Článek

Řecko paralyzovala generální stávka, zavřeny jsou školy i úřady. Vládní strana ji podporuje

 
Řecko dnes ochromila čtyřiadvacetihodinová generální stávka. Zrušeny byly vnitrostátní lety, lodě zůstávají v přístavištích a veřejné úřady i státní školy jsou zavřené. Řekové protestují proti snížení důchodů, vynucenému novým programem finanční pomoci této zadlužené zemi.
12.11.2015 11:56 |

podobné články

Podobné články

Stávka paralyzovala dopravu v Praze, metro stojí

 
AKTUALIZOVÁNO. Stávka odborářů paralyzovala dopravu v Praze. Metro stojí, je to úplně poprvé v historii. Zatím není jasné, zda vůbec dnes pojede, velmi opatrné odhady hovoří o možnosti zahájit provoz odpoledne.
16.06.2011 07:40 |

podobné články

Krachující Řecko znovu ochromí generální stávka a demonstrace

 
Řecko dnes zasáhne čtyřiadvacetihodinová generální stávka, kterou kvůli dalším vládním úsporným opatřením svolaly největší odborové organizace ADEDY a GSEE. Očekává se, že do ulic velkých měst vyjdou desetitisíce až statisíce demonstrantů.
05.10.2011 08:10 |

podobné články

Řecko stávkuje: Nefunguje doprava ani úřady

 
Řecko ochromila generální stávka. V zemi nelétají letadla, nejezdí vlaky, nefungují úřady, zavřené zůstaly také školy. Obyvatelé protestují proti úsporným opatřením na podporu ekonomiky.
24.02.2010 10:25 |

podobné články

Itálii zachvátila generální stávka. Nefungují úřady ani doprava

 
V Itálii začala osmihodinová generální stávka na protest proti vládním reformám pracovního trhu. Od rána nefungují úřady ani školy, výrazně omezená je lékařská péče a doprava. V padesáti městech po celé zemi se konají demonstrace. 
12.12.2014 12:21 |

podobné články

Izrael na čtyři hodiny ochromila generální stávka

 
AKTUALIZOVÁNO. Generální stávka dnes ráno na čtyři hodiny téměř ochromila izraelský veřejný sektor. V zemi se zastavily vlaky a autobusy, nepracovala vládní ministerstva a radnice, provoz byl přerušen také na mezinárodním letišti v Tel Avivu. Původně měla být stávka časově neomezená, v noci na dnešek ji ale soud časově omezil.
07.11.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (188 článků)

V Bruselu je summit EU. Evropským lídrům pod okny probíhá generální stávka

 
Belgii zasáhla v době konání mimořádného summitu EU generální stávka. Z jednání evropských lídrů mají vzejít nová pravidla rozpočtové disciplíny pro země eurozóny. Jedním z hlavních témat je i boj s nezaměstnaností. Podle zpravodaje Českého rozhlasu ale stávka summit nijak zvláště nenaruší, prý i proto, že je moc velká zima.
30.01.2012 13:40 |

podobné články

Letecká doprava v Belgii se zastavila: Paralyzovala ji elektrická porucha

 
Porucha v centru řízení letového provozu dnes paralyzovala leteckou dopravu v Belgii. Žádná letadla nepřistávají ani neodlétají. Jednotlivé lety jsou rušeny, odkláněny nebo mají zpoždění. Mluvčí pražského letiště Marika Janoušková řekla, že kvůli situaci v Belgii zatím nebyl zrušen žádný let na linkách spojujících Belgii s českou metropolí.
27.05.2015 12:35 |

podobné články

Řecko ochromila další generální stávka

 
Veřejné služby a především dopravu v úterý v Řecku ochromila generální stávka, kterou svolaly odbory na protest proti plánovaným penzijním a pracovněprávním reformám.
29.06.2010 20:10 |

podobné články

Řecko ochromila generální stávka proti úsporám

 
Atény /AKTUALIZOVÁNO/ – V Řecku se koná čtyřiadvaceti­hodinová generální stávka na protest proti novým vládním úsporným krokům.
15.06.2011 11:30 |

podobné články

Řecko ochromila generální stávka, demonstrovalo přes 40.000 lidí

 
Život v Řecku dnes ráno ochromila generální stávka. Do ulic metropole Atén vyrazilo kolem 40.000 lidí, kteří před sídlem parlamentu dávali najevo nevoli nad úspornou politikou vlády. Manifestace provázely jen drobné incidenty mezi skupinkami maskovaných mladých demonstrantů a pořádkovými jednotkami. 
20.02.2013 08:05 |

podobné články

Varšavu zasáhla silná bouře, voda vytopila metro a paralyzovala dopravu

 
Mohutná bouře zasáhla v pátek večer polskou metropoli Varšavu, informoval portál Alert24. Voda vytopila tamější metro, několik ulic a paralyzovala dopravu.
07.08.2010 03:40 |

podobné články

Stávka bude ve čtvrtek. A s ní živelné blokády, hrozí odbory

 
AKTUALIZOVÁNO Ohlášená pondělní stávka odborářů zřejmě nebude. Podle informací ČTK dostali krajští odboráři z Prahy informaci, že stávka propukne až ve čtvrtek. Informaci v ČT potvrdil předseda železničářských odborů Jaromír Pejša. Stávka bude trvat od půlnoci do půlnoci. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že stávku mohou provázet živelné blokády v Praze.
12.06.2011 12:05 |

podobné články

Stávka bude. My ale reformy nezastavíme, zdůraznil Nečas

 
Stávka pro tuto zemi nepřinese absolutně nic dobrého pro tuto zemi, řekl premiér Petr Nečas po jednání s tripartitou. Upozornil na národohospodářské škody ve výši miliard korun i na to, že stávka podle něj poškodí statisíce lidí, kteří s ní nesouhlasí. Proto požádal odboráře, aby od stávky ustoupili. Ti však trvají na svém. Stávka bude.
15.06.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9263 článků)

Stávka na letišti ve Frankfurtu bude pokračovat do středy ráno

 
AKTUALIZOVÁNO. Stávka na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem bude prodloužena nejméně o dalších 24 hodin. Odborový svaz GdF uvedl, že stávka byla prodloužena až do středy ráno a je velmi pravděpodobné, že část zaměstnanců pozemního personálu bude pokračovat ve stávce i ve středu. Stávka dnes pokračuje třetím dnem a donutila firmu Fraport, provozovatele letiště, zrušit stovky letů. Dopad má i na provoz pražského letiště.
20.02.2012 09:25 |

podobné články

Podle premiéra byla generální stávka zlomovou událostí pro pád režimu

 
Generální stávka před 25 lety znamenala rozhodující zlomovou událost, po které se komunistický režim už nevzpamatoval. Jsou o tom přesvědčeni premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i předák odborů Josef Středula. Podle předsedy vlády se ale lidé i po čtvrtstoletí života ve svobodě bojí do odborů vstupovat. Řekl to dnes na sněmu Českomoravské konfederace odborových svazů k výročí generální stávky.
27.11.2014 14:22 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9480 článků)

Řecko čelí další generální stávce kvůli úsporným opatřením

 
Řecko dnes čelí další generální stávce kvůli úsporným opatřením vlády. Protest podle agentury AP na 24 hodin přeruší veškeré veřejné služby, uzavře školy a celní i daňové úřady a zastaví veřejnou i leteckou dopravu.
11.03.2010 10:00 |

podobné články

BRITÁNIE VE STÁVCE! Zavřeny zůstanou nejen školy a úřady

 
Zaměstnanci britského veřejného sektoru ve čtvrtek zahájili čtyřiadvacetihodinovou stávku, která ochromí chod celé země. Zavřeny budou tisíce škol, úřadů a dalších institucí, informuje webový portál zpravodajské stanice BBC.
30.06.2011 07:40 |

podobné články

Komunisté volají po generální stávce. Zatím jen hodinové

 
Ačkoliv čtvrteční stávka nic nového do vyjednávání o reformách nepřinesla, někteří komentátoři deníků připomínali minulý týden generální stávku. Nejspíše to ale mysleli ironicky vzhledem k tomu, že protesty v ulicích byly spíše průměrné. To si však komunisté rozhodně nemyslí a navíc překvapují radikálností. „Něco, čemu se říká generální stávka, by určitě bylo na místě,“ řekli totiž v této souvislosti ParlamentnímListům.cz hned tři komunisté, kteří mají sociální témata v popisu práce.
20.06.2011 09:20 |

podobné články

Odborář Olejár bez diskuzí: Generální stávka bude. V září

 
O plánované generální stávce se mluví v návaznosti na protestní akce odborářů proti navrhovaným vládním reformám již dlouho. Zatím však nikdy nepadl nějaký konkrétnější termín, byť po posledních dnech se často v této souvislosti skloňuje podzim. Podle informací ParlamentníchListů.cz by se měla generální stávka uskutečnit hned po dovolených - v září. A může být provázena i řadou skutků souvisejících s občanskou neposlušností.
01.07.2011 10:40 |

podobné články