Článek

RECENZE: Žena v hrůzách i krásách století. Film očima fotografky je příběh nejen Zuzany Mináčové

 
Snad každý, kdo někdy profesionálně fotil na karlovarském festivalu, tu situaci zažil: víceméně sešikovaný houf fotografů, nachystaná hvězda.
17.09.2015 10:55 |

podobné články

Podobné články

Očima fotografky: energická žena čelící se smíchem hrůzám 20. století

 
Životní příběh slovenské fotografky Zuzany Mináčové vydal na tlustou knihu, část z něj na jeden slavný český film. Teď se její neméně známý syn Matěj rozhodl věnovat mámě dokument Očima fotografky. Novináři jej mohli vidět v úterý na karlovarském festivalu.
07.07.2015 16:06 |

podobné články

Filmové premiéry: Očima fotografky, Labyrint: Zkoušky ohněm, Love a Straight Outta Compton

 
Režisér Matej Mináč natočil o své matce Zuzaně Mináčové dokument s hranými dotáčkami Očima fotografky. Akční sci-fi Labyrint pokračuje druhým filmem s podtitulem Zkoušky ohněm. Provokativní francouzský režisér Gaspar Noé natočil film s všeříkajícím názvem Love. O jedné z nejkontroverznějších hudebních sestav historie, skupině N.W.A., je film Straight Outta Compton.
17.09.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Gaspar Noé (2 články)

OBRAZEM: Podívejte se na svatbu Terezy Kerndlové očima fotografky

 
Zpěvačka Tereza Kerndlová dva týdny po svatbě v Las Vegas uspořádala pořádnou moravskou veselku. Podívejte se na ni očima fotografky Lenky Hatašové. Další články k tématu: Kerndlová a Mayer uspořádali moravskou svatbu, přišel i prezident Kerndlová se vdala, místo moravského mejdanu byla svatba ve Vegas Bude to velký moravský mejdan, říká o svatbě Tereza Kerndlová Striptér, rodiče i plyš. Tereza Kerndlová natočila klip plný klišé VIDEO: Přišlo to v nejlepší dobu, říká o zásnubách Tereza Kerndlová
26.08.2013 01:25 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kerndlová (321 článků)

Sociální demokraté mluvili před lidmi o hrůzách minulých vlád a výhodách smlouvy s USA

 
REPORTÁŽ Kandidáti ČSSD do Evropského parlamentu přijeli dnes do Valašského Meziříčí představit své priority, které chtějí prosadit v případě, že obhájí svá europoslanecká křesla. Libor Rouček vyzdvihl výhody Transatlantické dohody a připomněl, proč je podle něj důležité zachovat Evropskou unii. Vystoupit zde měl i lídr kandidátky Jan Keller, který však na akci nedorazil. Místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková promluvila o hrůzách minulých vlád. Řeč byla také o tom, kde strana vezme peníze na své sliby.
20.05.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (213 článků) , Libor Rouček (153 článků)

Na festivalu v Palm Springs ocenili Dům debutující Zuzany Liové

 
Česko-slovenský film Dům režisérky a scenáristky Zuzany Liové si z největší filmové přehlídky Severní Ameriky v Palm Springs odvezl jedno z prestižních ocenění. Získal je v kategorii New voices/New visions. Tato soutěžní přehlídka je určena novým zahraničním talentům, jejichž film zatím není v distribuci Spojených států.
17.01.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Film Dům Zuzany Liové byl oceněn na festivalu v Terstu

 
Nejlepším hraným snímkem 23. ročníku filmového festivalu v Terstu se stal film Dům scenáristky a režisérky Zuzany Liové. ČTK to oznámila mluvčí České televize Michaela Fričová. Připomněla, že tento če...
27.01.2012 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

ČT: Premiéry dokumentů o Zuzaně Mináčové i Oldřichu Stránském uctí památku obětí holokaustu

 
Česká televize připravila sérii pořadů k uctění památky obětí holokaustu.
20.01.2016 09:11 |

podobné články

Příběh kufříku: Kdo je Hermanův strýc, kterému Zeman zřejmě odepře ocenění?

 
Na rozdíl od zbytku své rodiny přežil Osvětim i pochod smrti, celý život přednáší o hrůzách holocaustu. Od prezidenta Zemana měl dostat Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Jenže ejhle. Jeho synovec, ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), odmítl uposlechnout hradního příkazu ohledně dalajlamy, a tak bude Jiří Brady zřejmě bez ocenění. Jeho příběh přinesly sobotní Lidové noviny.
22.10.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (338 článků) , Daniel Herman (693 článků) , Jiří Zeman (706 článků)

Manžel Zuzany Dřízhalové poprvé od její smrti promluvil: Zemřela mi před očima...

 
Hynek Dřízhal (35) se poprvé od smrti své manželky Zuzany (†36) odhodlal otevřeně promluvit o posledních chvílích, které loni v září předcházely jejímu úmrtí.
26.01.2012 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Dřízhalová (84 článků) , Hynek Dřízhal (22 článků)

RECENZE: Amy Arbusová fotografovala skutečnou svobodu

 
Do neopakovatelné atmosféry newyorských ulic konce minulého století může nahlédnout návštěvník pražské Leica Gallery. Černobílé snímky americké fotografky Amy Arbusové mapující styly oblékání ve čtvrti East Village pro módní magazín Village Voice dýchají zvláštním geniem loci.
26.06.2015 13:51 |

podobné články

Angelina Jolie natočila vlastní film o bosenských válečných hrůzách

 
Americká herečka Angelina Jolie, jejíž režisérský debut zachycuje bosenský konflikt, navštívila sarajevský filmový festival a stala se čestnou občankou bosenské metropole. Podle agentury tím město ocenilo její film.
08.07.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (1790 článků)

Dům Zuzany Liové oceněn v Palm Springs

 
Snímek režisérky Zuzany Liové, který si už dávno získal přízeň domácí kritiky, proráží i v USA. Z Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs si odvezl cenu v kategorii New voices/New visions. Tato soutěžní přehlídka je určena novým zahraničním talentům, jejichž film zatím není v americké distribuci.
17.01.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

RECENZE: Cyklus České století se utápí v diskusích

 
Televizní film Den po Mnichovu z cyklu České století, který se pokouší přiblížit přelomové události našich moderních dějin očima jejich hlavních aktérů, se zaměřil na prezidenta Edvarda Beneše (Martin Finger), jenž se v průběhu několika dnů podvolí mnichovskému diktátu.
04.11.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (147 článků)

Cesta na nedostupný ostrov Aldabra

 
Dokumentů, které přibližují divákům hlubiny oceánů i vyprahlé pouště, roztodivné rostliny a nevídané živočichy, je dnes v televizi už nepočítaně. To, čím se od nich liší film Aldabra: Byl jednou jeden ostrov režiséra Steva Lichtaga, který příští týden vstoupí do kin, je jednak nedostupnost ostrova a jednak způsob, jímž o jeho krásách vypráví.
14.11.2015 15:21 |

podobné články

Filmové premiéry - Příběh z periferie, Nedotknutelní, Prometheus a Bajkonur

 
O tom, že nic netrvá věčně a člověk chce vždy nejvíc to, co nemá, je hudební film Příběh z periferie režiséra Karla Hřiba. Hitem francouzských kin byl loni film Nedotknutelní. Dávný film Vetřelec inspiroval Ridleyho Scotta k natočení nového akčního snímku Prometheus. O lásce na dosah vesmíru vypráví film Bajkonur.
07.06.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Ridley Scott (73 článků)

Našli jsme učitele parkování Zuzany Paroubkové!

 
Dokázat zaparkovat auto ve stylu Zuzany Paroubkové je na dnešních přeplněných parkovištích užitečná schopnost. Čtenář poslal do redakce fotografie starší nehody. Jak se zdá, právě z ní bývalá žena expremiéra čerpala inspiraci.
25.10.2010 18:50 |

podobné články

Tragická smrt Zuzany (†25): Políbila synka (4 měs.) a vyskočila z okna!

 
Děsivá smrt mladičké maminky Zuzany (†25) otřásla slovenským Martinem. Žena políbila svého čtyřměsíčního synka, poté odešla na balkon v šestém patře, ze kterého podle jedné vyšetřovací verze vypadla, podle druhé vyskočila. Maminka podle sousedů trpěla psychickými problémy.
12.11.2013 20:31 |

podobné články

Právník, co obhajuje chudé, o hrůzách dnešní doby a "spirále smrti"

 
JINÝMA OČÍMA Jan Rytíř je olomoucký právník. Bezplatně radí lidem v těžkých životních situacích. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsal děsivé příběhy svých klientů, kteří jsou často úplně na dně, majetek zabavený exekutory. Nejsmutnější je podle něj fakt, že ty, co si dnes myslí, že jim takové problémy nehrozí, může potkat totéž. Stačí jen přijít o práci a iluze jistoty je pryč.
23.02.2013 06:15 |

podobné články

Jsem hovado, když nechci blokovat stavbu dálnice? Pan „Antibursík-Stop ekoteroru" o hrůzách dneška, Nečasovi i Babišovi

 
JINÝMA OČIMA V této zemi je vymahatelnost práva prakticky nulová. I proto jsem vystoupil z Advokátní komory. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl předseda stany Antibursík – stop ekoteroru a bývalý advokát Ivo Kasal. Vyjádřil se i ke kauze Nagyová a rozpovídal se o tom, co mu vadí na takzvaných ekoteroristech, které nazývá Zelení Khmerové.
30.05.2014 11:21 |

podobné články