Článek

Recenze: Tenhle svět není pro lidi. Ódinovo dítě ho převrátí naruby

 
Severská fantasy o řádu světa, víře, lásce, ale také podrazech a touze po moci. První díl z trilogie Havraní kruhy Siri Pettersenové tohle všechno obsahuje. Hlavním motivem by v lidském světě byla myšlenka, že Bůh neexistuje a vše, co se kolem něj vytvořilo – náboženství, ale také ustálená sousloví – je založeno na mýtu. Mýtem je ale i hlavní hrdinka.
06.05.2016 06:25 |

podobné články

Podobné články

Recenze: Plíseň ve světě lidí, Rime bez ocasu. To je druhé Ódinovo dítě

 
Domov, který doufá Hirka najít ve světě llidí, se ukáže být pouhou iluzí. Prozření je o to bolestivější, že zemře havran Kuro, její jediná „spřízněná duše“. Hirka navíc brzy zjistí, že není zcela v bezpečí a dozví se, kým opravu je a jaká je její role ve velké hře.
13.08.2017 13:50 |

podobné články

BRUTÁLNÍ! Rozhodčí (20) zabil fotbalistu, fanoušci ho rozčtvrtili a hlavu nabodli na kůl

 
Blázni, idioti, magoři, šílenci. Svět se zbláznil. Něco takovéhleho nemá obdoby a je dost možné, že se vám po přečtení této zprávy převrátí žaludek naruby. Amatérský fotbalový zápas se změnil v čiré běsnění, které skončilo smrtí dvou lidí. Rozhodčí (20) nejprve zabil fotbalistu, fanoušci pak arbitra brutálním způsobem popravili.
06.07.2013 18:10 |

podobné články

Langerová si zazpívala s Nelinkou: Ta ji ale nikdy neuvidí!

 
 Pro rodiče je obrovským šokem, když se očekávané miminko narodí postižené. Celý svět se převrátí naruby. Pro většinu naprosto nezvladatelná situace. Mnohé české celebrity se proto aktivně věnují charitě a mezi ně patří i zpěvačka Aneta Langerová (26), která je patronkou všech nevidomých. A její vděčnou fanynkou je i jedenáctiletá Nela F. z Prahy, která díky Anetě může žít alespoň trošku normální život.
08.03.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (493 článků)

Langerová si zazpívala s Nelinkou: Ta ji ale nikdy neuvidí!

 
 Pro rodiče je obrovským šokem, když se očekávané miminko narodí postižené. Celý svět se převrátí naruby. Pro většinu naprosto nezvladatelná situace. Mnohé české celebrity se proto aktivně věnují charitě a mezi ně patří i zpěvačka Aneta Langerová (26), která je patronkou všech nevidomých. A její vděčnou fanynkou je i jedenáctiletá Nela F. z Prahy, která díky Anetě může žít alespoň trošku normální život.
08.03.2013 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (493 článků)

Odborníci varují před obří katastrofou! Příroda se bouří už teď, upozorňují

 
Ruské ministerstvo pro mimořádné situace zveřejnilo šokující informace. Podle vědců natolik stoupne teplota vzduchu, že to převrátí svět naruby.
26.03.2013 15:30 |

podobné články

Jiří Pačinek: Máme silnou sklářskou tradici

 
Náhoda mnohdy rozhoduje o lidském životě natolik, že ho převrátí naruby. Kdyby sklář Jiří Pačinek, rodák z Litoměřic, jako dítě neviděl jeden populární seriál s Luďkem Munzarem, věnoval by se zřejmě sportu. Jenomže to dopadlo jinak.
04.08.2015 16:15 |

podobné články

Už je zase všem pro legraci! Exmanažer Ivety Bartošové pořádá Džambulka párty s oblečením naruby

 
Jako by nestačilo, že si Tomáš Gottlieb, první manažer Ivety Bartošové  (47) , udělal ze svého bývalého koně legraci, když si dal kvůli fotografii cucíka stejně jako ona . Nyní na srandě z pěnice dokonce postavil celou jednu akci! Dnes večer pořádá Džambulka naruby párty, na plakát si nechal přimontovat svou hlavu na její tělo ze slavné italské fotky , a na hosty má speciální požadavek. „Musí mít na sobě cokoliv naruby. A pokud možno být zrubaní,“ směje se Gottlieb.
15.08.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6693 článků)

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

Kolik stojí miminko? 130 tisíc! Poradíme, co je potřeba koupit!

 
O tom, že vám příchod miminka převrátí domácnost na ruby, není pochyb. Jenže kromě domácnosti bude naruby i vaše peněženka. Podle průzkumu jen za nutné výdaje v prvním roce dítěte vydají rodiče na 130 tisíc korun!
02.05.2014 14:15 |

podobné články

Linek (Soukromníci): Svět naruby

 
Svět naruby je mírnější výraz pro pořekadlo, v co se v poslední době svět obrací.
10.07.2017 22:10 |

podobné články

Dialýza vám převrátí život naruby. ZP MV ČR na ni ročně vydá 588 milionů korun

 
Nutnost podstoupit dialýzu znamená pro mnohé pacienty doslova šok. Na jedné straně jim může zachránit život, na druhé straně jim ho znepříjemňuje.
09.03.2018 19:30 |

podobné články

Jana Švandová: Panovačná a cynická tchyně!

 
Herečka Jana Švandová (65) se po dlouhé době vrací na televizní obrazovky. Tentokrát jako pořádně panovačná tchýně, která je postrachem rodiny a celou domácnost převrátí naruby.
15.10.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Švandová (202 článků)

Oscarová režisérka filmu Smrt čeká všude chystá drama o 11. září

 
Společnost Annapurna Pictures získala práva na knihu The True American: Murder and Mercy o osudu nevinného bangladéšského imigranta, kterému převrátí život naruby události z 11. září 2001. Režírovat bude Kathryn Bigelowová.
15.05.2014 13:20 |

podobné články

ODTAJNĚNO! Poslední díl Ordinace: Co nás čeká v příštím roce

 
Právě dnes večer se vysílá poslední letošní díl Ordinace a po Novém roce v seriálu nezůstane kámen na kameni! Za vším bude stát láska ve všech podobách. Velkou love story zažije Marika Šoposká (28) a život naruby se převrátí také Monice Zoubkové (41) díky návratu Roberta Jaškówa (48). Největší důvod k radosti ale bude mít Petr Rychlý (52).
19.12.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (310 článků) , Monika Zoubková (32 článků) , Robert Jašków (32 článků) , Marika Šoposká (33 článků)

Až dva miliony Čechů budou muset kvůli novým technologiím změnit svou práci

 
Po záplavě předpovědí, že roboti obsadí továrny a převrátí náš průmysl naruby, se hlavní změna bude podle nejnovější analýzy konat úplně jinde. Ve službách zmizí až milion míst, více než v průmyslu, stavebnictví a zemědělství dohromady. V největším ohrožení jsou úředníci a prodavači, jejich opakující se rutinní práci by měly nahradit automatizované pokladny nebo umělá inteligence.
26.03.2018 09:35 |

podobné články

Jak zabavit malé dítě při cestování

 
Zdlouhavé cestování bývá mnohdy otrava i pro dospělého natož, pro malého caparta. Proto je vhodné se předem na takovou cestu připravit. Velmi také záleží na tom, jak malé či velké dítě máme. Jestliže je dítě schopno komunikace a hrát s vámi různé hry, jako je slovní fotbal, kolik červených aut uvidíš, máte to snadnější. Mnohem horší je to s úplně malými dětmi. O tom jak zabavit naše nejmenší bude dnešní článek. Naplánujte si předem trasu Při delším cestování je vhodné naplánovat cestu tak, abychom mohli dělat přestávky. Naštěstí kolem cesty existují větší čerpací stanice, kde mají přebalovací pulty, můžete se projít, osvěžit a chvíli oddychnout. Malá změna rozptýlí nejen vás, ale i vaše dítě. Prvním krokem tedy je pořádně naplánovat trasu a přestávky. V případě, že pojedete autobusem, vlakem nebo dokonce poletíte, tento krok samozřejmě přeskočíte. Zjistěte si přepravní podmínky Jestliže budete cestovat jiným způsobem, je vhodné znát své možnosti. Jak a kde přebalit dítě. Kolik prostoru budu mít k dispozici, zda je možné využít vlastní autosedačku a jiné podrobnosti. Na cestu sebou vezměte hračky, které dítě zabaví. Pomoci může i uklidňující hudba, kterou má rádo, pokud již dokáže sledovat pohádky – nezapomeňte na ně. Malé děti zabaví i lízátko Malým dětem přibalte deku, aby byl jejich spánek příjemný, polštářek a oblíbené plyšové zvířátko, budou tak klidnější. Zabavit malé dítko může i obyčejné lízátko, lahvička s pitím a žužlání nějakého jídla (křupky, rohlík). Na tyto věci jsou mrňouskové nenároční a jeho pozornost přitáhnou i obyčejné klíče, zkrátka to, co máte zrovna po ruce. S přepravou jídla až tak velký problém není, ale tekutiny do letadla pouze v uzavíratelných nádobách. Je vhodné mít sebou vlhčené utěrky na utření pusinky a ručiček. Přiberte i barevné knížečky s říkankami, omyvatelné hračky, náhradní dudlíky. Příspěvek Jak zabavit malé dítě při cestování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Nová DVD – 2 Bobule, Upírův pomocník i Den naruby

 
Z filmů, které vycházejí tento týden na DVD, se ve filmu 2 Bobule dozvíme, jak se žije pražákům na Moravě. Ve fantasy Upírův pomocník najdou teenageři varování, aby nechodili do strašidelných cirkusů a ve komedii Den naruby uvidíme, jak by vypadal svět pod vládou dětí.
11.05.2010 05:00 |

podobné články

Iveto, nemáš ty plavky naruby? První foto Bartošové po útěku od Rychtáře

 
Zpěvačka Iveta Bartošová  (47) je asi fakt někde u moře. Dosvědčuje to fotografie Zdeňka Macury  (39) , který ji nafotil, aby bylo vidět, že ji nedrží někde v kobce, jak naznačuje expřítel zpěvačky Josef Rychtář  (55) . Pěnice se rozvaluje na pláži mezi stovkami lidí a je poznat, že spodní díl plavek má naruby a ještě s cedulkou vepředu. Asi vážně není úplně v pořádku!
08.07.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6693 článků)

Recenze: Když vám nechtěné dítě rozřežou na náhradní díly pro potřebné

 
Představte si svět bez potratů, kde nechtěné dítě buď odložíte na prahu domu zámožné rodiny, nebo ho v pozdějším věku „zrecyklujete“ doslova na náhradní díly. Představte si svět bez nemocí a zbytečné smrti, kde části rozdělených dětí pomáhají žít nespočtu dalších lidí. Přesně takový svět nabízí jedna z neuznávanějších moderních dystopií Bez šance.
23.03.2016 15:50 |

podobné články