Článek

RECENZE: V Huse jen Morávkovy trapné dezinterpretace

 
Divadelníci středního věku objevují spisovatele, kteří jim byli zatajeni, dokud byli mladí. A hloubají v nich tolik, že na svět vyvedou třeba Směšnou interpretaci. S tímto titulem ve štítu se o Milana Kunderu v brněnské Huse na provázku pokusil Vladimír Morávek. Nad směšným textem Ondřeje Novotného s trapnostmi Radomila Matznera shořel na troud.
20.11.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (60 článků) , Vladimír Morávek (34 článků) , Ondřej Novotný (40 článků)
Podobné články

Věci veřejné á la Drábek: Trapné, trapné, trapné

 
Věci veřejné machrují. Místo reforem a bez ohledu na koaliční partnery. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek celou mediální kauzu kolem nejmenší vládní strany hodnotí stručně: Trapné, trapné, trapné.
15.05.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1069 článků)

Trapné, trapné, trapné, komentoval ministr Drábek aféry VV

 
Aféry Věcí veřejných jejich koaličního partnera netěší. „Nerozumím jim a vlastně nechci rozumět,“ uvedl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v nedělním diskusním pořadu na TV Prima. Podle něj je chování VV "trapné, trapné, trapné..." Situaci považuje TOP 09 za vážnou, ale zároveň chce dokončit reformy.
15.05.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1069 článků)

Františák otrávil Čapka muchomůrkou bílou na prknech Klicperova divadla

 
Osudy Karla Čapka, jednoho ze sedmi českých adeptů Nobelovy ceny za literaturu, vývoj názorů na jeho život a dílo zejména ve 30. a 50. letech v zemi, ve které se velikost neodpouští. To by mohlo vydat na příběh provokativní, Szczygiełův Gottland nebo Morávkovy Světáky s reflexí Golden Kids (Kubišová, Neckář, Vondráčková) potvrzující. Martin Františák a jeho Věc Čapek skončili ale jak poslední střela českého biatlonisty: hodně mimo terč.
23.02.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (102 článků)

RECENZE: Běžte dom, nebo vás spolknó Němci!

 
Po Shakespearovi, Čechovovi, Dostojevském a Čapcích uhranul Vladimíra Morávka Wolfgang Amadeus Mozart. Měsíc po prvním dílu projektu Géniové a podvodníci − Shafferově Amadeovi (Milovaném Bohem) s otcem a synem Donutilovými – dočkali se režisérovi příznivci v brněnské Huse na provázku části druhé: opery Moc art aneb Amadeus v Brně tvůrčího tandemu Miloš Štědroň − Milan Uhde.
20.04.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Uhde (62 článků) , Vladimír Morávek (34 článků)

RECENZE: Allenův Bůh v Morávkově Huse není mrtev

 
Českou premiérou přispělo do pátého ročníku Divadelního světa Brno, jenž v pátek končí, Divadlo Husa na provázku, jedna z mála scén, která nepodcení žádnou přehlídku, natož pak mezinárodní. A protože pořádající Divadlo Radost určilo ráz setkání jako allenovský, nastudoval Vladimír Morávek Boha z mašiny – variaci na aktovku Bůh.
13.06.2014 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Morávek (34 článků)

RECENZE: Vinohradský Amadeus - působivé divadlo velké scény

 
Kolem Shafferova Amadea v Divadle na Vinohradech se toho dost namluvilo. Se souborem ho měl nastudovat režisér Vladimír Morávek, který poté, co nový ředitel Tomáš Töpfer jeho režii zrušil, ho uvedl v brněnské Huse na provázku s otcem a synem Donutilovými v rolích Salieriho a Mozarta.
10.11.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (158 článků) , Vladimír Morávek (34 článků)

Wagnerová: Kalouska k nacistům nepřirovnávám, to je dezinterpretace

 
Místopředsedkyně Ústavního soudu (ÚS) Eliška Wagnerová se ohradila proti tvrzení, že přirovnala ministra financí a místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska k nacistům.
09.05.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5963 článků)

Západ ohrožuje Rusko, kvůli tomu je válka. Může za to i Schwarzenberg. Zeman nemá nárok na žádné názory a škodí, říká publicista Žák

 
Radikální islám je podle publicisty Václava Žáka záležitost politické dezinterpretace islámu a nemá s náboženstvím nic společného. V té souvislosti poukazuje na to, že strach je skvělá politická karta. Pro dění na Ukrajině považuje za velmi významný fakt, že Rusko začalo mít dojem, že Západ ohrožuje jeho bezpečnost. Upozorňuje i na do nebe volající nerovnost v rozdělování světového bohatství, která bez politického řešení spěje ke katastrofě.
11.02.2015 09:11 |

podobné články

Uprchlíkům jde o život, Zemanovi o hlasy. Zasvěcený aktivista varuje před prezidentem

 
ROZHOVOR Dezinterpretace a politické proklamace. Některá zásadní prohlášení prezidenta republiky Miloše Zemana zpochybňuje člen předsednictva Strany zelených Michal Berg. „Pan prezident hovoří ke svým voličům, které bude zřejmě v dalších prezidentských volbách opět žádat o hlasy,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Zároveň upozorňuje: „Radit někomu dalšímu v okamžiku, když mu jde o život, není úplně ideální ani od hlavy státu.“
07.01.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16436 článků)

Ministr Jurečka: Podporuji změnu zákona o střetu zájmů

 
V posledních dnech se objevují v médiích dezinterpretace mého vyjádření k novele zákona o střetu zájmů. Na stole je několik návrhů - pana poslance Plíška a kolegy Jana Chvojky. Nebráním se žádným změnám, protože zákon je skutečně třeba modernizovat a upřesnit.
31.03.2016 04:40 |

podobné články

Zkusili to zakamuflovat, ale pravda vyšla najevo: Další čísla o tom, zda Američané podporují zákrok Donalda J. Trumpa proti migrantům

 
Válka médií proti Donaldu Trumpovi pokračuje dál. Svědčí o tom dezinterpretace průzkumů veřejného mínění mediálního mainstreamu v souvislosti s razantními opatřeními v oblasti imigrační politiky.
01.02.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2468 článků)

Ministr Zaorálek: Upřesňuji dezinterpretace mých výroků v Hospodářských novinách

 
Musím se tvrdě ohradit proti desinterpretacím mých výroků v dnešním vydání Hospodářských novin, které se týkají volného pohybu osob v Evropské unii.
20.03.2017 16:20 |

podobné články

Co se děje na Šumavě, je jen trapné divadlo, stýská si Zimola

 
Bohužel ani uplynulý víkend nepřinesl uklidnění napjaté situace v Národním parku Šumava. S velkými obavami sleduje vývoj jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a stínový ministr životního prostředí. Sám označil události na Modravě v rámci problému s kůrovcem za trapné divadlo.
02.08.2011 12:00 |

podobné články

Štěch: Nečas hraje trapné divadlo. Senátoři ČSSD přímou volbu podpoří

 
Minimálně tři pětiny senátorů z ČSSD prý podpoří přímou volbu prezidenta. Tvrdí to předseda Senátu Milan Štěch. Podle něj hraje premiér Petr Nečas jen trapné divadlo pro veřejnost, když říká, že sociální demokraté přímou volbu nechtějí.
06.01.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (538 článků) , Petr Nečas (9190 článků)

VTÍPEK: Husa, která nosí sandálky

 
Manželé Bob a Lauree Strouseovi pořídili své huse, kterou zachránili před aligátory a později se stala jejich miláčkem, sandálky. Husí nožičky tak dostaly perfektní ochranu před drsnými a rozpálenými chodníky floridských ulic.
10.06.2011 11:20 |

podobné články

Miroslav Donutil: V divadle ho nahradí levnější syn Martin!

 
Slavné brněnské Divadlo Husa na provázku získalo velmi vzácnou posilu! A to syna herce Miroslava Donutila (60), který byl v letech 1973 až 1990 hvězdou této scény. Martin Donutil (21) má aktuálně v »Huse« dvě role – hraje mladého Leoše Janáčka a Rosencrantze v Hamletovi.
27.01.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (283 článků) , Leoš Janáček (79 článků)

Pět tet po Vernisáži umřelo od marnosti

 
Dvakrát se režisér Ivo Krobot v Huse na provázku kriticky zabýval problémem fetišů české kultury (Babička a Švejk), až si jeden fetiš s dramaturgem Petrem Oslzlým zcela nekriticky upekli sami. V Městském divadle Mladá Boleslav nastrojili Vernisáž Václava Havla s „kratičkou krejzy fantazií na téma po pětadvaceti letech“.
11.02.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4441 článků) , Petr Václav (670 článků)

Kohout (VV): Babák zasáhl ČSSD do citlivého místa

 
Poslanec VV Michal Babák na půdě sněmovny odhalil, že na rozpočtovém výboru záměrně chyběli jeho sociálně demokratičtí členové, a tím umožnili zablokovat návrh VV na zachování dvou sazeb DPH a snížení spotřební daně na pohonné hmoty. Reakce ČSSD, která na toto prohlášení následovala, přesně odpovídá přísloví o potrefené huse.
20.09.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (378 článků)

Už aby Vám někdo zavřel hu*u, četl Bělobrádek. Odpověděl cosi o potrefené huse

 
Do předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka se pustili čtenáři ParlamentníchListů.cz. A nebylo to nic hezkého, je podle nich trapný, hlavně svým odporem vůči komunistům.
06.02.2013 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1223 článků)