Článek

Ředitel bezpečnostního odboru prezidentské kanceláře byl odvolán

 
Zpráva Hradu k odvolání ředitele Odboru bezpečnostního Kanceláře prezidenta republiky (KPR):
15.10.2015 11:21 |

podobné články

Podobné články

Ředitel Národního divadla byl odvolán

 
V pátek byl odvolán ředitel Národního divadla Ondřej Černý. Odvolací dokument byl doručen bez udání důvodu úředníky Ministerstva kultury ČR, sdělil Tomáš Staněk z tiskového oddělení ND.
07.09.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Staněk (42 článků)

Hanáková: Ředitel ND byl odvolán kvůli neschopnosti sestavit rozpočet

 
AKTUALIZOVÁNO. Ředitel Národního divadla (ND) Ondřej Černý byl odvolán kvůli tomu, že nedokázal s nynějším příspěvkem sestavit rozpočet pro rok 2013. Na tiskové konferenci to dnes uvedl náměstek ministryně kultury Martin Sankot. Ministerstvo má ve dvou případech podezření i na porušení rozpočtových pravidel, věc řeší finanční úřady, celková škoda prý může být až 120 milionů korun. Černý s důvody odvolání nesouhlasí, jsou podle něj absurdní.
11.09.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Černý (70 článků)

Odvolán ředitel protitotalitního ústavu. Podle Šustrové neměl koncepci

 
Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Daniel Herman byl na dnešním zasedání rady odvolán. Tento krok se prý čekal, jak informovala Česká televize. Do čela ústavu byla, byť prý jen dočasně, postavena Pavla Foglová, o jejímž výběru se již dříve spekulovalo.
10.04.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1053 článků)

Hrad: Podpis memoranda o spolupráci na výstavním projektu k 100. výročí založení ČSR

 
16. srpna 2017 na Pražském hradě podepsali vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Ing. Vratislav Mynář, ředitel Správy Pražského hradu Ing. Ivo Velíšek, CSc., ředitel Vojenského historického ústavu plk. Mgr. Aleš Knížek, ředitel odboru archivní správy Ministerstva vnitra PhDr. Jiří Úlovec a ředitel sekce mezinárodní a vnitrostátní vztahy České pošty Mgr. Ondřej Veselský memorandum o spolupráci na výstavním projektu Založeno 1918, připravovaném k 100. výročí založení Československé republiky.
16.08.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (924 článků)

Cenu ministra vnitra za mimořádné výsledky v oblasti bezpečnostního výzkumu získal tým Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity

 
Ve středu 2. listopadu 2016 předala náměstkyně ministra vnitra Mgr. Monika Pálková, MPA na Masarykově univerzita v Brně Cenu za mimořádné výsledky dosažené v oblasti bezpečnostního výzkumu za rok 2016 výzkumnému týmu Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity za přítomnosti reprezentace Masarykovy univerzity a Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity, zástupců Ministerstva vnitra, zástupce Národního bezpečnostního úřadu a dalších hostů.
06.11.2016 10:45 |

podobné články

Bezpečnost Hradu bude mít na starost Fulík spojovaný s nákupem letounů CASA

 
Ředitelem bezpečnostního odboru prezidentské kanceláře se stal bývalý náměstek ministra obrany Jan Fulík. Do funkce ho jmenoval prezident Miloš Zeman. ČTK to oznámila mluvčí Pražského hradu Hana Burianová. Podle médií stál Fulík v pozadí kontroverzního nákupu dopravních letadel CASA pro armádu, nebo prosazoval později zrušený miliardový projekt výstavby nových pavilonů v Ústřední vojenské nemocnici.
26.04.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20482 článků)

Bezpečnosti Hradu bude šéfovat Fulík spojovaný s nákupem CASA

 
Ředitelem bezpečnostního odboru prezidentské kanceláře se stal bývalý náměstek ministra obrany Jan Fulík. Do funkce ho jmenoval prezident Miloš Zeman. Oznámila to mluvčí Pražského hradu Hana Burianová. Podle médií stál Fulík v pozadí kontroverzního nákupu dopravních letadel CASA pro armádu, nebo prosazoval později zrušený miliardový projekt výstavby nových pavilonů v Ústřední vojenské nemocnici.
26.04.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20482 článků)

Šéf moravskoslezského divadla byl odvolán. Natáčel porno

 
Ředitel Národního divadla moravskoslezského Luděk Golat byl v úterý 16. června odvolán pro sérii manažerských selhání ve funkci, informoval o tom náměstek ostravského primátora Lubomír Pospíšil. Poslední kapkou bylo i nedávné zveřejnění deset let staré erotické nahrávky, pořízené Golatem, na které jeho exmanželka souloží s mladým mužem a kolem dvojice se chvíli mihne i malé dítě.
16.06.2009 14:45 |

podobné články

Šéf ústeckého úřadu práce byl odvolán. Prý z politických důvodů

 
Ředitel úřadu práce v Ústeckém kraji Oldřich Malý byl odvolán z funkce. Malý tvrdí, že ministerstvo v posledních letech podobným způsobem odřízlo od ČSSD všechny ostatní krajské úřady práce. Ministerstvo jeho odvolání potvrdilo, politické důvody ale odmítá.
13.11.2011 13:30 |

podobné články

Šéf pražského dopravního podniku byl odvolán

 
Ředitel pražského dopravního podniku Vladimír Lich byl ve středu vpodvečer odvolán dozorčí radou z funkce. Informovala o tom Česká televize.
15.08.2012 18:45 |

podobné články

Šéf pražského dopravního podniku byl odvolán z představenstva

 
Ředitel pražského dopravního podniku Vladimír Lich byl ve středu vpodvečer podle zdroje Novinek odvolán z představenstva DPP. Odvolali jej členové dozorčí rady. Generálním ředitelem dopravního podniku zatím zůstává.
15.08.2012 19:00 |

podobné články

Vazebně stíhaný šéf ROP Severozápad Markvart byl odvolán

 
Dotační úřad Severozápad povede úřednice Jana Havlicová, dosavadní vedoucí finančního oddělení. O jejím pověření v pátek odpoledne rozhodl výbor, v němž zasedají politici z Ústeckého a Karlovarského kraje. Zároveň byl odvolán dosavadní ředitel Pavel Markvart (ODS), který je od začátku září ve vazbě.
21.09.2012 16:20 |

podobné články

Prokop (ANO): Proč byl odvolán Michal Horník z funkce předsedy sportovní komise na Praze 11?

 
Na radě MČ Prahy 11 19.7.2016 byl odvolán z funkce předsedy sportovní komise pan Michal Horník, ředitel FC Háje. Zde sepisuji několik důvodů, proč k tomu došlo. Podotýkám, že se jedná čistě o mé názory a nemusí se jednat o názor celého hnutí ANO.
20.07.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Prokop (55 článků) , Michal Prokop (55 článků)

Šéf vojenské kanceláře prezidenta neuspěl s rozkladem kvůli prověrce. Ale...

 
Náčelník vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc neuspěl s rozkladem kvůli odebrání bezpečnostní prověrky. Ředitel Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil potvrdil původní rozhodnutí úřadu a rozklad zamítl. ČTK to dnes sdělil Pilcův advokát Daniel Volák. Rozhodnutí zpochybnil. Pilc se chce proti rozhodnutí bránit soudně. Zda bude muset kvůli chybějící prověrce ve své funkci skončit, není jasné. Prezident Miloš Zeman si chce nejprve před rozhodnutím o jeho dalším osudu prostudovat podklady.
09.03.2016 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20482 článků)

Neodstoupil. Byl odvolán. Tak to nakonec dopadlo s hradním ředitelem, který doplatil na „trenky“

 
I přestože včera ParlamentníListy.cz informovaly o tom, že kvůli kauze „rudých trenýrek“ na Pražském hradě je očekávána rezignace ředitele bezpečnostního odboru Hradu Jana Fulíka, nedošlo k ní. Odvolal jej tak samotný kancléř Vratislav Mynář.
15.10.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (924 článků)

Vlivní poslanci chtějí dát prošetřit únik informací z kauzy Trumpova exporadce

 
Úřad federálního generálního inspektora by měl prošetřit úniky informací z vyšetřování kauzy bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna. Požádali o to dva vysoce postavení američtí republikánští poslanci, oznámila ve čtvrtek televize CNN. Flynn byl ze své funkce počátkem týdne odvolán kvůli nejasným kontaktům s ruským velvyslanectvím během prezidentské kampaně.
16.02.2017 15:45 |

podobné články

Na ministerstvu dopravy skončil ředitel odboru silničních vozidel

 
Na ministerstvu dopravy skončil ředitel odboru provozu silničních vozidel Josef Pokorný. Na jeho post i post ředitele odboru agend řidičů hodlá ministerstvo dopravy vypsat výběrové řízení. V pondělí o tom informoval mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.
23.02.2015 18:56 |

podobné články

Schwarz: Mé odvolání je šikana ze strany odborů

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz označil své odvolání z funkce za důsledek šikany ze strany odborů. Odboráři to odmítají, prý se jen bránili. Zřizovatel, jímž je hlavní město, podle Schwarze postupoval nestandardně, audit zadaný vedením Prahy označil za "vyhozené peníze". O odvolání ho dnes informoval ředitel magistrátního odboru e-mailem, odpoledne se má sejít s radním pro zdravotnictví Radkem Lackem (ANO). S výsledky auditu záchranné služby oficiálně ještě nebyl seznámen, řekl na dnešní tiskové konferenci.
15.05.2015 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Bárta pomáhal Klausovi s personální politikou už před lety

 
Novým ministrem vnitra se mohl stát také Radim Bureš, ředitel bezpečnostního odboru Kanceláře prezidenta republiky. Měl to být nezávislý kandidát, kterého doporučili lidé blízcí prezidentu Václavu Klausovi.
19.04.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9027 článků) , Václav Bárta (1138 článků)