Článek

Revoluce v Rakousku se odkládá, píše Vojtěch Varyš

 
Rakouská revoluce se odkládá, komentuje v dnešním vydání MF Dnes výsledky rakouských prezidentských voleb komentátor Vojtěch Varyš.
24.05.2016 06:55 |

podobné články

Podobné články

To jste už přehnali, upozorňuje Varyš v MF Dnes ty, které děsil Norbert Hofer

 
Nad proběhlými prezidentskými volbami v sousedním Rakousku se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí její komentátor Vojtěch Varyš.
06.12.2016 09:50 |

podobné články

Lyžování v Rakousku

 
Pokud si chcete opravdu vychutnat vaší zimní dovolenou a lyžování, Rakousko je ideálním místem. Je zemí jako stvořenou pro vaši pohádkovou zimní dovolenou. Zážitky z vašich zimních dovolených trávených v rakouských horách, budou patřit mezi vaše nejkrásnější vzpomínky. Dlouhé a chladné zimy zaručují výborné sněhové podmínky po celou zimní sezónu, a tak se nemusíte bát nedostatku sněhu. Aktivně si vaši zimní dovolenou v Rakousku vychutnáte na svazích upravených sjezdovek, na běžeckých tratích, ale třeba i při zábavném sjezdu na saních. Po náročných dnech si můžete odpočinout a nasbírat potřebnou energii ve wellness centrech, při procházkách kouzelnou přírodou nebo nad hrnkem horkého kakaa u kachlových kamen ve vaší pronajaté chatě. Lyžování v alpách v Rakousku Rakousko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro lyžování ve střední Evropě. Je známé svými krásnými, stále upravenými sjezdovkami, běžeckými stopami v pohádkových lesích a na vrcholcích hor. Lyžovat v Rakousku se dá na plných 22 000 kilometrech sjezdovek v  nadmořských výškách 544 až 3 440 m. Naleznete zde tratě pro všechny lyžařské úrovně. Rakouské lyžařské školy nabízejí hodiny lyžování i snowboardingu od začátečníků po pokročilé, a to jak pro jednotlivce, tak i pro větší skupiny. Lyžařské oblasti v Rakousku nabízejí svým návštěvníkům krásná moderní střediska na velmi vysoké úrovni a jedinečný komfort. Lyžování na ledovcích Proč lyžovat jen v zimě? Ledovce nabízejí od podzimu do jara ty nejlepší podmínky pro lyžování – úžasné sjezdovky s jistotou sněhu a krásného počasí. A k tomu jako bonus,  dechberoucí výhledy do okolní alpské krajiny z ledovcových masivů. V Rakousku můžete lyžovat v podstatě celý rok. Jedním z míst, kde si můžete lyžování užívat po celý rok, je ledovec Hintertux v Tuxerských Alpách. Dalším ledovcem s celoročním provozem je Stubaital, kde je nejlepší lyžování v květnu. Na Stubaiském ledovci naleznete 43km sjezdovek všech úrovní. Můžete si zde vychutnat široké a dlouhé... Čtěte více Příspěvek Lyžování v Rakousku pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

I Galileo boural pověry, hájí vědec petici českých akademiků proti xenofobii. Nemáte respekt k názorům obyčejných lidí, oponuje novinář

 
Zcela rozdílné názory zastávají k výzvě českých vědců proti strachu z uprchlíků komentátor MF Dnes Vojtěch Varyš a vědec zabývající se buněčnou biologií Boris Cvek. Zatímco Cvek poukazuje na to, že jednou z rolí vědců je osvěta společnosti, Varyš soudí, že akademici dále polarizují již tak rozštěpenou společnost.
19.08.2015 12:13 |

podobné články

Další rána ČT po jejím průšvihu. Varyš účtuje: Nálepkování, stále stejní „experti“, snaha jedny znevěrohodnit, druhým nábožně naslouchat...

 
Nad tím, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vytkla České televizi, že její pořad o prezidentských volbách v USA, konkrétně speciál Americká volební noc, byl krajně nevyvážený, se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí její komentátor Vojtěch Varyš.
14.01.2017 08:20 |

podobné články

Rakousko vzhůru nohama. Volby prezidenta prý otevřely stavidla

 
Politické dění v Rakousku týden před druhým kolem prezidentských voleb analyzoval na názorové straně dnešní Mladé fronty Dnes její redaktor Vojtěch Varyš.
14.05.2016 10:55 |

podobné články

Komentátor ukázal, kdo bude premiérem. Ten, který jím už je

 
Novým premiérem nebude ani Bohuslav Sobotka, ani Michal Hašek, píše komentátor Vojtěch Varyš v Reflexu.cz. Zamýšlí se nad tím, kdo by se jím mohl stát, až dochází k závěru, že prezident Zeman jmenuje premiérem Jiřího Rusnoka.
31.10.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9453 článků) , Michal Hašek (2309 článků) , Jiří Rusnok (1832 článků) , Jiří Zeman (1072 článků)

Odchod Junckera je prý jen otázkou času. Nahradit by ho mohl tento německý politik

 
Odchod šéfa Evropské komise Jeana-Clauda Junckera z funkce je jen otázkou času, protože hůl už nad ním zlomila i německá kancléřka Angela Merkelová, píše v dnešní Mladé frontě Dnes její komentátor Vojtěch Varyš. Zamýšlí se také nad tím, kdo by mohl Junckera nahradit.
09.07.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2083 článků)

Merkelové bude po masakru v Berlíně horko, ale přežije. Toto je prý hlavní důvod

 
Nedávný berlínský útok na vánočním trhu může pozicí německé kancléřky Angely Merkelové notně zacloumat, píše v dnešní Mladé frontě Dnes její komentátor Vojtěch Varyš.
27.12.2016 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2083 článků)

Jásání nad holandskými volbami ukazuje, v jakém chaosu je svět. Junckerovskou Evropu fakt nezachráníte, varuje komentátor

 
Přestřelka s tureckým prezidentem Erdoganem zajistila nizozemskému premiérovi Marku Ruttemu volební vítězství. To však neznamená konec protimuslimských nálad. Naopak, píše v dnešní Mladé frontě Dnes její komentátor Vojtěch Varyš.
17.03.2017 09:45 |

podobné články

3 nejvýznamnější revoluce v historii, o kterých jste nikdy neslyšeli

 
Čtvrteční státní svátek bude patřit výročí 17. listopadu - krom oficiálního “dne boje za svobodu a demokracii” taktéž historickému datu Sametové revoluce. Společenské změny v dějinách obecně mají podobu nejrůznějších tvarů a chutí. Zatímco ty nejznámější revoluce zřejmě znáte ještě z hodin dějepisu, tři bizarní revoluce, jež ovšem kriticky změnily podobu moderního světa, vás zřejmě překvapí.
17.11.2016 11:05 |

podobné články

Oslavovat práci dnem volna je absurdní, komentuje server

 
Komentátor časopisu Týden Vojtěch Varyš nemá moc rád Svátek práce. Podle něj se stejně chce každý práci spíše vyhnout – tak proč ji oslavovat? Ještě navíc dnem volna.
01.05.2012 11:35 |

podobné články

V časopisech Týden a Instinkt se výrazně mění redakční tým

 
V časopisech Týden a Instinkt v pražské Panské ulici se výrazně mění tým. Instinkt se rozhodla opustit dlouholetá zástupkyně šéfredaktora Marcela Pecháčková, odchází též redaktorka Andrea Votrubová a fotoprodukční Veronika Hádková. Z Týdne se rozhodl odejít kulturní redaktor Vojtěch Varyš, šéf grafického oddělení Michal Vocel a jeho kolega Jakub Zykl, Panskou opouští též Jana Šafaříková z rubriky Moderní život,
24.05.2012 11:15 |

podobné články

Praha je mrtvé město a jediní, kdo se v ní trochu baví, jsou homosexuálové, zaznělo z novin

 
Komentátor MF Dnes Vojtěch Varyš se vyjádřil k průvodu Prague Pride. V České republice podle něj neprobíhá masová perzekuce homosexuálů, ale jen jakási lhostejnost k nim. Jelikož v mnoha zemích Afriky či Asie ale pronásledování gayů a lesbiček stále trvá, je podle něj dobře, že se do akce zapojila i pražská primátorka.
15.08.2015 07:45 |

podobné články

Západ se klaní univerzálním lidským právům podobně jako muslimové Koránu, míní Tomský

 
Prostupuje Českem stále mohutnější vlna xenofobie, nebo jde jen o obyčejný strach? O tom ve středečních Událostech, komentářích České televize diskutovali egyptolog Miroslav Bárta, komentátor MF Dnes Vojtěch Varyš a publicista Alexandr Tomský. Došlo k dalšímu tvrdému střetu nad výzvou akademiků proti nárůstu xenofobie související s uprchlickou krizí. Před kamerami ČT byl zmíněn i server ParlamentníListy.cz.
19.08.2015 22:41 |

podobné články

Slovo do vlastních řad z MF DNES: Politická korektnost zašla příliš daleko. Lidé už se jí smějí

 
Komentátor Vojtěch Varyš se zostra pustil do politické korektnosti. Ačkoli je jistě bohulibé nepoužívat slova, která mohou druhé lidi urážet, nesmí to vést ke společenské cenzuře či autocenzuře. Stejně hrozivě vypadá, když se z korektního výrazu stane postupem času spíše nadávka. To si potlačovaný přirozený život našel vlastní cestu různým tlakům navzdory.
31.10.2015 08:56 |

podobné články

Proč se člověk stane teroristou? Problém může být v našem západním systému

 
Komentátor MF Dnes Vojtěch Varyš si klade otázku, proč se lidé radikalizují. Řada současných politiků si buduje kariéru na tom, že brojí proti islámu jako učení nabádajícímu k radikálnímu chování, ale může to být i jinak. Islám je možná jen prostředkem k ventilaci přirozené lidské potřeby, která je dnes na Západě potlačená a hledá si vlastní cestu.
04.12.2015 10:11 |

podobné články

Německo se může rozpadnout. Lidé prý mají dost šéfování z Berlína

 
Komentátor Vojtěch Varyš v textu pro sobotní MF Dnes konstatuje, že hranice řady evropských států jsou natolik mladé, že se mohou měnit. Z výuky dějepisu si přece všichni pamatujeme, že Polsko jeden čas vůbec neexistovalo. Teď ale nejde ani tak o Polsko, jako spíše o Německo a EU. Tu fakticky řídí kancléř z Berlína a lidem se to přestává líbit. Možná přišel čas vrátit vládu do regionů.
02.01.2016 09:51 |

podobné články

Vládce Bavorska škádlí Merkelovou. Čtěte více o pozadí sporu

 
O bavorském premiérovi a předsedovi CSU Horstu Seehoferovi se v dnešním vydání MF Dnes rozepsal komentátor Vojtěch Varyš.
17.05.2016 11:50 |

podobné články

Novinář: Vzpomínáte? Němci vítali migranty. Orbán byl za zločince. Šílená naivita, šílený selhání, šílenej omyl

 
Ke kauze televize Prima, která svým redaktorům údajně nařídila informovat o uprchlické krizi výhradně v negativním duchu, se na sociální síti vyjádřili dva novináři. Prvním je redaktor Mladé fronty Dnes Vojtěch Varyš, druhým pak Tomáš Poláček z Reportér magazínu.
02.06.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vojtěch (20 článků)