Článek

RECENZE: Tajemství z letenského parku

 
Věnovat se dnes písničkářství je podobné, jako být třeba autorem poezie. Je to nepragmatické, ekonomicky nevýhodné a bez nadšeneckého přístupu to nejde.
05.01.2016 09:00 |

podobné články

Podobné články

Zemřel sochař Vratislav Karel Novák, autor letenského Metronomu

 
Ve středu zemřel autor letenského Metronomu Vratislav Karel Novák. Bylo mu 71 let. Dnes o tom informovala Jana Ulipová z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Novák vytvořil desítky plastik a šperků. Svými kinetickými objekty obohatil českou krajinu i prostor lidského těla. Jeho dílo je vystaveno v řadě měst v Česku ale i ve Spojených státech. 
15.02.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novák (127 článků) , Jan Novák (124 článků) , Jan Novák (127 článků)

Současnost a budoucnost Letenského kolotoče

 
Národní technické muzeum představilo veřejnosti aktuální stav obnovy Letenského kolotoče.
14.03.2016 11:55 |

podobné články

Šumava může přijít o světový status národního parku, píše server

 
Mezinárodní svaz ochrany přírody varoval českou vládu, že Šumava by kvůli připravovanému zákonu mohla přijít o status národního parku, napsal dnes server Aktuálně.cz. V dopisech ministru životního prostředí a premiérovi, které má server k dispozici, svaz píše, že ministerstvem připravovaný návrh zákona o Národním parku Šumava může oslabit ochranu a správu parku.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Praha zakázala kvůli povodním vstup do 29 parků a lesů

 
Praha dnes zakázala kvůli záplavám vstup do 29 parků a lesů na území hlavního města. Nejvíce nepřístupných parků je momentálně v Praze 1. Magistrát o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Již od neděle platil kvůli velké vodě zákaz vstupu do parků na Petříně, v Zahradě Kinských, Letné, Stromovce a na Vítkově.
04.06.2013 13:00 |

podobné články

Šéf šumavského parku dnes končí ve funkci, odvolání budí emoce

 
Ředitel šumavského národního parku Jiří Mánek dnes končí ve funkci. Minulý pátek jej odvolal ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Neshodli se na způsobu řízení instituce. Ministrovi se nelíbilo, že vedení parku v několika případech překročilo zákon. Správa parku dlouhodobě nefungovala, řekl Brabec ČTK. Jeho krok však vyvolal silnou kritiku od některých šumavských obcí a regionálních politiků.
30.04.2014 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (217 článků)

V Národním parku Podyjí zůstávají uzavřeny už jen tři kratší cesty na Vranovsku

 
Už jen tři úseky značených cest zůstávají uzavřeny v Národním parku Podyjí. Lesníci a strážci tak pokročili v uvolňování stezek, které přehradily spadané stromy po prosincové ledovce. Návštěvnici parku by se měli vyhnout Felicitinu okruhu, odbočce na Halamaškovu vyhlídku a Claryho stezce na Vranovsku. Správa parku předpokládá zprůchodnění zbývajících úseků do konce ledna.
11.01.2015 19:33 |

podobné články

Recenze: Co spojuje anatomický rukopis a zohavené mrtvoly v kanálech Barcelony?

 
Historický thriller plný náhlých zvratů, bestiálně znetvořených mrtvol a notné dávky tajemství - tak by se dal popsat literární debut autora Jordiho Llobregata. Ve své knize Vesaliovo tajemství nás přivede do Barcelony před koncem 19. století. Medicína, průmysl i vývoj společnosti jako takové jsou na vzestupu. A spolu s tím i vrah, který hledá tajemství věčného života.
05.04.2016 14:35 |

podobné články

Kraj se pře s vedením šumavského národního parku o to, kam budou smět turisté

 
Vedení parku totiž vyhlásilo sedm takzvaných klidových zón, kam nikdo nesmí. Jihočeský kraj s tím ale nesouhlasí. Správa parku prý porušila zákon, a proto ji kraj žaluje u Ústavního soudu.
14.06.2010 19:35 |

podobné články

KRNAP omezil vstup do některých oblastí národního parku

 
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) omezila letos již podesáté vstup do některých oblastí parku. Důvodem je ochrana přírody.
19.07.2010 18:25 |

podobné články

Vědci podporují spojení nejcennějších zón šumavského parku

 
Vědecká sekce rady Národního parku Šumavy podporuje názor ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) že první, tedy nejcennější zóny parku je nutné scelit.
19.09.2010 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (377 článků)

V tureckém národním parku našli dvouhlavou želvu

 
Kuriózní pohled se nyní nabízí návštěvníkům tureckého národního parku v provincii Izmir. Nejnovějším přírůstkem do parku jsou totiž měsíc stará želví siamská dvojčata.
15.12.2010 17:05 |

podobné články

Dočasným šéfem šumavského parku by mohl být Jan Stráský

 
Dočasným šéfem šumavského národního parku by podle informací Mladé fronty Dnes (MfD) mohl být někdejší místopředseda vlády a současný šéf rady šumavského parku Jan Stráský.
11.02.2011 10:35 |

podobné články

Brno: Oprava parku na Bubeníčkově se blíží k závěru

 
Město Brno dokončuje rekonstrukci parku na Bubeníčkově ulici v Židenicích s investicí ve výši 11,6 mil. Kč, v rámci níž byla provedena komplexní úprava terénu včetně stávající vegetace a obnovily se pěší trasy podél obvodu parku.
21.02.2011 19:55 |

podobné články

Jan Stráský: Návrh Návštěvního řádu parku bude hotový 7. března

 
Přestože má být nový ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský jen dočasným ředitelem, smlouvu má prý na dobu neurčitou. V parku hodlá provést personální změny a proti kůrovci hodlá bojovat i chemií. Stráský to řekl v obsáhlém rozhovoru pro Český rozhlas.
25.02.2011 12:30 |

podobné články

Stráský okleštil v radě parku Šumava vliv vědců, na protest abdikovali

 
Pověřený ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský chce do 14 dnů jmenovat novou radu parku. Počet jejích členů sníží z dosavadních 53 na 45, a zruší její vědeckou sekci. Nový šéf rady, zastánce boje s kůrovcem, Stanislav Vacek mu má dodat jména osmi vědců, kteří budou ostatním vyhovovat. Valná část vědecké sekce (12 členů) po protestech na to abdikovala na funkce, řekl její předseda Jakub Hruška.
07.03.2011 18:20 |

podobné články

Bursík (SZ): Ruce pryč od Šumavy, pane ministře

 
Ministr životního prostředí Chalupa se hodlá pravděpodobně dnes vyjádřit k tomu, zda vyjde vstříc návrhům dočasně jmenovaného ředitele národního parku Šumava a udělí správě parku výjimky ke kácení v nejcennějších prvních zónách národního parku, na rašeliništích i v mokřadech.
21.04.2011 12:35 |

podobné články

Do Národního parku Šumava pojede ministr. Na inspekci

 
Tuto středu by měl do Národního parku Šumava zavítat ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a další poslanci z výboru pro životní prostředí. Zákonodárci v čele s ministrem chtějí zkontrolovat škody, které byly v parku napáchány díky hubení kůrovce.
10.05.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (364 článků)

Chalupa míří do Národního parku Šumava. Na inspekci vzal i poslance

 
Do Národního parku Šumava dnes zavítá ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a další poslanci z výboru pro životní prostředí. Ti mají na Šumavě dokonce dvoudenní výjezdní zasedání výboru. Zákonodárci v čele s ministrem chtějí zkontrolovat škody, které byly v parku napáchány díky hubení kůrovce.
11.05.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (364 článků)

Lavička do parku za 50 tisíc! Kvůli předražené zakázce přijde město o dotace

 
Ústí nad Labem přijde o část dotací, které získalo na rekonstrukci městského parku. Opozice si totiž stěžovala, že byla značně předražená. Například jen za jedinou lavičku město dalo 50 tisíc korun. A kontrola úřadu pro rozdělování evropských dotací teď předraženost obnovy parku potvrdila.
18.05.2011 18:35 |

podobné články