitce, pořád si ale držela i pražský byt v Přemyslově ulici. „Ano. Jirka mi sehnal podnájem, kde jsem v té době bydlela se svou láskou Tomášem Holým,“ přiznává dnes Lucie. Kdyby zdi toho pražského bytečku mohly vyprávět, to by asi byly příběhy... A jako by se i v Lucii otevřela stavidla vzpomínek, poprvé promluvila i o samotném Vondráčkovi! „S Jirkou jsem prožila krásné dva roky v jedné skupině. Jirka byl kapelník naší skupiny, skvěle zpíval, hrál na klávesy, ale byl to i kamarád. Napsal pár skvělých písniček a on s jeho ženou patří dodnes mezi ty, které mám ve velké úctě a kdykoliv je ráda vidím,“ říká dnes Bílá po letech ignorace. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/38260/tajemstvi-lucie-bile-milence-si-vodila-k-vondrackove.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
09.03.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2236 článků) , Helena Vondráčková (925 článků) , Tomáš Holý (60 článků) , Jiří Vondráček (80 článků) , Lucie Vondráčková (1121 článků) , Jiří Holý (21 článků) , Jiří Holý (21 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Rozloučení s Holým (†86): Rodina odmítla kamarády herce

 
Jen rodina a několik desítek přátel se včera v Malé síni strašnického krematoria rozloučili s hercem Jiřím Holým (†86). Z kolegů přišla pouze Gabriela Vránová (70) s manželem Jiřím Kepkou.
19.11.2009 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Holý (21 článků) , Gabriela Vránová (102 článků) , Jiří Holý (21 článků)

Do manželství vstoupili s holým zadkem

 
VIDEO: Kelly a Lee z britského Birminghamu se rozhodli slib manželský učinit bez oděvu. Do společného života tedy vstoupili doslova s holým zadkem.
17.03.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Barbara Blank (159 článků)

Jennifer Lopez: Holý zadek, ale jinak je dost bohatá!

 
S holým zadkem skončila v Las Vegas už celá armáda hráčů, kteří v kasinech americké metropole hazardu prosázeli kalhoty. A s holým zadkem se o víkendu v Las Vegas ukázala i hvězdná Jennifer Lopez (42).
27.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (729 článků)

Žižkov vyhodil kouče Pulpita: S holým zadkem!

 
Jak chudák do ještě větší bídy přišel… Fotbalový Žižkov včera vyhodil trenéra Martina Pulpita (44). Klub, který páchne korunou a dřepí u dna ligové tabulky, ho vyhnal doslova s holým zadkem.
24.11.2011 12:05 |

podobné články

Lidé se naposledy rozloučili se světoznámým chemikem Antonínem Holým

 
Rodina, kolegové, přátelé, ale i čelní politici se přišli v úterý naposledy rozloučit se světoznámým chemikem Antonínem Holým. Pohřeb proběhl v poklidu ve Velké obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích.
24.07.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Holý (20 článků)

Lidé se rozloučili s věhlasným chemikem Antonínem Holým

 
S chemikem Antonínem Holým se v úterý do pražského strašnického krematoria přišly rozloučit zhruba tři stovky lidí. Světoznámý vědec, který stojí mimo jiné za objevem nových antivirotik využívaných při léčbě AIDS či žloutenky, zemřel minulý týden ve věku 75 let.
24.07.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Holý (20 článků)

Lidé se rozloučili se světoznámým chemikem Holým, zúčastnil se i Nečas

 
Přibližně tři stovky lidí se dnes přišly do Velké síně strašnického krematoria rozloučit se světoznámým chemikem, objevitelem nových antivirotik Antonínem Holým. Odborník, kterého jeho kolegové považují za ikonu české vědy, zemřel po těžké nemoci v pondělí 16. července ve věku 75 let.
24.07.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Holý (20 článků)

Špičky české politiky se rozloučily s Antonínem Holým

 
S Antonínem Holým, českým chemikem světového formátu, se přišlo v úterý ráno rozloučit na tři stovky lidí. Mezi smutečními hosty nechyběl ani předseda vlády Petr Nečas nebo ministr zdravotnictví Leoš Heger. Antonín Holý zemřel po těžké nemoci v pondělí 16. července ve věku 75 let.
24.07.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků) , Antonín Holý (20 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Exministr Bendl z ODS: Sankce proti Rusku jsou nesmysl. Vyjdeme z toho s holým zadkem. Lidé se u nás i díky ODS nemají špatně

 
ROZHOVOR Exministr zemědělství a poslanec ODS Petr Bendl považuje sankce proti Rusku za hloupý krok, který neposune úroveň demokracie na východě ani o milimetr a způsobí jen to, že naše trhy obsadí někdo jiný a my z toho vyjdeme s „holým zadkem“. Bendl věří, že se nejpozději do dvou volebních období podaří získat občanským demokratům zpět důvěru voličů. Nyní prý ANO ve sněmovně projde, co by v žádném případě ODS u občanů neprošlo.
26.08.2014 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Exministr Bendl z ODS: Sankce proti Rusku jsou nesmysl. Vyjdeme z toho s holým zadkem

 
ROZHOVOR Exministr zemědělství a poslanec ODS Petr Bendl považuje sankce proti Rusku za hloupý krok, který neposune úroveň demokracie na východě ani o milimetr a způsobí jen to, že naše trhy obsadí někdo jiný a my z toho vyjdeme s „holým zadkem“. Bendl věří, že se nejpozději do dvou volebních období podaří získat občanským demokratům zpět důvěru voličů. Nyní prý ANO ve sněmovně projde, co by v žádném případě ODS u občanů neprošlo.
26.08.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Janek Ledecký s holým zadkem: Do starého železa ještě nepatří!

 
S hambatými PFkami se letos roztrhl pytel! Po kutilovi Láďovi Hruškovi (38), který s holým zadkem přál fanouškům hned na Silvestra, vystrčil vysportovanou řiť i zpěvák Janek Ledecký (54)!
02.01.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Ledecký (274 článků) , Ladislav Hruška (63 článků)

Takhle jste ji ještě neviděli: Dolinová dorazila na konkurz bez zubu. S oteklou tváří nemohla mluvit, natož zpívat

 
Na herečku Michaelu Dolinovou  (51) se na konkurzu na muzikálovou parodii 50 odstínů šedi čekalo, dokud nepřijde od zubaře. A pak ji režisér Antonín Procházka stejně poslal domů. "Byl to nejkratší konkurz v mém životě," svěřila nám Míša a my se režisérovi ani nedivili, že ji nechtěl trápit. Dost už ji potrápil stomatolog.
30.06.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Dolinová (149 článků) , Antonín Procházka (17 článků)

Jak se natáčí Výměna manželek? Štáb musel i do rodiny, kde byly vši a filcky, vzpomíná režisérka Jana Rezková

 
Obětovala natáčení soukromý život. Režisérka show Výměna manželek Jana Rezková (50) »žije« v cizích rodinách přes deset let. Byla vystavena jak špíně nebo vším, tak i hádkám, slzám, ale i lásce. Naposledy řešila nečekané neštěstí ve vlastním týmu…
27.09.2015 05:10 |

podobné články

Rozvod Erbové a Řepky: Stane se z Vlaďky milionářka díky domu za 35,5 milionu korun?

 
I když do manželství s Tomášem Řepkou vstoupila Vlaďka Erbová (36) lidově řečeno s holým zadkem, je téměř jisté, že po jeho skončení bude mít hezky tvarované pozadí luxusně oblečené. Jedinou rozumnou věcí, kterou fotbalista před svatbou udělal, je předmanželská smlouva. Její obsah ale neznáme, tak doufejme, že hraje v jeho prospěch.
07.08.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (993 článků) , Vlaďka Erbová (926 článků)

Na SkyEurope Airlines byl vyhlášen konkurz!

 
Soud v Bratislavě vyhlásil konkurz na majetek nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope. SkyEurope už před více než týdnem zastavila lety, protože nezískala peníze k dalšímu provozu.
09.09.2009 09:55 |

podobné články

Chcete hrát v ulici? Konkurz na tři role

 
Nekonečný seriál TV Nova vyhlašuje konkurz na tři nové postavy. Budou hrát s Terezou Brodskou.
09.12.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Brodská (209 článků)

Nekonečný seriál TV Nova Ulice vyhlašuje konkurz!

 
V sobotu 12. prosince 2009 proběhne v prostorách pražského Kulturního centra Vltavská veřejný konkurz na obsazení tří nových postav nejsledovanějšího denního seriálu TV Nova Ulice.
10.12.2009 11:00 |

podobné články