Článek

Replika vlaku legionářů vyjíždí na pouť Českem

 
Legiovlak složený z 11 zrekonstruovaných vagónů odstartuje ve středu svou pouť po Česku a Slovenské republice. Na nádražích vždy po několik dnů lidem představí život a boje československých vojáků na cestě po Transsibiřské magistrále. První zastávkou bude ve středu Mladá Boleslav.
19.05.2015 17:46 |

podobné články

Podobné články

Zeman navštívil repliku vlaku československých legionářů a pravil...

 
Do Stochova na Kladensku dnes dorazila replika vlaku československých legionářů, kterým se přepravovali v Rusku v letech 1918 až 1920. Malé středočeské nádraží se stalo jeho poslední zastávkou v letošním roce. Muzeum československých legií na Rusi si přijel prohlédnout prezident Miloš Zeman, který ocenil statečnost a význam legionářů pro stát.
13.12.2015 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20434 článků)

Zeman obdivoval vlak legionářů. Prezidenta o holi zaujala dřevěná noha

 
Lidé ve Stochově na Kladensku měli při neděli hned dva nové zážitky. Na malé středočeské nádraží dorazila replika vlaku československých legionářů, kterým se přepravovali v Rusku v letech 1918 až 1920. K tomu přijel i skutečný prezident Miloš Zeman, aby si muzeum československých legií na Rusi prohlédl. Zeman ocenil statečnost a význam legionářů pro stát.
13.12.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20434 článků)

V Praze se dnes představí replika vlaku legionářů

 
Na pražském Nákladovém nádraží Žižkov se dnes představí replika vlaku, pomocí kterých českoslovenští legionáři za první světové války ovládali Transsibiřskou magistrálu. Vytvořen byl při příležitosti 100 let od vzniku legií. Na pražském Vítkově se také při této příležitosti uskuteční na den přesně po 100 letech rekonstrukce slavné přísahy České družiny.
11.10.2014 06:16 |

podobné články

Přes tisíc českých katolíků odjelo do Izraele na národní pouť

 
Více než tisíc českých katolíků z celé republiky už odletělo do Izraele, kde v pátek začíná národní pouť. Doprovází je i většina českých a moravských biskupů v čele s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Národní čtyřdenní pouť se do Izraele pořádá po 73 letech, jde o největší pouť českých věřících do Svaté země v historii. V neděli pouť vyvrcholí v Jeruzalémě, řada poutníků ale v Izraeli zůstane i příští týden, řekl v telefonickém rozhovoru Pavel Dokládal, pověřený koordinátor národní pouti Českou biskupskou konferencí. 
07.11.2013 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (815 článků)

Replika slavného legionářského vlaku je v Praze. I s původními kulomety

 
Věrná replika vlaku, který v době první světové války křižoval Transsibiřskou magistrálu, ve čtvrtek slavnostně vypustila páru na pražském Nákladovém nádraží Žižkov. Tam bude od soboty 11. října k vidění pro veřejnost, aby tak připomněla slávu a zvýšila povědomí o Československých legiích v Rusku.
09.10.2014 19:41 |

podobné články

Treťjak chce snížit počet legionářů v KHL, aby Rusko uspělo na olympiádě

 
Prezident ruské hokejové federace Vladislav Treťjak by rád snížil počet legionářů v Kontinentální hokejové lize.
01.07.2010 13:55 |

podobné články

Zeman: Bez boje našich legionářů by nikdy nebylo samostatného Československa

 
Projev prezidenta republiky při pietním aktu uctění památky padlých u Památníku československých legionářů
09.09.2014 12:36 |

podobné články

V Římě kopali tunel metra, našli starověké kasárny legionářů

 
Velice překvapivý nález objevili Italové při vykopávání trasy metra C přímo v centru Říma. Necelých deset metrů pod zemí našli kasárny legionářů, které pocházejí z první poloviny 2. století. Nález nevyčíslitelné hodnoty je velmi významný, komplikuje však výstavbu stanice Amba Aradam poblíž slavného Kolosea.
18.05.2016 18:45 |

podobné články

Zdena Mašínová pro PL o Zemanovi: Jestli tady ten ožrala bude strašit ještě 5 let, začnu pochybovat o psychickém zdraví Čechů

 
POTOMCI LEGIONÁŘŮ Nedávno jsem se doslechla, že by mi chtěl dát Mirek Topolánek vyznamenání. No, to si navařil. To může na Hrad zapomenout. Směje se Zdena Mašínová a prozrazuje, komu dá v přímé volbě prazidenta svůj hlas. Její otec Josef Mašín byl jedním z nejchrabřejších legionářů bojujících za prvné světové a pak i za občanské války v Rusku.
09.01.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2138 článků) , Josef Mašín (96 článků) , Josef Zeman (61 článků)

FOTO Uplynulo 100 let od bitvy u Bachmače. Česká delegace v čele s ministryní Šlechtovou na místě uctila památku československých legionářů

 
REPORTÁŽ Delegace českých válečných veteránů a současných vojáků vedená ministryní obrany Karlou Šlechtovou během soboty uctila památku československých legionářů padlých v bojích u Bachmače a Veliké Doči na dnešní Ukrajině. Uplynulo totiž přesně 100 let od chvíle, kdy se bitvy, zásadní pro následný vznik samostatného státu, uskutečnily. „Legionáři tu tehdy bojovali ze své hrdosti a vlastenectví. Šlo o základ hrdosti budoucího Československa,“ řekla ministryně obrany.
11.03.2018 14:55 |

podobné články

Do Stříbra přijel Legiovlak: Můžete v něm vidět, jak žili naši legionáři v Rusku před sto lety

 
Zrekonstruovaná souprava 13 vagónů, které věrně přibližují život a boj našich legionářů na Transsibiřské magistrále za občanské války v Rusku, dorazila do Stříbra na Tachovsku. V každém z vozů jsou vystavené předměty denní potřeby, originální součásti výstroje a výzbroje i zbraně legionářů. Vlak je veřejnosti přístupný zdarma, ve Stříbře se zdrží do neděle, pak se přesune do Tachova.
16.03.2018 10:00 |

podobné články

V Praze vyrostla replika strážní věže z komunistického lágru Vojna

 
Pražský Klárov hlídá replika strážní věže z komunistického lágru Vojna u Příbrami. Je součástí výstavy My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století. Bude trvat od 29. října do 23. listopadu na několika místech Prahy. Koná se u dvacetiletého výročí pádu železné opony, řekl za organizátory Martin Kroupa z občanského sdružení Post Bellum.
28.10.2009 09:00 |

podobné články

Replika Zlínu -XIII má šanci získat několik rekordů

 
Věrná replika předválečného letadla Zlín Z-XIII, kterou staví Historická letka Republiky československé, má šanci získat několik národních a možná i mezinárodních rekordů. Uvedl to v úterý šéfpilot letky Milan Mikulecký, při příležitosti představení trupu repliky. Letadlo by mělo vzlétnout v příštím roce.
20.04.2010 16:55 |

podobné články

Replika Titaniku za 336 miliónů je největším muzejním exponátem světa

 
V americkém Pigeon Force ve státě Tennessee se těší obrovskému zájmu veřejnosti replika slavného Titaniku, která je zároveň největším muzejním exponátem světa. Její rozměry jsou zhruba poloviční, než byly u originálu, přesto si každý návštěvník v přepočtu za 400 korun může prohlédnout, jak původní zákoutí slavného parníku, který v roce 1912 pohřbil během své první plavby přes 1500 osob, vypadala.
25.06.2010 09:00 |

podobné články

Jediná létající replika letounu bratří Wrightů je z Česka

 
Na světě je už zase jen jedna funkční replika prvního letadla na světě - pochází z východních Čech.
25.06.2010 10:00 |

podobné články

Replika Kašparova letadla odstartovala z Kunětic

 
Replika letadla Jana Kašpara v sobotu odstartovala z letiště v Kuněticích u Pardubic, aby zopakovala Kašparův slavný přelet do Prahy. Za kniplem stroje seděl pilot Petr Mára, jemuž se podařilo odstartovat až napodruhé. Po prvním vzletu zjistil, že letoun je příliš těžký, vrátil se proto na zem a nechal si z nádrže odčerpat zhruba dvacet litrů paliva.
05.11.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kašpar (45 článků) , Jan Kašpar (45 článků)

Replika Kašparova letadla úspěšně zopakovala let z roku 1911

 
Replika letadla Jana Kašpara v sobotu odstartovala z letiště v Kuněticích u Pardubic, aby zopakovala Kašparův slavný přelet do Prahy. Za kniplem stroje seděl pilot Petr Mára, jemuž se podařilo odstartovat až napodruhé. Po prvním vzletu zjistil, že letoun je příliš těžký, vrátil se proto na zem a nechal si z nádrže odčerpat zhruba dvacet litrů paliva.
05.11.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kašpar (45 článků) , Jan Kašpar (45 článků)

O víkendu na auta do Národního Technického muzea

 
Nejstarší automobily Evropy budou o tomto víkendu vystaveny v Národním technickém muzeu v Praze na Letné. Budou mezi nimi parní automobil podle projektu Louise Baffreye, replika automobilu NW Präsident, vyrobeného v dnešní továrně Tatra v Kopřivnici, a replika automobilu Siegfrieda Marcuse vyrobeného v Adamově u Brna. Návštěvníci budou moci vybraným vozům nahlédnout pod kapotu. Uvidí tak auta Bugatti 13, Tatra 11, SS Jaguar, ale i letoun Submarine Spitfire.
06.10.2012 17:15 |

podobné články

Setkejte se s Přáteli. Otvírá se replika kavárny ze seriálu

 
Replika kavárny z úspěšného seriálu Přátelé se otevře u příležitosti výročí vysílání prvního dílu. Fanoušci sitcomu si budou tak moct dát kávu v kulisách svého oblíbeného pořadu.
01.09.2014 10:00 |

podobné články