Článek

RECENZE: Vila Verdi dobře postavená v Plzni

 
Vila Verdi je dům pro staré operní zpěváky, který zakoupil a financoval věhlasný italský skladatel, a který pod názvem La Casa Verdi existuje dosud. Ale také titul divadelní hry, kterou podle dokumentárního filmu napsali a v berlínské Volksbühne uvedli Christoph Klimke a režisér Johann Kresnik. Inscenaci měli možnost vidět diváci Pražského divadelního festivalu německého jazyka v roce 2013 na jednom z festivalových zájezdů.
18.05.2016 14:55 |

podobné články

Podobné články

Giuseppe Verdi dvousetletý, ale stále oslavovaný

 
Existuje pár jmen, bez nichž si lze historii i současnost operního umění jen těžko představit. Patří k nim především Giuseppe Verdi, od jehož narození uplyne ve čtvrtek 10. října dvě stě let.
08.10.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků)

Vila spisovatele Karla Čapka (+48) se otevře návštěvníkům: Napsal tu RUR, Krakatit a Bílou nemoc!

 
Není vila jako vila. Ta uprostřed klidné čtvrti na pražských Vinohradech je jedna z nejvzácnějších v celé metropoli i zemi. Bydlel v ní slavný spisovatel Karel Čapek (†48). Ani po letech neztrácí honosná prvorepubliková vila své kouzlo.
16.10.2013 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (118 článků)

RECENZE: Na Grabštejně zazněl poprvé Verdi

 
Po třiadvacáté se na severočeském hradě Grabštejn uskutečnilo v sobotu 22. srpna benefiční operní představení, které se od roku 1993 koná z iniciativy sólisty pražského Národního divadla a rodáka z nedaleké Chotyně Luďka Veleho.
24.08.2015 14:40 |

podobné články

Brněnská vila Stiassni se otevírá odborníkům, studentům i návštěvníkům

 
Po komplexní tříleté obnově se v Brně slavnostně otevírá vila Stiassni, významné dílo meziválečné moderní architektury, známé jako „vládní vila“.
12.12.2014 14:41 |

podobné články

Dieta postavená na hlavu: V Mauretánii je ideálem krásy tloušťka, ženy se zde vykrmují jako husy

 
Pro obyvatele Mauretánie to znamená tradici, ale svět na to nahlíží podobně jako na týrání. Domorodé ženy se totiž dočkají manželství jedině tehdy, budou-li doslova vykrmené jako husy. Tato dieta postavená na hlavu začíná už někdy v osmi letech jejich života a místní ženy jsou nuceny zkonzumovat asi 15 tisíc kalorií denně, jinak jim hrozí staropanenství.
17.07.2013 09:35 |

podobné články

„Jsem sexista a EU je postavená na lži,“ říká hajlující europoslanec pro Blesk

 
Muži jsou inteligentnější, a proto vydělávají více, stejně jako blonďatí lidé nebo třeba běloši oproti „negrům“. To ve Studiu Brusel prohlásil polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke. Evropská unie je podle něj postavená na lži, že jsou si muži a ženy rovni. Europoslanec se tak snažil vysvětlit výroky, kvůli kterým ho předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani na 10 dní suspendoval a zakázal mu reprezentovat europarlament na celý rok.
22.03.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (17 článků)

Zaměstnanci německé Lufthansy stávkují, ruší se i lety z Česka

 
Největší evropské aerolinie Lufthansa kvůli dopolední stávce zaměstnanců na šesti německých letištích zrušily na 700 letů. Protest, kterým chce odborový svaz Verdi vyvinout tlak na společnost před dalším kolem jednání o nové tarifní smlouvě, se dotkl i dopoledních spojů s Prahou. 
21.03.2013 11:05 |

podobné články

Český rozhlas: Verdi, Weber a Wagner otevřou další sezonu SOČRu

 
Zahajovací koncert 87. sezony rozhlasových symfoniků, kteří vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Ondreje Lenárda, je ve znamení dvou letošních jubilantů, významných osobností světové hudby, Wagnera a Verdiho. Vedle jejich děl zazní i stěžejní skladba klarinetového repertoáru, a to v interpretaci přední české umělkyně Ludmily Peterkové. Díky přímému přenosu ČRo – Vltava i prostřednictvím živého videopřenosu na YouTube a webové stránky SOČRu se můžete stát hosty večera ve Dvořákově síni Rudolfina také Vy – 23. září od 19.30 hodin.
18.09.2013 20:05 |

podobné články

ČRo: Verdi, Weber a Wagner otevřou další sezonu SOČRu

 
Zahajovací koncert 87. sezony rozhlasových symfoniků, kteří vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Ondreje Lenárda, je ve znamení dvou letošních jubilantů, významných osobností světové hudby, Wagnera a Verdiho.
19.09.2013 14:45 |

podobné články

Festival německého divadla oživí pražské scény

 
Od 28. října do 10. listopadu se uskuteční 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Prolog obstaral začátkem měsíce výlet do berlínské Volksbühne, jejíž inscenaci nebylo možné převézt do Prahy. Desítky fanoušků zhlédly velkolepě pojatou hru v režii Johanna Kresnika s názvem Villa Verdi, uvedla ředitelka přehlídky Jitka Jílková.
28.10.2013 05:30 |

podobné články

Basbarytonista Bryn Terfel a Pražský filharmonický sbor vystoupí společně v Praze

 
Pražský filharmonický sbor vystoupí v úterý 22. listopadu 2016 s největší hvězdou britské operní scény: velšským basbarytonistou Brynem Terfelem. Koncert se koná ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Na programu jsou árie a sbory z oper několika skladatelů, mezi kterými nechybí jména jako Gioachino Rossini, Charles Gounod, Giuseppe Verdi, Richard Wagner, Giacomo Puccini či Modest Petrovič Musorgskij. V závěru koncertu zazní také několik čísel populárnějšího charakteru, jako je například píseň z muzikálu Šumař na střeše či spirituál Deep River. Bryna Terfela a Pražský filharmonický sbor doprovodí PKF - Prague Philharmonia s dirigentem Garethem Jonesem. Program s Pražským filharmonickým sborem nastudoval asistent hlavního sbormistra Jakub Zicha.
20.11.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (17 článků) , Richard Wagner (21 článků) , Bryn Terfel (1 článek) , Giacomo Puccini (1 článek) , Richard Wagner (1 článek) , Charles Gounod (2 články)

V Amazonu stávkují a potrvá to až do Štědrého dne. V Německu to není poprvé

 
Zaměstnanci amerického internetového obchodu Amazon v Německu opět stávkují kvůli vleklému sporu ohledně mezd a pracovních podmínek. Už v pondělí přerušili práci zaměstnanci distribučního střediska Amazonu v německém městě Koblenc. Ve středu vyzval odborový svaz Verdi, aby se ke stávce připojili pracovníci dalších tří středisek. Protest by měl trvat až do 24. prosince.
21.12.2016 13:30 |

podobné články

Německá letiště zastaví stávky. Protesty zpozdí i pražské lety

 
Další stávka zasáhla Berlín a Hamburk, tentokrát se to týká pozemního personálu letišť. Vše začalo dnes nad ránem a potrvá téměř celé dopoledne. Oznámila to agentura DPA s odvoláním na odborový svaz Verdi. Předpokládá se, že by stávka mohla ohrozit lety z Prahy a do Prahy. Čeho tím chtějí zaměstnanci pozemního personálu letišť dosáhnout?
08.02.2017 09:30 |

podobné články

Maturitu „osolila“ stávka za vyšší platy. V Německu je ochromená MHD i úřady

 
Stávka zaměstnanců veřejného sektoru v mnoha německých městech ochromila hromadnou dopravu. Nejvíce se omezení dotkla měst v Dolním Sasku a okolí Stuttgartu, informovala agentura DPA. Na mnoha místech zůstanou ve čtvrtek na výzvu odborového svazu Verdi zavřené i školky, obecní úřady, bazény či divadla. Zaměstnanci veřejného sektoru stávkují v Německu již třetí den.
12.04.2018 11:15 |

podobné články

Zóna destrukce a destability se přibližuje, řekl ministr Herman při otevření Nového divadla v Plzni

 
Vůbec první budova divadla, postavená po roce 1989, byla slavnostně otevřena v Plzni. I přes řadu kontroverzních kauz a dohadování napříč politickým spektrem začalo Nové divadlo sloužit svému záměru. Na slavnostním zahájení, při kterém byla uvedena Prodaná nevěsta, byla přítomna řada hostů, v čele s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).
04.09.2014 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1053 článků)

Prodej vyzdobených laviček v Plzni pomůže postiženým dětem

 
Osmým rokem pokračuje letos v Plzni dobročinný projekt Lavičky. Pestrobarevné lavičky, které podle vlastních návrhů vytvoří v Plzni studenti Ústavu umění a designu (ÚUD) Západočeské univerzity v Plzni, si koupí sponzoři, především plzeňské firmy. Výtěžek z prodeje následně dostanou handicapovaní mladí lidé ze sdružení Help Me, řekla dnes Lenka Kodýtková z ÚUD.
31.03.2013 14:10 |

podobné články

Do babyboxu v Plzni někdo odložil novorozenou holčičku. Je to 107. dítě

 
V babyboxu na Denisově nábřeží v Plzni dnes dopoledne zdravotníci našli zdravou holčičku. Dostala jméno Ilonka a nyní je na novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice v Plzni. Jde o 107. dítě odložené do speciálních schránek v Česku, v Plzni je to druhé novorozeně.
27.05.2014 22:30 |

podobné články

Nahlédněte do sídla českých premiérů: Bydleli tu Gándhí, Gagarin i Zeman

 
Blízko a přece daleko jsou od sebe úřad vlády a sídlo premiéra, tedy Strakova akademie a Kramářova vila. Zatímco z vily na letenském kopci máte vládní sídlo jako na dlani, když stojíte před Strakovou akademií, vidíte pouze zeď jedné ze zahradních teras. Tak dobře je Kramářova vila schovaná před zraky turistů. Z českých premiérů v ní bydleli pouze Miloš Zeman a Vladimír Špidla. Před nimi tu ale komunisté ubytovávali významné návštěvy. Přespali tu tak údajně třeba Leonid Brežněv, Jurij Gagarin nebo Mahátma Gándhí.
17.06.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jurij Gagarin (37 článků) , Vladimír Špidla (269 článků) , Miloš Zeman (20472 článků)

Slavné vile velkého Čecha je 80 let: Takhle bydlel prezident Beneš!

 
Letos je tomu přesně 80 let, co byla v Sezimově Ústí postavena vila bývalého Československého prezidenta Edvarda Beneše. Její osud nebyl jednoduchý, stejně jako život jejích majitelů. Bývalý prezident si svého domu příliš neužil, šťastný zde byl pouze ve třicátých letech minulého století. Ještě před tím, než musel před německou okupací odejít do zahraničního exilu.
10.07.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (161 článků)