Článek

Řeholnice vysoudily na státu lázeňský dům v Teplicích

 
Ministerstvo obrany bylo dosud pro církve a její restituční nároky nedobytnou tvrzí. Až na drobné výjimky odmítlo vydat přes 1500 nemovitostí, o které hlavně katolická církev požádala.
29.12.2015 08:20 |

podobné články

Podobné články

NPÚ: Obnova lázeňského parku v Bílině

 
Lázeňský park je součástí prohlášené kulturní památky městské lázně Kyselka, která zahrnuje budovy lázní i lázeňský park okolo nich. Lázeňský park byl dlouhodobě zanedbáván, chyběla zde koncepční údržba.
19.03.2018 22:50 |

podobné články

Princezna a řeholnice v Anežském klášteře na přažském Starém městě

 
Na závěr Roku sv. Anežky, který letos k 800. výročí jejího narození vyhlásilo pražské arcibiskupství, byla otevřena výstava Princezna a řeholnice. Této pocty se dostalo české světici v naší historii pouze jednou, v roce 1932.
25.11.2011 10:20 |

podobné články

Zemřela řeholnice Anna Magdalena Schwarzová. Věznili ji nacisté i komunisté

 
Ve věku 95 let zemřela v pondělí v Krakově česká řeholnice, příslušnice řádu bosých karmelitek Anna Magdalena Schwarzová. Byla náboženskou aktivistkou, nebála se církev kritizovat, věznili ji nacisté i komunisté. V roce 2010 dostala Řád Tomáše Garrigua Masaryka a Cenu Václava Bendy, v roce 2011 obdržela Cenu Paměti národa.
03.01.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Masaryk (119 článků)

Takto Václava Klause neznáte: švihák lázeňský s bodyguardy za zády

 
Bývalý prezident republiky Václav Klaus (74) by si právem mohl vysloužit titul "švihák lázeňský". Po karlovarské kolonádě se prochází ve slušivé růžové a nasává atmosféru lázeňského města. To vše za přítomnosti bodyguardů, kteří ho coby bývalou hlavu státu neustále doprovázejí.
19.07.2011 16:25 |

podobné články

Luxusní lázeňský pobyt za polovic? Jde to i bez zdravotní pojišťovny!

 
Potřebujete se alespoň na chvíli zbavit každodenního stresu? Lázeňský pobyt s léčebnými procedurami je to nejlepší řešení. Že vám na něj vaše zdravotní pojišťovna nepřispěje? Nevadí, víme, kde vám i v těch nejluxusnějších lázních dají na pobyt až 60% slevu!
18.09.2012 16:35 |

podobné články

Poplatky za lázeňský pobyt budou moci být zvýšeny

 
Poslanci po rušných čtyřech hodinách, kdy rokovali a pak hlasovali o možném rozpuštění sněmovny, schválili vládní novelu zákona o místních poplatcích. Norma má umožnit obcím a městům až zdvojnásobit poplatky za lázeňský a rekreační pobyt i poplatky za vjezd automobilem do vybraných částí měst.
17.07.2013 17:05 |

podobné články

Hůl nosím spíš na okrasu. Říkejte mi švihák lázeňský, žertoval Zeman

 
Jak přezdívat prezidentovi? Miloši Zemanovi by se zřejmě líbil švihák lázeňský. Alespoň to ve středu naznačil novinářům po brífinku, na kterém před druhým kolem prezidentských voleb na Slovensku podpořil premiéra Roberta Fica.
19.03.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Luxusní lázeňský pobyt alespoň na pár dnů? Pořídíte ho teď za pár korun!

 
Potřebujete se alespoň na chvíli zbavit každodenního stresu? Lázeňský pobyt s léčebnými procedurami je to nejlepší řešení. Že vám na něj vaše zdravotní pojišťovna nepřispěje? Nevadí, víme, kde vám i v těch nejluxusnějších lázních dají na pobyt až 60% slevu!
05.11.2014 18:20 |

podobné články

Lázeňský fantom okrádá hosty po celé republice: Nepoznáváte ho?

 
Navštěvuje lázně po celé republice a zůstává po něm jen spoušť. Lázeňský fantom tentokrát udeřil v Hodoníně, kde z pokoje lázeňských hostů nakradl věci za více než 40 tisíc korun.
24.03.2017 11:25 |

podobné články

Paroubkovi mají chůvu i v Teplicích. Výběr bytu se prý blíží

 
Jiří Paroubek a jeho manželka Petra už mají v Teplicích vybranou chůvu pro dceru Margaritu a rozhodují se, jaký byt si tu vyberou. "Žena právě jezdí po Teplicích a tyto věci zařizuje," řekl MF DNES šéf ČSSD. "Děkuji všem za nabídky. Žen, které se hlásily, byla spousta."
09.02.2010 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

České děti tu válčí s arabskými, hřímali v Teplicích odpůrci islámu. Ano?

 
Neukáznění Arabové v lázeňském parku nebo výstavba nových hotelů pro arabské turisty vedle chat místních lidí. Spory s arabskou komunitou v Teplicích nejsou ničím novým. Ale aby tam mezi sebou válčily české a arabské děti a sváděly bitvy o místa, kde se budou scházet? Bojovaly o prolézačky? Právě v Teplicích to tvrdil lídr Bloku proti islámu Martin Konvička, primátor Jaroslav Kubera (ODS) si o tom však myslí své.
10.10.2015 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (591 článků)

Lékaři sterilizovali ženy bez souhlasu. Ty vysoudily statisíce

 
Vrchní soud zvýšil dvěma ženám odškodné za nedobrovolnou sterilizaci v nemocnicích.
07.01.2010 13:30 |

podobné články

Vetchý, Vondráčková, Babica. Slavní, kteří porazili bulvár

 
Podívejte se, které české a zahraniční celebrity vysoudily na bulvárních médiích odškodné za nepravdivé články.
21.03.2015 08:00 |

podobné články

Zákaz zahalených Arabek v Teplicích neprošel: Zavedeme speciální poplatek

 
Zatočit s nepořádkem, který po sobě nechávají arabští lázeňští hosté se Teplicím stále nedaří. Vyhlášku zakazující zahalování tváře podle ministerstva vnitra přijmout nemohou. Zvažují proto zavést alespoň lázeňský poplatek. "Není možné, aby úklid platili Tepličané ze svých daní," uvedl primátor Teplic Jaroslav Kubera.
08.10.2014 11:03 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (591 článků)

Paroubkovi se v Teplicích nastěhovali do Bendova domu

 
Jiří Paroubek si v Teplicích našel dobrou adresu pro bydlení ve volebním kraji. Šéf sociální demokracie se podle zdroje Práva usídlil v podkroví činžovního domu v ulici U Radnice přímo v centru Teplic. Podle výpisu z katastru nemovitostí vlastní dům šéf ústecké krajské organizace strany a Paroubkův poslanecký asistent Petr Benda.
15.03.2010 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Petr Benda (182 článků)

Chcete vidět, jak vypadá řeholnice posedlá plastikami? Podívejte se na Miss Kuchařovou v převleku za jeptišku!

 
Miss World 2006 "Taťána Kuchařová":http://www.extra.cz/tema/tatana-kucharova (25) je žena mnoha tváří. Nejen proto, "že tu svou má už několikrát přešitou":http://www.extra.cz/to-je-sila-miss-kucharova-roky-zapirala-ze-ma-plastiku-tohle-je-tano-jasny-dukaz, a před médii dělá, že se takhle narodila, ale také proto, že se před objektivem fotografů musí proměňovat jako chameleon.
12.09.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Taťána Kuchařová (918 článků)

Neposkvrněné početí? Toto je tvář jeptišky, která údajně nevěděla, že je těhotná, a porodila syna Františka

 
Třiatřicetiletá řeholnice, jejíž příběh obletěl svět a kromě mezinárodní pozornosti vyvolal také vlnu solidarity, je podle první dostupné fotografie, která odkrývá její identitu, docela šmrncovní žena.
20.01.2014 14:20 |

podobné články

Sexbomba z X Factoru, které se Brzobohatý díval zblízka do očí, dráždí na internetu fotkami ve spodním prádle. Pořádně si je prohlédněte!

 
V neděli proběhl první díl pěvecké soutěže "X Factor":http://www.extra.cz/tema/x-factor, ve kterém se objevila i blondýnka Veronika Vohnoutová (22). Kráska z Havířova zaujala svým zjevem porotce "Ondřeje Brzobohatého":http://www.extra.cz/tema/ondrej-brzobohaty (31) natolik, že dokonce vstal a šel se zblízka podívat na její výrazně modré oči. OK, tuhle fintu ti, Ondro, nežereme, protože "víme, že máš holku":http://www.extra.cz/chcete-videt-jak-vypada-reholnice-posedla-plastikami-podivejte-se-na-miss-kucharovou-v-prevleku-za-jeptisku a tímhle si nás novináře chtěl trošku nakrmit, abychom o tobě psali, tak tady to máš.
13.03.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (619 článků)

Románská renesance položila základy moderní Evropě

 
„V každém okamžiku mého života jsem se více bála, abych neurazila tebe nežli Boha. Snažila jsem se, abych se více líbila tobě nežli jemu. Tvůj rozkaz mne přiměl k tomu, abych přijala roucho řeholnice, nikoli láska k Bohu.“ Toto vyznání napsala v první polovině 12. století jeptiška Heloisa v dopise svému bývalému milenci teologovi a filozofovi Petru Abélardovi.
02.01.2015 08:42 |

podobné články