Článek

Resorty zemědělství a zdravotnictví se hádají kvůli penězům a hygienikům

 
Ministerstvo zemědělství (MZe) chce převést pod své organizace kontroly restaurací a další kompetence hygieniků, kteří spadají pod ministerstvo zdravotnictví. Kvůli tomu také navrhuje převod 109 milionů korun ze zdravotnictví do svého rozpočtu. Vyplývá to z novely zákona o potravinách, kterou MZe poslalo do připomínkového řízení. Ministerstvo zdravotnictví s návrhem nesouhlasí, řekla ČTK Dana Šalamunová z tiskového oddělení úřadu.
02.08.2015 10:51 |

podobné články

Podobné články

Páry se nejvíc hádají kvůli penězům, sex je až na 5. místě

 
Hádky se nevyhnou téměř žádnému páru. Podle nového průzkumu se partnerské dvojice nejčastěji hádají kvůli penězům. Finance jsou zdrojem rozbrojů u třetiny párů.
08.06.2009 14:05 |

podobné články

Finance a vnitro. Dva resorty, o které prý vzplála bitva

 
Nejsou důležité posty, ale programová shoda. Toto opakují všichni politici vždy, když se sestavuje vláda. Deník E15 ale připomíná, že expremiér Petr Nečas (ODS) oslabil svou stranu, když silové resorty nechal koaličním partnerům, finance a diplomacii získala TOP 09, vnitro Věci veřejné. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nechce dopadnout stejně a přetahuje se s ANO miliardáře Andreje Babiše o klíčové resorty.
14.11.2013 17:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12385 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Piráti se prý hádají kvůli penězům za úspěšné volby. Předsedu už to nebavilo, tak odstoupil

 
Pirátům v čele s Ivanem Bartošem se v celku podařilo uspět jak v říjnových sněmovních volbách, tak především ve volbách do europarlamentu, kde jim křeslo europoslance uteklo jen o vlas, když získali bezmála 4,8 procenta hlasů. To straně přineslo i miliony korun od státu. A podle sobotních Lidových novin se právě kvůli nim teď Piráti hádají. Právě peníze prý mohou za odchod Ivana Bartoše z čela strany.
07.06.2014 08:35 |

podobné články

Poslanci se hádají kvůli penězům pro obce

 
Zákonodárci se ve středu ve Sněmovně dohadují kvůli penězům pro stát, kraje a obce. Zákon o rozpočtovém určení daní vrátil do dolní komory Senát s pozměňovacím návrhem, aby obce dostaly vyšší podíl z DPH. Zároveň by ale měly přijít o podíl na daních vybraných od podnikatelů, což představuje asi 1,2 miliardy korun. Proti tomu protestuje opozice.
16.12.2015 12:55 |

podobné články

Ministr Brabec: Dělejme kroky pro to, aby Česká republika nezůstala na suchu

 
Resorty životního prostředí a zemědělství spolu s dalšími organizacemi připravují krizový plán boje se suchem. Z programů Ministerstva zemědělství by tak v budoucnosti mělo být možné financovat obecní nádrže, které jsou vodními prvky v krajině. Také se chystá nový dotační program na obnovu, výstavbu a rekonstrukci rybníků či program pro podniky povodí pro to, aby mohly obnovovat malé vodní nádrže. Tyto a další informace zazněly na konferenci „Provoz vodovodů a kanalizací“, která se konala v Čestlicích. Zúčastnily se jí téměř čtyři stovky lidí. Nechyběl ani ministr životního prostředí Richard Brabec, náměstek ministra zemědělství Aleš Kendík, předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl či František Barák, předseda představenstva Sdružení vodovodů a kanalizací ČR, které akci uspořádalo.
09.11.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (325 článků) , František Lukl (47 článků)

Hygienikům se nelíbí Bendlova potravinová reforma

 
Návrh na změnu kontrol a označování potravin, který připravil ministr zemědělství Petr Bendl, povede podle hygieniků k destabilizaci celého systému kontrol restaurací v Česku. Dva dny před tím, než největší změnu tuzemského potravinového práva od vstupu země do Evropské unie projedná vláda, nedošlo k dohodě. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
30.04.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Hygienici se bouří. Jurečka jim chce sebrat kontroly restaurací

 
Je to bitva o dozor nad kvalitou jídla v Česku. Namísto krajských hygienických stanic by měli podle novely zákona o potravinách restaurace a bary kontrolovat inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Tedy jen lidé spadající pod ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL). To se ale hygienikům vedeným Vladimírem Valentou nelíbí, inspektoři podle nich nemají potřebné zdravotnické vzdělání a nebudou moci ověřit zdravotní způsobilost zaměstnanců zařízení.
27.10.2015 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (59 článků)

Ministr Bendl: Evropští ministři zemědělství jednali v Bruselu

 
Ministr zemědělství Petr Bendl se dnes v Bruselu zúčastnil prvního zasedání Rady pro zemědělství a rybářství za kyperského předsednictví. Ministři zemědělství zaměřili svou pozornost na otázku, jak předcházet rizikům a krizím v zemědělství. Dalšími tématy byla mimo jiné aktuální situace v sektoru mléka a náhled na proces reformy SZP z pohledu platebních agentur.
16.07.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků) , Petr Rada (187 článků)

V Česku udeřila chřipková epidemie. Po cestě MHD si myjte ruce a vyhněte se davům

 
V celém Česku je chřipková epidemie, pacientů přibývá ve všech krajích. Na 100 tisíc lidí připadá 1722 nemocných, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Oproti minulému týdnu stoupl jejich počet o 18 procent. Údaje hlásí lékaři krajským hygienikům a nemocných, kteří nepřišli do ordinací, tak může být ještě víc. O epidemii se hovoří, když se počet pacientů pohybuje mezi 1600 až 1800 nemocnými na 100 tisíc lidí.
02.02.2018 16:05 |

podobné články

ABL půjde jen do tendrů, které nevypíší resorty pod VV

 
Budoucí ministr dopravy Vít Bárta (VV) přestal být padesátiprocentním spoluvlastníkem ABL, jedné z největších bezpečnostních agentur v Česku. Jeho bratr Matěj ve středu novinářům sdělil, že vlastníky ABL se stal on a jeho žena Stanislava. Nevyloučil přitom, že by se jeho firma neucházela o státní zakázky, nehodlá se však zapojovat do konkurzů vypsaných resorty pod správou Věcí veřejných.
07.07.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Peake je připravena zvážit angažmá ve vládě, pro VV chce čtyři resorty

 
Předsedkyně poslaneckého klubu VV a neúspěšná kandidátka na nejvyšší stranický post Karolína Peake v rozhovoru pro Právo uvedla, že Věci veřejné by se neměly vzdát nároku na čtyři ministerstva. Připustila rovněž, že by ve vládě mohla sama zasednout, pokud by jí někdo takovou nabídku předložil. V současnosti má VV ve správě dva resorty, o uspořádání kabinetu bude jednat K9 příští týden.
25.05.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Ministerstvo financí nabídlo možnost zapojení do prověrky hospodaření všem resortům

 
S možností zapojení do prověrek hospodaření oslovilo Ministerstvo financí všechny koaliční resorty dopisem prvního náměstka Lukáše Wagenknechta dne 27. března na úrovni prvních náměstků. Není tudíž pravda, že by nabídka ze strany Ministerstva financí na ostatní resorty nepřišla.
05.06.2014 19:56 |

podobné články

Sobotka a Němeček budou diskutovat o českém zdravotnictví. Bez Babiše

 
O stavu českého zdravotnictví, vizích, záměrech i očekávaných změnách ve zdravotnictví budou dnes diskutovat na konferenci Zdravotnictví 2015 premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) a hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD) se zástupci lékařů, nemocnic, zdravotních pojišťoven, zaměstnavatelů i odborů. Největší kritik současného zdravotnictví ministr financí Andrej Babiš (ANO) na setkání v hotelu Diplomat ohlášen není.
27.11.2014 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12385 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Svatopluk Němeček (368 článků) , Jiří Němeček (40 článků)

V Havlíčkově Brodě se hádají kvůli „hajzlíkům“

 
Netradiční problém mají v Havlíčkově Brodě na Vysočině. Zastupitelé se tu hádají kvůli toaletám. Kdo a za kolik a jak si odskočí „na malou nebo na velkou“, takové starosti zajímají nejen starostu, ale i zástupce města.
30.06.2011 15:00 |

podobné články

Zmrzlina Baby Gaga z mateřského mléka je opět v prodeji. Lady Gaga zuří

 
Majitelé zmrzlinárny Icecreamists v londýnském Covent Garden oslavují. Poté, co je napadla Lady Gaga kvůli zneužití dobrého jména a úřady zakázaly prodej zmrzliny Baby Gaga ze zdravotních důvodů, pochoutka z mateřského mléka je opět v prodeji. Provozovatel Matt O´Connor totiž hygienikům doložil, že mateřské mléko podstupuje potřebná laboratorní vyšetření a je nezávadné.
11.03.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1286 článků)

Lidovci souhlasí s koaliční smlouvou. Požadují ministerstvo zemědělství

 
Celostátní konference KDU-ČSL v neděli schválila koaliční smlouvu s ČSSD a hnutím ANO. Oznámil to předseda strany Pavel Bělobrádek. Podle něj ale bude ještě třeba dojednat obsazení ministerstev. Senátor Jiří Čunek v průběhu jednání řekl, že strana by se mohla spokojit se dvěma resorty, jedním by ale muselo být zemědělství.
15.12.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (634 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Díky za nabídku, ale trváme na zemědělství, shodli se lidovci

 
KDU-ČSL trvá na tom, že strana má v případné koaliční vládě získat ministerstvo zemědělství. Lidovci tak odmítli nabídku ČSSD na resorty práce a dopravy. Ve čtvrtek večer to v průběhu jednání celostátního výboru strany řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. S partnery z ČSSD a hnutí ANO ale chtějí dál o vzniku společného kabinetu jednat.
19.12.2013 20:37 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Lidovci mají nabídku na zemědělství a kulturu

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nabídl lidovcům posty ministrů zemědělství a kultury. Potvrdil to šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Třetím ministrem by byl vicepremiér bez portfeje. Bělobrádek však nevidí příliš optimisticky, že by strana návrh akceptovala, neboť požaduje tři plnohodnotné resorty.
20.12.2013 14:47 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Pavel Bělobrádek (1496 článků)

Dělají si legraci? Lidé kvůli povodním trpí, politici se hádají a vedou předvolební boj

 
Za toto asi nikdo z Prahy své zastupitele nepochválí. Místo toho, aby se pražští politici spojili a udělali pro lidi maximum možného, hádají se a obviňují jeden druhého, že si z povodní dělají předvolební kampaň.
03.06.2013 15:30 |

podobné články