Článek

Řeky se vylévají z koryt: Na Liberecku platí extrémní stupeň nebezpečí

 
Intenzivní deště zvedly hladiny řek v Libereckém kraji. Stav ohrožení vyhlásili před 18:00 na řece Smědé v Předláncích na Liberecku. Voda tam zaplavuje louky. Voda dělá lidem těžkou hlavu i na některých místech Jihočeského kraje. Déšť, který nepatrně zvednul hladiny menších toků ale ustává. Řeka Blanice dosáhla v 15:30 v lokalitě Blanický mlýn prvního stupně povodňové aktivity.
14.07.2016 16:35 |

podobné články

Podobné články

Ohře a Labe se vylévají z břehů

 
V Česku během pátku stále stoupají hladiny řek. Třetí stupeň povodňového ohrožení platí podle informací jednotlivých povodí na mnoha místech v Plzeňském kraji. Na 17 místech platí třetí povodňové stupně, Ohře a Labe se vylévají z břehů. Řeky na západě a severozápadně by měly kulminovat během víkendu.
14.01.2011 19:25 |

podobné články

Déšť vyhnal řeky z koryt, Nečas nasadí armádu

 
Extrémní stupeň povodňového nebezpečí byl v neděli nad ránem rozšířen na Středočeský a Jihočeský kraj. Už v sobotu byl nejvyšší stupeň nebezpečí povodní vyhlášen v krajích Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém. Druhého povodňového stupně dosáhla ráno také Vltava v Praze, během dopoledne ale hasiči očekávají třetí. Premiér Petr Nečas podle informací Novinek rozhodl, že na pomoc bude nasazena i armáda.
02.06.2013 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Povodně na jihu Čech již nehrozí. Řeky se vrací do svých koryt

 
Několik dní nepolevující bouřky a přívalové deště si vybraly své – na jihu Čech se začínají rozvodňovat řeky. Jihočeský kraj vyhlásil po poledni extrémní stupeň nebezpečí – Blanice byla několik hodin na třetím povodňovém stupni. Hrozba povodní klesla, její opětovné zvýšení ale není vyloučeno.
31.07.2014 13:40 |

podobné články

Hladiny řek v ČR klesají, stupeň ohrožení ale na mnoha místech stále platí

 
Na mnoha místech ČR stále platí první a druhý povodňový stupeň. Třetí stupeň už je však na stále méně a méně místech. V současné chvíli platí nejvyšší povodňový stupeň na deseti místech, hlavně v Plzeňském a Ústeckém kraji. V Praze zůstane Vltava na prvním povodňovém stupni, v Mělníku, Ústí nad Labem a Děčíně je ale Labe pořád na stupni ohrožení.
16.01.2011 09:30 |

podobné články

Na Liberecku se zvedají vodní toky, Předlánce hlásí třetí stupeň

 
Liberecký kraj opět děsí velká voda. Kvůli vytrvalému dešti již na některých místech platí 2. povodňový stupeň, v osadě Předlánce u Višňové platí dokonce 3. stupeň. V Hrádku nad Nisou se voda již rozlila po několika loukách.
27.09.2010 13:55 |

podobné články

Krkonoše hlásí čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí

 
Lavinové nebezpečí v Krkonoších dnes po silném sněžení minulých dní stouplo na čtvrtý stupeň z pětibodové škály. Jde o vysoký stupeň nebezpečí. Túry již vyžadují expertní posouzení a možnosti jednotlivých túr jsou velmi omezené, uvedl lavinový specialista Pavel Cingr z Horské služby Špindlerův Mlýn.
17.02.2012 15:05 |

podobné články

Hladiny řek v noci stoupaly, nejvíce hrozí na jihozápadě Čech

 
Středeční a noční déšť spolu s tajícím sněhem dál zvedá hladiny řek. Extrémní stupeň nebezpečí, tedy povodňové ohrožení, byl v noci na čtvrtek vyhlášen v Jihočeském a Ústeckém kraji. Od večera platí vysoký stupeň pohotovosti v kraji Plzeňském. K ránu ale hladiny klesly a snížily se i vyhlášené stupně nebezpečí.
31.01.2013 07:15 |

podobné články

Řeky se kvůli dešti a tání vylévají z břehů, ohrožení už na 12 místech

 
Déšť a tající sníh nadále zvedá hladiny řek hlavně na západě a na severu Čech. Na osmi místech Plzeňského kraje platí třetí stupeň povodňové aktivity, ohrožení vyhlásili vodohospodáři také na dvou místech na Ohři, na Střele na Karlovarsku a na Mandavě ve Varnsdorfu.
14.01.2011 12:30 |

podobné články

Řeky se na západě a severu Čech vylévají z břehů

 
V Česku během pátku stále stoupají hladiny řek. Třetí stupeň povodňového ohrožení platí podle informací jednotlivých povodí na mnoha místech v Plzeňském kraji, další třetí stupně hlásí vodohospodáři rovněž z Ohře, Mandavy, Kamenice a Labe.
14.01.2011 14:35 |

podobné články

Oteplení zvýšilo stavy řek na Šumavě. Na Otavě a Vydře je druhý stupeň

 
Oteplení, déšť a tání sněhu zvedly dnes hladiny šumavských řek. Vydra v Modravě, Otava v Rejštejně a v Sušici vystoupaly na druhý povodňový stupeň, na Křemelné ve Stodůlkách platil první stupeň, takzvaná bdělost. Meteorologové nevyloučili, že v noci a nad ránem mohou řeky místy krátkodobě překročit i třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň, je to ale málo pravděpodobné.
21.02.2016 19:30 |

podobné články

U Mělníka vyhlásili extrémní stupeň ohrožení, město připravuje evakuaci

 
Na Labi u Mělníka byl v úterý vyhlášen extrémní stupeň povodňového ohrožení. Informoval o tom Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ), podle kterého hladina řeky v místě okolo 3:30 přesahovala 8,6 metru, průtok byl 3730 kubíků za sekundu.
04.06.2013 04:15 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Velká Británie snížila stupeň teroristického ohrožení na závažný

 
Na základě rozhodnutí Společného protiteroristického centra (Joint Terrorism Analysis Centre) byl snížen stupeň ohrožení ve Velké Británii ze stupně „kritický“ na stupeň „závažný“ (severe). Tento stupeň je čtvrtý nejvyšší a znamená, že nebezpečí teroristického útoku je stále velmi pravděpodobné.
18.09.2017 12:10 |

podobné články

Vydatné deště přinesly povodně: Na některých řekách hrozí už třetí stupeň!

 
Extrémní stupeň nebezpečí! Na jihozápadě Čech začaly ve čtvrtek stoupat hladiny řek. Mnohé se dostaly na druhý stupeň, Otava dokonce na třetí! Během čtvrtka se očekávají další srážky, kterých by v pátek a o víkendu mělo postupně ubývat.
23.10.2014 10:30 |

podobné články

Řeky v Plzeňském kraji klesají, Klabava má 3. stupeň v Nové Huti

 
Řeky v Plzeňském kraji pomalu klesají. Na třetím povodňovém stupni se drží už jen Klabava v Nové Huti na Rokycansku, na druhý stupeň klesla Úslava v Plzni, Klabava v Hrádku u Rokycan klesla na první stupeň. První povodňové stupně má podle informací Českého hydrometeorologického ústavu také Berounka v Plzni - Bílé Hoře a v Liblíně a Úhlava ve Štěnovicích.
29.05.2014 10:51 |

podobné články

VAROVÁNÍ meteorologů: Hladiny řek stoupnou a hrozí extrémní stupeň nebezpečí!

 
Ve Středočeském, Plzeňském, Jihočeském a Ústeckém kraji platí od pondělních 12 hodin povodňové ohrožení s extrémním stupněm nebezpečí. V Praze je vyhlášena povodňová pohotovost. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do odvolání.
10.06.2013 13:55 |

podobné články

Hladiny řek v mnoha krajích dál stoupají

 
Na mnoha řekách v Čechách v pondělí ráno stále platí třetí stupně povodňové aktivity, i když extrémní stupeň je už vyhlášen jen v Božeticích na Táborsku na potoce Smutná. Situace je lepší než v neděli, kdy byl extrémní stupeň vyhlášen v několika místech Jihočeského kraje.
03.06.2013 08:45 |

podobné články

Déšť zvedá jihočeské řeky, mohou dosáhnout i stupně ohrožení

 
Vytrvalý déšť zvedá hladiny jihočeských řek. Říčka Černá v Líčově na Českokrumlovsku vystoupala druhý stupeň povodňové aktivity a na dalších čtyřech místech dosahují řeky prvního stupně. Řeky v Novohradských horách a možná i na Šumavě mohou ještě v úterý mírně překročit třetí stupeň, tedy ohrožení, řekl českobudějovický hydrolog Tomáš Vlasák.
23.06.2009 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vlasák (19 článků)

V Jeseníkách vzrostla hrozba pádu lavin na čtvrtý stupeň z pěti

 
Lavinové nebezpečí v Jeseníkách po silném sněžení v minulých dnech stouplo na čtvrtý stupeň z pětibodové škály. "Jde o vysoký stupeň nebezpečí, túry již vyžadují expertní posouzení a možnosti jednotlivých túr jsou velmi omezené," řekl šéf jesenické horské služby Michal Klimeš.
18.02.2012 09:20 |

podobné články

V Jeseníkách vzrostla hrozba pádu lavin na čtvrtý stupeň

 
Lavinové nebezpečí v Jeseníkách dnes po silném sněžení v minulých dnech stouplo na čtvrtý stupeň z pětibodové škály. Jde o vysoký stupeň nebezpečí, túry již vyžadují expertní posouzení a možnosti jednotlivých túr jsou velmi omezené, řekl šéf jesenické horské služby Michal Klimeš.
18.02.2012 09:45 |

podobné články