Článek

RECENZE: The Cult v pestré škále rocku

 
Je až s podivem, pro kolik českých hudebníků a fanoušků je britská kapela The Cult důležitá. Do života jim vstoupila již ve druhé polovině osmdesátých let a je v něm povětšinou usazena dosud. Navzdory tomu, že se už dvakrát rozešla a dvakrát vrátila, navzdory tomu, že dnes už neudává na hudební scéně tempo.
26.02.2016 16:35 |

podobné články

Podobné články

Ponurý rock britských The Cult zazní za týden v Praze

 
Britští The Cult, kteří někdy bývají zařazování do škatulky gothic a současně odráží i vlivy klasicky našlápnutého hard-rocku, se zastaví v pražském Divadle Archa 10. srpna.
27.07.2010 13:40 |

podobné články

The Cult zahrají v Divadle Archa

 
V pražském Divadle Archa se 10. 8. večer představí britská kapela The Cult. Proslula především v osmdesátých letech, kdy vyšla její nejzásadnější alba Dreamtime, Love, Electric nebo Sonic Temple. Ve své hudbě smísila prvky punku a gotického rocku, ovšem její zpěvák Ian Astbury v rozhovoru pro Právo hlásá, že skupina se v žádném případě nehodlá chlácholit tím, co bylo.
10.08.2010 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ian Astbury (1 článek)

The Cult v Praze: lekce ryzího bigbítu

 
Britští The Cult, označovaní za jednu z nejpodceňovanějších kapel v dějinách rocku, v úterý v pražské Arše předvedli, v čem tkví jejich nezpochybnitelná síla a kvalita. Během koncertu, který trval zhruba hodinu a půl, zahráli největší hity své bezmála třicetileté kariéry. Často se vraceli ke svému ranému gotickému období, ovšem s drajvem, který odrážel jejich pozdější okouzlení syrovým hardrockem.
11.08.2010 15:40 |

podobné články

Zemřel Allen Lanier ze skupiny Blue Öyster Cult

 
Americký kytarista a klávesista Allen Lanier zemřel ve středu v 67 letech na chronickou plicní nemoc. Byl znám hlavně jako zakladatel skupiny Blue Öyster Cult a spolupracoval s Patti Smith.
16.08.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Patti Smith (35 článků)

Nová alba: PJ Harvey, Cult Of Luna nebo Bazztaarklan

 
Na světě je nové album britské zpěvačky PJ Harvey, které bylo dlouho očekávané. Vyšla i zajímavá deska metalových Cult Of Luna či kolekce břeclavských Bazztaarklan.
20.04.2016 07:10 |

podobné články

Začíná Benátská noc v Malé Skále u Turnova

 
Již ve čtvrtek v 18 hodin začne v Malé Skále u Turnova 19. ročník festivalu Benátská noc. Jeho hlavními hvězdami budou americká rocková skupina Dream Theater a němečtí taneční Scooter. Přijedou ale i další Němci In Extremo a U. D. O., nebo švédská formace Clawfinger.
28.07.2011 10:30 |

podobné články

Muž sjel autem ze silnice a šest dní visel na skále

 
Američan David LaVau podnikl výlet, na který asi jen tak nezapomene. Před týdnem si vyrazil na návštěvu města Oxnard na jihu Kalifornie, během cesty ale se svým autem přeletěl útes a zůstal viset na skále ve výšce 61 metrů. Na záchranu čekal celých šest dní, kdy ho objevila jeho vlastní rodina.
01.10.2011 13:35 |

podobné články

Trouba na skále: Došly mu síly!

 
Mladík (23) při hře na zkušeného horolezce v sobotu přecenil schopnosti a málem na to tvrdě doplatil. Bez zajištění se na skále v lomu Hády v Brně-Maloměřicích vydrápal do výšky zhruba čtyřiceti metrů, tam mu ale došly síly.
22.10.2012 12:05 |

podobné články

Šílený nápad: Dobrodruh bude žít dva měsíce na opuštěné skále zavřený v malé kapsli

 
Dobrodruh Nick Hancock (38) se rozhodl přežít dva měsíce v opravdu extrémních podmínkách. Na skále Rockell, vysoké 30 metrů a ležící v nehostinné výspě severního Atlantiku, hodlá strávit 60 dní v podivné žluté kapsli a doufá, že jeho husarský kousek přivede sponzory a dobrovolníky k charitativní organizaci Help for Heroes.
01.05.2013 14:40 |

podobné články

Nejděsivější křeslo světa: Visí na dvou hácích ve skále a je sto metrů vysoko. Měli byste odvahu se do něj posadit?

 
Není tam žádné jištění, žádné záchranné pásy, visí jen na dvou kovových hácích navrtaných ve skále, a abyste se do něj mohli posadit, musíte vylézt do výšky 107 metrů. Pak vás ale čeká úchvatný výhled, ticho a rajský klid.
20.10.2013 15:40 |

podobné články

Na Malé Skále odhalili památník radistovi slavného výsadku

 
Radista slavné výsadkové skupiny Clay z druhé světové války Čestmír Šikola má ode dneška památník v Malé Skále na Jablonecku, kde prožil většinu svého života. Památník v centru obce odhalili účastníkovi protinacistického odboje a politickému vězni komunistického režimu v den 70. výročí výsadku. ČTK to řekl starosta Malé Skály Michal Rezler.
13.04.2014 20:15 |

podobné články

Sokolovští hasiči zachraňovali dva psy, kteří uvízli na skále

 
Hasiči ze stanice Sokolov a dobrovolní hasiči z Lokte v neděli dopoledne zachraňovali pomocí lezecké techniky dva psy, kteří uvízli v ochranné síti na skále v Lokti. Vzhledem k tomu, že psi vcelku dobře spolupracovali, se vše vydařilo na jedničku.
02.11.2014 15:00 |

podobné články

Vrtulník a desítky hasičů v akci: Milenci na skále křičeli při sexu!

 
„Na skále v Krkonoších křičí zraněný člověk o pomoc,“ dostali hlášení hasiči na linku 150. Do akce okamžitě vyrazil vrtulník s podvěsem, záchranka, horská služba. Na místě našli pár, který se oddával sexu…
14.06.2015 21:50 |

podobné články

Vodáci na Malé Skále o víkendu odemknou řeku Jizeru. Připojí se i hejtman Půta

 
Začátek vodácké sezony tradičně odstartují vodáci odemykáním řeky Jizery. V sobotu 2. dubna zahájí letošní vodácký rok slavností na Žluté plovárně na Malé Skále. Připojí se k nim i hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
31.03.2016 17:00 |

podobné články

Magistrát bezdomovce na Petříně nechce. Přes mříže se už nedostanou

 
Lidé bez domova už nežijí pouze pod mostem. Důkazem toho je i obydlí ve skále na Petříně, které děsí turisty. Dveře vyrobené z látky, budka pro ptáčky, přivezený kontejner. Bezdomovci si i bez peněz dokázali vybudovat domov. Pražskému magistrátu se to ale nelíbí, místo ve skále zamřížuje.
06.05.2016 06:40 |

podobné články

Proč VyVolený Honza nepřiznal účinkování v gay pornu? Jeho maminka odhalila pravdu!

 
Již několik dní Vilou otřásá skandál týkající se údajného účinkování Honzy Podzimka (23) v explicitním snímku pro pány. Tam se Honzovi náramně podobný krasavec oddává pestré škále zvrhlostí, kterých jsou schopni jen herci v pornografických filmech. On něco takového naprosto odmítá. Teď s novými informacemi přišla matka "obžalovaného".
13.11.2013 05:11 |

podobné články

Děsivý Thriller V pasti s Naomi Watts a další nové trailery uplynulého týdne.

 
Uplynulý týden přinesl opět velké množství nových trailerů k očekávaným filmům. V pestré škále žánrů si vybere opravdu každý. Jaký je váš oblíbený žánr a na který film se nejvíce těšíte?
01.12.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Naomi Watts (64 článků)

Gigant nové vlny Elvis Costello vystoupí poprvé v Praze

 
V pátek se v pražském Kongresovém centru v komorním programu představí jedna z nejvýraznějších postav anglické nové vlny, zpěvák a kytarista Elvis Costello. Vycházel z pub rocku, ale během let absorboval ve své pestré a invenční tvorbě mnohé další styly, jako byl soul, rhythm and blues či country a rockabilly nebo punk a jazz. Skládal písně se svou ženou Dianou Krall i Paulem McCartneym.
03.11.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Elvis Costello (2 články) , Diana Krall (6 článků)

Partička Crossband: Přichází s pořádně našlápnutým videoklipem

 
Nymburská kapela Crossband, která se vám dnes představuje, hraje směs rocku, pop-rocku, ska a funky. Na vás je, abyste posoudili, jestli má šanci se na českém hudebním poli prosadit.
05.06.2009 17:10 |

podobné články