Článek

RECENZE: Skladbám skupiny Abraxas by slušela větší dravost

 
Skoro se nechce věřit, že česká rocková skupina Abraxas je na světě od roku 1976, a přitom má stále dost potenciálu a energie na to, aby nahrála nové album. Před několika týdny vyšlo pod názvem Klid! a vlastně mohlo být po těch letech docela klidně jenom udržovací.
28.07.2015 10:51 |

podobné články

Podobné články

Kultovní MANÉŽ ABRAXAS slaví 30 let od vydání

 
Právě v těchto dnech je tomu třicet let od doby, co vyšla dnes již pro mnohé kultovní deska Abraxas Manéž. Druhé řadové album v diskografii Abraxas, které bylo pro kapelu v mnohém přelomové, spatřilo světlo světa na podzim 1984.
04.11.2014 12:40 |

podobné články

Zemřel kytarista skupiny Abraxas Ivan Sekyra

 
V sobotu zemřel ve věku 59 let po dlouhé nemoci rockový kytarista a dokumentarista Ivan Sekyra. Zakladatel skupin Abraxas, Projektil a Drakar byl autorem známé balady Zahrada ticha. Datum pohřbu zatím nebylo zveřejněno. S odkazem na informace od rodiny to řekl hudební publicista a Sekyrův spolupracovník Petr Korál.
02.07.2012 14:10 |

podobné články

Abraxas: Jde o to, aby naše koncerty byly pařba

 
Pražská kapela Abraxas oslaví příští rok čtyřicet let existence. Nové album, osmé ve své diskografii, však vydala již v pátek. Jmenuje se Klid!, nabízí jedenáct novinek a je první po šesti letech. O přítomnosti i minulosti skupiny vypráví její zakladatel, kytarista Slávek Janda (63).
16.05.2015 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Janda (10 článků)

Zemřel kytarista Ivan Sekyra (†59), zakladatel Abraxas

 
VIDEO. Ve věku 59 let zemřel v sobotu 30. června v Praze po dlouhé nemoci rockový kytarista a dokumentarista Ivan Sekyra. Zakladatel skupin Abraxas, Projektil a Drakar byl autorem známé balady Zahrada ticha. Datum pohřbu zatím nebylo zveřejněno.
02.07.2012 14:20 |

podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (54 článků) , Keith Richards (54 článků)

RECENZE: Hledání podstaty santanovitosti

 
Deska Santana IV. už svým názvem odkazuje k sedmdesátým letům. Po superslavném debutu Carlose Santany Santana (1969) totiž následovaly desky Abraxas (1970) a Santana III. (1971), které formovaly rockové dějiny jako málokteré jiné album.
27.04.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Carlos Santana (20 článků)

V Praze se dnes koná koncert na podporu nadace Drop In

 
Koncert na podporu nadace Drop In nazvaný Nikdy není pozdě se dnes uskuteční v pražském Lucerna Music Baru. Vystoupení ve prospěch nadace zabývající se péčí o uživatele drog se zúčastní například David Koller, Tonya Gravesová, Matěj Ruppert, skupiny Abraxas, Mig 21, Prago Union, Jasná Páka a další.
15.04.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (290 článků) , Tonya Graves (86 článků)

Autor Zahrady ticha, rocker Ivan Sekyra (†59) podlehl rakovině

 
Zemřel zakladatel skupiny Abraxas, Projektil a Drakar Ivan Sekyra (†59). Mimo jiné je autor známé balady Zahrada ticha, kterou nazpíval Pavel Roth. Sekyra byl rockový kytarista a dokumentarista. Poslední měsíce bojoval s rakovinou.
02.07.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roth (7 článků)

RECENZE: Selah Sue se po dobrém startu zastavila

 
Belgická zpěvačka Selah Sue, která se narodila před pětadvaceti lety jako Sanne Putseysová, má charakteristicky nakřáplý hlas a disponuje v něm obrovským sex-appealem i interpretační bravurou. Potíž je v tom, že mnohým skladbám na jejím novém albu Reason chybí bravura autorská.
03.04.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Selah Sue (5 článků)

David Gilmour: Nejsem už ve stavu přirozeně proudících mladických ambicí

 
Člen skupiny Pink Floyd David Gilmour vydal v pátek 18. září své nové sólové album Rattle That Lock. Pracoval na něm mimo jiné s Philem Manzanerou z kapely Roxy Music, Joolsem Hollandem či se svou manželkou Polly Samsonovou, která napsala texty k pěti skladbám. Vydavatelství Sony Music, které kolekci přináší na český trh, dalo Právu ke zveřejnění rozhovor s Davidem Gilmourem, který je o desce a dalších věcech s ní spojených.
20.09.2015 06:55 |

podobné články

Osobnosti: David Gilmour (16 článků)

Gottovy dcery jsou celý tatínek: Dravé a posedlé

 
U Gottových jablka rozhodně nepadají daleko od stromu. Charlotte Ella (4) a Nelly Sofie (2) zdědily po mamince hezkou tvářičku a tatínek jim ve šroubovici DNA přenechal dravost a posedlost vítězstvím.
09.03.2011 23:50 |

podobné články

Útočník Falcao dostal nebezpečný dárek. Mohl si pohrát s tygry

 
Útočníkovi španělského Atlétika Madrid Radamelu Falcaovi se pro jeho dravost a smrtící gólový instinkt přezdívá El Tigre. Pro Falcaa uspořádal klub speciální akci, při níž se útočník potkal se skutečnými tygry. Na stadionu v Madridu se s nimi Falcao vyfotil a jednoho z nich si dokonce pohladil.
19.07.2012 19:45 |

podobné články

Britští Bush nakonec odcházeli se ctí

 
Britská skupina Bush nebyla v devadesátých letech v České republice tak populární, jak by se na její celosvětový věhlas slušelo. Přestože byla médii označována za ostrovní Nirvanu, kultovní grungeovou formaci ze Seattlu, dravost jejích písní do srdce Evropy nepronikla.
24.08.2012 11:40 |

podobné články

Už mi schází dravost, říká Pospíšil a přemýšlí o odchodu k umění

 
Někdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), který zachránil čest občanských demokratů v krajských volbách, když jako jediný pravicový politik vyhrál volby a to v Plzeňském kraji, uvažuje o návratu ke staré lásce - k umění. Ve vyjádření pro úterní MF Dnes dává také najevo, že v politice přes své relativní mládí vlastně dosáhl všeho, co chtěl.
30.10.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1832 článků) , Jiří Pospíšil (1832 článků)

Štiky mezi koňmi

 
Poslední dubnovou neděli přivítalo závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle oblíbenou akci, která spojuje dravost štik s půvabem dostihových koní – tradiční Dostihový den Štik českého byznysu, 14. British Racing GREEN Day. Za ideálního dostihového počasí byl připraven i bohatý doprovodný program pro všechny hosty setkání společenského klubu Helas New Encounters Club.
30.04.2015 20:46 |

podobné články

ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH nejkrásnější modelky Česka: Iluze ani dravost jí rakovina nedokázala vzít, život bohužel ano!

 
"Žijete jen jednou, ale pokud to uděláte správně, jednou stačí.“ Tohle bylo motto nádherné modelky, která věřila ze všech svých sil, že vyhraje nad rakovinou děložního čípku. Několikrát se jí podařilo vyhrát, ale nemoc se vrátila. Když se rakovina ozvala potřetí, Julie tento boj prohrála. Přečtěte si životní příběh jedné krásné a silné dívky.
07.09.2016 16:05 |

podobné články

Paroubkovi by slušelo více úsměvů, říká hejtman Hašek

 
Předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi by slušela větší lehkost v jeho veřejném vystupování a více úsměvů. A to nejenom proto, že máme za dva měsíce parlamentní volby, řekl v rozhovoru pro Právo jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).
25.07.2009 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků) , Michal Hašek (2319 článků)

Horák (LEV 21): Nic nového v koaliční smlouvě

 
Dovolím si několik poznámek k 9. kapitole koaliční smlouvy nazvané „Demokratický právní stát“. I ona je ke své škodě bohužel značně obecná, jistě by jí slušela větší konkrétnost, občané by měli znát i nástroje, které vláda pro prosazení svých cílů hodlá použít.
16.01.2014 10:30 |

podobné články

První dojmy: Síla se probouzí je úžasná pocta Star Wars. Škoda že uvízla v zajetí nostalgie

 
J. J. Abrams natočil úžasný hollywoodský velkofilm, kterému by akorát slušela větší dávka odvahy.
16.12.2015 16:05 |

podobné články